Excalibur II v českých vodách

Kategorie: Minelab - recenze a testy , Detektor kovů MInelab Excalibur a Excalibur II

Již delší dobu jsem přemýšlel o hledání ve vodním prostředí. Tuto činnost provozoval už několik let můj dlouholetý kamarád, ale já se pořád nemohl rozhoupat ke koupi nějakého podvodního detektoru s tím, že počkám na příští rok a takhle to pokračovalo až do teď. Naskytla se mi příležitost vyzkoušet si detektor kovu Excalibur II od značky Minelab. Byl to vůbec první detektor od této značky, který jsem držel v ruce. Poprvé jsem se zděsil při pohledu na množství potenciometrů, kterými se detektor nastavuje. Nastavení je však jednoduché a podle mě, zvládne detektor nastavit, s pár drobnými radami, i úplný začátečník. Detektor jsem se rozhodl otestovat dvěma testy a to ne zrovna v ideálních podmínkách. Výsledky hledání i vlastnostmi detektoru jsem byl velmi nadšen.

První zkouška detektoru

Pro první hledání s Excalibrem II, jsem si zvolil nedaleký rybník, který je dosti zamořen odpadem. Když jsem vlezl do vody, tak jsem byl mile překvapen, železné cíle se totiž na Excalibru II vůbec nehlásí, tudíž byl detektor úplně v klidu. Respektive, můžete funkci threshold nastavit na slyšitelnou úroveň a vždycky, když přejdete přes železný předmět, tak uslyšíte úplné ticho a neotravují vás okolní prozvuky způsobené železnými předměty, pokud tedy nehledáte v režimu all metal. Hned první signál se naskytl asi minutu po té, co jsem vlezl do vody. Byl to socialistický desetník z roku 1969.

Nejprve jsem měl ve vodě trochu problém se zaměřováním cílů, takže všechno jsem nevykopal napoprvé, ale člověk za pár hodin získá. Po pár socialistických mincích a rybářských olůvkách, přišel velmi silný signál, při kterém mi málem praskly ušní bubínky, a hned napoprvé jsem nabral na podběrák obrovský stříbrný řetěz, který váží neuvěřitelných 111 g!!!  Radostí bez sebe jsem začal hledat dál, a to s velkým nadšením, asi metr vedle se mi podařilo najít silný stříbrný náramek, do sluchátek to opět byla rána jako z děla. Další signály byly nejčastěji socialistické mince. Po dalších asi dvaceti minutách přišel zase silnější signál, a ejhle, vykoukl na mě masivní pánský stříbrný prsten. Signál hned vedle prstenu byl mírně slabší, ale pořád třeba silnější než signál, který dávaly socialistické mince nebo olůvka. Po asi deseti minutách boje s nabíráním jsem uviděl v podběráku slabý dámský stříbrný prsten. Ve vodě mi začínala být už zima, jelikož jsem vlezl do vody až k večeru, ale ven se mi vůbec nechtělo, když se tak dařilo.

Dalším signálem, byl měděný prsten a po asi dalších dvaceti minutách mi začala být fakt velká zima a už se začalo i stmívat, tak jsem se rozhodl, že už to pro dnešek stačí a stavím se tu zítra. Cestou k pláži, jsem ještě vytáhl další pánský masivní prsten a spokojeně jsem vylezl z vody. S drkotáním zubů, jsem se osušil, převlékl, vyfotil nálezy a vyrazil domů.

Druhá zkouška detektoru

Druhý den jsem měl času na hledání více, takže jsem měl v plánu být ve vodě trochu déle. Po úvodních deseti minutách, než jsem došel dál od břehu, jsem nakopal pár rybářských olůvek a jedno víčko od vína. Jakmile jsem byl už dál od břehu, začali opět padat šperky, nejprve jen šmuková měděná náušnice. Byl jsem mile překvapený, jak je Excaliber II velmi citlivý i na malé cíle a také jaký slušný dosah na tyto cíle má.

Dalšími signály byly tradičně socialistické mince, ale nikdy jsem nevykopal ani zlomek železa či víčko od piva, kterých v rybníku je určitě dosti požehnaně, díky bezvadně řešené diskriminaci. Neměl jsem od začátku takové štěstí jako předešlý den a kopal jsem jednu socialistickou minci za druhou. Asi po 40 minutách smůly se na mě usmálo štěstí, vykoukl na mě rytý zlatý pánský snubní prsten. Radost jsem měl neskutečnou a pádil jsem ke břehu, uložit prsten do bezpečí, aby mi ještě ve vodě nevypadl z kapsy. Došel jsem zpátky k místu, kde jsem našel prsten, začaly padat další signály. Následoval velmi silný signál a v podběráku se objevil pánský stříbrný prsten. Následně začaly žně. V okruhu asi 20 metrů jsem vytáhl asi za hodinu celkem 8 stříbrných a 3 měděné šperky, většinou prsteny, pak přívěšky a jednu náušnici.

Odhodlal jsem se jít ještě více hluboko, ale už jsem byl až po krk ve vodě a najednou krásný čistý signál. Signál jsem nemohl vůbec vytáhnout, jelikož jsem při nabírání musel stát na špičkách. Asi po 15 minutách trápení se mi podařilo signál vytáhnout, a ejhle, další pánský snubní zlatý prsten. Nádhera, opět jsem spěchal radši na břeh, abych ho někde nevytratil. Nadšený z nálezů jsem se rozhodl, že mi to pro dnešek stačí a šel jsem si dát jedno pěkně vychlazený :-).

Lukas

Základní data detektoru kovů Minelab Excallibur II

Technologie: multifrekvenční technologie BBS
Zesilovače: RCB zesiluje slabé signály přímo v sondě. Navíc snižuje prozvuky a rušení.
Viditelnost: velice potřebná a často opomíjená věc. Díky vysoce fluorescenční konstrukci je detektor velice dobře viditelný i ve zkalené vodě.
Sondy: 8” nebo 10” 2D sondy
Napájení: zdroj NiMH s výdrží 12 hodin
Záruka dva roky
Odkaz na LP - Detektor kovů Minelab Excallibu

Video

Základní nastavení detektoru kovů Minelab Excallibur od Jaccoba

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Jinak pokud se chystáte k moři tak tohoto Excalibura máme v půjčovně za pěkné peníze.

Pěkný.Také mám Excalibura.Jsem s ním velice spokojen

Já bych byl spokojen mít na něj lokalitu :-D

Ví nikdo, prosím, je u ní uživatelský vyměnitelná sluchátka/cívka ? Nebo jsou napevno? Případně kolik měří v složeném stavu?

To Krema....lokalit je na nej plno�A ma tu vyhodu ,ze je tezky...takze,kdyz prijde v mori vlna a clovek je lehci,tak ho Excallibur podrzi,jako kotva Kremo�

Podkotacu- sonda i sluchátka jsou z důvodu vodotěsnosti napevno.
Rozměry : Shaft jde rozpůlit horní shaft cca 70 cm -asi nejdelší část

Jaccob - děkuji. Akorát by mne zajímalo, kolik bude stát oprava zpreráženeho kabelu u sluchátek?

Pecka článek ;-)

Norde to jsou vtipy,no tak se mi neukládá tuk no :-D Bys koukal jak mě vlna dokáže v sucháči šoupnout o 10 m i s Ctx a lopatou :-D

čupr

Podkotacu-Kabel u sluchátek je opravdu silný,žádná tkanicka jako u normálních sluchátek ,jinak potom lze kabel u sluchátek normálně vyměnit nebo zkrátit,na kolik to vyjde záleží na charakteru poškozeni ale nebude to za milion :D

nic ve zlým, nálezy ti přeju ale ten článek vypadá jako pěkně napsaná reklama. A první koment že si ho můžeme půjčit můj dojem jen podporuje...

werre -článek sem nepsal já ale kamarád kterému jsem detektor co máme v půjčovně pujčil za to že napíše článek -sám chodím vodu s CTX.
Půjčuje jsi ho dost lidí zejména o prázdninách na dovolenou k moři kteří by jinak detektor do vody nevyužili a normálně chodí klasicky a nechtějí si kvůli 14 dnům u moře kupovat detektor.
Z ekomonického hlediska by přece bylo lepší ho spíš prodat ne ?
Cena na půjčovně je vzhledem k ceně detektoru velmi dobra .

Ach ta čeština :-O

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru