Havlíčkobrodsko pro archeology v Telči a Archeo LP pro Astronomický ústav

Kategorie: Archeologie a nálezy detektory , Akce LP a Archeo LP 2010

Libmusovi z Archeo LP se podařilo domluvit s archeology v Telči záchranný detektorový průzkum dna vypuštěného a právě zkoumaného Staroměstského rybníka. Na akci se podílela na místě vedle Libmuse ještě sekce HHB z Lovce pokladů, a to Henry, Dejv, Bob, Jenda a Litrfree. Pomoc přišli taky spolehliví detektoráři z okolí Víťa a Nederland. Za archeology se účastnil pan Zimola s paní Zimolovou.

Havlbrodská sekce se dostavila s rozsáhlým cateringem jako obvykle. V rybníku byla spousta nálezů. Část dna, kterou jsme měli prozkoumat, se podařilo pokrýt pytlíky s nálezy, až archeologům došly papírové identifikační popisky (takové ty štítky, co k tomu dávají). Podařilo se najít kušové i lukové šipky, přezky, tři denáry z předbrakteátového období, asi Leopold VI, parvus, čtyřráz a další stříbrnou minci, asi městskou ražbu.

Z nálezů bude sestaven katalog, který dostaneme k dispozici. Na místě se podařilo domluvit další spolupráci na jaro.
Pro HHB sekci to byla zajímavá zkušenost Hodně jsme se dozvěděli o historii místního osídlení, a prošli jsme se po staré cestě, kterou zde našli. Na závěr jsme akci rozebrali u kafe, za příslušných loveckých historek.

litrfree

Akce s detektory kovů

Akce s detektory kovů

Akce s detektory kovů

Akce s detektory kovů

Akce s detektory kovů

Akce s detektory kovů

Akce s detektory kovů

Akce s detektory kovů

Akce s detektory kovů

Dohledávka pro Astronomický ústav

V sobotu proběhla dohledávka pro Astronomický ústav. Byla to již druhá letošní akce a i tentokrát docela vyšlo počasí.  Akce se zůčastnili PilotK, Melda, Žabák, Shorty, M1976, Přemek, Elmara a samozřejmě kluci z Astronomického ústavu.

Specifika tohoto hledání jsou drsná. Kope se všechno, co i zdánlivě připomíná něco kovovévo a tak hledač za celé dopoledne většinou ujde jenom pár metrů s hodně nejistým výsledkem. Výsledek takové akce závisí na expertýzách a v 99% to nevyjde. :)

Detektory a meteority

Detektory a meteority

Detektory a meteority

Detektory a meteority

Detektory a meteority

Detektory a meteority

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Chlapi palec hore! Každá takováhle "kladná reklama" pro nás slušný detektoráře je potřeba a tenhle přístup by měl mít každý z nás, i když tomu tak né vždycky bohužel je :,-(

Nádhera, jsem rád že jsem se mohl zúčastnit :-)

odvedli ste pořádnej kus práce kluci ;-)

Pěkné gratuluji :-) :-) :-D

Good photos SHORTY ;-)

Nádhera,suupeeerr, palčák, gratulka !!!!

Až na to chození v řepkovišti hodně dobrý :D

Zelenejmozek,nemáš ty náhodou zelenejmozek???? :-P

Jj to mám pokud se tak stále bere posměšný název pro vojáky :D Jinak zajímavá reakce na můj komentář SHORTY :D

No to jsem rád,že jsi se pobavil.
Archeo LP se snaží náš koníček prezentovat co nejlépe. Proto spolupracujeme s různýmy organizacemi,proto se to i prezentuje a ty si myslíš,že bez povolení majitele pole s tím že je to na zaorání by jsme tam lezli a ještě to veřejně prezentovali?? Lovci by to asi na dobrém jméně nepřidalo.
PS- příště uvažuj než začneš něco psát.
Měj se fajn. ;-) :-)

Ahoj SHORTY
Jo pobavil jsem se a bavil jsem se už předtím když jsem psal svůj první komentář viz. to chození v řepkovišti .Myslíš, že bych se tu navážel úplně vážně do Elmary a podobných ?. NEmyslel jsem to vůbec zle a proto jsem na konec udělal toho teplýho smajla :-) Doufal jsem že to tak bude vnímáno a ani v nejmenším jsem nechtěl aby mě tu někdo poučoval, ovšem i tak díky za info, rád se přiučím. Nechci se tu hádat kvuli takové chujovince a natož nasr... zdejší uzavřenou, pospolnou společnost. :-P
Takže ještě jednou se omlouvám, budu lépe uvažovat :) a ty se trošku vzpamatuj
;-) :-P
Měj se ještě líp

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru