Equinox 600/800 - nastavení a typy pro hledání ve vodě

Kategorie: Detektor kovů Minelab Equinox 800 a 600

Už se nám udělalo pěkně, což zase přimo vybízí ke koupání. Detektor už standardně tahám s sebou na veškeré výlety. Ani bych to nebyl já, kdybych se zase nepokusil svoji drahou polovičku rozčílit tím, že si ho vezmu s sebou i na koupaliště:-) Krom toho obě verze EQUINOXE (600 a 800) jsou kompletně vodotěsné, takže by byla chyba toho určitě nevyužít.

Používání detektoru kovu ve vodě se od toho klasického celkem značně liší, takže ještě před prvním ponorem bude potřeba zkontrolovat pár věcí a detektor trochu přenastavit. Nebude to nic složitého, jenom taková běžná údržba, společná v podstatě pro všechny vodotěsné přístroje.
EQUINOX je vybaven celkem dvěma votoděsnými konektory, jeden k sondě a druhý na sluchátka. Zde je potřeba zkontrolovat čistotu obou částí konektoru, případně konektory nějak šetrně vyčistit, zejména pokud jste měli detektor rozložený v batohu apod. Do konektorů se mohly dostat nečistoty, nebo pokud chodíte na klasická drátová sluchátka, je možné, že se během hledání dostaly do konektoru a na gumové těsnění uvnitř konektoru nečistoty. Tento konektor je totiž společný i pro
vodotěsná sluchátka. Pokud máte vyčištěno, dotáhněte pořádně všechny konektory a detektor již nyní může do vody.

Teď se bude postup trošičku lišit. Pokud nemáte vodotěsná sluchátka, zašroubujte do sluchátkového konektoru černou záslepku. Nyní už s detektorem můžete do vody, nicméně do relativně malé hloubky. Detektor je sice nyní kompletně vodotěsný, takže když Vám celý spadne do vody nic se nestane, ale jakmile se dostane reproduktor detektoru pod vodu signál z reproduktoru nebude slyšet.

Jistě Vás napadne to vyřešit použitím bezdrátových sluchátek, ale bohužel i zde se rovněž bezdrátový signál ztratí, jakmile se vysílač, umístěný na vrchu jednotky, dostane pod vodu.

Krom toho se při pohybu ve vodě dá celkem snadno sklouznout po kamenu apod. a byla by škoda bezdráty nebo modul utopit. Proto pokud to s hledáním ve vodě myslíte vážně, stejně bude potřeba si vodotěsná sluchátka opatřit.

Nastavení:

Ještě než se vrhnete s detektorem do vody, doporučuji udělat pár změn v nastavení, které Vám trochu usnadní hledaní. Asi všichni jste zvyklí využívat spíše dvojkové programy (POLE2 a PART2).
Ve vodě se ovšem situace mění v důsledku toho,  že je v podstatě v celém okolí sondy voda a tak bude potřeba použít nějaký z jedničkových režimů (POLE1 a PARK1), které jsou navrženy pro náročnější půdní podmínky a ve vodě se s nimi chodí opravdu lépe. Obecně, pokud je lokalita relativně čistá, používám režim POLE1. V případě, že se situace zhorší, volím PARK1. Režim pláž není v našich podmínkách nutné využívat. Zapnete ho v podstatě až při kontaktu s mořskou solí. Obecně všechny režimy pro práci s vysokou mineralizací trochu snižují dosah, takže je zbytečné je zapínat, pokud to podmínky dovolí. Odladění země v tomto případě nechávám v automatu, protože zde není záměrem dostat z detektoru hraniční výkon, ale spíše najít optimální poměr mezi pohodlím a výkonem detektoru. Přeci jen kopání pod vodou je o dost náročnější než na souši.

Další změna nastane u diskriminace, kde jste asi všichni zvyklí zamítnout ID 1 a 2 kvůli koksům na polích, nicméně ve vodě Vás tako chyba může připravit o drobné zlato a zlaté řetízky, jak ostatně uvidíte na videu. Zde je potřeba v diskriminaci povolit všechny segmenty od 0 až do maxima a brát opravdu i ty drobné signály. Nastavení audio asi nejde úplně doporučit. Já osobně chodím na mírně předělaný 5tón na 4tón (z toho železa mám zavřená), ale zde opravdu choďte s nastavením, které je Vám pohodlné nebo jste na něj zvyklí. Moje tónové nastavení si můžete nastavit podle videa.
Jako poslední doporučuji upravit rychlost zotavení. Ve vodě se totiž pohybujete znatelně pomaleji a nastavení by mělo korespondovat s reálnou rychlostí pohybu, obecně u EQ600 volím 1,
u EQ800 to odpovídá zhruba nastavení 2 nebo 3.

Tak hodně štěstí ve vodě a doufám, že byl pro Vás článek přínosem :-)
P.Z.

Video

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Diky za hezky clanek! CHci se jen zeptat na dve veci:

1) Ty bezdraty. Opravdu signal zmizi, kdyz jde jednotka detiku pod vodu? No do prciiiic. Ja si nechtel kupovat ty velky zluty kravy...objednal jsem si bluetooth vodotesny bezdraty - spunty. Takze je mi to teda k nicemu? :-D

2) Nezminujes se o frekvenci jako takove. Pokud jsi chodil v modu pole/park - tak predpokladam, ze multifrekvence. Co takhle rezim gold, nezkousel jsi?

Jaccob: ok, pokud je to overena vec, nezbyva mi, nez koupit ty zlutaky :)

Gold rezim - ano, prave kvuli tomuto clanku jsem se na to vlastne ptal. Jen mi nedoslo, ze to je clanek taky od Tebe ;-)

S tou vodotěsností a hledáním ve vodě bych to zase tak růžově neviděl,na jednom webu se objevili určité výrobní pochybnosti co se týče těsnosti v oblasti rukojeti,a zvláště ve slané vodě,kde je schovaná baterie detektoru..

To aurumann: s EQ chodí do vody každý kdo muže, je to blábol. Asi jenom další hoax od našich francouzských přátel. Poslední dobou neděláme nic jiného, než že odpovídáme a točíme videa při každé podobné sragoře. Je jasné, že jim EQ leží neskutečně v žalůdku, není se co divit. Detektor jsme schopni vždy a všude s čímkoli porovnat, natočit na video a vše dát na web. Co se týče té vody, komunikuju s minimálně 20 tkou hledačů co chodí především vodu. Podle všech do jednoho lepší detektor tady ještě do vody nebyl. Petr, který sám vodu chodí už roky, má tak trochu takový svůj vodní klub.

To elmara: Nic ve zlém,jen říkám co jsem četl a nechápu tě proč by zrovna francouzským přátelům měl ležet tento EQ detektor v žaludku, není důvodu tímto způsobem hned reagovat.
Možná by snad mohl, pokud by detektory (XP a XP Deus) byli v něčem horší než Min.,což skutečně kdo o tom něco trochu zná, ví moc dobře, že není.. Když už jsi na to zavedl řeč.
Poslední dobou mi to zde přijde,jak se zde zavede řeč na téma Minelab versus XP, že zde každý chytá spíše osypky, ale jako prodejce tě chápu.
Co se týče vody,tak letos jsem byl možná k tvému překvapení už podruhé dole u moře,no a zatím jsem neměl bohužel asi i to štěstí,že bych tam někoho s tímhle strojem viděl hledat vodu,
na plážích to byl vždy zatím většinou jen XP Deus a pokud šlo o vodu, tak zásadně jedině Fišer anebo Excalibur..
K tomu videu,co jsi zmínil, mě je dost celkem jedno co točíte a jak, tyhle účelová videa třetích stran moc neřeším, pokud chceš opravdu nezávislé video co který stroj z jmenovaných umí nebo neumí, a jak kvalitní ten či onen je, -tato skutečnost zajímá asi všechny hledače- , udělej dvoučlenný tým co chodí Minelab a já ti vezmu borce co chodí zásadně jen XP, můžeme po domluvě někde na půl cesty společně udělat zkušební nezávislý polygon a výkony obou porovnáme a natočíme, pokud bude XP v něčem horší, jsem ochotný se EQ uctivě uklonit a pak si ho u tebe případně i zakoupit, co myslíš chlape, to zní docela fér ne?? :-) ;-)

Peto diky moc za članek.rozhodně vyzkoušim.. :-)

To aurumann: tady je video co se točilo u Norda. https://www.youtube.com/watch?v=1oV7UlwiKfg&t=213s

Každý si chodíl svoje, nic se nestříhalo. Nevím o jaké účelovce tady mluvíš? Víc nezavisle to asi ani natočit nejde.

Každopádně budeme dělat testování u Pilota. Uděláme to až se vrátím z dovolený. Polygon bude udělaný zase stejně, vykope se díra a cíle se zatlučou do boků, aby tam nevznikl efekt čerstvě vykopané díry. Těším se že dorazíš a beru tě za slovo a velice rádi to natočíme. Navíc bude myslím opravdu dobře, když u toho bude třeba 30 nebo 40 dalších hledačů ;-)

P.S: jak se ti s tím Deusem chodí ta voda? Tedy opravdu bych tě chtěl vidět ve slané vodě? Jelikož zatím co jsem od všech slyšel, tak je to ve slané naprosto nepoužitelné? Tedy pokud nemluvíš jenom o písku, to jde ale dělat lecčím...

P.S2: ono se není těm osypkám co divit. Stačí se podívat na to co tady napíše takový fanda jako ty. Nejdříve tady bez jakéhokoli důkazu napíšeš, že to s tou vodotěsností není tak nějak v pořádku, přitom nemáme jediný servis ani náznak problému. Prostě informace vycucaná z prstů a v kontextu toho, že porovnáváš s detektorem, kde se vodotěsnost dělá kusem igelitu, je to o to vtipnější.

A pak věta "Možná by snad mohl, pokud by detektory (XP a XP Deus) byli v něčem horší než Min.,což skutečně kdo o tom něco trochu zná, ví moc dobře, že není.."

Snad by jsi mohl napsat alespoň jedno jméno nějakého toho odborníka. Dosah, citlivost, multifrekvenční technologie vše je u EQ lepší. Tedy, on Deus ani multifrekvenční není.

Těším se na testech u Jindry ;-) Dáme to na web co nejdříve 8-)

To elmara: No vidím podle tvé reakce že osypky a pořádnou kopřivkou teď chytáš zrovna ty.Pořádně si prosím přečti co jsem napsal a dále k tvé prvotní reakci a neber si to osobně,protože mám pocit že jsi trochu uhnul od toho co jsem napsal a osobně to zřejmě vzal.Jen jsem poukázal na to co je na jistém webu nic víc. :-)..Jinak když už narážíš konkrétně na XP Deus,klidně by se mohl jmenovat XP Zeus,jako ten nejvyšší bůh mezi ostatními vládci,a mokrý mořský písek včetně toho suchého,tak se mi chodí velmi dobře :-P, s tím tam opravdu problém nemám,stejně jako nemám problém a nikde jsem netvrdil, že mi vadí že s ním nemohu do moře,i když pro tvoji informaci která ti asi není známa právě kvůli Minelabu, i pro něj existuje řešení, set pro hledání v moři... :-P :-P :-P Jinak moře chodím s Excaliburem,Fisherem a nebo s Whitesem,a musím ti osobně říci že se mi s těmi stroji hledá stejně dobře jako s Deusem,takže určitě proti žádné značce nejsem nijak zaujatý,pokud jsi měl ten pocit,který silně vyplývá z tvé předchozí reakce...
Tím bych asi tuto nesmyslnou debatu s tebou včetně tvých předchozích argumentů ukončil,víc se k tomu nebudu vyjadřovat.. :-) ;-) :-P :-P

Koukam, zacalo se strilet ostrejma :-) Tak doufam chlapi, ze to klapne a rad se pripadne zucastnim jako pozorovatel ;-)

To Aurumann: Tak rozhodnězaujatý jsi a není to poprvé. Navíc sem píšeš informace, které jsou prostě vymyšlené. Je to to samé, jako když tady budu psát, že jsem na jistém webu četl, že všem Deusum odejde sonda a to buď nabíjení nebo přetane komunikovat... tedy, ona to skoro pravda je, tedy znám oprvdu neskutečně lidí co sondu měnily, ale mi neděláme servis XP a tak to nemohu uvádět jako seriózní názor. Děláme ale pro celou EU servis Minelabu a nemáme ani jeden vytopený Equinox!!!!! I když se k tomu už nechceš vyjadřovat, počítám s tím, že se na testech zastavíš a natočíme to a že s toho nevycouváš. ;-)

Nechci přilévat olej do ohně.
Ale včera po přečtení, jsem si řekl, je čas testu vodotěsnosti. Dal jsem detík (600) do sudu jednotkou napřed. Byla v hloubce cca 110cm a takto byla více jak 13hodin. A konstatuji, že je zatím dle všeho sucho a nic není zamlžené a zatím to i šlape. o:-) Ale jak je psáno v článku ta kontrola šroubení je časem asi potřeba. Sondu neodpojuji, tak kontrola dotažení stačí. Ale u připojení sluchátek to bude časem potřeba určitě vyčistit.
;-)
A jeden dotaz. U hodinek se nesmí většinou (nedoporučuje se) pod vodou mačkat tlačítka. Zde předpokládám, že je možno.
Díky za info. 8-)

Myslím,že by si auruman měl zobnout něco na nervy,je tak trochu mimo mísu o:-)

To Pikec: tak to fakt nevím, Petr tedy mačká úplně normálně. Já vodu nechodím, ale svoje prastará Seika s vodotěsnotí do 10 metrů v bazenu trápím mačkáním času uplně normálně. Vubec nevím o tom že by se to nemělo. Měřím si časy na bazén a klukům (dětem) taky. ;-)

To Aurumann: s klukama jsme dali dohromady co kdo má a vyšel nám s toho datum sobota 23.6. Budeme ještě muset najít lokalitu, vše je oseté a tak to nebude uplně legrace, ale od zítřka to začnu řešit. Jamile to bude domluvené, dáme to na web. ;-)

Máro je jen málo hodinek co to mají povoleno :-)
23.6. to bych se i já rád přijel podívat. ;-) 8-)

U nas je vsechno osety,a nic uz tady není :-D :-P ;-)

To Pikec: a co Seiko Sportura?

Jinak tlačítka normálně mačkám pod vodou,čas od času jsi třeba potřebuju přidat citlivost když chytnu nějakej šust :D a rozhodně kuli tomu z vody nevylejzám,jinak bych to místo už zpátky netrefil :D

Ok díky za info.
To Máro: jsou to 100m? Tak já bych to nedělal ani v tom 1m ;-)

To Pikec: už tam přečtu jenom "made in japan" ;-) Ale mám je už nějakých 10 let a zažily toho už moc. Mimochodem ještě se tam neměnila ani baterie ;-)

Máro více o hodinkách do SZ ať to tu neplevelíme ;-)
Na otázku, jak se mě hledá s 600. No byl jsem s ním venku v lese zatím jen 3x pole nikde není volné a louky zatím zarostlé tedy ty co mám povolené ;-)
Chodím les v "pole2" a nastavení dle Vás, ale převedené na 600. Jen máchání jsem poněkud spomalil, asi tak jako s 705 a Noktou Relic.
Tak zatím vlastně vím, že do 110 cm je jednotka 100%
voděodolná 8-)
Ale asi u mě i chvilku vydrží. I když ty digi stroje moc nemusím. Ale vlastně momentálně jsou doma dva digi stroje. Tak bych měl mlčet o digi, že je nemusím o:-) ;-)

Teda Aurumanne ty si dost teda ulítáváš... Kolikrát se ti povedlo testovat Equinoxe? Jestli teda víš vůbec jak vypadá naživo? Kecání jako je "na jednom nejmenovaném webu" jsou o hovně a opravdu nemají žádnou vypovídající hodnotu. Doufám že se nám to na toho 23.6. podaří a že se zůčastníš abys nám to ukázal , nebo kdokoliv kdo to má namáklé. Zatím na každém testování na kterém jsem byl to deusu moc nevyšlo a nemyslím si že by s ním byli neumělové ;-)

Pěkné dík,už se těším,chvilku si ještě počkám ale bude letos. :-)

spravite prosím test more slana voda equi 800 vs ctx 3030?

Klidně ale musíš mě poslat letenky :DO CTX už jich pár je u mě na profilu v článcích :D

nene letenky si pytaj o Máry. :-D

Jak se na to tvari spravci koupalist a plazich u jezera kdyz se tam objevi nekdo s detektorem? Mam na mysli ty placene oplocene? Nemate nejakou nemilou zkusenost?

To Hydra : oplocené vždy znamená problém ;-) Nejlepší tam jít po sezoně když už tam nikdo není ...

https://www.youtube.com/watch?v=ZAgOayTYUTU&feature=push-sd&attr_tag=7ZiV7maPujj3LUdL-6

To elmara: tebe jako prodejce nemá cenu komentovat,jelikož jsi nedostal v minulosti příležitost tuto značku prodávat,tak za tím je asi trochu něco jiného..No a pokud jsem zaujatý jak tvrdíš,tak ty na tom nejsi o nic líp než já...
To berret : kdo ty vlastně jsi když už si mě bereš do úst?
To berret a habán : Na rozdíl od vás pánové v pohodě jsem celkem dlouho..Jen tak mimochodem habáne prosím tě řekni mi jak je to s tím rčením??- Že krákající vrána k vráně sedá, a podobné si hledá?Zde to platí asi víc než dvojnásobně..
To habán : Být tebou radši bych se moc neozýval,nebo pokud máš pocit že by jsi mi chtěl sdělit snad něco osobně o mém nevědomí práce s detektory jako takovými,konkrétně s Minelabem EQ,na Kdyni pokud se letos uráčíš,budeš mít příležitost u polygonu,mile rád si s tebou tvé vzájemné názory a zkušenosti o XP Deus a EQ vyměním,na rozdíl od tebe proti inteligentní diskuzi na toto téma včetně tamních testů určitě nic nenamítám :-) ;-) ;-) ...
A mezitím než spolkneš tabletu na uklidnění,shlédni a vlastně všichni co zajímá toto výborná Evropská značka detektorů XP,zdejší video..

https://www.youtube.com/watch?v=ZAgOayTYUTU&feature=push-sd&attr_tag=7ZiV7maPujj3LUdL-6

:-) :-) :-P :-P :-)

Ale copak Aurumanne , jakápak krákající vrána? To myslíš tu na začátku a na konci tvého přízpěvku? Jé oni jsou stejné takže asi dvojčata :-D Jen jsem ti psal svůj pohled na věc ! Nechápu co máte vy deusáři za potřebu pořád napadat jiné detektory a lhát o nich i když o nich nic nevíte? Myslel jsem si že to asi je psané v návodu na deus ale měl jsem ho i s návodem na bazaru a nebylo to tam...Tak asi k tomu nabádá něco nebo někde jinde , asi jinej gang...
Do kdyně se "uráčím" stejně jako pravidelně každý rok a na polygonu si to rád poměřím a můžeme klidně vykopat i svahovej a dát si to třeba i se zlatem. A vzhledem k tomu že Helča chce jít na filmovou školu tak jí nechám to celé natočit a zveřejnit - tak tedy bez sluchátek , nebo dáme pod ně mikroport ..
A výhrůžky jako" "To habán : Být tebou radši bych se moc neozýval" - na ty si najdi někoho jiného , slabšího,protože to na mě neplatilo ani za bolševika od politruka
:-P

Panove, ja sice na srazy nejezdim, ale pokud vase soupereni dopadne, tak jet musim :-) Todle proste ma stavicku a ja to musim videt na vlastni oci!! Jen doufam, ze vase vzajemne soupereni bude dustojne a v alespon trosku pratelstejsi atmosfere, nez tady :-)

Jdu zjistovat, kdy ta Kdyne je ;-) A kdo tam neprijede, je posera! Taak 8-)

Tomáši , Kdyně je většinou následující víkend po Mistru Hledači ;-)

Diky moc Dane! Jeste jsem to nenasel a uz mam info, parada ;-) Ovsem ten termin me nepotesil, v tu dobu jsem predbezne planoval, ze uz budu Noxem cenichat dno italskeho pobrezi :-( Safra, to je blby...ale treba se to povede, uvidime, rad bych! Dekuju.

No tak video od aurumana jsem zkoukl jen v rychlosti a ještě neumím řeči, ale ten deus bude asi fakt bomba, všiml jsem si, že našli dokonce keramický střepy :-D :-D :-D :-P :-P :-P

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru