Hledá s detektorem kovu a otevřel si historické centrum

Kategorie: Osobnosti

Když bylo Stevu Hathcockovu pět let, našel jeho otec pod schodištěm jejich rodinného domu tajnou místnost. Nacházely se tam sto let staré noviny, které byly vydané ještě před americkou občanskou válkou. Dále prázdné láhve od whisky a stoh stříbrných dolarů, které Stevův táta rozdělil mezi svých šest dětí. Historie celou rodinu natolik „chytla“, že začali pátrat po starých předmětech s detektory kovu. Steve Hathcrock v roce 1995 otevřel v Texasu (USA) muzeum, kde jsou vystaveny věci nalezené v tajné místnosti i ty, které Steve se svým otcem našel nejen detektory kovu. Narodil se ve Wisconsinu.

S detektory kovů
 
Kromě historie se začal zabývat také tiskařstvím, dokonce vystudoval průmyslovku zamřenou na tento obor. Se svými kolegy Frankem Dombroski a Carlem Phillipsem dokonce tiskl zábavný časopis o cestování. V roce 1980 se odstěhoval do Kalifornie, nyní bydlí v Texasu. V tamní řece Humboldt hledává zlato ještě dnes. „Když jsem byl malý kluk, přečetl jsem všechny ty staré noviny, které táta našel v tajné místnosti. Mluvil jsem s muži, kteří bojovali v druhé světové válce, jejich příběhy jsou fascinující. Byl jsem ve městě dítětem, které se nejvíce zajímalo o historii. Shromažďoval jsem mince, známky, knihy a artefakty,“ zasmál se Steve. Lidé od něj chtěli historické předměty koupit, pro Steva však mají velkou hodnotu. Rozhodl se proto otevřít muzeum. Mnoho věcí našel detektorem kovu Garrett. Nejvzácnější nalezenou mincí je zlatý dolar z roku 1903.

O hledání pokladu vydal Steve Hathcock čtyři knihy, poslední v roce 2010. Sám vlastní asi tři tisíce knih o historii a pokladech. „Jsem prostě informační narkoman,“ prohodil v nadsázce Američan. Muzeum provozoval od roku 1995 až 2008. Ročně ho navštívilo přes tisíc lidí. Steve ho zavřel, protože začal pracovat na otevření menšího historického centra ve městě Cameron, kde by byly nejenom jeho nálezy. Otevřel ho na konci minulého roku. Nyní například shromažďuje historické materiály o zdejším hotelu, který v roce 1933 zničil hurikán.

S detektory kovů
 
V historickém centru mohou vystavit všichni zájemci předměty, které našli detektorem kovu. Sám Steve je zatížený na značku Garrett, jejich detektory kovu nabízí a propaguje. Nejraději má Garrett AT Pro. Centrum má také linku, kam mohou zavolat všichni, kdo potřebují poradit s detektorem. Steve je také členem komise pro historie ve městě Cameron. Se svými fanoušky komunikuje přes sociální sítě či email.
 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

V chatu není žádný příspěvek.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru