Mars útočí!

Kategorie: Akční nabídky, novinky , Mars - recenze a testy

Mars MD je relativně mladá firma, která vznikla v roce 2010 a prapůvodně se jednalo o partu inženýrů, kteří si chtěli postavit něco sami pro sebe. Velice rychle se ale ukázalo, že sondy, které vyrábějí rozhodně nezapadají do průměru a z původně hobby činnosti vyrostla firma do dnešních rozměrů.
 
Mars MD v současnosti vyrábí ucelenou řadu sond pro celou řadu značek detektorů kovů (Minelab, Fisher, Tesoro, Whites, Golden Mask atd.). Základem jsou tři typy Sniper, Tiger a Goliaf, k nimž by měla brzy přibýt ještě jedna sonda o rozměru 33 cm jejíž název ještě neznáme.

Čím jsou vlastně sondy Mars výjimečné?

Dalo by se to shrnout do dvou slov, dosah a odolnost. Měli jsme možnost otestovat 8 různých typů sond a všechny se ukázaly v tom nejlepším světle. Co se týče odolnosti konstrukce, ta je mimořádná a na to, co se sondou pánové z Marsu vyvádějí se můžete podívat na videu.

Hloubky dosahů jsme testovali na našem polygonu v Jílovém a výsledky v řadě okamžiků předčily očekávání. V průběhu března, až budeme mít skladem všechny typy sond Mars (první přijdou druhý únorový týden a do konce března bychom chtěli mít v prodeji již všechny typy), pak bychom se pustili do nějakého rozsáhlého testu včetně video záznamu. Ono když je detektor schopen brát vojenskou přezku v 70 cm je třeba to zachytit a ukázat, píše se to dost blbě.:-)

Crash test sondy Mars MD

Sonda sniper

Sondy řady Sniper

Na obrázku je sonda s detektorem kovů Fisher F75. Cívka Sniper poskytuje možnost efektivního vyhledávání v oblastech s vysokou koncentrací železa a odpadů. Má vysokou odolnost proti rušení, zvyšuje přesnost diskriminace a citlivost na nejmenší nálezy. Je také připravená pro vyhledávání na plážích. Přes svojí vysoce odolnou konstrukci má nízkou hmotnost.

Technické údaje

 • Typ cívky: 2D
 • Tvar: Ellipsa
 • Velikost - palce: 6 "x 10"
 • Velikost - cm: 15 cm x 25 cm
 • Hmotnost: 425 g

Sonda Tiger na detektoru kovů Minelab X-Terra

Sondy řady Tiger

Na obrázku je sonda na detektoru kovů Minelab X-Terra. Sonda Mars Tiger je nejlepší kombinací hloubky detekce, stability a citlivosti pro hledání všech typů nálezů. Sonda je vysoce kvalitně vyrobená a maximálně odolná. I přes svoji velkou spolehlivost a vysoce odolnou konstrukci má stále velice slušnou váhu.

Parametry

 • Sonda: 2D
 • Tvar: Elipsa
 • Velikost palce: 9,5 "x 12.5"
 • Velikost cm: 24 cm x 32 cm
 • Hmotnost: 625 g

Sonda na detektoru kovů Garrett At

Sondy řady Goliaf

Na obrázku je sonda Goliaf s detektorem kovů Garrett AT. Sonda Mars Goliaf je určená pro maximalizaci dosahu detektoru. I přes velké rozměry a dosah neztrácí na citlivosti na nejdrobnější předměty. Velice působivá je stabilita sondy a také vysoce odolná konstrukce.

Parametry

 • Typ cívky: 2D
 • Tvar: kulatý
 • Velikost, palce: 15 "
 • Velikost, cm: 38 cm
 • Hmotnost: 740 g

Mars jde ale i cestou posunu technologií. Jako novinka konce roku 2014 se objevily nové dvoufrekvenční sondy pro detektory kovů Minelab X-Terra, pracující na frekvenci 7,5 kHz a 18,75 kHz. Což je možná tak trochu sen "Terrařů" mít možnost si konečně ty frekvence přepínat přímo v detektoru. Tedy tady je to přímo v sondě. Na to jak to funguje se můžete podívat na videu.

Jak pracuje dvoufrekvenční sonda pro detektory řady X-Terra

Mars MD Pinpointer

Mimo sondy vyrábí v současnosti firma také velice hezký dohledávací detektor Mars MD Pinpointer. Stejně jako u sond se vyznačuje především skvělou odolností a dosahem. To co se mi na něm ale líbí nejvíc je, že nijak nereaguje na tlak, kroucení a mačkání. To je hodně výjimečně a pokud ještě přidáte výborně vymyšlenou obsluhu a dosah. Je to setsakramentsky dobře vymyšlený detektor.

Funkce

Všechny funkce jsou ovládané jedním tlačítkem, které zároveň slouží k zapnutí a vypnutí detektoru.
 
Krátké stlačení tlačítka – zapnutí/vypnutí (běží zvuk i vibrace)
Dlouhé stlačení tlačítka -  přepnutí do anonymního módu (běží pouze vibrace)
Zapomenutá dohledávačka – v případě, že si zapomenete dohledávačku u díry, sama se Vám po minutě připomene pískáním

Parametry

Hmotnost: 210 g
Délka: 27 cm
Napájení: 1x 9V baterie
Výdrž: 10 hodin trvalého provozu
Příslušenství: spona na opasek
Detektor snáší krátkodobé ponoření do vody (max. 1 metr/30 minut)

Sborka a rozborka pinpointeru

Práce s Mars MD Pinpointerem

Co plánuje Mars do budoucna

Mimo dalšího typu sondy, který přijde na trh letos na jaře, společnost Mars MD usilovně pracuje na prvním vlastním detektoru. O designu detektoru napovídá universální vodící tyč, kterou vyvinuli a chtějí od jara prodávat. Detektor sám by se ale měl objevit v září nebo v říjnu a myslím, že se bude na co těšit.

Všechny dostupné produkty Mars MD najdete v eshopu na adrese Mars MD. Do konce března bude nabídka sond Mars MD rozšířena tak, aby jsme dodávali veškerý sortiment značky. Lovec pokladu je distributorem značky Mars MD pro Českou a Slovenskou republiku.
 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

No pěkně jí dávaj :-D

pěkně ju valil tou lopatkou :-D

V případě nebezpečí půjde cívkou umlátit divočáka a pak se opět vrátit k hledání :-)

Až budete někde testovat měl bych zájem vidět.DIky

Dost vostrý típci ty jí dávaj,tak ještě musej zkopírovat cívky na Cs6tku a jedu pro ní ;-) a to by byl teprve outdoor..

To Kim: počítám že v Březnu určitě někde u Líbeznice akci uděláme.
To Glock36: docela sji se trefil a je to v podsatatě první výsledek naší spolupráce. Firma by pro nás měla dělat sondy pro C.Scope a pro Noktu ;-)

Co se týče výdrže, rozmlátit jde asi všechno, přesto mi vždy věci které jsou dělaní s maximálním ohledem na výdrž dělají velkou radost :-D

To by byla asi dobrá cívka pro mého fíšu .Jsem zvědav na cenové rozhraní...a mám brouka v hlavě. :-P

hmm,jsem zvědav na cívky na c.scopa ;-)

Elmara:ok dej vědět na Fíšu by se hodila..:-)

Na Fíšu tady mám dokonce i zkušební co jsem dostali na testy. Jede to hezky :) A le k prodeji budou dostupné až na konci ůnora

Noo, vypadá to dost zajímavě, hlavně ta cívka Goliaf. To je kolo jak vod traktoru, do lesa jak dělaná.

Škoda, že si něco podobného nemůžu dát na svůj Compadre, chci ještě letos využívat jeho služeb a na lehké technické zdokonalení vlastně vůbec nic v nabídce cívek není :,-(

Tak to je mazec budu moc a moc šetřit a štěstí že mám Terrku , Goliaf pro dvě frekvence super.

To Doudy: můžeme ti na Compadre na servisu sladit nějakou sefku. Třeba 12x10? ;-)

To Elmara : co to je za firmu Mars MD ,

Dotaz...civky budou i na FBSka??? :-)

Pardon uz sem vydel ve videu ze budou:-)

no jak jsem psal jsem hodně zvědavej

To Elmara: To zní zajímavě, nějak jsem si na něj zvykl, nálezy jsou taky slušný a něco podobnýho na vylepšení zejména dosahu by bylo super :-P Cca v půli února bych nějakou investici do vozového parku mohl provést. Co by to obnášelo, že bych za Vámi stavil osobně 8-)

Když to frčí na GM půjdou i na ZERO?

Vlastně na vše co tady zaznělo mohu napsat ANO ;-)

Super!! Takovou čočku jí dávaj a sonda jak kdyby nic :D Už abych to mohl vyzkoušet na Tejónku. Schválně jestli překoná Ultimátku 8-)

Raz darmo, rus je rus. Molodci!

tvl čumím jak puk :-O :-O :-O....že by nový nástupce na místo Stormky?

Paráda , budou funkční ty cívky i na minelab x-terra 70 ?

Sakra to je jak ten ruskej traktor, co opětoval palbu čínský tanků a po jejich zničení v klidu odletěl 8-) :-D :-D :-D
Jestli de na zero tak mě hodně zajímá o:-) ;-)

Joeblack na zero ju nevidím http://www.kladshop.ru/index.php?cat=52

torky taky to tam nevidím :-O

Už ji vidím na netu, jen na obrázku u cívky je ta jednofrekvenční jen na 7,5 kHz. ;-)

tak třeba příště 8-) ;-)

To Elamra: Ahoj moc mne tato novinka zaujala, jen člověk neví zda do toho hned jít či ne. Chtělo by to se nějak přesvědčit a zjistit + a - :))). Jinak popisky a videa moc zajímavý a také mám brouka v hlavě :). Sonda řady Goliaf mne zaujala velmi a říkám si jak by fachčila na GM4pro. Zda by byla prostupnost, dosah půdou znatelnější než třeba ze sondou spider. A pinpointer se mě také moc líbil. Do ted ho nemám vždy jsem to nějak dal, občas se povede, že něco hledám díl a rejpu se v díře.

Tdy kluci to je otázek, vezmu to postupně :)

KLco: Pinpointe rna konci února, cena je již na eshopu. Dohledávačku jsem testovali, dosah super a nulové prozvuky při tlaku. Byl jsem hodně překvapený!

Caspr: ano pujdou i na X-Terru 70

Caspr: ano pujdou i na Zero

Torky: nemáme vlastní fotku dvoufrekvenčních sond, proto na obrázcích nejsou zatím ty dva výstupky, ale v prodeji budou zatím pouze dvoufrekvenční. Jednofrekvenční jsme ani neobjednávali.

Testy budeme dělat jak to jenom půjde. Jak jsme již psal uděláme to někde v okolí Líbeznice a akce bude veřejná. Speciální test dvoufrekvenčích sond na řadu X-Terra bude navíc dělat Haba a ten by měl vyjít na koncí března ;-)

Děkuji za inf , tak na testy na X-Terra už se těším

https://www.youtube.com/watch?v=WYr5JqddL-Y

no jsem taky zvědavej na testy X-terry...hlavně srovnávací test s Nel Storm!!!Cena za goliáše 2F je vyšší tak jsem zvědavej jestli Stormku předčí a když jo tak okolik, každopádně už teď na odolnost vede goliáš.Takový zacházení by Nelka nedala ani náhodou

Tak na ty testy sem už zvědavej . Samozřejmě ta odolnost je perfektní ,takže teď už jen porovnat ;-)

Zdravím, jak to vypadá s těma vodícíma tyčema (cena/recenze a jestli je budete taky objednávat) ? Nemůžu to na netu nikde najít. Potřeboval bych aby byla moje 705ka trochu skladnější . :-)

mant: tyče by měli být v březnu a na Terru by tam měla být příprava. :-)

Máro a dotaz ty cívky na CSka budou výhledově do kdy?

tocomabyt:
na konci jednoho z videí je tabulka, na které je vidno, že výše uvedené cívky budou na všechny typy Tesor.

Jinak cívky vypadají hodně zajímavě.

jsem zvědavý na test sondy Goliaf na GM4,hned jak dorazí tak si jí objednám a to kvůli výdrži cívky. ;-)

Elmaro, budete mít Goliafy i na Trakaře? Docela by mě pak zajímalo srovnání s Ultimatkou. ;-)garrett: ACE 150; ACE 250; ACE 350; AT Gold; AT PRO; Euro ACE; GTI 2500;
minelab: E-Trac; Explorer SE PRO; GPX; Safari; X-Terra 305; X-Terra 505; X-Terra 705;
fisher: F2; F4; F5; F70; F75; Gold Bug DP;
bounty hunter: Gold; Platinum; Titanium;
teknetics: Alpha 2000; Delta 4000; EuroTek PRO; Gamma 6000; Omega 8000;
whites: Coinmaster; Coinmaster PRO; DFX; MXT; Spectra V3i ;
xp metal: GMaxx 2; Gold Maxx Power;
tesoro: Cibola; Tejon;
aka: AKA;
golden mask: Golden Mask ;


zatím co je na stránkách

... tak ten test odolnosti je docela mazec :-) jsem zvědav na první "naše" testy ...

https://www.youtube.com/watch?v=DuJ4aCwJsBk

Na takej klipsni, som v 97om nosil prvý tel. NMT Nokia. :-D No a rukoväť budú ešte nanovo odlievať. Nepáči sa mi, že detekuje po celej dlžke. 8-)

Mám Whites 6000 Di Pro SL. Dá se k němu sehnat i jiná cívka než základní? Díky

Má stejný dotaz jak Glock36. Díky ;-)

Glock a Hemik: můj odhad je přelom jara a léta ;-)

Díky ;-)

Super,díky Máro.

Koukám, že tyčky by měly přijít na trh až koncem jara. http://translate.google.com.ua/translate?sl=ru&tl=en&prev=_t&hl=uk&ie=UTF-8&u=http://www.marsmd.com/coils

Vyšel nový druh cívky - [url=http://en.marsmd.com/catalog/mars-md-discovery/]Discovery[/url] . O něco menší než Goliaf

Ahoj, budou na cívky také dodávány kryty? Dík.

Tak kdy budou ty testy z x-tera 705 ??? 8-)

Zdravim almeru ako je natom goldmaxx power mars tiger vs nel hunter, mars sniper vs sharpshooter dakujem.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru