Hodnocení detektoru kovů C.Scope CS2MX

Kategorie: C.Scope - recenze a testy , Detektor kovů C.Scope CS3MXi a CS2MXi

Původně jsme chtěli přeložit test od Desi Dunne, který vyšel v časopisu The Searcher (odkaz ke stažení původní anglické verze najdete na konci článku), ale vlastní hodnocení je nakonec nejlepší. Jelikož tady už dost hledačů tento detektor má a i na LP prošel rukama kdekomu, lze asi u tohoto detektoru popsat naprosto vše. Navíc sám jsem používal detektory CS3MX a CS3MXi a stále mám CS6tku :-).CS2MX vychází z osvědčené řady původní CS3. Značením navazuje na 2MX, který kdysi továrna vyráběla, ale na to si asi tolik lidí nevzpomene, neboť to už je opravdu dlouho :-).

Konstrukce detektoru je bytelná. Nejde jenom o box elektroniky, ale také o umístění PCB. V tomto směru se filozofie C.Scope nemění, detektory stále vyrábějí tak, aby vám sloužily pokud možno desítky roků. Detektor je osazený dnes již dokonale prověřenou 8“ koncentrickou cívkou (nová verze s tenkým profilem). Výrobu cívek si C.Scope přísně střeží a její postup, kdy sonda několik dní vyzrává, je velice unikátní. Výsledkem je, že cívky, které mají plast jak z horní, tak ze spodní části, jsou dokonale vodotěsné. Navíc u nich nehrozí, že by se spodní zálivka oštípala, jako je tomu u klasických zalívaných 2D cívek.

Ovládání přístroje je dokonale spartanské, dva otočné ovládací prvky a tlačítko bezpohybového režimu. Správné nastavení citlivosti provedete tak, že otáčíte ovladačem citlivosti zleva doprava tak dlouho, dokud se neozve prahový tón treshold. Pak se lehce vraťte. Treshold by měl být zcela nezřetelně slyšitelný.

Na ovladači diskriminace najdete zcela vlevo nastavení All Metal. V tomto režimu je detektor nejcitlivější a reaguje na všechny kovové předměty. Pokud otáčíte ovladačem, ozve se cvaknutí a vy začnete postupně diskriminovat. Tady je potřeba napsat, že méně je vždy více a maximální úroveň diskriminace bych v našich podmínkách viděl číslo 3. Už na čísle 1 ale jste schopni dát řadu železných předmětů pryč. Platí poměrně jednoduchá rovnice, čím větší je nastavení diskriminace, tak tím menší bude také dosah.

Praxe v použití

CS2MX je opravdu rychlá mašinka a je dobré, pokud máte takový detektor, toho dokázat využít. Zvláště když se pohybujeme v ceně do 8000 Kč. V tomto směru nechá všechny digitální detektory snadno za sebou. Také dosah na drobné a střední cíle je velice dobrý. Zejména drobné Ag mince detektoru opravdu „chutnají“. Z toho vyplývá, že pole plná želízek, kde se snažíte detekovat drobné cíle, jako jsou právě drobná Agčka, je nejlepší lokalita, kde s vaším detektorem za pár korun můžete konkurenci s přístroji daleko dražšími opravdu hodně předvést.

Osobně doporučuji vždy nastavovat diskriminátor co nejníže. Klidně se dá chodit na nastavení 1 až 2. Větší železa se sice mohou ozvat, ale praxí dokážete přejetím přes hranu takového předmětu také poznat, že se bude jednat o železo. Velká železa mají navíc doslova echo signál, který tedy drobné agčko nikdy neudělá. Znám řadu hledačů, co svojí CS3MX dokázali nachodit do naprosté dokonalosti a poznají nejenom železa, ale také „papírky“ (drobné folie).

Bezpohybový dohledávací režim je poměrně ostrý, ale reakce detektoru je ale natolik rychlá, že ho příliš nevyužívám. Jsem zvyklý křížkovat a držím se toho stále. Řadě hledačů může být ale dobrou a rychlou pomocí.

CS2MX je velice dobrý detektor pro každého, kdo chce s hledáním začít a hledá něco opravdu spolehlivého. Navíc si chce v dnešní digitální době odpočinout od LCD a dalších vychytávek a spolehnout se na identifikaci pomocí jednoho tónu. Pokud alespoň trochu ovládáte angličtinu nebo se spokojíte ze strojovým překladem, třeba v Google překladači, můžete si stáhnout test od Desi Dunne, který vyšel v časopisu The Searcher. Field Test CS2MX

Technická data

 • Pohybový VLF
 • All Metal režim
 • Nastavitelná diskriminace nechtěných cílů
 • Automatické nastavení přístoje, automatická GB
 • Tlačítko funkce Pinpoint umožňuje identifikaci cíle v bezpohybovém režimu
 • Nastavení citlivosti s prahovým tónem. Detektor má vždy nastavenou maximální použitenou úroveň
 • Možnost přichycení jednotky detektoru na opasek   
 • Dobře vyvážená konstrukce
 • Kvalitní zámek tyče pro snadné nastavení délky přístroje
 • Vodotěsná cívka 8", 20 cm
 • Vstup pro sluchátka 6,3 mm
 • Provozní frekvence: 17 kHz
 • Baterie: 8 x AA, typická životnost baterie: 30-40 hod
 • Hmotnost: 1,45 kg (včetně baterií)
 • Zaruka 2 roky
 • Cena 7990 Kč - odkaz na stránku detektoru CS2MX

Test detektoru CS2MX od Desi Dunne

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

CS3 od C.Scope jsem chodil, opravdu jsem ho mel rad. Hodne dobry stroj v dane cenove relaci.

Ja mám zas cs6 a jsem max spokojen.Za mě super značka ;-)

´Já měl cs4mxi a spokojenost :-D

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru