Klubovka Archeo Moravia

Kategorie: Pozvánky

2. - 4.5. 2014, Army Park, Ořechov u Brna

Lovci, lovkyně, lovčata.

Dovoluji si vás všechny pozvat na setkání pořádané spolkem Archeo Moravia ve dnech 2. ? 4.5. 2014. Vše proběhne tradičně v areálu Army Parku v Ořechově u Brna.

GPS místa: 49°6'18.117"N, 16°32'29.301"E.

Vše začne v pátek, kdy bude možný příjezd už od brzkých odpoledních hodin. Páteční program bude víceméně volný. Bude připraveno dřevo na oheň, otevřený bar a pro zájemce může proběhnout prohlídka podzemních prostor areálu.

V sobotu bychom rádi, aby dopoledne proběhlo hledání za účasti archeologů. Podrobnosti a lokalita se v těchto dnech upřesňují. Není to úplně jednoduché předsevzetí, protože vzhledem k času bude spolehlivě už vše na polích zaseto a naopak lesy už budou pomalu zarůstat podrostem. Doufám, že se nakonec vše podaří a mnozí tak budou moci vůbec poprvé v životě vyzkoušet spolupráci s archeology. Odpoledne proběhne přednáška na téma Archeolog vs detektorář s většinou již dobře známými Jakubem Těsnohlídkem a Mirkem Popelkou. Naší snahou je, aby se přednášky zúčastnili i další odborníci. Podle času máme poté nachystánu ještě soutěž přímo v areálu o ceny. Pokud bude zájem, můžeme také pro ještě nezúčastněné opět zorganizovat prohlídku podzemí. Loni se také pár drsnějších rozhodlo zahrát si paintball. Vše je samozřejmě o čase a o tom, zda bude volné hřiště, takže tuto variantu bych asi nechal otevřenou podle momentální situace.

V neděli pak probírání, balení a odjíždění.

Pár praktických informací: Army bar bude otevřen v pátek od 13 hod, v sobotu od 8 a v neděli také od 8 hod. Zavírací doba vždy podle potřeby a chuti. Klasický sortiment teplých jídel v cenách od 40,- do 100,- Kč, točené pivo a limo, kořalka a tak vůbec. Pozor ? neprodáváme cigarety, takže zásoby s sebou, případně možnost zakoupení na benzínce vzdálené cca 3 km. Spaní ve stanech, v autech, nebo kam si kdo lehne. Cena za nocleh je 100,- Kč za oba dny a v této ceně je nonstop přístup k WC a sprchám s teplou vodou. Parkování pro všechny přespávající přímo v areálu, pro denní návštěvníky na parkovišti před areálem.

Nějaké extra přihlašování není třeba, ale z logistických důvodů (pivo, jídlo, atd?), budu rád, pokud víte, že přijedete, aby jste napsali. Smozřejmě to není podmínkou a vítaní jsou všichni. Další informace a přihlašování lze tady v diskuzi pod pozvánkou, nebo na davidkincl@seznam.cz.

Těším se na viděnou od 2. do 4.5. v Army Parku. David Kincl, mate1

- Odjezd na hledání za účasti archeologů směrem na mikulovsko bude v sobotu v 9 hod. Vzdálenost cca 30 km. Bylo by dobré dohodnout se na nějakém poskládání do aut.
- Odpolední přednáška (Archeo Moravia, Jakub Těsnohlídek, Mirek Popelka, Dr. Komoróczy) bude začínat v 17 hod.

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Přihlašuji se :-)

hezké ale z ruky

Hezké a při ruce. ;-)

KAM ZMIZELY PŘEDCHOZÍ KOMENTÁŘE???? CENZŮRA JEDE!!§§!!??

ale prdlajs...
článek je znovu vloženej sem na hlavní stranu.
v secretu je taky pořád i s komentářema

hans14 - určitě se stavte ;-)
jinak první doplňující informace. první z potvrzených odborníků, kteří se kromě pánů Popelky a Těsnohlídka zúčastní přednášky je Mgr. Balász Komoróczy, Ph.D. z Archeologického ústavu AV ČR v Brně. Pod jeho taktovkou by také (pokud to jen trochu půjde) mělo proběhnout dopolední hledání na jím vybrané lokalitě.

Ahoj. Dotaz, bude mít účast i "Lovec pokladů" s nějakou předváděčkou?

Mára asi určitě přijede. Jestli něco předvede nevím :-D

tlačenka bude večer u baru a ve stanu na přednášce a uzený budou všichni z baru :-D :-D
něco by jsme mohli vymyslet ;-)

Asi bych se taky mohl ukázat.

Mate, zdar ty televizní hvězdo, pěkně jsi to vysílání zvládl, palec nahoru. Jinak ten minuloroční Paintball, byl dobrý, jen ty modráky po tělě byly docela nepěkné :-)

Zeptám se dětí , jestli nechtěj vidět tanky.. ;-)

haba - od loňska si už tělo zvyklo :-D
habán - ani se jich neptej, určitě chtějí... ;-)

Jsem nerad ale sorry až někdy příště , zapoměl jsem na rodinou oslavu zítra a to bych asi nedal.. ;-) Tak si to užijte :-D

Nevadí, akce byla podařená a veliké díky archeologům, kteří tuto sešlost povýšili na jiný level. Ovšem už teď vím, že kdybych se měl spoléhat na tým LP tak akce skončí fiaskem. Naštěstí i tak jde vidět, že se dá udělat vydařená akce bez podpory jakéhokoliv prodejce což si myslím, že bylo i na této sešlosti ojedinělé. Smutné bylo, že jsem musel vysvětlovat hodně lidem, kteří chtěli informace k různým strojům, že i když kluci z LP přislíbili účast, nedojeli :-(
za Archeo Moravia chci poděkovat všem co se zůčastnili a už se těším na další akce, které budeme pro Vás chystat ještě v tomto roce. Sice nemůžeme nabídnout honosné tomboly a jiné milodary, ale můžeme nabídnou dle mého daleko jiné možnosti, jako například poznání naší historie a rosšíření obzorů o našem krásném koníčku. :-P Metkyks

Akce supr! Účast těch správných archeologů tomu dala dost kultivovaný a výživný ráz. Opět to stálo za to. Díky.

Dr. Komoróczy opět nezklamal byl vynikající. Díky Tome bylo to super.

výborná akce, bohužel jsem se musel před přednáškou vytratit, tak snad příště, budou někde fotky nálezů a nebo aspoň článeček o úspěchu či neúspěchu společné hledačky :-D

Ano výstup z hledání bude hned po tom co se vyčistí všechny nálezy a zakonzervují.
Vím že množí z vás by řekli že na tolik lidí se našlo poměrně málo ale už te´d mohu říct že se našlo pár hezkých artefaktů, které jsou přínosné

Na ty artefakty su fakt zvědavej. Už se těším, až tu budou.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru