Slévačem snadno a rychle

Kategorie: Archeologie a nálezy detektory , Experimenty a výroba kopií

Ahoj Všem

Rád bych Vám ukázal,jak snadno a rychle vyrobit pec,na tavení kovů,bronz atd :-))ukázal teda těm ,koho to zajímá :-)). Do nedávna jsem používal k tavení kovářskou výheň,ale bylo to náročné a neusporné a pomalé.Rozhodl jsem se že si vyrobím velkou pec,ale to neni tak jednoduché a něco to stojí.

Mám malou zakázečku a už jsem dál nemohl čekat až bude velká pec hotová, tak jsem se rozhodl,udělat malou a pec, rychle a za pár korun.
Možná někdo uvažoval, že si taky něco odleje atd a odradilo ho od toho to,že pec je pro něj nedostupná a složitá:-))) opak je pravdou:-))) Potřebujete k tomu jen 4ks ytong a horkovzdušnou pistol a je to:-)))

Rád Všem poradík,kdo bude mět zájem :-)))

Ahoooj cement

Takhle to dopadá  :-))) tak pozor !!  :-)))
Takhle to dopadá :-))) tak pozor !! :-)))
Nepodarky :-)))
Nepodarky :-)))
nepodarky další :-)))
nepodarky další :-)))

 

neznámý
75349 27

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Ještě by jsi mohl přidat díl o tom jak formuješ :)

To je ale paráda.

Ytong se časem asi rozpadne ne? Zřejmě nebude dělán na nějaký extra žár ;-)

Jednoduchý,nenáročný a účinný.Kam se na to hrabe Přemet Prkenápodlaha. :-D

krásná práce :-D

Nazdar kolego.
Doteť jsem tě jenom obdivoval.Ty jsi si splnil můj dětský sen.
Já neumím namalovat ani pěkného sněhuláka,natož vytvářet formu.Na to musíš mět dar od boha.V čem děláš taveninu(nevím ,jak se tomu správně říká-tyglík?).
Normálně ve mě začíná vrtat červík.Hotového bronzu mám dost,tak to jenom přetavit.

Paráda,neříkám né šel bych do teho,dnes sem se v knihovně motal kolem regálu tavení kovů,barvení skla atd.nakonec sem šáhl po Howkingovi ale už sem se myslím na to díval posledně nechám to eště uzrát :-)

Kam se hrabe Ferda mravenec, Cement - práce všeho druhu, nemožné na počkání, zázraky do tří dnů :-D :-D :-D

Cemente, před nedávnem ses u jednoho příspěvku zmínil, že máš nějaký figl na zcelování zlomených stříbrňáků. Poděl se s ním, tohle je ideální příležitost 8-)

Ahoj Cementíku,jenom taková blbůstka.Lze použít i fén na vlasy:)Mam vyzkoušeno na provizorní víhni.Jinak bravo už se těším na to formování :-)

Jo a ten promatek 400? jsem nikde v okolí nesehnal :-(Musím zkoušet dál,chci si to zkusit.

Užž se těššším... :-D

Waclawko, promatec seženeš v obchodech kde prodávaj krby a kamna, v hypermarketech to nehledej ;-) :-)

Hm tohle mě vcelku zajímá.Mohl by si se o tom více rozepsat myslím celkový postup stavby pícky, odlévání,vyroba forem a tak.Jinak jseš fakt machr kutil cement ;-)

Cemente ty jsi ale opravdu frajer !!!!!!! Stačilo mi když jsi mi osobně při jednom společném hledání ukazoval toho římana co jsi si udělal .. kobouk dolů.. 8-)

Bez komentáře :-O :-O :-) :-) :-D

:-O Toz klobouk dolu pane,tomu rikam sikovny ruce a hlava. :-) ;-)

Cemente jsi opravdu frajer :-) 8-)

Ahoj jde v tom také tavit stříbro,mám hromadu zbytků a myslel jsem je přetavit do cihličky ;-)

Jseš opravdu bourák. ;-)

Prosím ťa mám na teba jednu otázku z akého materialu je ten téglik na tavenie (kokila) a kde by som ju mohol zohnat ? :-)

tak to je opravdu bomba. V jednoduchosti je síla ;-)

Vynikajúci nápad, priam geniálne jednoduchý.
Pridám sem návod na výrobu "tyglíka-kelímka". Ten doporučujem vyrobiť zo šamotovej zmesi. Šamotový kelímok má oproti kovovému (nerez, oceľ) výhodu v tom, že po zohriatí drží teplo. Po vyjmutí kelímku s roztaveným kovom z pece máte teda viac času na odlievanie. V prípade kovového kelímka je negatívnym javom to, že sa rýchlo ochladzujú steny kelímka a roztavený kov sa lepí na steny.
Postup výroby:
Potrebujete šamotovú múčku, vodné sklo, kelímok od jogurtu menší a väčší, vodu
Šamotovú múčku a vodné sklo dostať kdekoľvek v stavebninách. Pripravíte si zmes podľa návodu na obale šamotovej múčky (zmes vody, vodného skla a múčky v predpísanom pomere). Z menšieho kelímka od jogurtu odrežte okraj. Vložte ho do väšieho kelímka, čím vznikne medzi oboma medzera cca 1 cm. Do tejto medzery vlejte zmes. Zmes nechajte vyrtvrdnúť na vzduchu. Zmes sa vytvrdzuje pôsobením CO2, ktorý je voľne obsiahnutý vo vzduchu. Trvá to dosť dlho, takže doporučujem vytvrdzovať tak, že si vyrobíte CO2 sami.
Postup rýchlovytvrdzovania:
Do igelitového sáčku umiesnite kelímok a vpustite tam CO2. Po stuhnutí zmesi odstráňte kelímky od jogurtu a nechajte výrobok dovytvrdiť.
Postup výroby CO2:
Môžete buď použiť buď prístroj na sodovku (je tam sifonová bombička,v ktorej je CO2), kde pochopiteľne nenalejete žiadnu vodu, iba tak "nasucho" tam dáte bombičku. Prístrojom "streknete" CO2 do sáčka.
Druhá možnosť je vyrobiť si CO2 zdarma. Potrebujete k tomu prázdnu plastovú fľašu od nejakého nápoja napríklad 1,5 l. Na dno nádoby nalejte trochu octu a prisipte lyžičku sody bikarbóny. Dôjde k búrlivej chemickej reakcii (nebojte nič sa vám nestane), iba začne unikať veľké množstvo CO2 z hrdla fľaše. Fľašu ihneď priložte o otvoru šáčka a napustite tam CO2. Sáčok uzavrite.
Veľa zdaru! ;-)

Ešte som zabudol napísať, že vytvrdený kelímok nechajte pred prvým použitím dobre vysušiť buď na slnku alebo v peci (aj klasickej rúre). Ak by bol vlhký, voda, ktorá bola obsiahnutá v zmesi by sa vo vysokoteplotnej peci vyparila (zovrela by) a rozpínaním by mohol vyrobený kelímok prasknúť.

Jsi si jistý, že horkovzdušnou pistolí, která má maximální pracovní teplotu cca 650 stupňů Celsia, vytvoříš v peci teplotu cca 1100 stupňů Celsia potřebnou pro tavení kovů jako je zlato nebo měď, a zároveň aby se ti pistole nepřehřívala? To se mi nějak nezdá. Je mezi vámi někdo, kdo už to vyzkoušel?

To jsi to žhavil plynovým hořákem a pak jsi to vyfotil jakoby s horkovzdušnou pistolí, abys byl zajímavý, a nebo si měl pec naplněnou dřevěným uhlím, ale na to ti potom stačí jakýkoli foukač třeba fén.

Sám jsem tomu nevěřil, tak jsem si to vyrobil a jasně, že jo, nefunguje to. V peci jsem dosáhl teplotu 256 stupňů, pak se začal tavit obal pistole a asi za dalších 10 minut bylo po ní. Nedělej si z nás prdel debile.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru