Klubovka na jihu

Kategorie: Akce LP a Archeo LP 2010

O víkendu proběhlo klubové setkání na jihu Čech. Počasí se vyvedlo, dokonce někteří i něco našli. Navíc jsme natočili video s použitím ZERO v terénu. Na všechny podrobnosti se můžete podívat uvnitř článku.

Elmara: V pátek jsme se sjeli v slunečnicových chatkách, počasí přálo a sluníčko píchalo do nápojů jako o život. Chvíli nám tak dalo práci se ukecat a jít na kraj blízkého pole vyrobit polygon. Vzhledem k tomu, že při pobytu v otevřeném terénu se slunce dopouštělo žhářského útoku na temeni většiny přítomných nám nadšení z testování vydrželo tak 30 minut. Ve chvíli, kdy dorazily Líbeznické posily, jsme se rychle přesunuli zpět do relativního chládku zastřešené terasy.

Pilot: Dorazíme k polygonu,  kde se v tom vedru snaží banda upocených, silně zrudlých postaviček máchat klacky. Mírně spruzen vedrem zapínám GM4, přepínám do automatu (zase jsem zapomněl jak se to kurva ladí) mávnu, mám všechno, hurá jdeme na pivo.
 
Elmara: Večer se tradičně popíjelo a řešily se všechny důležité otázky, které sužují dnešní svět, navíc jsme si zpestřili popíjení malým pingpongovým turnajem, který vyvolal Pilot. Vědom si své převahy bývalého hráče okresního přeboru doufal ve snadné vítězství, což tedy úplně nevyšlo.

Pilot: Elmaru dávám s rukou v kapse, takže láhev Jima Beama je doma:-) Křemílek mě těsně vymlasknul, naštěstí ještě bez sázky.
 
Elmara: Přibližně v 01:00 h odchází většina mančaftů spát a na verandě zůstává pouze Pilot, Libor a Tatranský čaj. Ti se do postýlek vydali až po třetí hodině. Po tom, co se dokázali trefit do jediného plotu, který tam byl, propadli  panice, že je někdo obklíčil volejbalovou sítí. Bohužel se z obklíčení dostali a Pilot si ráno stěžuje, že si Melda nechtěl povídat a byl trudomyslný.

Pilot: Ve tři ráno uváznu v plotě a hmatem eji určuji jako obří volejbalovou síť. Libmus mě naštěstí vysvobodí a tak si můžu lehnout do pelechu. Melda si nechce povídat a na mé upozornění, že mu smrděj nohy reaguje verbálně nepřívětivě. To je ale bručoun.
 
Elmara: V sobotu ráno se scházíme na devátou u snídaně. Šance, že vyrazíme na čas je takřka nulová, přesto s drobným cca 30 minutovým skluzem vyráží kolona do Kardašky na náměstí. Po nákupu cigaret, vody a kaktusové zmrzliny, což je místní specialita vyrážíme za město do jednoho takřka “neznámého rusolágru”. Místo je to hodně zarostlé a k hledání nevlídné. Atmosféru podtrhuje konstantní hučení jakýchsi strojů někde za polem. Přesto optimisticky vyrážíme směr les a náš tým jde točit praktickou ukázku hledání s detektory Zero.

Pilot: Vedro, ostružiny, létající hmyz a ještě mi na hlavu přišroubovali kameru. Nemůžu najít klidné místo na spaní. Nálezy šrot a bordel a patrony.

Klubovka LP
Na náměstí v Řečici

Elmara: Nálezů je opravdu poskrovnu a první hodinu je nejzajímavější nález depůtku říšských feniků. Nakonec i tady ale něco padne a Saracen dokonce odchází se svastikovým přívěškem ze žlutého kovu. Odpoledne následuje pinpongový zápas Křemílka a Pilota. Pilot si ráno nedal říci a vsadil se, že poražený bude vhozen do rybníka. Zápas končí jednoznačně 2:0 pro Křemu a Pilot se jde osvěžit do bahňáčku, moc se mu nechce, ale nakonec předvádí jak je voda příjemná. Obalený sinicemi a puškvorcem se po dvou minutách vrací pod přístřešek.

Pilot: Křéma hraje kopce, já jsem bez beckhendu, forhendu, postřehu a pohybu. Končím v bahňáku.


Pilot na cestě k bahňáčku


A už se osměluje :)
 
Elmara: Večer, když nejhorší vedro poleví vyrážíme ještě najednou na jednu louku k Rudolci, která je čerstvě posečená. Vedro je tedy stále šílené a dost drsně koušou komáři. Křema již v první minutě inkasuje bodanec, po kterém mu na holeni vyrazila boule o velikosti kočičí hlavy. Jít hledat v kraťasech je prostě chyba. Nálezy jsou opravdu nic moc, ale Libor nakonec vykouzlil jeden stříbrný 6 krejcar, což všichni vyhodnocujeme tak, že se našlo a můžeme se vrátit zpět k popíjení Bernardu.

Pilot: Nějak mi to nechodí, bordel, šrot a komáři v očích, uších a nose. Najdu si na kopání nejtvrdší louku v jižních čechách. Jedeme na pivo.


Nejlepší nález na klubovce dal Saracen. Žlutá je vždycky dobrá, i když by to mohlo být něco hezčího než ten větrník.:)
 
Sedíme dlouho do noci a probírá se vše možné. Vzhledem k místním lokalitám se probírá především účinnost různých typů zbraní, výkony letadel, tanků atd. Na tohle místo se ještě určitě vrátíme, ale až někdy na podzim, když budou hotová pole.;-)

Video s praktickým použitím detektoru kovů LP ZERO

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

paráda

No musela to být supr akcička ;-)

Pěkný čtení a video z terénu paráda ;-)

To Henry: bylo to příjemný a s klukama jsme řešili už srpnovou akci 8-)

To Elmara: už jsem mluvil s Pilotem, tak mě o ní říkal ;-)

paradní akce škoda že to vždycky tak rychle uteče

To Henry: letos by jsme to chtěli ohlídat :-D

To Elmara: Snad budu doma jedu totiž od 9.8 do 23.8 na dovolený

Jo,byla to paráda,opět jsem se dobře bavil :-D :-D

Kopce nekopce,historie se neptá ;-)

suprová akce to byla :)

koukám že onen rusolágřík opět vydal nějaké to žluté potěšení ;-)

Ano ano akcia paradna a niet nad družnu večernu debatu. Akorát presun v kolone prijazd a výsadok na namestičko v 15tich autach mohlo prekvapeným miestnim občanom pripadat ako cvičenie záložákov našej slávnej ČSA :-D. P.S čo sa stratilo nohy nemá tak tam na niekoho zas aj počká. ;-)

To EXDjj: všiml jsem si, že matky starostlivě záháněly cery domů. Taková parta fešáků je vždycky výzva :-D

Chlapci,pěkná akce...ale nebojíte se v tom lese klíšťat?

To venavas: všechno je to o maximálním možné koncentraci vitamínu B v krvi. Když tohle nepodceníš můžeš si tam klidně lehnout do trávy a ty malé mršky chodí ve dvoumetrovém odstupu. :-D

Hm...takže se večer před hledačkou malinko nalejt a druhý den je to jistotka jo... :-)

Moc pěkné to bylo,i když jsem přijel ráno a navečer zas jel dom.V kempu byl takový klídeček a pohodička 8-) 8-) :-(

Ještě se tam podíváme, ale až budou pole ;-)

pls. šlo by o takových akcích informovat předem sem kousek od kardašky i rudolce
:,-(

Paráda, akorát byl pěknej dušák. ;-)

bigi: bylo to napsáno několik týdnů dopředu v secretu.....

Až budou ty pole,tak to bude pojato opět jako klubovka? :-)

aha diky o vikendu pridam nejaky nalezy i kdyz toho neni moc:)diky

Zkubla: ano, stejný průběh a stejné místo. Doufám že nám vyjde počasí. Určitě bych to chtěl udělat po mistru hledači, ale termín dohodneme až po tom co závody přežijeme :-D

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru