Multi IQ - multifrekvenční technologie detektoru kovů Vanquish

Kategorie: Minelab - recenze a testy , Detektory kovů Vanquish

Zkusím ještě malinko polopaticky osvětlit situaci okolo frekvencí u Multi IQ,ono to v tomto případě není tak jednoduché, jako u jednofrekvenčních detektorů. Abyste zpracovávali větší množství frekvencí najednou, musíte vysílat neharmonický průběh signálu, který bude bohatý na jednotlivé harmonické frekvence. Údaje z přijímací cívky zase zpátky rozeberete Furierovou transformací a získáte amplitudy a fáze pro jednotlivé harmonické frekvence a najednou už máte 5 frekvencí a k nim jejich fázové posuny a to je ten gól, protože v případě, že máte jednofrekvenční detektor je tato hodnota jen jedna,zatímco v tomto případě 5. S tím už lze samozřejmě daleko lépe počítat. Multifrekvenční detektor totiž porovnává při vyhodnocení i výsledky jednotivých fází mezi sebou. Zjednodušeně, pokud vám vylezou hlavně vysoké frekvence, víte, že cíl je nejspíš dost malej a podle toho můžete upravit ID. Je to jako byste měli zakopaný cíl a vyzkoušeli na něm 5 různých detektorů o frekvencích 5-40Khz. Pokud bude cíl opravdu malej, tak 5 a 10 Khz ho neuvidí,15 ho uvidí slabě a 20 a 40Khz už ho bude mít daleko lépe. Stejným způsobem pracuje i odladění země, proto multifrekvence chodí daleko lépe v horších půdních podmínkách a slané vodě a má daleko přesnější ID, které je méně závislé na mineralizaci.
.
A teď proč jsou frekvence u Vanquishe trochu tajemství. Kdo má Equinoxe, tak asi ví, jaký je rozdíl mezi režimy PARK1 a PARK2. I když máte u obou nastavenou multifrekvenci, chovají se dost rozdílně. PARK2 je daleko citlivější na opravdu extrémně drobné cíle i když oba mají v Multi IQ stejné frekvence. Je to dané tím, že každý režim má jinak postavený tzv. balanc mezi frekvencemi, takže např. PARK1 trochu tlumí vysoké frekvence a naopak zesiluje nižší frekvence, u PARKU2 je to naopak. Díky tomuto tzv. balancu mezi můžete například ovlivnit i to, jaký bude dosah podle velikosti předmětu, např. PARK1 je tak naschvál dělanej, aby hledání na poli bylo efektivní. Dosah začne prudce stoupat od cíle o velikosti úplně těch nejmenších Ag mincí. Je to dělané, aby hledání bylo co nejvíc efektivní a člověk se nezastavoval u každého broku ze vzduchovky- proto taky tento režim doporučuji na 90% lokalit. Takže abych to shrnul, u obou režimů pracují stejné frekvence, které se ale podílejí na vyhodnocení uplně jinou vahou.A teď zpátky k VANQUISH. Tady to funguje úplně stejně, akorát s tím, že každý režim má jinak nastavený balanc pro jednotlivé frekvence podle toho, k čemu je určený, např. v režimu pro šperky bych čekal, že budou vysoké frekvence zesíleny, režim na klasické hledání bude podle mě něco jako PARK1 a v režimu na pláže bude zase vybráno optimální složení frekvencí tak, aby nejlépe chodilo na slaném písku atd. Jak vidíte, tak odpověď nebyla tak jednoduchá, jak většina z vás čekala. Použití několika frekvencí současně prostě dává obrovský prostor k tomu si s tím takhle pohrát. ZÁVĚREM TO SHRNU ASI TAK, ŽE FREKVENCE TAM JSOU VŠECHNY, NICMÉNĚ se LIŠÍ JEJICH PODÍL NA VYHODNOCENÍ V ZÁVISLOSTI NA ZVOLENÉM REŽIMU.

PS: Doufám, že jsem to popsal nějak pochopitelně. Snažil jsem se co nejsrozumitelněji. Pro ty, kdo to chtějí pochopit, doporučuji pečlivě přečíst celé. Naštěstí u tohoto detektoru všechna výše popsaná složitost zůstala uvnitř a k uživateli se dostane jen to nejnutnější nastavení, což bych řekl byl i cíl této řady detektorů.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Tak teď už jen nějaké ty testy.... ;-)

V pátek budeme dělat první, určitě natočíme nějakou ochutnávku. Vzhledem k jednoduchosti ovládání by to mohlo být celkem vypovídající. ;-)

Takovej předkrm, hlavně od 21 minuty.
https://www.youtube.com/watch?v=IshXhFWCaDw

Maxipes: Ještě lepší by bylo kdyby ten mamlas na tom videu věděl kterým směrem se mává nad DD cívkou :-D :-D

To Haban: ty voe, to je neskutečný, proč do svatý p..... dělají testovací videa takový blbci. Vždyť ten člověk nezná ani takový základ jak pracuje déčko. Tohle je mor dneška, čim míň toho vím, tím víc o tom mluvím :,-( :,-( :,-(

Samozřejmě už se těším na testy od Elmary, aspoň tomu budu rozumět :-/ :-D

Kolik tedy frekvenci je k dispozici 3 nebo 5

soust: multifrekvenční technologie Multi IQ rozsah 5 až 40 kHz, 5 pracovních frekvencí

V sobotu a neb v neděli přidám video z našich testů. J eto pecka pánové a za to co detektory stojí je to neskutečné co to předvádí. Od oka.. 80% výkonu EQ

Kdy že budou na pultech? A bude pořadník?

Z vide od Maxipsa jsem si vzal ponaučení proč nepoužívat dloubák na tvrdým poli a že dd cívka vyzařuje stejně nahoru jako dolů. 25 minut utrpení.

To ak68 : Myslíš vážně tuhle otázku? :-D

Kvapa: ber to tak, že jsem zvědav. Každopádně ta 540tka mě zajímá


ak68 : Tak předpokládaný začátek prodeje máš napsaný u každé novinky. Bylo to u Equinoxu, je to u Simplexu, Simplexu+ i Vanquishe. Čistě logicky....termín se bude posouvat. Bude pořadník? U Equinoxu byl. Záleží na zájmu o detektor (předobjednávky) Nebo si myslíš, že jich přijde do LP 1000 ks ? :-D Pochybuji. :-D

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru