Klub lovce pokladů, aneb kam se pohneme dále

Kategorie: Akce LP a Archeo LP 2010

Klub na LP funguje opravdu dlouho. První klubový příspěvek je 20.6.2007. Od začátku to bylo místo, kde spolu hledači mohli mluvit v podstatě o čemkoli. Nedílnou součástí klubu byly pak dnes již takřka mýty opředené klubové akce. Je pravda, že pro ty, co zažily Mrvice, Rychnov, Ostružnou, kde se Zipsy ženil, nebo Mýtinky není třeba nic vysvětlovat. Pro ty ostatní, nejenom že to byly akce, při kterých se užilo obrovské množství srandy, ale hlavně se všichni poznali a příště se už na sebe těšili a taky se k sobě na chatech chovali s větším respektem a pochopením. Princip přípravy těchto setkání byl přitom velice jednoduchý, někdo domluvil chalupu a pole na hledání a datum.... prostě se jelo. Bylo by fajn, kdyby to zase začalo, jelikož není nic lepšího, když se lidi potkávají face to face :-).

To samé se týká prezentace příspěvků. Dnes jsou v klubu převážně jen nálezy. Když někdo vloží hodně odlišný typ příspěvku, většinou se diskuze zvrhne v docela slušnou bramboračku. Tedy především, když je to nějaká “hlína”. Asi každý ví, o čem mluvím. Je to zvláštní, jelikož třeba tohle není rozhodně první umělec v klubu. Když svoje sochy prezentoval Cement, byly u každého takového příspěvku stovky obdivných komentářů. Evidentně když dva dělají to samé, rozhodně to není to samé. Bylo také normální, že tam kluci nafotili příchod nového potomka atd. Prostě to daleko více žilo i když nálezy byly vlastně stále stejné.

Co tedy navrhujeme?

1. Varianta – vše zůstane jak je, nic se nezmění (u této možnosti nám nejvíce vadí, že klub zůstane dále tak trochu schovaný. Řada kluků nebo holek, co na LP chodí klidně i rok ani neví, že tady je. Z toho pak vznikají nevhodné příspěvky do katalogu.

2. Varianta – Klub bude viditelný, předěláme stylování. Přístup pro komentáře bude mít jen ten, který vloží první příspěvek, tak jako tomu bylo vždy. Do klubu se budou dávat fotky z hledání, pozvánky na akce a také třeba něco, co Vás při hledání potká – to jsou ty fotky lišek, prasat atd. Nicméně, aby to nebylo špatně pochopeno, ta zvířátka, přírodniny apod. by měly být opravdu jen z výpravy, nechceme mít z Klubu atlas zvířat. :-) Prostě taková malá reportáž z Vaší výpravy, na které se může stát opravdu cokoli (tohle je varianta, kterou bychom viděli jako tu nejlepší).

3. Varianta – do klubu bude každý moci vkládat tak nějak co chce. Je to jeho prezentace (Tady si tedy nejsem jistý, zda je to dobrá cesta, viz určité animozity vůči některým uměleckým dílům atd.)

Pokud se tady v chatu vyjádříte, která z variant by podle Vás osobně byla nejpřijatelnější,  budeme jenom rádi. Ač my sice mezi sebou máme vše prodiskutované a máme svoji představu, jak by to mohlo fungovat dále, je možné, že většinový názor nebude stejný. Díky tak za každou reakci všem.:-)
 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Za mě bych volil variantu č.2.No a ktomu dalšímu,klub se mnohonásobně rozrostl a tím to je.Mraky lidí přichází a taky odchází,ani se kolikrát nestačí poznat,tak jako my ze začátku.Už jsem to tady jednou psal,podle mýho jeden příspěvek k registraci nestačí,aspoň 5.Pokud bude dotyčný mít zájem,tak ho to neodradí,snad by ubylo prudičů apod.Upravit pravidla pro vložení příspěvků,chyby jako focení přes dno sklenice,nevyčištěný,milionkrát danej nález apod.Hledání Zdar. :-P

Za mě č.2

Ahoj, já bych ještě rozšířil jednu věc. Katalog a Klub jsou separovány. Neshledávám na tom nic špatného. Oboje by mělo mít jinou povahu. Katalog je seznam nálezů. Klub je o hodnotnějším příspěvku. Textový příspěvek, fotodokumentace okolností nálezu, příběh. Jedná se o komplexní příspěvek, který měli vždy všichni rádi.
NÁVRH: Každý příspěvek v klubu by měl možnost mít hodnocení "plus" a "mínus"
ZÁPORNĚ hodnocené příspěvky se automaticky budou mazat. Jde to jistě naprogramovat. Příklad: Vyšší počet negativů (např. 20) znamená automatické smazání - Admin je bez práce navíc, a generuje se to automaticky. Tím si většina členů zvolí, který příspěvek tam chtějí a který ne. Konsensus členů..

Za mě č.2.
Souhlasím s Czertem :-)

Dvojka je asi nejrozumnější, takový kompromis ;-) :-)

za mě č.2. a také souhlas s čertem ;-) ;-)

Zvedám ruku pro var. 2

Varianta 2,souhlas s czertem

2.mě připadá také rozumná.až skončí horka a začne ta naše pravá sezona,tak snad také skončí některé nechutné a urážlivé výměny názorů,které mají za následek odchody odborníků a dlouhodobých spolupracovníků tohoto webu

Tak doba kdy jsme se tady na Lovci skoro všichni znali je asi opravdu pryč :-D. Klub byl pro mě vždycky důležitější než Katalog, před 10 lety se to tady kvůli němu hádalo víc než teď, někteří kluci odmítali posílat příspěvek kvůli utajení, byla hláška že každý kdo pošle příspěvek má u archáčů složku a že si pro nás jednou přijdou policajti atd.. :-). Dělali se klubové srazy, hodně se toho vypilo :-D, ale dnes už jsme rádi když se stihne jednou za rok z organizovat Mistr hledač, kam jezdí každý rok více a více lidí. Jsem pro variantu 2, otevřít klub pro všechny, hodně nováčků teď ani neví že tady nějaký je a dávají v začátečnickém nadšení všechny své nálezy do Katalogu. Ať se do Klubu dávají hromadné fotky nálezů, momentky z hledání, fotky nálezů v ruce atd. Je každého věc jak se prezentuje. Do Katalogu bych dával věci na určení, kdy opravdu nevíš co to je a věci alespoň s nějakou historickou hodnotou. Myslím že brzdová páčka z motorky a koruna 1953 tam být nemusí. Zrušil bych sekci Přírodniny, obrázky zvířátek a hub si kdo chce může dát do Klubového příspěvku. Blbě vyfocené předměty a šrot se bude z katalogu mazat, přesná definice šrotu je obtížná, nechal bych to momentálním mentálním rozpoložení admina. Protože nejsme 24 hod v kuse přilepení u monitoru, tak se může stát, že nějakou blbost nesmažeme hned. Prosím o soudnost, nejde to mazat ve vteřině kdy je to vložené. Ahoj a hezký víkend všem :-D

Za mě č.2.
Souhlasím s Czertem

To Pilotk: Čistě z psychologiského hlediska se domnívám, že klub by měl být separován. On sám klub, kde se dbá na příspěvky a jejich formu je závaznější, než katalog.
Pokud vyžadujeme vyšší úroveň KLUBU, myslím, že je zapotřebí aby měl onen punc vyjímečné kategorie. Proto navrhuji, aby klub měl hlasovací systém příspěvků. Předpokládám, že pravidelní a hlavně dlouholetí návštěvníci LP sem poutá vazba. Právě většina těchto návštěvníků a členů z řad "věrných" žehrá, že příspěvky v klubu mají úroveň pod psa. Tito členové budou interesování do hlasovacího systému více, žež náhodný kolemjdoucí nebo nový profil. Jsem si jist, že hodnocení PLUS a nebo MÍNUS bude vypovídat o kvalitě příspěvku. Vygenerováním hodnoty onoho "+" a "-" lze naprogramovat, že takový nepovedený příspěvěk bude automaticky smazán bez nutnosti zásahu admina.

Interesovaní členové budou mít větší zodpovědnost za kvalitu kategorie KLUBU. Proto bych si dovolil navrhnout, aby klub byl separován a povolen na základě požadavku u admina. Tím je zárověň zajistěna jistá exclusivita - i když jí může dosáhnout prakticky každý kdo zažádá.

Co se katalogu týká, ten je volně přístupný a z principu by měl být.

Souhlas s czertem.. ;-)

Nerušte přírodniny! Někdo si holt plete přírodu a přírodniny, ale kvůli tomu se přece nemusí rušit sekce? Jinak asi za 2. ;-)

varianta č.2 ,
sekci Přírodniny nerušit jak někde píše náčelník je tam přesně dané co do této kategorie patří a co ne ..byla by škoda o některé nálezy přijít jenom proto, že se tam vkládají zvířátka, houby po dešti a plazíci a ... 8-)

2

Souhlasím s Czertem a volím 2. variantu. Ještě bych uvítal možnost editace textu po vložení, mám blbej pocit, když tam mám hrubku, nebo větu nedávající smysl a už s tím nic nezmůžu o:-), max se omluvit v diskuzi :-).
Myslím, že to v LH jde.
Plusy a mínusy bych bral, jen by mě mrzelo, kdybych si nestihl přečíst perličku před vymazáním. Co to automaticky nemazat, ale přesunout do sekce "smetiště", "propadliště", "mučírna", nebo tak něco. Kolikrát je to prča :-D. Ale to bych chtěl moc. Někoho by to mohlo motivovat a psát natruc šílenosti, jen aby se tam dostal o:-).

Jsem pro variantu č.2 s "vylepšením" podle Czerta. Možnost použít hodnocení +/- se mi jeví jako rozumné řešení, které umožní jakousi regulaci a tím vlastně členové klubu mohou sami ukázat jakým směrem chtějí v klubu jít. Co tam chtějí a co ne. Myslím si, že by to bylo pro klub přínosem.

Verze 2 je nejlepší, JEN bych byl pro to, aby byl klub "viditelný" až po registraci (i bez přidání nálezu). Kdyby to bylo zcela otevřené jako katalog, tak to budou indexovat vyhledávače atd... Musel bych potom více zvažovat, které fotografie/texty umísťovat a které ne.

Ještě mě napadá, jak se teď volí při vkládání do katalogu mezi mince/artefakt jestli by tam nešel dát alespoň proklik na "Klub - Pro foto z hledačských výprav" nebo něco takového.

Mínusy bych za mě nepřidával, jinak bude pod každým nálezem/článkem "Kterej blbec mi dal zase mínus, tos byl ty XYZ viď!!" atd...

Určitě jsem pro 2..

2 chápe je súper 8-)

Dvojka zní rozumně a to co píše Czert má logiku,+,- taky dobrý nápad a kdyby šel příspěvek ještě dodatečně editovat bylo by to super.
Tak vyberte rozumně a snad to bude fungovat ;-)

Dost z vás tu souhlasí s Czertem....včera jsem měl podobný nápad ale týkal se nálezů obecně a byl mnohem lépe propracovanějsí. Czert odpustí .....Mára mi to zavrhl , prý se ve smetí ukrývají i vzácné artefakty.... :-) ;-) ;-)

Doby: to tu vysvetlovali, proc nalezy z katalogu mazat nechteji- prave kdyz by se nahodou neco dulezityho objevilo pod nalepkou odpadu... Proto ti to asi mara zavrhnul... Ale podle me by to v klubu mohlo docela dobre fungovat. Ja sem pro moznost 2 s czertovo upravou. ;-)

Jsem pro č.2 a Czertův návrh se mi také líbí.

do katalogu může taky každý, tak stejné by to mělo být i v klubu... jsem pro 3. variantu
ty palce by bylo dobré dávat i mínusové, to i v katalogu...

Poslal jsem to teďkonc taky do toho klubu.Teda jednoduchý to borci pro nečlena fakt nebylo! Upoutávka,co tam mám jako napsat? Napsal jsem tam teda,že to snad upoutá,protože to nevim. Pak mi to najednou,po vložení všech fotek a kliku na odeslat odskočilo. :-( Takže znova a nic.Tak jsem už lehce zoufalej ťuknul na nějakej editor,pak to šlo. Ani už ve finále nevim,co jsem tam podruhý všechno poslal. Teda jako na lovce historie něco vložit to je brnkačka,ale tam mě to trochu zaskočilo. Dělal jsem to teda z founu,možná že je to teda z PC lepší?
Ale nic se stále neděje,mám teď prý čekat den. Nebo nevíte někdo,jak asi dlouho? A jak to budu vědět,že tam už jsem,zprávou? Přece na to nebudu furt ťukat. Dík.

nejsem v klubu tak že nemohu soudit co je pro vás lepší

O starých klubovkách vlastně všechno napsal Pilot :-D Ale bylo to fajn o:-) O klubové sekci se přikláním k variantě 2.
ALE nesouhlasím s čertem v žádném případě s mazáním příspěvků !! To bychom se chovali jak bolševik s cenzurou.. Záporné palce ... no budiš ale rozhodovat o odstranění je špatné. VOX POPULI není vždy to správné řešení a může dost ubližovat!

Habáne, ublizovat by to mohlo bez diskuse v katalogu. Ale v klubu je to ku prospechu veci. A sice VOX POPULI neni mnohdy ku prospechu veci, ale statisticky ti v teto diskusi rika VOX POPULI neco jineho... A tyhle stranky, zejmena klub, pro ten lid jsou.

Czerte a kdo má právo rozhodovat o druhém. Navíc si odporuješ v tom , že klub je právě pro lidi ale chtěl bys rozhodovat o tom pro koho?? To co jsi mě právě odpověděl je to špatné...

Myslím, že nejrozumnější varianta je číslo dva, pouze bych trochu posílil váhu "Železného kříže" - ocenění příspěvku adminy, např. bych ho nějak zvýraznil a uděloval ho kvalitním příspěvkům, omáčce k pěkným nálezům, prezentaci depotů a jiných hromadných nálezů a podobně, prostě aby tento typ příspěvků nezapadl pod množstvím krajinek, zvířátek a začátečnických radostí typu koruna 1952.

Ahoj,nejsem v klubu,ale za mě varianta č.2 ;-)

Jsem pro variantu č.2 ;-)

Ten Czertův návh je dobrý. Alespoň by se tak oddělil klub od katalogu.
Z toho by mohla být zajímavá socioligická sonda. Supervize kontra totální demokracie. Co bude fungovat líp? Už jsem si vsadil. :-P

Jak bylo už řečeno č.2

koukám, že jsem pro volnou trojku jedinej... nemyslím, že by se mělo registrovat jednou do katalogu a podruhé do klubu... to je fakt divný.... :-O
při vložení nálezu by měla být nabídka VLOŽIT DO KATALOGU , nebo VLOŽIT DO KLUBU

Č. 2. :-)

Kocour1 by měl dostat čestné členství v klubu...doživotní .. ;-) ;-) ;-)

Delta píše,že by se mohlo dávat víc fotek do příspěvku,já bych navrhnul nějaké minimum pro vložení příspěvku,třeba min. pět fotek a víc,příspěvky o jedné či dvou fotkách jsou většinou o ničem.Sám dávám min.8 a občas se pokusím i o nějakou tu koláž :-) Když nemám čím do klubu přispět tak nic nedávám.Navíc by už nikdo nikoho neosočoval,že honí frčky.Když chce někdo přispět do klubu tak ať si s tím dá trochu práce,příspěvky budou snad kvalitnější a bude na co koukat.

Přesně podle Czerta ;-)

za mě 2. též souhlas s čertem a těch fotek víc....děláme to pro sebe,někteří tu tráví i několik hodin denně(když vyjde čas) tak by to mělo za něco stát. Tak at' to pípá a at' to tady funguje ! zdary ;-)

Za mě dvojka s tím editem a supr ,možná bych dodal co píše pyrda ;-)


Byl jsem na několika klubovek a trošku mi chybělo info a fotky od lidí co tam byli..a o tom ten Klub je přeci.Mazání příspěvku je taky neštastné,podle mě kolikrát nejde ani o příspěvek jak o přispěvatele.

Já jsem taky pro dvojku ;-)

Me se libi 2 ale zaroven urcite nejsem zastancem uplneho verejneho pristupu, nejaka kombinace 1a2 by byla fajn, zaroven kazdemu novemu kdo prijde do klubu nejakou cestou naservirovat nejaky tutorial ci zdareny prispevek "jak se to dela" Spousta lidi to proste odflakne a tak nejak tam neco prskne, nic k tomu nenapise. Ja tak nejak nechapu proc si da praci s prispevkem ale neda si praci ho udelat poradne nebo pekne nebo proste mu dat nejakou formu. Urcite kdyby jim ta informace byla naservirovana, dost by to zvedlo jejich snahu a tim i uroven celeho klubu... Ne kazdy chce aby treba jeho nalezy videl celej svet. Dam priklad, nekdo kopne depot, nechce se s tim vylozene chlubit na vsechny strany tak to da do klubu kde to muzou videt lidi uz overeny, schopnostma, zajmem, snahou atp.. a zadni trolove. Dobry je i ten napad s tim minimem fotek, jsou to takove hnaci drobnosti k vykonu. S certem malinko nesouhlasim, byt treba hlina by proste nebyla. A ja myslim ze takovej prispevek do klubu? proc ne... A taky mi nejak nesedi nekomu davat vetsi pravomoc nez jinemu protoze je tu dyl ci co... Ale male detaily ktere cloveka iniciuji k tomu dat tomu nejaky glanc by byli na miste. Taky by mohl byt i minimalni pocet prispevku v katalogu ale tim si nejsem jistej. Muze prijit nekdo novej kdo hned prvni prispevek udela peknou reportaz o knoflicich nebo proste super prispevek s omackou, povidanim atp... a tim by mu nemuselo byt umozneno prispevek prezentovat... No mate to slozity... Drzim pesti ve zdarili krok ve formovani klubu ,.)

Ahoj, za mě varianta č.2- to hodnocení +/- je super nápad.

To Otravnykomar: Cituji "A taky mi nejak nesedi nekomu davat vetsi pravomoc nez jinemu protoze je tu dyl ci co... "

Na to reaguji - vsichni clenove klubu maji stejna prava a hlasovani ma absolutne svobodnou formu. Je to vymyslene tak, aby se vyjadrili clenove klubu a vyhodnoceni jestli tam prispevek patri, nebo nepatri, si zvoli sami clenove klubu. Takze nikdo nema vetsi pravomoc, nidko nema mensi pravomoc. Prispevek by mazal automaticky nastaveny program, pokud by presahl vetsi pocet stanovenych "negativu"...

Je v tom svoboda i pro adminy... Nikdo nema za smazani mizerneho prispevku odpovednost ale zaroven ji maji vsichni clenove klubu.....


Tohle je odpoved i pro Habána.

Za mě naprostý souhlas s Pilotem - jsem pro verzi 2. ;-)

Zdravím, za mě varianta č.2

...zdravím za mě 2-ka a přiklonil bych se ke klukům co tady psali možnost editovat příspěvky...mazámí asi ne to už tady bylo...vkládání příspěvků z více jak 2 fotek třeba 6 minimálně...a možná by bylo zajímavý vyzkoušet +/- ...držím palce... ;-)

Ahoj Kluci

Opravdu děkujeme za všechny reakce. Je jasné že v život uvedeme nějaký modifikovaný model č2. V pondělí na to sedneme s Tomem a realně zhodnotíme co pujde naprogramovat a co je nad naše možnosti. Pak to sem napíšu :)

Mára

Pro Czerta: Budu citovat Forest-Ghosta , protože to vystihnul velice dobře :"Moc nad uchováním příspěvku má mít pouze admin, protože mezi uživateli se vedou žabomyší války a právě ty rozhodnou o tom, který příspěvek je ,,lepší". " Zažil jsem za ty roky mockrát že někdo napsal ve zprávě ,nebo dokonce i zavolal , abych přehlasoval určení artefaktu , nebo jestli bych nenapsal v diskuzi tomu a tomu co si myslim , nebo se někoho zastal.. To je samozřejmě přesně to co je špatně a v tomto případě by to vyvolávalo spoustu nešvárů ;-)

Co se týče klubu jsem pro variantu 2. ale myslím, že v katalogu je těch zbytečností až příliš a zabírají místo a prostor opravdu zajímavým věcem, tenhle problém se omílá pořád dokola a nic, tož je možná na čase to konečně rozlousknout. +/- je řešení... bohužel zneužití je možné ;-)

Jsem tu vice naz 5 roku a v zivote mi nikdo nepsal, nebo nevolal, at upravim prispevek, at nekoho podporim, at se nekoho zastanu apod.... Tohle je zalezitost uplne jinych diskusnich for.

Stejne tak se mi nikdo nemstil, neshazoval moje prezentace. Tady nejsme na diskusnim foru o pocitacovych hrach nebo tu nejsme na Travianu.
Naopak, je tu pomerne dost dobra zakladna solidnich lidi.
Byl jsem spravcem nekolika diskusnich for a navic jsem byl autorem jednoho projektu sdruzujicich asi 350 komentujicich lidi.
Myslim, ze dokazu porovnat, chovani jednotlivych okruhu lidskeho zajmu.
Zde by demokraticky VOX POPULI jednoznacne sedel. A jestli si nekdo bude delat 20 registraci aby se nekomu pomstil, je u me idiot...
Jsou zde velmi slusni lide sdruzujici se ve spolecnem zajmu. Prinejmensim zde jednoznacne prevazuji. Z tohoto duvodu sem rad chodim, jsou tu v drtive vetsine pripade dobri lide.

Uz se k tomuto tematu vyjadrovat nebudu....
:-)

...jo a ještě se mi líbil příspěvek od Durana:
Mraky lidí přichází a taky odchází,ani se kolikrát nestačí poznat,tak jako my ze začátku.Už jsem to tady jednou psal,podle mýho jeden příspěvek k registraci nestačí,aspoň 5.Pokud bude dotyčný mít zájem,tak ho to neodradí,snad by ubylo prudičů apod.Upravit pravidla pro vložení příspěvků,chyby jako focení přes dno sklenice,nevyčištěný,milionkrát danej nález apod.
...pod to bych se taky podepsal... ;-)

Czerte: Taky jsem vedl soc. síť s 10K registracemi a věř, že i přes solidní základnu rozumných lidí se neustále registrovali přes anonymizéry trollové, kteří měli multiúčty a pak si třeba v rámci soutěže sami sobě dávali hlasy atd. Dokonce i mezi normálními uživateli se při kontrole zjistilo, že mají leckdy dva a více účtů.

Průřez sociální vrstvou je tak nějak všude stejný a nevěř tomu že liberální demokracie (navíc s možností krytí anonymitou) bude nějak dobře fungovat. Nebude. Osobně jsem se tu setkal s vyloženou nenávistí, záměrným škoděním, špiněním, nadávkami, závistí a dokonce i hackerským útokem. Takže dávat do rukou "zbraně" takovým lidem ve formě negativních hlasů je nesmysl. A nějaké hlasování, referendum, to je totéž. Na takovém webu bude funguvat pouze autokracie.

Pokud bych já z pozice admina uvažoval o možnostech jako je udělování hlasů, případně podílení se na rozhodování v jakýchsi "referendech", pak POUZE po ověření daného nicku - tj., jeho přiřazení skutečné, prověřitelné osobě. Takovým lidem, o kterých vím, kdo jsou a že vystupují vlastním jménem, bych klidně tato práva udělil. Protože pak ONI za svá rozhodnutí ponesou vlastní kůži na trh - a tehdy si stěží dovolí podvádět, škodit a trollit. Ale předpokládám, že je to věc málo reálná - kolik z těch desítek tisíc registrací bude chtít uvádět své skutečné jméno?

jsem také pro variantu č.2 s možností editace .
i hlasování +/- by mohlo být zajímavé.
/aspoň by forest ghost viděl líp reakce na "hlínu" ;-)/
s automatickým mazáním nesouhlasím.

Souhlas s ForestGhostem, Habánem a GM PRO, varianta 2 bez +/-. Přesto, že tu nejsem dlouho, zažil jsem mstivý útok psychopata jen proto, že jsem měl jiný názor než on. Nedělám si iluze, že je tu jediný. Takový bianco šek v podobě možnosti mazat cizí příspěvky bych určitě veřejně nerozdával, nadělalo by to víc škody než užitku.

Sakra, už jsem dvakrát klepnul elmarovi na obálku na obrázku o:-). To jsou nápady :-D

Ahoj,lidi rádi schovávají svou identitu za přezdívku a adresu mají : tady u nás.Mám ji i já.A pak si dovolují komentovat tak jak by to pod skutečnou identitou neudělali.Nikoho nekomentuji ,kdo se chce tak to vyjádřit a druhého kritizovat je to asi jen jeho věc a nic to nezmění.Osobně znám z členů jen Pilotka.O ostatních nic nevím.Možná by pomohlo aby každý udal správnou adresu.Členy rozdělit podle okresu nebo kraje a pak dělat jen malá setkání tak aby se hledači poznali.Kdo se bude chtít zůčastnit tak dorazí a kdo ne tak tam nebude..........

Ja jsem taktez pro dvojku
Prirodniny bych taky zrusil...
Jinak pan Kocour by uz jako VAZNE zaslouzil stribrnou hvezdu!!!

Pilot,nebet ...souhlas ;-)

Upřimně řečeno, občas mi to fakt přijde trochu zaplevelené. Ovšem chápu nadšení nováčků. Palce minus by mohly vkladateli naznačit jestli jde správným směrem. Obecně souhlas s čertem. ;-)

Ahoj. Souhlasím určitě s 2. Možnost hodnocení +/- si myslím, že je také dobrý nápad, ale asi bych příspěvky po určitém dosažení záporných hodnocení automaticky nemazal (alespoň by to sloužilo jako odstrašující případ, k zamyšlení pro ostatní takové vkladatele). Kdyby to byl ale opravdu tragický, či nevhodný příspěvek, měla by tato pravomoc zůstat adminům.
Možná bych ještě udělal podobné sekce jako v katalogu (nejlepší příspěvek za 30 dní / nejhorší příspěvek za 30 dní.


Za mě 2. Jen se mi dřív nelibilo to že: někdo dal nevhodný příspěvek do katalogu , ten byl přemístěn do klubu a automaticky měl přístup do klubu. My co tu jsme už nějaký ten pátek jsme si klub museli "zasloužit" :-D :-D , jediná výtka ;-)

A jasné že palce + a - by byly fajn ;-)

Na webu je už hodně uživatelů, včetně archeologů, a myslím, že ačkoliv je na vysoké úrovni, zasloužil by si větší profesionalizaci. To znamená kvalitu. Fotky psů a dětí klidně, ale ve vlastní kategorii, nemíchat s kvaltními nálezy. A omezit ty nekvalitní - do katalogu by se měly vkládat nové/zajímavé věci, ne desetitisící koruna 1963 a dvouhalíř 1902.

Ahoj všem

Nejdříve bych chtěl všem poděkovat za názory. A musím říci naprosto věcné. Dopoledne jsem dával dohromady takový výtah toho co je možné a co ne. Plus pár věcí, které sice neumím, ale doufám že je Tom dá. Vezmu to bod po bodu.

1. Klub bude viditelný pro všechny
2. Zavedeme kladné a záproné hodnocení (není to zrovna muj šálek kafe, ale zdá se že většina je pro)
3. Nebude automatické mazání. Neumíme to a je tady neřešitelný problém. Pokud má něco 30 zápornách a třeba 5 kladných? Kdo to rozsoudí. Mazat budou pouze admini a pouze v případech, že příspěvek jasně poruší pravidla.
4. V katalogu ve formuláři pro vkládání přidáme text, kde bude jasne napsané, že hromadné věci patří do klubu a bude tam rovnou odkaz.
5. Obsah příspěvků by měly tvořit nálezy a obecně vše co Vás potká na hledačce. Bylo by fajn, kdyby se také vrátily příspěvky s úpravami detektorů, odléváním a experimentální archeologií.

6. Sekci přírodniny vyčistíme od zvířátek. Asi ji zatím necháme žít. Pouze připomínám, že tato sekce by měla obsahovat pouze nálezy, které se zdály výrobkém člověka, ale ukázalo se že nejsou.

Tak to jsou věci, které by se měli dát udělat. To hodnocení plus - mínus pravděpodobně bude i u katalogu. Nebylo by pro nás praktické, aby to bylo u dvou typů příspěvků na LP jinak. To co si nejsem jistý zda dáme, je taková malá pojistka na lidi, co se tak nějak naštvaní již narodily. Po udělení záporného hlasu, by hledač musel udělit tři kladné.... to ale nevím zda půjde.... přecijenom nejsme FB :)

Tak zatím. Doufám, že jste si všichni užily víkendovou hledačku. Mě vyhřezla plotýnka a dva dny tak vidím svět tak nějak skrz ibuprofeny :-)

Jsem také pro variantu 2. Za těch pár let ještě v klubu nejsem. A Pokud tak si to chci také zasloužit dobrým příspěvkem ;-)

Byl bych pro variantu č.2 je to asi ta nejrozumnejsi, nemuze zde mit pristup kazdy... Nic ve zlem ale vznikl by tu takovy bordel ze by to webu ani klubu LP moc neprospelo. ;-)

Aj-Elmara
To znam a myslim,ze spousta dalsich...
Uz mam i po operaci,ale zjistil jsem ze chuze je nejlepsi lek a kopani ;-)
Drz se..

Nejsem si jistý zda bude viditelný klub to pravé.

Jeldo,jak píšeš.

Marku, jen takový nápad....
Co udělat ještě jednu kategorii vedle Klubu a LH, nazvanou třeba Ostatní mimo hledání, kam by si zájemci mohli dávat ostatní co nesouvisí s hledáním?
Nechci se někoho dotknout, ale třeba narozená miminka, sbírky čehokoliv ( např Kvasakovo muzeum ), půdovky, kadící psi, Marťasek hlínu, ...
Kdo by se nechtěl dívat, nemusel by v Klubu listovat a hledat příspěvky o hledání...

za me jasna 2, a k tomu velky diky za vsechno co tu pro nas delate.)

Já jsem teda v klubu od včerejška a řeknu vám, je fakt parádní!!! Je tam na co koukat!!
Tak si myslím,že by byla velká škoda,aby to bylo jen pro vyvolený. :-( Spousta lidí,který o tom ani neví nebo vůbec nehledaj ,bude fakt koukat a třeba si taky na to konto poříděj první pípák a budou mít s náma společnou radost z tohodle krásnýho koníčka.
:-) :-)

Viditelný klub pro přihlášeného uživatele se mně zamlouvá.Po několika nezdařených pokusech o přihlášení zatím v klubu nejsem.

Zdravim, jen me tak napadlo, ze by bylo dobry i moci hodnotit + / - i samotne komentare pod nalezy, protoze nektere nazory jsou fakt obcas dost hrozny. A mozna i celou diskuzi upravit, aby slo zobrazit komentare napr. dle: 1.casu prispeni 2.vlakna (musela by ale byt zaroven moznost v diskuzi reagovat na konkretni koment) 3.nejlepsi koment. Tot vse ode mne :-)

ahoj, předně chci napsat, že si vážím práce, kterou zde odvádíte a vlastně každý z přispěvatelů.
Přidávám můj hlas pro volbu č. 2 - díky za příležitost

Zdar všem

Jenom reakce na to co je pod mím posledním příspěvkem.

To SirMaik: uvažujeme nad tím jak to udělat. Chtělo to více hledačů. Možná to uděláme jako nějakou pdokategorii, která se nebude zobrazvat na hlavní stránce klubu.

To Spaustolobig: Já to znám, trpím s tím od doby co jsme dělal vrcholově házenou. Lehká nadváha tomu bohužel moc nepomáha :-) Asi začnu hubnout, Pilot taky začal baštit saláty :-)

To Nebet: Návrhy naprosto zprávné a tohel samozřejmě chceme. Zatím to ale neumíme udělat. Tohel nebude hned, přesto to je v plánu.

...prosím Marka o možnost editace vloženého příspěvku v klubu...díky... ;-)

za mě rozhodně var2. Doslova šité na míru mím představám ;-)

Kocoure, vždyť jsi dělal ten článek na Jagelonce :-) V klubu už jsi :-)

Hmm...nestihl jsem se vyjádřit...souhlasím s czertem, ale teď už je to asi jedno.
Když nemám dost "kvalitních" nálezů, tak se snažím příspěvek nedávat. Tím, že se stane Klub "pro všechny" už bude tak děsně nepřehledný jako LH, kde když někdo dá zajímavý a neznámý artefakt, který potřebuje pomoct určit, je do hodiny na 3 stránce pod hejnem halířů 1953 a šrotu.

A příspěvek bude smazán, když poruší pravidla? Hmm...to jsem klidný...:), blátotlapovy výtvory jsou odstraněny tak po 150 komentářích :)

Nicméně nějak to už přežiju....mám nachystaný příspěvek se začátkem sezóny :), tak uvidíme, kdy a jak ho dám (a budu sledovat :), jak mizí v záplavě) :)))

Pratele, dlouho jsem k teto otazce mlcel a mam takove tuseni, ze by bylo nejlip, kdybych mlcel dal! :-D Omlouvam se, jsem jen prosty chlapec na vsi narozeny...nicmene stale mi unika duvod, proc bych se mel pridavat do klubu? Zda se, ze jsem jediny, komu staci katalog (ktery je nahodou super, i pres neustale vytky nespokojenych lidi). Muze mi to prosim nekdo vysvetlit polopate a ve vsi slusnosti? Pokud uz to tady reseny je (necetl jsem, omlouvam se...), tak me muzete (prosim taky slusne) poslat k sipku. V tom pripade zustanu stale ne-clenem klubu LP, takze by se nic moc nestalo, diky ;-)

To Nol: klub je prostě klub. Není to jenom o jednotlivosti zařazené do katalogu. Ale příspěvvky jsou bohatšíí a mají také nějakou svojí atmosferu. Smysl to má :)

Zdar všem

Dnes jsme s Tomem ještě dikutovali gafickou podobu. Když už to budeme dělat, tak by to asi mělo stát za to. Návrh je docela radikální. :)

Tudíž. Příspěvky v klubu by se zobrazovali jako dlaždice. Počet kladných hlasů by rozhodoval o tom jak velká dlaždice bude. Výpočet by byl cca za poseldních 10 dní. Dlaždic by mohlo na stránce být až 120. Opravdu kvalitní věcci by tak byly opravdu velké a ty negativně hodnocené by byly opravdu maličké.

Je to návrh, ale mohlo by to vypadat opravdu hezky. :-)

Elmara: Atmosfera ja raad, tak mozna preci jen vyzkousim... :-D :-D :-D

Ahoj všem

Tak první faze je tady. Klub je viditelný pro všechny. Komentovat uživatelé mohou příspěvky až po vložení prvního článku.

Další změny budeme zapracovávat, děláem na nic. Nové návrhy grafické podoby ještě zveřejnéme a necháme všechny aby se k tomu vyjádřily. Vše ale bude až po 15 září. Teď už se musíme soustředit na Mistra Hledače :-)

zjistil jsem, že nelze přidat fotky k příspěvku "magická místa"... tak jako v katalogu....

To somira: otestuji ;-)

2

Himler: eins ?
Hans: nein !
Himler: zwei
Hans: ja Himler
Hans: ja ja zwei ist gut nummer ! :-P

Nejsem nijak aktivní v komunitě LP a téma "Klub" mě trklo až včera :-) Doteď jsem navštěvoval jen E-shop a Katalog, ale když ten Klub teď vidím, přijde mi velmi pozitivní.
Katalog se vyvinul v obrovský a užitečný nástroj, kde by se měly (za ty roky) dodržovat vkládací pravidla, takže klub, který je teď tak nějak víc otevřený lidem, bude snad centrem těch, kdo chce vkládat skupinové a příběhové příspěvky. Já se po tom nepídil doteď (ikdyž jsem občas v katalogu viděl "dej to do klubu") :-) Takže za mě dobré rozhodnutí posunout to na stejnou úroveň zveřejnění jako katalog.

jednoznačně dvojec..... 8-)

Ja si myslim, ze lidi chteji vzdycky videt co se jim libi. Proto by tady nemeli byt osklive veci, stejne jako nekdo ma velky usi nebo maly nos. Tak to bych taky mazal, za me minus.
V podstate za valky meli nemci taky takove ídee a nakonec se ukazalo, jak by takova treti rise vypadala vsude. Slava. Proste idelani stat a rise na prd. Nuda, vsichni arijci s modryma ocima a zadny zid.

Pokud to nekdo nechape rad vysvetlim. Proste lidi musi mit pravidla a sveho vedouciho, jinak by je nemel kdo vest. A kdo rekne pane krali, nemate kalhoty, dostane minus.

Ja ovsem svuj styl menit nebudu. Moje prezentace jsou jako jiny kolaze s tim rozdilem, ze tady v Cechach se proste musi vsechno kazdemu jen libit k tomu za prumerny plat. Co kdyz budu delat osklive kolaze??

DD:
Když svoje sochy prezentoval Cement, byly u každého takového příspěvku stovky obdivných komentářů. Evidentně když dva dělají to samé, rozhodně to není to samé

Co k tomu říci, asi že by měl být jen jeden Ringo Čech. Něco jako ta rozporuplná výstava nahých žen nyní.
každý má doma ženu, pokud není teplý, doma ji osahává a kdo ví co, ale na veřejnosti je to hnus :-P :-D

Asi nemá cenu reagovat Martasku, ale co. Koláže Fanfuly ti leží v žaludku, to je jasný. Mají úspěch, jsou parádní a hlavně k věci.
S cementem se nechceš doufám srovnávat...
Výstava? Máš pokřivenou představu o veřejnosti.
Pokud je někomu 18+, zaplatí několik stovek za vstup a je ochotnej si v rukavici sáhnout na babu, pak tam je dobrovolně a ví, proč to dělá. Na veřejnosti ty dámy rozhodně vystavený nejsou.
Na rozdíl od tvých prezentací... o:-)

2.

;-)

Mě opravdu nic v žaludku neleží, pakliže se jedná o koláž na pc. To je děláné pro všechny, jako točit volantem v autě.
Nicméně nepotřebuji se s nikým rovnat. Pakliže axperimentální archeologie se každému bude zajídat stějně. Nevím co je těžkého na tom co dělal cement.
Formu si udělám taky a odleju třeba bronz.meč. Právě hlína je dobrá surovina pro všechno a na všechno. Už se těším na magory, co budou remcat proti výrobkům z bronzu svoje nálezy si budu prezentovat po svém, nebo vůbec. Omezené společnosti lidské zdar.

Omezený budu, protože opravdu nerozumím tomu, co jsi chtěl říct.
"Pakliže" a "nicméně" nepoužívej, protože buď pravděpodobně nechápeš smysl těchto slov, nebo já nechápu použití tohoto v tvých větách. Naopak používej čárky, souvětí se zpřehlední a já nebudu muset hádat, co tím chtěl básník říci. Pokud ovšem něco říci chtěl.

Chlapi, drzte se tematu, prosim...

Jasně, sorry, končím. Tak nějak mi hnul žlučí ten neumětel s poznámkama mimo mísu, bláboly, kydy, plky. o:-) o:-)

Je to snadné, udělat s téma bramboračku. :,-( Martasku nezob se, ale ty jsi prostě z jiný planety. Motivace proč to děláš mi ale opravdu uniká. :,-(

Varianta 3:

Vyhraněné věci jsou pro vyhraněné lidi.
Více prostoru, více vyjádření, více úvah a více zamyšlení. Více diskuse, více témat, více pochopení a více tolerance. Bodová hodnocení příspěvků. To by měl být Klub. Samozřejmě v mezích historie s pestrou formou podání. Jinak řečeno, všechny příspěvky budou sobě podobné jako na běžícím pásu. Nebude se pak stát, že do skupiny kde hrají čtyři kytary, nemůže hrát i harmonika a bubny a k tomu jeden zpěvák + piáno. Jen proto, aby ty kytary náhodou nebyly dost slyšet.

Duran,Czert aj. ;-)
Jsem pro č.2

Som u vas novy. Zatial sa tu rozhliadam. (Detektor som uz ale od jedneho clena stihol kupit .. :) ) Prichadzam z vw-clubu , kde som clenom viac nez 8 rokov a zazil som tam za tu dobu uz hocico. Vidim, ze tu to mate podobne a ludia su vsade rovnaki. Drzim palce, aby ste tu udrzali na solidnej urovni a ked sa bude dat, este to tu aj vylepsili.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru