Dny řemesel - Keltský skanzen Nasavrky

Kategorie: Pozvánky

5. - 9. července 2023

Keltský skanzen Nasavrky

Keltové byli mistrovskými řemeslníky. Vyzkoušejte si jak vyráběli keramiku, opracovávali dřevo, tkali látky, odlévalicbronzové šperky, kovali železo nebo razili mince. V sobotu večer si navíc můžete užít koncert kapel VRBA a VALAR.

A které dny se můžete těšit na které řemeslo?

STŘEDA: Textil (Stříhání ovcí; zpracování vlny a lnu; předení nití; plstění; tkaní; barvení)

+ keramika (zapálení pece; ukázky výroby keramiky z ruky; přednáška o historii hrnčířského řemesla; dílnička pro děti)

ČTVRTEK: Keramika (Pec chladne; ukázky výroby keramiky na hrnčířském kruhu; přednáška o hrnčířském řemesle; ukázky zpracování mazanice a přednáška o jejím využití dříve a dnes; dílnička pro děti i dospělé – zpracování mazanice; vyjmutí výrobků z pece.)

PÁTEK: Kovy: odlévání předmětů z bronzu, ražba cínových mincí; ukázky práce kováře; dílničky pro děti – ražba cínových mincí a rýžování zlata.

SOBOTA: Kovy: odlévání předmětů z bronzu; ražba cínových mincí; odlévání stříbrných replik keltských mincí; experimentální tavba železa, ukázky práce kováře; dílničky pro děti – ražba cínových mincí a rýžování zlata.

NEDĚLE: Kovy: odlévání předmětů z bronzu; ražba cínových mincí; odlévání stříbrných replik keltských mincí; rozebrání pece a zpracování železné houby; dílničky pro děti – ražba cínových mincí a rýžování zlata.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

V chatu není žádný příspěvek.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru