Jak používat Pro-Find 35 ve slané vodě

Kategorie: Minelab - recenze a testy , Detektor kovů Minelab Pro Find 15, 20, 25 a 35

Jak si někteří asi všimli, tento týden jsme se s týmem LP vrátili z Minelab konference v Itálii.
Jelikož se blíží období dovolených a konference se konala v hotelu u moře, nemohla povinná výbava zůstat doma :D
.

Ačkoli během konference nebylo na samotné hledání moc času, přesto jsem se na chvíli utrhnul a šel vyzkoušet, jak se chová vodotěsná dohledávačka od Minelabu ve slané vodě a trochu vyladit nastavení při použití.

Obecně je slaná voda také trochu vodivá, na což samozřejmě detektor reaguje, nicméně správným postupem lze tento efekt eliminovat. Správný postup jak na to je vidět na videu, každopádně bude nutné jít s citlivostí trochu dolu, což bude záviset na slanosti vody.

V Itálii to vycházelo na citl. 2, nicméně bych řekl, že někde to půjde chodit i na 3 (záleží na slanosti vody). I tak byl dosah na eurové mince naprosto dostačující. Detektor se vždy hned po zapnutí kalibruje, proto je nutné tento krok udělat rovnou ve slané vodě, nebojte se špičku dohledávačky při zapínaní zabořit do písku.

Na to, že je detektor správně zkalibrován, vás upozorní poslední (třetí) pípnutí po zapnutí. Během této doby ukládá detektor hodnoty signálu z cívky, takže do ukončení procesu kalibrace nechte detektor pod vodou se špičkou v písku.Video:
Jelikož se konference zúčastnili i zástupci Minelabu z přímořských oblastí, kteří se hledáním v moři opravdu zabývají naplno, dostal jsem i pár cených rad ohledně pohybu a usazování předmětu vlivem mořských vln atd., ale na tento článek se můžete těšit v některých příštích dnech :-)
 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Diky za clanek a budu se hodne tesit na ten pristi - ohledne usazovani predmetu vlivem morskych vln. Prtze a zkratka, leto se blizi a ja si zase potrebuju aspon jeden ten snubak splnit 8-)

Díky za info. Hraji si s ním teprve druhý den, ale všímám si, že správná kalibrace je nutnost. Pak je ovšem perfektně citlivý i na velmi malé objekty. 8-)

mna by zaujimalo či ma tento pro find 15,35 ferit pevne zaliaty ako predchadzajuca verzia alebo volne ložený tak ako Garrett Pro Pointer AT.

freexxx, u 15 a 35 jde celá sonda společne s deskou elektroniky vyndat .

tak to je skvelé

Je to zalité tak jak to vyndáš?

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru