Návrat do pravěku – Minelab XT 17000

Kategorie: Detektory kovů - Recenze a Testy

Tentokrát se nám do tlapek dostal detektor z roku 93, který byl tedy poměrně výjimečný, jelikož dokázal používat dvě pracovní frekvence.

Minelab XT-17000 se začal prodávat v lednu 1993. Největším tahákem na něm byla možnost používat dvě pracovní frekvence 6,9 kHz pro klasické hledání a 32 kHz pro hledání přírodního zlata. Dle toho, co ale uvádí sama společnost v tehdejších reklamách, detektor byl určený především pro hledání přírodního zlata. (Na LP v článku o historii Minelabu máte dokonce ke stažení i dobový návod)

Zajímavá věc, která se na XT 17000 objevila bylo automatické vyvážení vlivu půdy. Detektor, ačkoli se psal rok 93 už dokázal sám nastavovat GB. Což tedy na svojí dobu nebylo špatné.

Samostatnou kapitolou je ak diskriminace, jelikož železa se zde hlásí zvláštním „zvonivě kvákavým“ tónem. Navíc, mám silný pocit, že diskriminace nechodí jak má. Petr tedy prošel celou cestu a skončili jsme na procáku, kde holt není moc co řešit.

Zbytek konstrukce odpovídá „staré“ Minelabí škole. Jak co se týče konstrukce boxu elektroniky tak co se týče vodící tyče. Určitě pak stojí za zmínku, že u detektoru již bylo možné použít 2D sondu :)

Jak na videu uvidíte, detektor se i na polygonu předvedl velice hezky a na to že doba jeho vzniku je rok 1993, velice, velice slušné :)

Video

8" 2D sonda

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

v pěkném stavu

Krásný, čistý a nadčasový design panelu ovládací jednotky.
30 let od uvedení na trh a rozhodně by detektor neurazil ani dnes. A ta plná cívka, to je dokonalost sama :-D Žádné větve a jiný nepořádek uvnitř cívky. Parádní kousek, díky za video.

Mám dotaz (Plha copyright)
Proč se výrobci jako Minelab, Tesoro, GM.... nevydali cestou 9V baterie jako Fisher a rvali do všeho 8 ks mono?

Namor- 8*AA je daleko tvrdší zdroj než 9V baterka.Proto např. Tesoro u řady umax používalo 9V baterii, výkonější modely jako Tejon,Lobo atd už pak měli napájená na 8*AA Protože by to ta 9tka neutáhla.

Díky za odpověď Pítr.
Koukal jsem, že i Fisher u mnoha modelů ustoupil od 9V.

Namor- Jinak doufám že dnes jsi spokojený :D a přístroj je už na tvůj vkus dostatečně starý :D.
Bohužel, podobných strojů je v u nás i v Evropě opravdu po pár funkčních kusech... ;-).
Když vyšel, měl jsem 3 roky :-D :-D

Ale jo, když už tam nemáš nic staršího :-D :-D

Super je v historii Minelabu dobový návod. Jinak jak píše Kim, je fakt v krásném stavu. Je to mašinka od nás nebo z venku?

Je zapůjčená od nás z Čech, dovezl jí otec jednoho zákazníka co si k nám přišel pro Vanquish 540 časně po revoluci přímo z Austrálie ;-)

Slušný. A neříkal za kolik peněz? V návodu jsem to nenašel.
Starý „verky“, to je moje.

To je pěkný stroj, zachovalý a funkční. Na ten věk - paráda ;-)

Pěkně zachovalej "důchodce" ;-)Já vyvětral v úterý 15 letého adventise.Už se zase těším na další díl :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru