Když se najde náramek - IDčko

Kategorie: Druhá světová válka

Tento náramek, vojáka armády USA, našel letos Petr (Jaccob) kousek od Plzně. V dlouhé řadě německých IDček, které se u nás nachází, je to takové příjemné UFO. Místo, kde byl nalezený, ukazuje na to, že nebyl ztracený při žádné bojové akci, ale spíše při odpočinku, někdy po ukončení bojů.

Co se nám podařilo dopátrat

Náramek - IDčko, patřilo Phillu J Wainnerovi, což byl desátník US Army. Narodil se v roce 1923 a do armády narukoval v roce 1942 v Denveru. Pomocí přátel a americké ambasády, se pokusíme vypátrat příbuzné, ideálně tedy samotného Philla, je to ale ročník 23.. . Idečko, pak buď sami nebo prostřednictvím ambasády USA v Praze předáme. Pokud se to povede, zkusíme zjistit čím vším si Phill Wainner prošel, než se jeho IDčko ocitlo na předměstí Plzně. Nebo kdo byla Bobbie a jestli na vojáčka počkala, no však to zná každý kdo byl na vojně.:-)

Odkaz na osobní záznam: Phill J Wainner

Nálezový stav

Stav po vyčištění

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Tak takováto reportážní historie plná doložitelných faktů nemá chybu, jsem zvědavý jak to dopadne, prostě paráda :-) ;-)

ahoj. jen se blbě zeptám. tohle je fakt varianta id us.army? nebo je to civilní náramek s vazbou na toho americkýho kluka? každopádně držím palec při pátrání...

Ne, myslím, že tohle určitě udělala ta holčina. Jak jsme ale pochopil, není to nijak zvláštní a těch kluků to nosilo více :)

To bude na příběh jak z Titaniku ;-), paráda.

Tohle je mému srdci hodně blízko.Boží.

Super článek :-)

Já nevím, pokud to je civilní záležitost já bych to nechal být. Klidně to tam mohl nechat schválně a po válce si vzal jinou :) spíše méně pravděpodobné ale možné to je.

:-) pěkné :-)

No něco už se evidentně vypátralo když se ví o Denveru,desátníkovi a ročníku 23,to na tom nevidim :-D Takže nás netahej za fusekli a vyšpul to :-D

a stejně to skončilo na áčku -> https://aukro.cz/rarita-u-s-army-stribrny-ww2-id-naramek-nalez-od-plzne-original-6930951613

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru