Nacistické zlato v B25 aneb příběh pro hledače s detektory kovů

Kategorie: Války , Poklady , Nacistické poklady

napsal Daryl Friensen

Jestliže patříte mezi čtenáře našich stránek, tak jistě znáte příběh bombardéru B-25. Traduje se, že převážel obrovské množství zlata. Tyto zvěsti byly odstartovány tajuplným článkem, který jsem však ve vancouverské veřejné knihovně nebyl schopen nalézt. Byl publikován v padesátých letech a dočetli bychom se v něm, že na palubě B-25 byla zásilka zlatých mincí z letecké základny Saskatoon, Saskatchewan. Do svého cíle však letoun nedoletěl. Havaroval severně od Maple Ridge.
Bombardér B-25 byl po druhé světové válce přestavěn kanadskou armádou na nákladní letadlo. Byl určen k přepravě vojenského materiálu na dlouhé vzdálenosti.

1Existuje několik teorií odkud zlato pocházelo. Z nejnovějších zpráv, které se ke mně donesly, prý zlato objevila kanadská armáda po pádu Berlína (během druhé světové války) v základech starého kostela. Následně bylo přepraveno do Kanady. V roce 1953 přišla zpráva, že bombardér B-25 převážející toto zlato havaroval poblíž Spindle.
Podle dokumentů, které jsem během svého výzkumu objevil, jsem zjistil, že vláda trosky letadla objevila. Nalezla těla pilotů a náklad zajistila. Předpokládám však, že nebyla schopna nalézt všechny zlaté mince. Letadlo vlétlo do bouřkového mračna a jeho trup byl rozpárán o jeden z výčnělků kaňonu Spindle. Během havárie rozprašoval svůj náklad rovnoměrně od horní části hřebene až po vnitřek kaňonu Spindle. Když jsme Spindl navštívili, nalezli jsme velký kus trupu poblíž zadní části kaňonu. Bohužel však žádné zlato.
Je možné, že je pohřbeno pod sesuvy půdy nebo tuny balvanů. Jen opravdový dobrodruh může tyto otázky zodpovědět.

Předkládám čtenáři záznam z jednoho z mnoha dopisů, které mi posílá jeden můj nejmenovaný zdroj.
Kdo jste?  Vylezte z pod toho kamene pod kterým se skrýváte a řekněte nám kdo jste?


Dobrý den Daryle,

dělal jsem pár výzkumů, ale někdo opravdu nechce, aby bylo zlato nalezeno. Několik tvrdých chlápků se mě pokusilo zastrašit v okolí jezer. Nemůžu je setřást. Domnívám se, že někdo nahoře vynakládá velké úsilí, aby se k tomu, co v horách leží, nikdo nedostal.
Alespoň že nevědí, to co já. Nalezl jsem důl a věř mi, že ztracené zlato není jen pohádka. Narazil jsem na něco mnohem většího než jsem očekával. Dovedla mě k tomu mapa mého strýce. Značky, které v ní udělal, byly určeny jen pro mne.
Radí mi v ní, pokud se nahoru budu chtít vydat,  abych si s sebou vzal dobrou GPS, satelitní telefon a kompas. Díky tomu jsem objevil ještě jiný vchod do kaňonu Spindle. Z výpovědi domorodců a z výsledků svých vykopávek jsem zjistil, že před nějakou dobou bylo do Vencouvru odvezeno spousta zlata a bankovek. Zbytky bombardéru B-25, byly také odvezeny a staly majetkem USA. Trup, který leží v kaňonu, měl všechny jen zmást. Aby bylo zcela jasné, že piloti a zlato bylo již nalezeni a odvezeno. Vlastním rukopisy, se kterými mohu tato fakta dokázat.
Jsem také rád, že je teď relativně teplo a málo sněhu. K mému dalšímu výzkumu se připojil můj starý přítel.
 
3B-25 šla k zemi plná zlatých prutů a vláda si dává velkou práci, aby skryla důkazy odkud zlatu pocházelo a pro jaký účel mělo být použito. USA a Organizace spojených národů pořádala hon na křesťany stejně jako se nyní snaží zbavit chudé farmáře jejich půdy. Osobně jsem objevil v horách několik vězeňských táborů. Použil jsem speciální noční kamery a zaznamenal pár zajímavých věcí. Myslel jsem, že nebudu muset tyto informace šířit do světa. V posledních pěti letech jsem se věnoval výzkumu korupce jak USA tak v Kanadě. Zjistil jsem, že zlato z B-25 je stále na místě a je značně roztroušeno po oblasti. Pokračoval jsem podle poznámek mého strýce a objevil druhý důl.

Daryle, je to tak vzrušující! Nikdo, kdo by tento důl bez mapy hledal, by skrytou cestu nenašel. Můj strýc byl opravdu lišák. Myslím, že chtěl nějaké zlato vytáhnout ven, ale nejspíš čekal, až celý humbuk trochu opadne. Navštívil jsem jeho ženu. Ukázala mi nějaké obrázky, mapy a vládní dokumenty. Ještě jsem se ti vlastně nezmínil, že jsme pilotská rodina a piloti spolu drží, jako lepidlo. Můj děda sloužil v americkém a kanadském letectvu.
Daryle, kdybys věděl to co vím já, tak bys přepsal celý ten svůj web. Hehe. Jsem rád, že téměř nikdo neví co se tu ve skutečnosti stalo. Jinak by tu byl nával nezkušených zelenáčů a opravdový zmatek. Doufám v tvojí diskrétnost. Slíbil jsem tetě, že vše zachovám v tajnosti.

Následující obrázek: bombardér B-25 z léta 2005.

4


Vše by vypadalo velice zajímavě až na poslední větu v celém dopise: Pro mapu a přesné souřadnice trosek letadla použijte paypal link níže a budou vám přeposlány na váš e-emai..........

 Velice by mě zajímalo kolik hledačů tajemnému zdroji peníze poslalo. Bez zajímavosti také není že několik dní po tom co jsem článek objevil se stal web nedostupným......

 Videa vstahující se k příběhu B-25

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Pekny clanek jen najit to zlato :-)

Pokusil jsem se vypátrat onen kanadský web. Trochu bych s Elmarou polemizoval ohledně onoho odkazu na paypal. Podle kontextu stránky se domnívám, že není součástí dopisu, ale následuje až po něm, jako pokračování článku v jehož rámci byl dopis zveřejněn. Celé to na mě působí jako podvod. Pokud má někdo přístup k takovým informacím jaké jsou naznačovány v dopise, pak rozhodně není v jeho zájmu je zveřejňovat. Jedině snad v případě, že je mu 105 a tak nějak tuší, že už tu dlouho nebude a chce je předat dál, aby nepřišly vniveč. Vůbec bych se nedivil, kdyby byl celý dopis podvrh a to přímo od samotného Daryla, tedy toho komu prý byl poslán tajemným mužem v pozadí. Zvlášť s přihlédnutím k onomu paypal to vidím jako velmi pravděpodobné. Jinak stránky jsou skutečně nefunkční a to celá doména, nikoli jen článek o B-25, a vypadá to, že minimálně ještě počátkem května běžely. Kvůli posouzení, zda je paypal součástí dopisu nebo ne přikládám odkaz na archivní verzi originálního článku (předpokládám, že je to ten o němž píše Elmara jako o svém zdroji):

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:94Qa2x-XwUYJ:www.spindlequest.com/bomber.htm+b-25+daryl+canada&cd=3&hl=cs&ct=clnk&gl=cz

Bohužel, dnešní svět je plný podvodníku, kteří se snaží zneužívat důvěřivosti lidí a onen kanadský web se, aspoň pro mě, řadí právě mezi ně. Chtít peníze za souřadnice pokladu - neskutečná drzost... a taky blbost těch, kteří je zaplatili.

Pamatujete si někdo na film Souboj o poklad Yenkie Zephyru? Taky pěkná pohádka. :-D

Celé to zní trochu naivně :-/

TO Eduard: Jasně že je to podvod, myslel jsem že jsem to v úvodu článku napsal jasně. (viz hlavní stránka)

Autor článku je Daryl Friensen (je to hned nahoře pod nadpisem) a je to on kdo komunikuje se svým tajemným zdrojem. Já bohužel žádné tajemné zdroje nemám :) Článek se přeložil, protože mě zaujalo jak téma tak drzost těch podvodníků. :-)

V pohodě. Vím, že tento článek je převzatý. Slovo podvod taky spojuji s autorem původního článku a ne s tímto webem (nebo jsem se aspoň snažil, aby to tak vyznělo). ;-)

Co se uvodu na hlavní stránce týče, asi jsem to pochopil špatně. Vnímal jsem to tak, že tam zmíněná manipulace s fakty odkazuje na manipulaci popsanou v dopise (skrývání důkazů vládou atd.) a ne na článek Mr Friensena jako celek. :-)

To eduard: Jasně :-) Docela veselé je že podobný šikulové jsou i u nás. Mapy vedoucí zaručeně k pokladu se tady už prodávaly :-)

To mě inspirovalo. Už dumám, do jaké lokality umístím fámu o pokladu, který právě vymýšlím. Pravděpodobně budu ochoten přijímat i bolívary.

sorry ale tenhle clanek,nebo radej obsah je spis pro deti,je to rozpravka pri ohni nebo tak,je to vlastne psychologie..nebo nejakej fiktivni svet daneho cloveka,na celovecerni film by se tohle hodilo maximalne...nejvetsi haluz byla,ze "to je tajemstvy"..a prasknu to na web...muj nazor,absolutne nedvuvery hodna informace ohladne,typu lokality..a vse co se clanku tyka...hledal sem na mystech dopadu jinich bombarderu,max srot a znicena technika,vsechno cenni se vyzbiralo..jiz po dopadu,zlato?verte mi ze kdyby to tak bylo jak se pise,ani gram tam nezustane!....

no kdo ví,kde je pravda??????

Hello
I just wanted to say that this is Daryl Friesen and that I never wrote that letter and it was sent to me. I just shared it with the world because I didn't know if I believed it and it was not a con at all..I do have my own suspects on who might have written it if it was a con.. Also there are at least three more letters that are not online and that I have not released.

Crom2000
Daryl
www.spindlequest.com

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru