Detektor kovů Golden Mask LP ZERO  II  - nová verze 2022

Kategorie: Detektor kovů LP ZERO a LP ZERO II

Tak jako všechno, tak i oblíbené Zero prochází společně s časem řadou změn a vylepšení. V nové verzi 2022 se tak dočkáte celkem velkého množství konstrukčních vylepšení,  a protože je jich opravdu hodně tak všechny rozebereme v článku níže.

Nová sonda Fighter S 28,5*33 cm (11*13″)

Ač by se mohlo zdát že změna bude pouze ve velikosti a tvaru uvnitř uloženého vinutí, tak vylepšení zejména mechanických vlastností sondy je mnohem více.

Zlepšené chování sondy ve vyšších mineralizacích

Sonda je svým tvarem trošku atypicky širší než delší, díky takto tvarovanému vinutí uloženého uvnitř sondy se zlepší chování sondy v půdách s vyšší mineralizací. Za povšimnutí stojí, že efektu podobně tvarované sondy využíval např. Nexus nebo v trochu mírnější formě jedna z nejoblíbenějších doplňkových sond NEL TORNADO (33*30cm).

Změna v technologii výroby plastové skořepiny sondy

Starší skořepiny na sondy od GM jsou vyrobeny technologii vakuového tváření, což je zjednodušeně proces, kdy se pod plastovou deskou nahřátou na tvárnou teplotu odsaje vzduch a díky tomu se deska natvaruje podle kopyta (vzoru) pod ní. Což je jednodušší technologie vhodnější pro malosériovou výrobu nenáročnou na přesnost.

Nevýhodou je že pořád pracujete se stejnou tloušťkou desky a nelze tak např. strategická místa zesílit či naopak ubrat tloušťku materiálu kde to není potřeba a nelze touto technologii dělat výrazně členité tvary.

Poznámka: Kryt sondy pro tuto cívku je vyroben stejnou technologií a ze silnějšího materiálu, takže bude méně náchylný na opotřebení.

Oproti tomu nová sonda je vyrobená technologii vstřiku do přesné formy, výsledný výrobek pak dosahuje vyšší přesnosti, je možné zesílit namáhaná místa, případně materiál zeslabit na místech kde to není potřeba a tím ušetřit váhu i materiál a také „prožebrovat“ vnitřek sondy. Díky použití této technologie lze vyrobit skořepinu s lepšími mechanickými vlastnostmi která bude přitom lehčí.

Poznámka: Kryt sondy Fighter S je také vyrobený touto technologii a je ze silnějšího materiálu než u starších sond.

Váha sondy

Díky použité technologii se snížila váha sondy vč. krytky z 572g (30cm spider) na 497g (Fighter S) což je cca 13% a váhový rozdíl už je v ruce pěkně znát.

Kabel vedený pod úhlem

Celkem zajímavé vylepšení, které vidím jako první u této sondy. Kabel je ze sondy vedený pod uhlem a ne na kolmo jako je to u ostatních sond.

Uhel kabelu odpovídá zhruba uhlu sondy vůči tyči detektoru, díky tomu jde kabel rovnoběžně s tyčí detektoru a nedochází k ohybu a namáhaní kabelu v kritickém místě hned u sondy.

Článek z testování a porovnání této a klasické sondy 30cm spiden najdete zde: Testování cívek Fighter

Porovnání starého a nového typu cívky


Porovnání staré a nové krytky cívky

Nový teleskopický shaft GM

Ačkoli to na první pohled nevypadá tak celý shaft prošel kompletní změnou.

Jiný materiál použitý pro výrobu tyčí: Nově jsou tyče vyrobené z kvalitnějšího karbonu s výraznějším vzorem.
Nové zámky: U novější tyče je použitý zcela jiný druh zámků, které jsou znatelně masivnější a utahovací vložky která je vice perforovaná a lépe obepne slabší tyč uvnitř. Díky to mu je spoj znatelně pevnější.
Nové vymezovací vložky na koncích tyče: Nový typ vymezovacích vložek je koncích tyčí je nyní vyroben z jednoho kusu a je delší a přesnější, tím pádem se zanikla vůle, když byla tyč vytažená do maximální polohy, nově je také vymezovací vložka vložená i do poslední tyče. Celkově je tyč znatelně pevnější.

Poznámka: Bohužel nové zámky nejsou kompatibilní se závity na starších tyčích. Nicméně průměry nových a starších tyčí jsou shodné, takže teoreticky lze závity na starých tyčích odstranit a poté nahradit novým typem a použít nový typ zámku (závit je do tyče vlepený a je nutné ho mechanicky odstranit - nejlépe naříznout a poté rozevřít a sundat). Nový typ tyče je na detektorech Zero dodávaný již několik týdnů.

Koncové vymezovací vložky také nelze použít na starší typ tyče bez úpravy - je nutné otvory na konci tyče mírně zvětšit do požadovaného tvaru (jemným pilníkem).


V levo starý typ zámku. V pravo nový typ.


Nahoře nový typ vodící tyče, dole starší typ

Závěrem

Předprodukční sondy a tyče už jsme měli na testování před nějakým časem, takže lze v klidu říct že všechny zněny co se týče konstrukce a mechanické provedení sondy jsou rozhodně k lepšímu. A je jich víc než by bylo na první pohled patrné.

Jaccob

P.S: Elektronika detektoru zůstává bez změny.


Detektor kovů LP ZERO II 24

Detektor je osazený na nové vodící tyči a používá novou cívku 24 cm 2D Fighter

Stránka detektoru na LP: Detektor kovů LP ZERO II 24
Cena detektoru 7 990 kč s DPH

Detektor kovů LP ZERO II 33

Detektor je osazený na nové vodící tyči a používá novou cívku 33 cm 2D Fighter.

Stránka detektoru na LP: Detektor kovů LP ZERO II 33
Cena detektoru 8 690 kč s DPH

Detektor kovů LP ZERO II 33 WS

Detektor je osazený na nové vodící tyči a používá novou cívku 33 cm 2D Fighter.

Stránka detektoru na LP: Detektor kovů LP ZERO II 33 WS
Cena detektoru 9 990 kč s DPH

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Pecka.... ;-)

Ahoj zajímalo by mě jak je to s mobilem jestli musím dávat režim letadlo?

Stova: to záleží na tom, jak daleko jsi od vysílače. Čím častěji se snaží telefon přihlasít do sítě, tím větší je to problém.

Tak to je super.Šaft vypadá nádherně a pokud nové vnitřní vodítka odstraní drobný vakl,tak to nemá chybu. ;-)

Tak u starého teleskopu jsem vůle vyřešil hned po koupi. Stačila jedna vrstva průhledné lepicí pásky na konec tyče a pak dát ty příložky. Před ně jsem tyč oblepil 25mm páskou a vytvořil tak nový doraz vysunutí tyče. Stejně jsem oblepil i konec nejsilnější tyče ať je vedená v rukojeti. Hned ty bylo poznat, že jsem zámky nemusel tolik utahovat. Stačí přemýšlet.

bude tento nový šaft třeba i na noxe? :-)

Stella na noxe už ho mám ;-)

No to je dobře a dá se někde koupit? Tady na stránkách je jen ten starší typ l.

Stella: ano .)

Ok díky náčelníku . Počkám si na něj :-)

Stella-Uz ted jsou vsechny teleskopy na EQ dodavany s novou tyci

Díky Jaccob : tak Ježíšek byl rychlejší a nový šaft je doma. Vypadá moc hezky :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru