Mistr hledač 2014 – výsledky mistrovství ČR a SR v hledání s detektory kovů

Kategorie: Akce LP a Archeo LP 2010

Přípravy letošního Mistra visely doslova na vlásku. Bohužel celý srpen na jihu pršelo a tak ještě v neděli 24.9. stála na všech závodištích pšenice. I přes velkou vlhkost obilí se ale nedalo již na nic čekat a tak to kluci ze Stagry museli posekat. V pondělí se šlo podmítat a v úterý ráno se začalo rozměřovat. Rozhodně to tak nebyla žádná legrace a v neděli večer jsme už trošku propadali trudomyslnosti.

Naštěstí se díky všem, kteří nám pomáhají, což je velká většina členů Archeo LP 2010 a další naši kamarádi, vše stihlo včas a v pátek se mohly závody slavnostně zahájit.

V pátek tradičně probíhalo testování na polygonech. Tentokrát Olda Habrovanský se Šimonem Musilem a Tomášem Prejzou připravili svahový polygon a tak výsledky byly maximálně průkazné. V podstatě celý pátek pak ještě s Jirkou Vavřinou a Finbarrem Lordanem na polygonu všem asistovali a tak si mohl každý přesně otestovat na co jeho detektor má.

Od pěti hodin pak probíhali přednášky a především ta první Mgr. Jana Víznera se evidentně do srdcí detektorářů trefila. Za Honzou následně během večera dorazila řada hledačů, že je přesvědčil a že mají chuť se do spolupráce pustit.


Mgr. Jan Vízner - první přednáška na letošním Mistru Hledači

Večer proběhla bohatě sponzorovaná tombola, což se projevilo také v zájmu o lístky. Prodalo se neuvěřitelných 2.747 lístků, což znamená 54.940 Kč. Mám dojem, že je to nejvíce za celou historii. Miminka tak budou mít určitě velkou radost. První cenu, což byl Fisher F75 LTD předával obchodní ředitel First Texas, Michael McComb.


Sál byl doslova nacpaný k prasknutí


Obchodní ředitel First Texas Michael McComb předává hlavní cenu Fishera F75 LTD

Sobota

Sobota je tradiční závodní den a nebylo tomu jinak ani tentokrát. Ve 180 čtvercích čekalo na hledače vždy 10 cílů o velikosti grešle v 10 cm. Hloubka byla jednotná, Libor vyrobil na zatloukání tyčky s dorazem a tak to tentokrát měli všichni stejně. Vítěz si odnesl nový detektor kovů CTX 3030 a také speciální cenu od Safetyho.


Na startu závodu, ještě v prostorách mlýna


Naše letošní parta rozhodčích


Na startu závodu ve čtvercích


Křéma za kamerou, sestříhané video bude tak za měsíc


Speciální ceny pro první tři v závodu ve čtvercích


První cenu Minelab CTX 3030 předával technický ředitel Minelabu Finbarr Lordan


Mistr hledač roku 2014!


Po obědě došlo na vyhlášení soutěže o nejlepší masku. Vyhrály to dvě starý štětky a šlo se na teamovou soutěž. Tam na ploše několika hektarů byly rozseté cíle. Všechny byly místními traktoristy zaorané a zavláčené. Hledaly se dva typy minciček od Minelabu, jedny byly měděné a druhé hliníkové. Jako pomocné cíle pak sloužily olověné kopie koníků a také alpakové elmarky. Výsledky byly tedy opravdu těsné. Vítěžný team si ale nakonec odnesl nový detektor kovů Minelab Safari.


Letošní nejlepší masky. Dohledávačky jim předával Finbarr Lordan


Na startu teamové soutěže


Závod trval 30 minut


Cenu pro nejlepší tým předával Finbarr Lordan z Minelabu

Po soutěžích a vyhlášení výsledků přišel na řadu poslední bod letošního mistrovství a to byla přednáška pyrotechniků. Pak už nastalo jenom bourání stánků a loučení. Cca polovina lidí zůstala do neděle a tak se večer již v podstatně komornější atmosféře diskutovalo o všem možném.


Policejní auto vždy vzbudí mezi hledači náležitý ohlas. Tihle kluci ale přijeli jenom přednášet.

Závěr

Letošního Mistra hledače se zúčastnilo přibližně 300 hledačů včetně jejich ženušek a případných ratolestí. Účast tak opravdu hojná. Chtěl bych tady také poděkovat všem co nám se závody pomáhají a to předevšíím OS Archeo LP 2010, bez jejichž pomoci by konání závodů nebylo vůbec myslitelné. Také celé rodině Pěchotů, která se o hledače vzorně stará po celou dobu závodů. Obrovské poděkování pak jednoznačně patří také společnosti Stagra, která vlastní pole, na kterých se závody konají a kteří nám letos obrovsky pomohli.

Všichni na LP vás tak zveme na další ročník Mistr hledač 2015 i kdy teď budeme pár týdnů poctivě odpočívat.

Elmara

Odkazy na galerie fotografii:

Mistr Hledač 2014 - Blacks
Mistr Hledač 2014 -  Freon

Výsledky

Závod ve čtvercích 8x8 metrů, 10 cílů v 10 cm. Časový limit 30 minut.

Závod ve čtvercích - Ženy

Závod ve čtvercích - junioři

Týmová soutěž

Počet členů v týmu 2, počet cílů v lokalitě 700, počet typů 4. Časový limit 30 minut.

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

odkaz na fotogalerie Mistr Hledač 2014 - Martin ma byt Blacks ale to je detail
chybka se vloudila
diky za hezkou atmosferu
Libor S.

Zdravím všechny,letos to byl opět super víkend, závody , díky všem pořadatelům a sponzorům, i počasí vyšlo prostě paráda... :-)

To Blacks: omlouváme se, šotek se vloudíl, už by to mělo být ok :) ještě jednou Ti moc děkujeme, fotky jsou to fakt nádherný. Tacud

Mám dotaz :o jakou deeptech vistu se jednalo u toho borce, co skončil třetí, šlo o smart, nebo Gold? Díky

To Clansman: To Ti bohužel bude muset zodpovědět přímo majitel, protože leckdy jsem měla při registraci problémy slyšet a někdy i rozumět jaký kdo má detektor. Nicméně si nemyslím, že pořadí je ovlivněno druhem detektoru. Po pátečním večeru si myslím, že je spousta faktorů ve hře ovlivňující výsledek ;-) Tacud

Ano, to je pravda, ostatně tak, jako v životě
:-)

Přesně tak 8-)

Tyyyy jo, kdyz se reklo video, necekal jsem profi kameru :) Tak ted se na to video tesim jeste vic :) Fotky super, muselo to bejt fajn.

Pokud něco výsledek ovlivnilo, tak to že byly cíle nikoli na povrchu jako se to dělalo všechny ročníky, ale v 10 cm. Tudíž nešlo ten čtverec jenom tak prolítnout. Osobně bych řekl, že na podobné soutěže jsou nejlepší rychlé analogy, tady i takové co mají trochu hloubku. Pokud jsme měl možnost mluvit s rozhodčími, tak by si všichni do závodu vzali Tejony. Možná sem měl taky Elmara uvést soutěž rozhodčích, ta měla dopadnout takto: 1. Tejon, 2. Tejon a Elmara s CTX 3030 na 3 místě :-D

Výsledky mohli být úplně jiné. V podstatě na prvním místě mohli být dva borci s časem pod 5 minut. Alespoň co vím, tak Azaz s GM4 měl 9tku tak v čase 3:50 a to samé Kalmič s Tejonem. Jenom že ten desátý měli u železa a tak museli ze čtverce vyrubat i to FE.

Výsledek tak ovlivňuje i náhoda a trocha toho štěstí. To ale k hledání patří.

Všem kdo se zúčastnili mohu jenom poděkovat za skvělý víkend. Ono to že se v 300 lidech nenajde ani jeden problémový chlapík je tedy doslova zázrak. Asi se pánu bohu zželelo Libora a mě a když viděli jak jsme do posledních dní řešili to pole tak poslal jenom samé fajn lidičky :-)

No a já jsem měl ve skupině hledače co pořád nemohl dohledat desátý....on ho měl totiž už v kapse..bohužel se upočítal ...taky kolem 6 min...škoda no :-/

Letos jsem byl poprvé a musím uznat, že organizace byla na TOP úrovni- klobouk dolů ;-)

Bylo to super a klobouk dolů za skvěle připravenou soutěž,fakt bylo to prvotřídní. ;-)

Ty nervy máte ocelový. To ste ode mě slyšeli a ještě uslyšíte.Velká poklona!

chlapi,dobra práce s přípravou,taky jsem mel 9cílů za 4minuty a ten desaty jsem nedohledal,takze škoda,snad příští rok :-D těším se

Děkuji za prima víkend, zatím můj nejůspěšnější ročník.

Jo bylo fajn ;-) :-) a týmovka byla dooost těsná teda :-D

Byl to super víkend. Velký dík všem kdo se podílel na přípravách. Byla to parádní akce . Těším se na další ročník. ;-)

Tým RAJO. GRNISS a Radek Chceme poděkovat za super víkend. Výborná akcička a už se těšíme na další ročník. Díky všem :-)

Byl jsem na Mistrovi letos poprve a muzu rict ze to predcilo me ocekavani. Paradni akce, ktera stala za to! Chtel bych podekovat vsem kteri se na ni podileli a zorganizovali. Jinak to 3.misto bylo s detektorem gold vista a hodne to bylo myslim o stesti. Taky jsem si dvakrat prepocitaval mince :-D myslel jsem,ze jich mam jen 9 a ted chvili premyslel co jsem v tom ctverci presel o:-) :-D

Akce byla super.díky všem kteří se na ni podíleli.ale nějak jsem prehlidl separační polygon :,-(

Díky všem pořadatelům, byl to parádní víkend ;-) :-D

Marzus..tak to jsi opravdu přehlídl ..asi ses díval víc po prasátkách na rožni...nebylo to od nich daleko :-D

Marzus..tak to jsi opravdu přehlídl ..asi ses díval víc po prasátkách na rožni...nebylo to od nich daleko :-D

Taky se přidávám s děkovačkou za příjemnou akci, byť jsem byl nucen vypadnout už v sobotu před polednem. Každopádně po hodině rádoby spánku se divím, že jsem trefil na čtverce a dokonce všechno vyhrabal :-) Díky!!! ;-)

Díky za super víkend......palec nahoru!!!!!!!!!!

Byl to super víkend, díky všem :-) :-) :-)

Díky všem organizátorům za opět SUPER AKCI :-D
to Elmara: doufám, že si teď dáte alespoň týden oraz - už jste ke konci nevypadli nejčerstvěji ;-)

To ding-dong: je to vždy dlouhý týden. Od pondělí do neděle. Na nějakou dovolenou to ale není, spíše naopak. V neděli jsem přijel domů, načetl poštu a do 02:00 vyřizoval resty ;-)

Někdo jste mi při registraci hlásil objednávku, ale bohužel blok se ztratil při balení věcí z místa registrace. Prosím tedy, abyste se mi ozvali na můj tel. 604490003. Hezký den všem. Tacud

Díky moc a smekám klobouk před pořadateli a prostě i před všemi, co se závodem pomáhali.
Také i díky všem účastníkům, že se chovali, jak se chovali a že nevznikl nějaký problém. Toho jsem se trošku bál. Ukládám vzpomínku na tento krásně prožitý víkend do trezoru v mojí kebuli. :-)

JJ,spokojenost a díky celému týmu LP od celé Hary¨s Family Reserve... 8-)

To nemělo chybu :-) !!!

Jezdím si to do Brandlína užít, a věřte že jsem si to užil. Prostě to nemělo chybu ;-)

škoda že jsem tam nebyl :,-(

No těšte se na video, tentokrát to bude taková legrácka :-D

Take jsem byl letos poprvé a bylo to organyzačně supr , byl jsem mile překvapen . Sešla se dobra parta hledaču a byl pak super víkend . Taky jsem jednu minci minul a vysledek mohl byt jinčí . Hodně věcí má vliv na hledání , ale nejvíc je to o štěstí . Jsem rád že jsem dostal FÍŠU na 8 místo , jsem spokojený . Na první účast supr . Dík věm :-)

Zase fantastický víkend a závod! Pokaždé jsou cíle na čtvercích překvapením, vždycky jinak :-D ;-)
Velký dík za obětavost a práci pořadatelům. A taky počasí. Bylo to o fous, protože to, co se objevilo v sobotní podvečer mezi Jihlavou a Bíteší, by nás na pole nepustilo.

Velký dík všem organizátorům a pořadatelům. Supr akce. ;-) :-D

organizačně super, smekám přede všemi co se podílí na organizaci, díkes za super weekend ;-) za rok zase :-D

Ještě ted mi zní v uších ty ranní chorály Pilota a Honzy Viznera. o:-)Tímto je zdravím...

Jak to vypadá s videem?

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru