Když se najde RPG detektorem kovů

Kategorie: Munice a zbraně

Byl čtvrtek 18.4.2013. Po předchozí domluvě s kolegou Davidem (Oktavarium) padlo konečné rozhodnutí. Naší společnou návštěvou poctíme zaniklou obec Habartice, která leží mezi obcemi Fojtovice a  Adolfov v SČ. Místo je to prý dost prochozené a zdaleka nejsme první hledači, kteří tam vkročí. Ale co! Náhoda je blbec a třeba něco padne. Když ne, tak to bude fajn den venku. Sraz máme dohodnutý na devátou dopolední ve Fojtovicích. A tam se taky najdeme :)

Proběhne cigárko spojené s montáží detektorů a další důležité úpravy. I když mělo ten den být až dvacet stupňů, tak jsem byl rád za svetr v kufru auta. Neskutečně to tam foukalo, že pomalu nebylo slyšet vlastní slova. Ale bude snad lépe. Vše je připraveno a jde se hledat.

V okolí parkoviště se to jen hemžilo odpady. Diskotéka neskutečná. Necelých dvacet metrů od aut signál. Pořádně si ho poslechnu, ale v tom větru to není nijak příjemné. Sluchátka jsem nechal v autě a nechtělo se mi vracet :) Dám se do kopání a za chvilku v ruce držím nevystřelenou nábojnici.

Hledání s detektory kovu

Mám radost a doufám, že tím to pro dnešek nekončí. A nekončilo. I když se štěstím. Po asi třech hodinách šmejdění v okolí Habartic se pomalu přesouváme k lesům. Sem tam nějaký ten Cu shniláček po smrti, knoflík, lžička, vidlička, přezka z boty... . David najde i hliníkový talířek a dělá si tak srandu, že už čekáme jen na plnou konzervu s nějakou pochutinou. A ona ta konzerva skutečně za čas pípla. Byla to velice známá játrová paštika z reklamy v TV. Ale někdo nás předběhl.  Nedaleko od nás si dva pánové krátí den po svém. Na mountainboardech. Docela zajímavý koníček.

Hledání s detektory kovů

Chvilku je pozorujeme a pak hledáme dál. Blíží se přechod z jedné louky na druhou. Vidím malý svah a hodlám ho seběhnout. Zvedám cívku, ale jako by mi něco říkalo ať jí nechám u země. Taky že jo. Signál, další a další. Zastavuji se a čekám na Davida. Detektorem zjišťuji kde jsou další signály. Dávám se do kopání za asistence kolegy. Obrátím drn, zapnu dohledávačku a zkouším první díru. Nic! Tak že by v drnu? Pipipííííp. Kolečko je tam. Byl to říšský deseti fenik. David ho pořádně hlídá a já se pouštím do dalšího signálu a kopání. Zase deseťák a pak další. Davida to trošku zarazilo. Povídá „ si snad děláš p..el “. Ale měl z toho taky radost. Povídám mu, že příště je to na něm a že zase já budu hlídat kolečka. Byl jsem taky rád. A dohledávání mě neskutečně bavilo. Vždy jsem nacházel mince po jedné. Dnes můj první „depot “. Celkem na tom místě( asi metr krát metr ) padlo deset feniků. I když stav některých byl nevalný, tak radost obrovská.

Nálezy detektorem kovů

Po další době a nálezech všeho možného přišla pěkná odezva do uší. Krásný a asi půl metru dlouhý signál, který byl zakončen bručením železa. Obkopu ho na délku a těším se na nález. Že by puška, meč nebo prostě nějaká tyč? Vykoukla na mě jakoby vrtulka nebo převodové kolečko. Pokračuji v odkrývání a nedovedete si představit to zděšení, které přišlo. První pohled na druhý konec čehosi a bylo mi to jasné. Ty vole, co to kopeš?!?! Pustím svůj EuroSabre II  a mažu pryč. Laik nepozná funkčnost a tak utíká. Davida to zajímalo a šel se podívat. Já nebyl schopen slova. Tohle na nás vykouklo.

Nálezy detektorem kovů

Ani já a ani David nevíme jestli je to funkční a nebezpečné. Po dohodě voláme PČR a hlásíme vše na dispečinku. Popisuji nález, místo a dávám své nacionále. Podle pána máme jít minimálně 300 metrů od místa a vyčkat příjezdu hlídky z Krupky. Domlouvám se, že počkám u aut a zavedu příslušníky na místo. Asi po hodině doráží vozidlo se dvěma policisty a ukazuji jim fotky. Hned volají pyrotechniky a jdeme k místu. Chlapy s nervy jako ocelové lano přijíždějí do hodiny. A už ví kam zajet. Fotí si nález, zapisují a pak vysvětlují o co jde. Sovětské RPG 7. Cvičná střela. Ještě že tak. Dodávají, že se zde nemusí nacházet jen nefunkční munice. Asi půl hodiny si povídáme a dostáváme mnoho informací. Střelu následně nakládají a loučí se. Že prý už dnes nemáme volat. Těší se domů :)

Nálezy detektorem kovů

V okolí nacházíme zbytky střel i další celé v zemi. Už je nekopeme a jen hlásíme jeden druhému.
Jednu nacházíme ve veliké díře uprostřed louky. Byla na povrchu. Asi nechtěný nález jiného.

Po zbytek dne se už nic zajímavého nestalo. Myslím ohledně nálezů. Jaké však bylo překvapení při návratu k autům. Někdo nám je vyzobal jako kukuřici. Já přišel o GPS navigaci a nějaké drobné. David rovněž o drobáky a jeho žena o kartu do práce a taky finance. Nechala si to v autě. Kdo by to čekal. Devět hodin tam stojí auta sama a to bylo pro někoho velkým lákadlem. Ještě, že tam zůstala aspoň ta auta. I po takovém dni se těším na další hledačky a vážně přemýšlím o zakoupení skládacího kola pro vlastní dopravu na lokality :)))



Přeju Vám všem hodně dobrých pípanců a bacha na lidi. S pozdravem Nemic.
 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Moc pěkně napsaná omáčka ;-)

super :-)

Krásně vypracovaný příspěvek.
K depůtku gratuluji. já těchto zinkáčů našel jednou asi 17. Ohromná radost, ale i sklamání ze stavu.
Z toho RPGčka mohla být pěkná dekorace, ale jeden nemůže znát všechno. Taky bych to neryskoval.

Takovyhle ,,poklady,, mam za barakem...? Asi to tam prubnu, adrenalin ja rad:-)
A k tem autum... Kdo bydli ve Fojtovicich v tech nizkych panelakach? No...? Uz vite...? Kolegovi z prace zmizla cela Fabie z Komarky...

Taky sem jednu kopl v sobotu.Nepříjemná věc a to ani velké věci nekopu,meče trubky prostě prdím na to ale stejně si to cestu k tobě najde.Ta moja byla jen 13cm dlůhá a 5 šířka,vodící kroužek jak náramek z doby bronzové,proto asi ten pěkný a lákavý signál,to pole je hodně navštevované,hledači,motorky,na podzim půštění draka,a špekáčky.Za 4 roky co tam chodím sem nenašel na tom poli jediný náboj a šup mrška překvápko.Zavolal sem policii,přístup super,pirotechnik volal že je u výjezdu jiné potvory někde za Brnem a že dojede pozdějc,byly 4 hodiny odpoledně a tak když mě policista řekl že čekat nemusím na místě a možu frčet byl sem rád,iniciále měli a tak sem mazal,čekalo mě naložené maso kamarádi bečka piva Šviháčka a ohen a to bylo příjemnější.Tak na konec snad at se nám to vyhýbá a padajů enom stříbrnáky :-D

Asfaltaky,těch jsem se jako pancéřovník nabouchal na vojně stovky,to sou šupy! :-DS těma čorkařema je to ale strašně nemilý,já nedaleko stejným způsobem přišel o foták a o klíče od bytu,takže jsme museli měnit všechny vložky.Nepohrdli šmejdi ani cigárama.Od tý doby v autě nenechávám nic a naopak i nechávám viditelně otevřený víko kasliku,aby je nelákal obsah vnitřku.Palec a soustrast. ;-)

Pekny clanek,az na tu corku od indosu supr vejlet :-)

Moc pěkný článek. No a o ty auta se asi musíme bát všichni co parkujem v lesích a odlehlých místech :-( :-(

Je vidět, že přičmoudlí sběrači kovů ani nepotřebují detektory a mají vydělané. Šmejdi. Já jezdím jen na kole a mám ho pořád na dohled přivázané ke stromu. Všechny věci i s detektorem, navigací, fotoaparátem nosím na zádech v rybářském vaku. A v pohotovosti zbraň naládovanou ostrejma. Dnes to opravdu jinak nejde, když hledám sám.

A hlavně jak se do těch aut dostali na to nikdo nepřišel. Mooc se ti povedl článek ;-)

Na ty zloděje pozor,sám jsem přišel o rádio,a také v krušných horách.Kolega na Nakléřově o stěrače a skoro i o kola.Doporučuji nechat auto na vyditelném místě.Případně až ve vsi.A nebo se nevzdalovat.

Díky všem za komenty. A díky Davide za pomoc(při mé první dohledávačce "depůtku") a za společnou hledačku i ztrácečku :,-( ;-) Auta zamknutá při odchodu a tak tomu bylo i při návratu. Okna, těsnění, dveře, zámky atd. bez poškození. Žádné vyháčkování a tak. Prostě záhada bo asi čtečka plovoucích kódů. To nebyl amatér. Příště taky vše sebou. A s tím kastlíkem je to dobrý nápad. Ještě, že byla zamknutá zpátečka-možná by nebylo ani to auto :-/

Ahojka,

měl jsi dvakrát "peška", na tu louku( či část pláně) jsem narazil cca před dvěma roky. Jako první jsem chytil celou a bylo vidět, že je cvičná. Krásně tam zvoní každých 20 čísel. Raket celých jsem našel cca 100( po desáté je nekopeš, délka je prozradí) + mraky křidélek + dalších dílků...... Nemyslím, že se jedná o RPG, spíše střely z podvěsných raketnic. Tímhle odpadem zamořenou oblast odhaduji na 4 - 6 ha. Ale "věci! tam jsou, podle fota, jsem kousek vedle našel "pana železného". O auto mám strach vždy, ale do této lokality jezdím už šest let a zatím v poho. Hmmm, zase mi ho vybrali na houbách.... .

Nenech se odradit a hodně štěstí.



Možná by pomohla nějaká ta střela ,,zapomenutá" na sedačce spolujezdce. Nebo zapíchnutá ve volantu.
A bude ještě hůř, než popisujete! To by jeden :,-( :,-(

Prodal nebo vyměnil by jste mi nějaké ty RPG rakety a ty díly od nich

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru