Indicie k nacistickému pokladu? V písni, tvrdí filmař

Kategorie: Válečné poklady

Holandský filmař a hudebník Leon Giesen (51) přitahuje v poslední době pozornost médií. Má totiž jasný cíl, který se zatím nikomu nepodařilo dosáhnout. A sice najít obrovskou skrýš zlata a diamantů, jejímž autory jsou nacisté. Giesen si dokonce zařídil podnájem v bavorském městečku Mittenwald. Hledači pokladů věří, že klíč k odhalení je v písni skladatele Gottfrieda Federleina. S touto teorií přišel před rokem holandský spisovatel Karl Hammer Kaatee. Zakódovat místa, kde se nachází poklad, měl do písně Hitlerův asistent Martin Bormann.

Hledání velkých válečných pokladů

Tento poklad je jedním z posledních zbývajících tajemství nacistické éry. Kaatee se domnívá, že diamanty a zlato mělo sloužit k financování poválečné teroristické skupiny – werwolf (vlkodlak). Byla to partyzánská skupina, která začala operovat během neúspěšného tažení na východní frontě. Takzvaná akce „W“ začala na podzim roku 1944. Nacisté vybírali dobrovolníky, kteří chtěli být vyškolení  pro partyzánskou válku ve výcvikových centrech německých vojenských a bezpečnostních složek.

Hledání velkých válečných pokladu

Giesen tvrdí, že je připravený rozšifrovat kódy vedoucí k bohatství. V jedné z ulic Mittenwaldu vykopal tři průzkumné otvory. „Geofyzikální výzkum jasně prokázal anomálie hluboko pod povrchem. Odborníci říkají, že je zcela vyloučené, aby tam byla letecká bomba nebo velký kámen,“ je přesvědčený holandský filmař. Během průzkumu však musí být velmi bystrý. „Pokud jsou pod povrchem opravdu bedýnky se zlatem a diamanty, je dost pravděpodobné, že to místo podminovali. Musíme přivést odborníky, kteří nám poradí,“ podotkl.

Hledání velkých válečných pokladu

Bavorsko je dlouhodobě cílem pro hledače pokladu. Touží po zlatě, které neznámo kam ukryli nacisté. Přestože od druhé světové války uplynulo už téměř sedmdesát let, tajnou skrýš zatím nikdo nenašel. Heinrich Himmler ještě v roce 1945 plánoval, že postaví tvrz, kam zlato uloží. Jenže plány mu překazil konce války. Zlato museli někam ukrýt.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Tak good luck chlape, jses asi tak milionty :-) A dekuji Viky za pekny clanek ;-)

Mike: anglictinu pouzivam kazdy den, tak asi proto. Ale chapu Te...

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru