LP ZERO II – poslední skutečný analogový mohykán

Kategorie: Detektor kovů LP ZERO a LP ZERO II

Tak jak nám postupuje digitalizace a analogové komponenty neustále zdražují, tak najít detektor kde neprobíhá číslicové zpracování signálu, je už v podstatě nemožné. LP Zero je tak jeden z posledních mohykánů na trhu. Navíc ve své třídě do cca. 10 000 kč je výkonově natolik výjimečný, že hravě pobije dlouhou řadu klasických číslicových VLF detektorů a to doslova na hlavu. Pro hledače, kteří si tak chtějí odpočinout od všudypřítomných LCD je to prostě balzám na duši.

Nové cívky pro LP ZERO

Obě sondy, 24 cm a 33 cm byly vyvinuté především s ohledem na lepší práci v mineralizovaných půdách a také v půdách s velkým obsahem železa. V podstatě by se dalo říci, že čím horší jsou podmínky, tím větší je rozdíl v dosahu mezi starou řadou cívek a těmi novými. V ideálních podmínkách, je pak rozdíl mezi dosahem původní 30 cm sondy a nové 33 cm minimální. Mezi starší 23 cm a novou 24 cm cívkou je ale větší a to i v půdách takřka bez mineralizace.

V pravo nové sondy pro LP ZERO a vlevo původní řada Spider

Nová konstrukce

Typově zůstala konstrukce stejná, klasický teleskop. Došlo ale ke změně materiálu, kdy výrobce nyní používá minimálně o jednu třídu kvalitnější a to samé se také týká zámků vodící tyče. I když tak stré vodící tyče nebyly nijak špatné, tohle je velký posun v před.

Chování detektoru stará verze versus nová

Nová verze je o něco klidnější a to při zachování jak citlivosti tak dosahu. Tyto úpravy ale proběhli o něco dříve než byly nasazené i nové cívky. Díky nim je pak i příjemnější práce v silně mineralizovaných půdách. Znovu zde platí, že v půdách s minimální mineralizací je rozdíl menší než v místech, kde jsou půdní podmínky složité.

Ovládací prvky detektoru kovů LP ZERO II WS

Popis ovládacích prvků a možností jejich nastavení v jednotlivých krocích.

CITLIVOST - nastavení citlivosti ovlivňuje dosah detektoru a také částečně velikost přijímaných cílů. Ideální nastavení je vždy takové, aby byl detektor klidný a přitom byla citlivost na co nejvyšší úrovni. Doporučená hodnota je na čísle 8. Pokud se podíváte na video, uvidíte rozdíl mezi nastavením na 8, kde není slyšet prahový tón a v nastavení o chloupek vyšším na začátku pole zesilovačů


DISKRIMINACE - nastavení úrovně odmítání nechtěných kovů. Doporučené nastavení je na čísle 2. Při takové hodnotě nastavení budete velice účinně eliminovat většinu železných odpadů.

Diskriminátor má navíc dvojí funkčnost. V nastavení Audio nebudou diskriminované předměty dávat žádnou odpověď. V režimu Iron Audio se ozvou hlubokým tónem.

ON/OFF a HLASITOST - sdružený ovladač, kterým zapínáte detektor a zároveň regulujete hlasitost.

Detektor zapnete otočením ovladače zleva doprava. Po otočení se ozve cvaknutí. Nastavená úroveň hlasitosti je na preferenci každého hledače. Vysoké nastavení úrovně hlasitosti přináší maličko větší modulaci signálu.


PRACOVNÍ REŽIMY AUDIO a IRON AUDIO - V režimu AUDIO má detektor jednotónovou odpověď na všechny cíle. Při nastavení diskriminátoru na minimální hodnotu pak pracujete v režimu ALL METAL bez jakékoli filtrace.
V režimu IRON AUDIO se všechny diskriminované cíle ozvou hlubokým tónem a přijímané vysokým. Obrovská výhoda je ve variabilitě takového nastavení, kdy můžete nastavením diskriminátoru ovlivnit Audio odpověď s ohledem na lokalitu, ve které se pohybujete.

IRON AUDIO - Hlasitost audio odpovědi železa může být na hodně železnými odpady zaneřáděných lokalitách problém. Nejde jenom o komfort hledání, ale také o praktickou část, kdy snížením intenzity odpovědi železa jsme schopni dosáhnout výrazně lepších separačních vlastností detektoru.

Volba úrovně hlasitosti je na každém hledači.  Lze pouze doporučit, aby byla vždy o něco nižší než odpověď na barevné kovy

PŘEPÍNAČ REŽIMŮ BEZDRÁTOVÝCH SLUCHÁTEK A REPRODUKTORU - Na zadní straně bateriového bloku najdete: zcela vlevo, přepínač bedratových sluchátek, uprostřed vstup pro nabíječku a vlevo vstup pro klasická sluchátka. SP - zapnutý reproduktor, WS - zapnutá bezdrátová sluchátka

Ceny: tak jak je dnes zvykem, dostáváme dotazy na ceny. Není se čemu divit, jelikož nahoru jde vše. Pokud se nestane nějaká mimořádná událost, měli by ceny zůstat tak jak jsou minimálně do začátku podzimu.

LP ZERO II 24

Cena 7 990 kč s DPH
Odkaz na stránku na LP: LP ZERO II 24

LP ZERO II 33

Cena 8 690 Kč s DPH
Odkaz na stránku na LP: LP ZERO II 33

LP ZERO II 33 WS

Cena 9 990 kč s DPH
Odkaz na stránku na LP: LP ZERO II 33 WS

Nový katalog pro detektory kovů řady LP ZERO

Katalog je volně ke stažení ve formátu pdf.(6,2 MB). Katalog stáhnete poklepáním na obrázek.

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

V chatu není žádný příspěvek.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru