Fronta na dvacky - informace z bojiště

Kategorie: Co se jinam nevešlo

Počínaje dneškem se opět začala vydávat již druhá pamětní sada. Jako minule je zájem veřejnosti obrovský, na místě se tvoří naprosto hrůzostrašné fronty, tak přidám pár informací z dnešního rána, konkrétně z pobočky ČNB v Praze.

Celý systém výměny probíhá stejně jako minule,za celkem maxumálně 180,-Kč je možné vyměnit
3*sadu po 3 pamětních 20ti korunách, tentokrát nejsou na mincích státníci ale finančníci.
Na mincích najdete Aloise Rašína, Viléma Pospíšila a Karla Engliše. Mincí by mělo být 200 000
od každého typu a vydávat by se měli do vydání všech zásob (minulá emise byla pryč za cca 5 pracovních dní)

Nově je možné na jednu osobu také získat maximálně 3ks papírové 100koruny s přetiskem ke
100 letům republiky. Jak mince tak bankovky je možné směnit za stejnou nominální hodnotu na všech pobočkách ČNB. Pokud jste se rozhodli jsi mince či bankovky opatřit, budete jsi muset připravit  značnou dávkou trpělivosti a především teplého oblečení.

Zde jsou informace z dnešního rána (první den vydávaní)
Pokud nechcete ve frontě strávit celý den, budete jsi muset přivat ,takže budíček tak na 4 ráno,
realně jsme ale po pár vymačknutých budících vstali tak ve 4:30 a v 5 hodin už jsem startoval auto.
Autem jsem zaparkoval poblíž Depa Kačerov a zbytek dojel metrem, na místě jsem byl tak 5 minut po 6.
V té době byla fronta cca do poloviny Nekázanky.a kazdou minutou v této době fronta relativně rychle přibývá. V tuto chvíli vás čeká tak 1,5hodiny stání v umorné zimě než se dveře banky vůbec otevřou. Jako povinnou výbavu bych kromě teplého oblečení určitě přibalil termosku teplého čaje a trochu rumu, hodina a půl stání v umorné zimě bez pohybu dá opravdu zabrat.
Todle bych určitě nepodceňoval, jako jedna starší paní co sebou ve frontě sekla a přitelkyně jí pak musela volat záchranku,tak se určitě před výpravou pořádně najezte bude to náročné. Cca v 7 hodin už byla fronta až do Jindřišské ulice (dál už jsem neviděl). V tuto hodinu už odvírá i Mc Donald v ulici na Příkopě kam jsi můžete skočit pro kávu když vám někdo podrží místo.

Po otevření banky v 7:30 už se fronta začne hýbat celkem rychle a před dveře banky jsem se dostal cca v 8:45. Okolo 9 už jsem odcházel s mincemi a třemi stokorunami.Mince i bankovky dostanete v papírovém nebo plastovém sáčku.

Pokud chtete aby si mince uchovali svůj lesk rozhodně nedoporučuji se jich dotýkat a co nejdříve je uložit do plastových kapslí nebo prezentačního rámečku. Po dotyku totiž na minci zůstane mastnota a soli v těchto místech začne mince mírně korodovat a po nějaké době budou otisky na minci dost patrné. Na dvacetikoruny se nejlépe hodí kapsle o průměru 26mm (80kč/10ks) nebo prezentační rámeček 11*11cm (235kč) popř. 23*9 při uložení vedle sebe(285kč).

Hodně štěstí a pevné nervy ve frontě :D

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Obdivuji všechny kdo si frontu vystali, klobouk dolů :-)
Jinak numismatici k tomu zaujali také svůj postoj :-/
https://www.irozhlas.cz/ekonomika/zdenek-petran-numismatik-pametni-mince-ceska-narodni-banka-cnb-masaryk-benes_1810251348_jgr

Oh jeeez....tak tohle si rad necham ujit. Nelakalo me to uz od zacatku. Nemyslim si ze jde o neco extra vyjimecnyho, kvuli cemu todle vsechno podstupovat.

No a já ty kováky zas zaleju v etuji do plastu a někde zakopu...možná je někdy někdo najde ;-)

Pantata donesl z jednoty, vrátili mu ji když byl pro rohlíky.... Ješte se divil jestli to platí

Taky mám díky ochotné Mamince.Která vstávala ve 4 hod ráno.

JohnDeeere: pan Petráň - mimochodem autor Ilustrované numismatické encyklopedie - dost přestřelil, ztrapnil se a netrefil se :) ale jeho postoj i trochu chápu... Výživná je ovšem "diskuze" i na novinkách, zloba na ty, kteří si stoupli do fronty, je taky k zamyšlení.
A za všechno může Kalousek :-D
https://www.novinky.cz/ekonomika/495893-lide-v-mraze-cekaji-v-dlouhych-frontach-na-dalsi-dvacetikoruny.html

Tvl na to že si inženýr ti počty moc nejdou :-D Hele vstával si ve 4,jel si autem na Kačák a zpátky domu kde si byl před 10,to je 6 hodin času +50 za lístky do metra... Dneska koupeno 3 dvacky plus kilo za 570 kaček i s postovnym a to sem seděl doma v teple a spal do 8 :-D Takže tvejch 6 hodin na nákupu za 570 Kč je 95 Kč na hodinu,nic moc... Co jste vy katolíci měli ve škole za počty? :-D

Křema -nějak ti ty hebrejský počty nesedí , na osobu jsi mohl dostal celkem 9ks dvacek (3*3) a 3ks stovek.Byli jsme tam s přítelkyní takže máme 18 dvacek a 6 stovek a máme to spojený s neopakovatelným zažitkem :D. Budeme to letos rozdávat na svatbách spolu s minulou sadou. 8-)

Zážitek bude hlavně ta svatba na Libici jestli bude sníh :-D

V Císařské konírně Pražského hradu začala výstava nazvaná „100 let česko-slovenské koruny“, která nejen mapuje vývoj naší měny, ale láká také na zlatou minci v hodnotě 100 milionů korun. Druhá největší mince na světě emitovaná ČNB váží 130 kilogramů, průměr má víc než půl metru a silná je 45 milimetrů. Výstava potrvá do 28. dubna.

Pominu- li, že naše ocelové mince všechny zvedneš magnetem......mě ani nepřekvapuje, že naše ČNB zvolila takto nevhodnou cestu jejich distribuce. Ať jsou to eura, dolary, libry i forinty, tak normálně příležitostné mince rotují spolu se standardními a každý si je může vysbirat, když chce. Jenom u nás čekej v mrazu, dementi. Pardon.

Zejména v tom našem úhlu pohledu ... co je kačka oproti PG, hodnotou, věkem platnosti a koneckonců i materiálově ;-)

c4llix: jenže celý národ nejsi jenom ty....

Toreq: platit stříbrem je škoda materiálu, který je vhodné využívat jinak, ale mít mince železné, to je druhý extrém. Dej si do ruky pár 200 forintů a uvidíš, jaký mají příjemný zvuk....a tahle naše chlouba?! Bláto.

taky mám už komplet, není nad to, mít svý lidi přímo v ČNB... :D jinak bych na to asi bodal no...:)

Já mám prd bydlíme uprostřed řiti kde banku neviděli no musim se spokojit s 10kč s praslklou raznicí taky z oběhu třeba bude i 20 ale nebude echt :-P :-/

To zas bude RÁJ pro npřekupníky...... :-/

Kdo touží po těch dvacetikorunách tak ještě lze objednat :

https://www.auportal.cz/sada-obeznych-minci-6x-20-kc-rok-meny-100-vyroci-vzniku-ceskoslovenska-2019-bezna-kvalita-predobjednavka-datum-emise-1-7-2019_z1447/

Nejvic me nastvala ta 100 koruna s rasinem. Furt tam bylo nyni nedostupne a kdyz mela vyjit najednou bylo vyprodano. Myslim na vebu ceske mincovny. Kurna kde sme? Jak mohlo byt najednou vsechno vyprodano? Jo na Aukru jsou a stoji balik.

Můj názor je, že je to největší ostuda ČNB a vůbec našeho státu a ještě v roce, kdy slavíme 100 let od vzniku Československa ! Vydávat pamětní mince ze železa a ještě je prodat jen v ČNB, je to hanba ! Alespoň vidíte, jak funguje tržní hospodářství. To, že chudinka ČNB nemá ani na stříbro a
oslavovaní jim stojí také jen za železné mince, to také něco vypovídá. Za komárů se stála fronta na dámské vložky, toaletní papír, jižní ovoce a někdy i na maso, dnes už se stojí fronty i na pamětní mince zhotovené ze železa. Kam až jsme se to dostali. Hlavně že si sami postavili pomník pro sebe, za 130 miliónů, ve formě zlaté mince z ryzího zlata ! A na té budou také vydělávat za čumendu. "Něco shnilého je ve státě dánském." Je to můj názor a také si za ním stojím. Okrádají lidi veřejně a ještě jsou na to hrdi. A co je nejhorší ? Lidé, sběratelé, jim to ještě žerou a jsou ochotni v mrazu, čekat frontu a zaplatit mnohem více, než je nominální hodnota toho kusu železa. :-/ :-/ :-/ :-/ :-/

Jj je to tak. Na paměť 100 let republiky mohli udělat větší parádu. Bída.A když tu minci někdo ztrati nebo uloží do země. Zbude z ní jen rez.Škoda. :,-(

Mildas a Kaparaso- naprostý souhlas. A nejvíc to podporují ti, co si je pak koupí za litr na aukru.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru