Kdyně

Kategorie: Co se jinam nevešlo

Desáté setkání hledačů v Kdyni

S kolegou Habánem jsme se dohodli, že vyrazíme na akci do Kdyně. Jelikož to byl jubilejní desátý sraz, tak jsme připravili malé překvapení do tomboly a vyrazili. Já s Jitkou jsme v  Ústí nad Labem nabrali Sallyka a, v Praze Míru a hurá na jih.

Cesta v pohodě, až na pár drobností :-)

Po příjezdu do Kdyně, jsme se ubytovali v luxusních chatkách a šli jsme ke kiosku pozdravit ostatní. Ani jsem nevěřil, že potkám staré známé, které jsem hodně dlouho neviděl.  Asi po hodině přijel Habán s Habánkou a Habánčaty. Dorazila tombola, nějaký ten alkohol, krásné džbány z vlastní výroby a pece od Habánky, která je odborník na keramiku. A konečně to překvapení a hlavní výhra detektor kovů Bounty Hunter.

Losování tomboly, mělo přijít až po hudební vložce jednoho místního hudebníka, který hrál krásně, ale jeho poslední akce byl pionýrský tábor a od té doby ještě nepřeladil, nakonec se i tančilo, ale k tomu asi dopomohl maličko alkohol a čistý šumavský vzduch.

Nastal čas tomboly, pořadatelé, které musím pochválit, měli všechno perfektně připravené. Na stolech bylo mnoho zajímavých a krásných cen.  Každý kdo chtěl, mohl přinést něco malého do tomboly. A bylo toho dost. Po rozdání všech cen, pokračovala veselice, buřtíky, pití, ženy a zpěv.:-)

Ráno bylo v kempu až divné ticho. Naše osazenstvo chatky už bylo po snídani a měli jsme jít hledat na nějaké políčko, tak jsem na chvíli utekl na polygon. To je další věc co musím pochválit, takhle připravený polygon jsem ještě neviděl, některé cíle byly v zemi déle jak devět let. Polygon u dřevěných kolíků, separační polygon a samozřejmě prázdné díry připravené na ty co vidí všechno. :-)  Já s CTX 3030 jsem proplul polygonem s kolíky dobře, našel jsem cíle, prázdné díry a hlavně co mě docela bavilo, že byly použity i menší a větší železné cíle v různých hloubkách o kterých jsem tedy vůbec nevěděl, ale Minelab nezklamal. 

Byl jsem odvolán, odjezd na pole, kluci mě naváděli na políčko, kde vloni dali nějaké mincičky a pár svátostek. Hledalo se dobře, padly mince, knoflíky a pár patron. Po obědě jsme se přesunuli k nedalekému kempu a začali prohledávat břehy rybníka. Já, protože mám obojživelníka, tak jsem vklouzl do hlubin, ale s obyčejnou lopatkou to byl boj. Asi po hodině hledání, jsme si odkývali, že tady se nikdy nikdo nekoupal nebo neměl šperky. Našli jsme komanče, alobal, tuby a Míra pouťovej dětskej prsten. Protože už byla žízeň, jeli jsme na základnu, kde už to žilo.

Znovu jsme zašli na polygon, tentokrát s Golden Maskem a LP ZERO. Golden Mask GM4 až na pár drobností velice úspěšný a LP ZERO nemá takový dosah, takže hluboko uložené cíle byly na hraně a některé neviděl. Separace na tak těžkém polygonu hodnotím od stupnice od 1-5 za 3. Viděl jsem, jak ještě testují kluci Tesoro Lobo, X-TERRU 705, Fishera 75 LTD a všechny ty detektory byly srovnatelné. Uvolnil jsem plochu ostatním a šel na večeři. Po večeři byla volná zábava o tom, jak kdo vyhořel a na čem. Opravdu hodně těžký polygon.

V neděli jsme se rozloučili a vyrazili s přestávkami na hledání k domovu.

Děkuji pořadatelům za perfektně připravenou akci i polygon a zase za rok.

Tomáš Prejza -  Zipsy (Detektory Zipsy)

Autor článku hledá déle jak 7 let. Dlouhodobě používá detektory Minelab, Tesoro a Nokta, ale testuje v podstatě všechny detektory od světových značek. Je členem Archeo LP 2010 a již několik let prohlubuje spolupráci hledačů s archeology v severních Čechách.

Desáté setkání hledačů v Kdyni

Setkání hledačů s detektory kovů v Kdyni

Setkání hledačů s detektory kovů v Kdyni

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

paráda ;-)

Jo bylo to super, příště zase :-)

Super to bylo, jen příště musím doma nechat horečku a nesnažit se jí zahnat zelenou :-( Jinak díky všem co tuhle akcičku pořádají a všem co se zúčastnili :-D

Tušil jsem, že se někdo ozve. Ano je to oseté políčko a aniž bych snižoval míru svého provinění je tohle foto spíše propagační, jinak jsem se věnoval po pátečním večeru a horečce (o které jsem ještě nevěděl) odpočinku ve stínu lesa.

Nic se neděje, mě třeba na tom fotu pobouřilo, že už nejsem tak štíhlý, jak jsem myslel

Jj,řepka je plevel,souhlas :-D myslím že to není oseté, ale jedná se o výdrolek který se zaorává :-)

Je to biologické hnojivo co se zaoře.

škoda že jsem neměl čas,o akci jsem věděl od Aurumanna,snad se potkáme příští rok ;-)

jj, povedená akce :-D

Jj bylo to tam super,ostatně stejně jako každý rok :-) ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru