Detektor kovů Tesoro Tiger Shark pohledem s Jižních Čech a Vysočiny

Kategorie: Detektor kovů Tesoro Tiger Shark

Test od Libora Musila - Moje seznamování s Tesoro Tiger Sharkem

Detektor kovů Tesoro Tiger SharkBěhem letošních velkých veder, kdy se nedalo normálně hledat jsem konečně uvedl v praxi to, s čím jsem si už dlouho v myšlenkách pohrával. Pořídil jsem jsi detektor do vody.
První co mně překvapilo když mi detektor přišel, byla jeho větší váha než jsem čekal. Po první návštěvě vody ale musím říct, že to není jen tak a ve vodě vám díky tomu detektor pěkně drží u dna a voda krásně váhový rozdíl smaže, takže se vám s ním hledá jako s normálním detíkem. Na suchu by jsem to sním ale moc dlouho nedal.

Každému kdo se rozhodne to zkusit tak mu musím říct, že ze začátku je to boj. Stálé vyrábění lopatek,měnění úhlů a nakonec pevná vůle zvítězila a lopatka na fotce je ta, která mi konečně ve všech směrech vyhovuje. Určitě je třeba dostat taky určitý grif pro vyndání věci ze dna, ale to se stálým zkoušením dá vychytat. Samozřejmě je třeba pořídit pořádný neoprenový prsačky, protože se bez nich nedá ve vodě vydržet, i když je teplá. Dneska už se dají pořídit do 2000,-Kč a to není až takový balík.

Detektor jsem nakonec vrátil do továrního nastavení, protože poté co jsem si hrál s citlivostí a malinko přidal, velmi těžko se mi dobývaly hluboko ve dně uložené předměty. To byly v 99 případech ze 100 olůvka po rybářích. Jinak je to stroj až neuvěřitelně přesný a pokud vychytáte nastavení diskriminace, tak po chvilce hledání vám už nebude dělat žádný problém rozlišit i vršky od piva a dokonce platné naše desetikoruny a dvacky. Zdá se mi, že i prsteny mají zvuk trošku jiný,ale zatím stále začínám a nemám to ještě tak nachozený.
S detektorem jsem byl asi pětkrát a něco se mi podařilo i najít.Vše jsem přidal na fotkách v závěru. Komunistické mince, olůvka a šmuky jsem nefotil ale pokud to budete zkoušet, je jich tam fakt dost. Nikdy by jsem nevěřil jak dokáže takový hledání ve vodě utahat,aniž si toho všimnete.Vylezete ven a zdá se vám,že jste o dvacet kilo těžší.Je to ale zábava, která mě plně adrenalinově uspokojila. Takže na závěr "hledu Zdar" a třeba se na nějakým koupáku potkám s někým kdo to bude chtít taky zkusit.

Nálezy detektorem kovů Tiger Shark

Ty nejlepší nálezy....

Nálezy detektorem kovů Tiger Shark

Stříbro...

Lopatka pro hledání s detektorem ve vodě

Lopatka pro hledání ve vodě

Přehled funkcí

All Metal/Pinpointing (rychlé a pomalé přeladění)
Vysoce odolný desing
Přesné nastavení diskriminace
Na svojí třídu lehký detektor
Přesné nastavení citlivosti
Stereo piezo sluchátka
Tichý diskriminační mód
Specialní mód pro slaná prostředí
Audio frekvence 270 Hz
Nastavitelná délka detektoru
Technická specifikace
Operační frekvence 12,5kHz
Váha 2.15 kg
Podvodní stereo piezo sluchátka v ceně detektoru
Optimální pracovní teplota 0 - 37 C
Nastavitelná délka detektoru
Napájení baterie 8x1.5V alkalické nebo 8x 1,2V dobíjecí
Standardní vodotěsná 10,5" sonda vyrobena z vysoce odolného plastu
Záruka 3 roky

Dovětek od Elmary

Díky tomu, že se dá vybavení koupit dnes doslova za pár tisíc a cena i tak kvalitního podvodního detektoru jako je Tiger Shark je jenom necelých 18 tisíc zájem o hledání ve vodě stále roste. Pro mnoho hledačů je lákavé si najit nějaký ten ztracený šperk, což je při klasickém toulání se krajinou věc spíše výjimečná. Hledání ve vodě má svoje nezaměnitelné kouzlo a je to taky určitě dobrá posilovna, jelikož po celodenním pobytu po prsa ve vodě jste rádi že vylezete na břeh.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Jo byla toho pěkná krabička :-D

Moc zajímavé :-O :-O :-) :-D

Jo, Tiger Shark je super. Naposledy jsem s ním byl prohledávat potok, který protékal panskou bažantnicí s nadějí na zapadlý stříbrňák. Když jsem dorazil na místo, tak potok byl vyschlý a zůstalo jen pár tůněk. Našel jsem docela dost bordelu (kolečko z kárky, řídítka z bicyklu i se světlometem, atd.), pár spodků z brokových patron, klíč FAB a malinkou podložku. Výkon detektoru byl super, ale nálezy nic moc. Příště musím zkusit nějaká koupaliště, abych našel taky něco pořádného:)

Jo a jeden postřeh - byl jsem hledat na poli u dálnice a detektor se totálně zbláznil - už jsem si myslel, že se porouchal nebo že mám špatné baterky - ale kousek dál se uklidnil. Identifikoval jsem tři možné příčiny. Buď tam v zemi vedl nějaký kabel, nebo to rušení pocházelo z mýtné brány nebo GSM vysílače - obojí v přímé viditelnosti. Za kopcem rušení zmizelo a šlo normálně hledat.

Pokud jsi zašel za obzor a rušení bylo pryč, určitě se jednalo o nějaký vysílač. To je klasika ;-)

Parťák na hledání v moři , rybníku ......jsem z Prahy . Tomhorn81@seznam.cz 8-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru