Hledače pustím do národního parku, ale bez detektoru kovu

Kategorie: Co se jinam nevešlo

Jedinečnou příležitost pravděpodobně dostanou australští hledači. Místní úřady totiž zvažují, že jim povolí hledání v národních parcích v Queenslandu. Podle odborníků se tam nachází kromě zlata, také drahé kameny. Mluvčí parku Steve Dickson uvedl, že se zatím příslušné orgány nerozhodli, ale nápad už aktivně zkoumají. „Bývalá vláda státní pozemky uzavřela. My je chceme zpřístupnit na rekreace a některé z nich nabídnout realitním makléřům,“ informoval Dickson.

Hledání zlata detektory kovů
 
Vstup zakázala australská vláda do národního parku a také státních lesů protože někteří lidé se tam chovali jako dobytek. „Odhazovali odpadky a ničili přírodu. Vláda se svým rozhodnutím snažila chránit životní prostředí,“ zdůvodnil rozhodnutí minulé vlády hledač zlata Cory Dale. V údolí Queenslandu se podle něj nachází vzácné kovy jako zlato a také safíry, topaz, opál a ametysty. Problém je však v tom, že hledači nesmí používat k hledání vzácných kovů detektory. Místní úřady to zakazují. „Může použít tak maximálně lopaty a svoje ruce,“ nechápe rozhodnutí úřadů Dále.
Podle Daleho je tato myšlenka „postavená“ na hlavu. „Ptali jsme se úředníků, proč nám nechtějí dovolit používat detektory a on řekli, že je to prostě politické rozhodnutí,“ rozhněval se Dále. „Pustí do parku tisíce lidí, kteří se budou chovat jako dobytek a nám nepovolí hledání s detektory. Opravdu to nechápu,“ dodal ještě Dale.

Hledání zlata detektorem kovů Minelab GPX 4500
 
Když nemůžou hledači s detektory kovů bádat na státních pozemcích, vyráží rádi na pláže v Queenslandu. Rich Monty svým detektorem Garrett Ace 250 našel stovky mincí. Bydlí na severovýchodě Queenslandu a moře má na dosah. Předtím bydlel v Singapuru, kde bydlel také u pláže a pomáhal nešťastným lidem hledat ztracené šperky. „Denně jsem hledal v průměru tři hodiny, pokaždé jsem našel tuny šperků a asi dvě stě padesát dolarů,“ přiblížil Monty.

Hledání mincí detektory kovů
 
V Austrálii hledá také pod vodou, kde se prohání žraloci a medúzy, pokaždé si musel nasadit neoprenové chrániče. Našel dokonce vrak britské lodi, hodně zlatých dolarů. „Kuriózní situaci jsem zažil, když jsem s detektorem cestoval vnitrostátní linkou. Kontroloři v letadle na přístroj hleděli jak mimozemšťané. V životě asi neviděli detektor kovu. Byl jsem z nich na mrtvici,“ vylíčil příběh Monty.

Hledání s detektory kovů v Australii

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Z lopatů jich tam pustijů a s detíkem né,to mě připomíná léčbu homosexuálů penicilinem :-D jinak článek parádní a zajímavý :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru