Testování cívek Fighter - nízká mineralizace

Kategorie: Golden Mask - recenze a testy , Detektor kovů Golden Mask GM4 a GM4WD , Detektor kovů LP ZERO a LP ZERO II

Máme za sebou testování nových cívek pro LP ZERO a GM4. Jak asi fandové Golden Masku vědí, původně byla vyvinutá větší cívka Fighter pro silně mineralizované půdy. V nich měla nejlepší výsledky, ale bohužel v nízce mineralizovaných byla o něco slabší než základní sonda 30 cm 2D.

To ale již neplatí. Po cca. ročních testováních u GM je tady nově upravená 13x11 a ještě přibyla zcela nová 9,5“. Testy v silně mineralizovaných půdách už proběhli před časem a ještě určitě nějaké další uděláme. Tam bylo jasné že bude Fighter lepší, ale potřebovali jsme zjistit, jak se budou chovat na těch mírně mineralizovaných.

Výsledky jsou zde v tabulce, nastaven detektoru bylo na takřka maximum možného. Citlivost na 9 a diskriminaci na začátek 2. Tudíž v podstatě není již kam přidat. Chtěli jsme ale vědět, co půjde s cívky vymáčknout.

  Část přezky 1 Kr. Fer II 2h RU 1 Kčs  
9,5" Fighter 40 cm 22 cm 25 cm 29 cm  
13x11" Fighter 46 cm 24 cm 28 cm 32 cm  
17 cm 2D 34 cm 19 cm 22 cm 25 cm  
23 cm 2D 38 cm 19 cm 24 cm 28 cm  
30cm 2D 44 cm 24 cm 27 cm 32 cm  

I když už jsme testy v mineralizacích dělali a sami si i něco zkusili, ještě bychom rádi do konce příštího týdne přinesli porovnání v silně mineralizovaných půdách. S toho co jsme ale mohli zkusit, je tam nárůst u některých cílů klidně i 15%. V extrémních případech i lepší identifikace drobných barevných cílů v místech s velkým množstvím oxidu železa. Samozřejmě testování v takových lokalitách sebou nese řadu úskalí, především drobné rozpadající se kousky železa dokaží výsledek silně ovlivnit a někdy je takřka nemožné je všechny z půdy před testem dostat ven. Tam tak výsledky budou pouze určitý nástřel a je klidně možné, že na valstních lokalitách budete lepší.

Elmara

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

hm, já mám fajtra od vánoc a na písku dobrý, ale na čediči je to nepoužitelný,... Odlaďuju ale prostě se to nedá... Asi něco dělám špatně. Jo a na otřesy je jednou tak citlivá než pův. spider.... Což je za mě další minus dolů,. Hned jak to půjde, tak zase přezbrojím na původní model,. Ale třeba je to jen mnou. o:-) :-D

Jak hodnotíte GM 6 s civkou 13x11 fighter, dá se mluvit o tom, že se přiblíží na Noxe 600,nebo MD Gauss. Děkuji.

To Peters: ono je otázka, co na tom čediči opravdu za něco stojí, pokud je ho opravdu hodně. To skutečně není místo pro VLF detektory.
Alois: Ne a ne. GM4 a nebo i Zero jsou jinde.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru