Dálnicí do pravěku

Kategorie: Pozvánky

14. 1.  - 5. 2. 2023 / otevřeno denně 9 – 15. 30 hodin (včetně víkendů a pondělí)

Mimořádně letos otevírá Prácheňské muzeum v Písku i v lednu. V Malých výstavních síních můžete od soboty 14. ledna do neděle 5. února v časech 9 – 15,30 hodin (včetně pondělí) navštívit výstavu Dálnicí do pravěku. Budou zde prezentovány nálezy dokládající osídlení v okolí Čimelic a Mirotic již dávno před naším letopočtem, které v posledních dvou letech našli archeologové při rozsáhlém výzkumu. Jedná se o tisíce předmětů, ale na výstavě budou k vidění skutečně jen ty nejzajímavější - tedy především keramické a kovové předměty, jako jsou přesleny, oděvní spony, opaskové zápony, jehlice, náramky či mince a skleněné korálky. Velkou výstavu o výzkumu celé dálnice, který zastřešuje Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích, plánují v krajském městě až na rok 2026, proto je možnost vidět dílčí část nálezů přímo v Písku unikátní. Výstava se zaměří i na metody archeologické práce. Vítány jsou po předchozí domluvě také školní skupiny, kterým muzeum nabízí stručné komentované prohlídky, možnost setkání s archeologem a drobnou pátrací
hru po výstavě s pomocí tabletů.

Čtvrtek 2. 2. 2023 v 16 hodin "Dálnicí do pravěku" / Přednáška k výstavě / Přednáškový sál muzea. Přednáší Mgr. Erika Průchová a Ing. Tomáš Hiltscher z archeologického oddělení PM v Písku.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Kolegové a kamarádi, byl jste se někdo kouknout na tu výstavu? Stojí to za to?
Přemýšlím o tom tuto sobotu, že bych vyrazil.

Tak jsem skutečně vyrazil a vzhledem k nulové odezvě neočekával žádný zázrak.
Bylo to horší, byla to hrůza, jsem zklamán.
Vše tak nějak narychlo spíchnuté, na nástěnkách jakési informace nakřivo připnuté a celek bez ladu a skladu. Minimum informací, minimum nálezů - dva kompletní přesleny, dva nekompletní, polovina kamenné sekery, jedna mince, dvě pečetítka a jedna spona. Ta byla pěkná.

Předměty, které nejvíce vyplnily prostor: stavební kolečko, detektor Equinox a výstražná vesta.
Když jsem paní na židličce povídal, že jsem čekal víc, tak mi bylo odpovězeno: Víte..., oni to kluci udělali jen tak narychlo. Jen tak, aby se neřeklo a bylo něco k vidění. Ale bude opravdová výstava ale ne v Písku.

Konečné resume: Práce kvapná, houno platná.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru