EDUARD ŠTORCH – 140 let od narození autora Lovců mamutů

Kategorie: Pozvánky

Vernisáž výstavy k výročí 140-ti let od narození Eduarda Štorcha, autora slavného románu Lovci mamutů. Kromě života a díla Mistra budou představeny také originální nálezy mamutích kostí a také nanejvýš vzácné chlupy mamutí srsti, zaslané našemu muzeu z daleké Sibiře, kde byly vydobyty ze zmrzlé ruské půdy!

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

To bude asi móóóc pěkný ! Není snad kluka, dnes třeba už dědy, který by nevzpomněl ! To byly zážitky, pod peřinou, s baterkou, nejvíc mě štvalo, když jsem u toho napínavého čtení byl nachytán a musel pak spát a nevěděl, jak to dopadlo ! :,-( :,-( :-/ :-/. A Verneovky a Eduard Štorch, no , co Vám mám vyprávět ! :-D :-D :-D :-D

Jojo..........Kopčem a Veverčák...kluci chlupatý......ani nespočítám , kolikrát jsem to četl, škoda , že to mám tak daleko :,-( :,-(

Přesně Mildasi. Štorch a Verne. K nim bych ještě přidal ilustrace od Zdeňka Buriana. Já byl i takovej blázen, že jsem si ráno před školou přivstal a četl. :-) ;-)

Amatérský archeolog a nadšenec,velký propagátor školy v přírodě.Tyto lidé se vždy nejvíce zaslouží o rozvoj oboru a vždy jsou jim házeny klacky pod nohy.Moje nejoblíbenější kniha je Hrdina Nik ze Sámovy doby a vpádu Avarů.Nejzajímavější však na tom je,že se výstava koná v Bělé pod Bezdězem kde je právě ten záchytný tábor Avarů! No není to paradox jak se ta historie opakuje? Kdo rád obchází hřbitovy tak obec Lobeč u Mšena Mělnicko.Děkuji pane profesore.

Pánové , p.Štorcha a Vernea jste vzpomněli , ale dalšího klasika , na toho jste zapomněli :-/ , takže za mě trojice Štorch , Verne a Foglar ;-) :-D

Tak těch klasiků je samozřejmě víc na které se nezapomíná.Josef Augusta,A.V.Frič.E.St.Vráz,K.May a jako třešnička na dortu nepřekonatelnej ilustrátor všech Zdeněk Burian.

Nezapomněl bych dopsat Otakara Batličku . Ne jen že psal opravdové příběhy o hrdinech , ale sám hrdina byl a hrdinsky umřel ;-)
Do teď mu jeho krátkej život závidím o:-) ;-)

Já jsem na Štorchovi doslova vyrostl a mám většinu věcí co vydal. Díky kamarádům, kteří vědí, že ho mám rád, jsem se tak dostal i k mnoha starším kouskům. Trochu si vymýšlel, ale četlo se to krásně. Foglar mě nikdy tak nebral...vonti..., já jsem chtěl být hrdnina Nik a prát se s Avary ;-)

Na Nika sem téměř zapomněl , ano , četlo se to všechno jedním dechem a kolikrát sem knížku položil až ve tři ráno, když mi spadla hlava . Teda pokud mě nenačapali naši , že nespím o:-) :-D :-D

Ále chlapi ! Nezapomněli ! Jenže, teď je výstava tato a jen se mi mihlo hlavou pár jmen, na pana Zdeňka Buriana se nedá nikdy zapomenout, ač jsou dnes jeho obrázky posuzovány jinak z historického a vědeckého hlediska, pro mě zůstane navždy úžasným malířem, jeho obrázky byly vždy pro mne fascinující a skvělé. O jeho knihy jsem během let přišel, ale určitě někomu do dnes dělají radost, takové se do sběru nedávají, o tom jsem skálopevně přesvědčen. Neměli jsme počítače, ale tyhle knihy nás dokázaly doma přikovat, zvláště, když se nedalo venku lítat a dělat nějaký sport nebo koniny s kamarády. :-D :-D :-D

Bohužel i takových knih sou plný sběrny . Opravdu hodně už sem jich dotáhl ze zbernýho dvora domů i do knihovny a zrovna před měsícem i starý lovce mamutů a robinsona ,co taky maloval Burian . Moc mě mrzí , že mi zmizel Tarzan , kde byly taky překrásný Burianovy obrázky :,-(

Myslím že to bude unikátní výstava,pokud čas vyjde,určitě ji nevynechám,Štorchovy romány jsem jako kluk hltal stejně tak jako knihy Otakara Batličky i Františka Běhounka,to všechno byli skvělý spisovatelé,dobrodruzi a cestovatelé v jedné osobě.. :-) ;-)

Štorch - absolutne neprekonatelna klasika!! A vidim, ze i u ostatnich spisovatelu se pomerne shodujeme. Otakar Batlička - to jen díky němu jsem si jako kluk vyrobil vlastni nuz na obranu proti kajmanum v dzungli i kdyz jen betonove, ve ktere jsem jako maly vyrustal :-) A dalsi a dalsi, ktere tady uvadite. Jednoho snad ale preci jen pridam - Bohumir Fiala ;-) Jestli tato vzacna shoda nebude tim, ze budeme vsichni "Husakovy deti"? :-)

Vzpomínám,
jak mě děda vzal na výstavu Zdeňka Buriana v Galerii Václava Špály ....pro 12-ti letého klučinu zážitek na celý život, dědo děkuji :-) :-)

ja jsem tyto knihy procital nekdy az do rana.jednou me chtela mati vzbudit do skoly a divyla se ze jsem vzhuru :-)

A až si to tam prohlédnete, tak dá se říci kousek, je přímo i malé, pěkné muzeum E. Štorcha (http://www.muzeumstorch.cz) ve vesničce Lobeč, kde je i obnovený pivovar a každý začátek června letos 9.-10.6 Veteránské rojení. ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru