Nejkrásnější nález února 2023 - Finále

Kategorie: Akce LP a Archeo LP 2010

Finále únorového nálezu měsíce je tady. Vybírat můžete ze 14 nejkrásnějších předmětů, které prolezli „cutem“. A je opravdu vybírat s čeho. :)

Vítěz se může těšit na detektor kovů Minelab X-Terra 505 a zároveň během zítřka vylosujeme druhého šťastlivce z těch, co napsali svojí pětici v kvalifikaci.

Hlasování končí 31.3.23:59h

Hodně štěstí všem :)

1. Moje první zlato

Nálezce: Aslan

Odevzdáno do: UAPP - Prostějov

2. Zadařilo se trocha zeleniny

Nálezce: ponocny

Odevzdáno do: Východočeské muzeum v Pardubicích

3. Konečně

Nálezce: Zubr121

Odevzdáno do: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

4. Bronzová sekera se dřevem

Nálezce: mycoken

Odevzdáno do: Regionální Muzeum ve Vysokém Mýtě

5. Dýka středověk

Nálezce: Kenneth

6. Bronzový depůtek po konzervaci

Nálezce: pokysss

Odevzdáno do: Muzeum východních Čech v Hradci Králové

7. Ostruha

Nálezce: MK87

8. Vikingské závaží

Nálezce: KNAKER

Odevzdáno do: Jihočeské Muzeum v Českých Budějovicích

9. Bronzová jehlice

Nálezce: Pilotk

10. Zdobená spona

Nálezce: Scarmasax

Odevzdáno do: AUAV Dolní Dunajovice

11. Říman

Nálezce: MK87

12. Ferdinand 150 krejcar

Nálezce: Wenccca

13. Část latenskeho opasku

Nálezce: Detektortom

14. Zlaťáček

Nálezce: zbynek1993


Nejkrásnější nález února 2023
1. Moje první zlato
26
2. Zadařilo se trocha zeleniny
7
3. Konečně
9
4. Bronzová sekera se dřevem
11
5. Dýka středověk
56
6. Bronzový depůtek po konzervaci
5
7. Ostruha
5
8. Vikingské závaží
24
9. Bronzová jehlice
3
10. Zdobená spona
22
11. Říman
12
12. Ferdinand 150 krejcar
6
13. Část latenskeho opasku
4
14. Zlaťáček
14
Celkem hlasovalo 204 lidí

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Markoman - hlas pro číslo 10

Ja taky, já taky desítku :)

Janek - železa, c.3

Díky všem za nominaci :-)

Vybrat pět bylo těžký ale jednoho ještě těžší..Žádný zlato,stříbro,bronz ale hromádka železa č.3

Přesně Jirko, co vybrat z tolika krásných nálezů?
Pravěké zlato, které málokdo najde a pustí z ruky? Tisíc let starý soubor želez, kterých se moc nekope? Nebo vikingské závaží, které je unikum vůbec najít a poznat?
:-)

Hehous-no ten Vaškovo bobek je fakt vzáctnost.Větší unikum je to spíš poznat než najít ;-)

Dýka pro mě Top. ;-)

Zlaťák 14

Zbyram mince a pokud nejde o materiál ale motiv dávám hlas římské minci c.11 je prostě nádherná gratuluji nalezci.

Těžko vybrat. Hodně pěkných věcí. Hlasuji pro 10.

číslo 4

Hlasuji pro číslo 8

díky všem za nominaci ;-)

Super nálezy :-) :-)

Děkuji Vám za nominaci. Moc si toho vážím. Je jedno kdo vyhraje. Největší výhra je samotný nález. Mnoho zdaru bratři a sestry ve zbrani.... ;-)

Tak pokud to je soutež o nejkrasneěší nalez a ne o nejstarší a nejvzacnejší tak za mě jednoznačne dýka č.5-- ;-)

Tk to je pecka, ať pošle fotky :)

Dávám 8 závaží je to pro mně novinka

Někomu to protě padá :)

Za mě tomahawk č.4

Škoda že jsem se registroval pozdě se svým depotem na konci února bych možná mnel taky aspoň pár laiků 😀 jinak hlasují 14 zlatak 😀

Hlas č. 10 má to něco do sebe ;-)

Nemůžu si pomoct za mě ten božskej říman 👍


Všechny nálezy jsou opravdu parádní a nominaci si určitě zaslouží 🙂

@Sandersoon- to by ses musel nejdřív kvalifikovat ;-)

Č. 10 ;-)

č.5

číslo 10 :-)

Mě se líbí spona. Tak číslo 10.
Ať se daří. ;-)

Č.5 dýka je dokonalá 👍🏻❤️

Hlasuji pro č.5 ;-)

Dávám taky 5 8-)

Za mě samozřejmě dýka.. konečně vyhraje železo a ne "žlutý kolečko" :-D

5. Dýka je super 👍🏻

8. Vikingské závaží

je to jasnej zlaták, volba číslo 14

č. 8. Vikingské závaží ;-)

Č.10 spona.

Za mě je to jednoznačně středověká dýka :-)

pravěké zlato je číslo 1 ;-)

SirMaik Tomu drátu jsem chtěl dát původně hlas taky ,ale po zjištění že byl nález učinen už před lety. Možná už v.r.2002 tak jsem z olil dýku Tohle tahání nálezů ze starýho šuplíku nemíním jakoli podporovat.Děje se to tu poměrně často a ještě se tomu pomalu tleska.A že je to nefér oproti ostatním ani nemluvím :-/

Oprava tak z roku 2012.. ;-)

To marczus. Hodně dlouho jsem zvažoval, jestli mám zde prezentovat své nálezy a to z různých důvodů. Vlastně od nálezu tohoto pravěkého zlata úzce spolupracuji s archeologem a nálezy se všemi okolnostmi odevzdávám, ale to neznamená, že se člověk stále nepohybuje v určité šedé zóně památkového zákona, i když se hodně pokročilo k vzájemné spolupráci a důvěře archeo vs detektoráři, zákon to stále vidí jinak. Dalším důvodem je, že na určité nálezy je dáno informační embargo k vůli profláknutí lokality nálezu a časová rezerva je nutná k vytěžení oblasti, aby toto místo nebylo vyrabováno nepoctivými hledači. Dalším důvodem je, aby zveřejněné informace nepředstihly publikační činnost. A pak je tu ještě prosté kolečko-nález, nálezové okolnosti, odebrání informací z nálezu a okolí a jejich zkoumání, zpracování kresbou a samotná konzervace předmětu včetně publikování v odborné literatuře. Pokud chceš přednést ucelené informace a foto stavu před a po, pak si rok nebo více počkáš. Nepokrytě přiznávám, že mne vystoupit z určité komfortní zóny přiměla až tato soutěž a možná už teď lituji, že jsem do toho šel. Doposud jsem se spokojil jen s tím, že jsem mohl obohatit naše poznání o další střípek historie, i když se žádná sláva pro mne nekonala. Datum nálezu, pro mne nehraje žádnou roli, je tu prezentován tady a teď.

👍

👍

🤟

Aslan - jak může být lokalita po cenném nálezu vyrabována,pokud veřejně neproběhne lokalizace?
A těch 11 let,není to málo na zkoumání a zpracování jednoho jediného nálezu?
Marcus se nebojí napsat otevřeně a na plnou hubu to,co si většina připosránků jen myslí.Za mě palec marcusovi.
Soutěž se jmenuje jak?Tak se podle toho řiďme!Až to provozovatel soutěže změní na: Prostě soutěž bez pravidel,tak proč ne šuplíkovky.

No právě, cenném. Kamarád našel depot bronzáků a byl medializován. Z místa nálezu toho nebylo moc vidět a zpráva uvedla jen velkou oblast, světe div se z druhé strany jsem se dověděl, že se borec chlubil, protože tam vytáhl ještě jeden srp. Jak je to možné? Pravidla soutěže vkládat i starší nálezy umožňují. Morálně jsem si to obhájil výše. Takových cenných nálezů jsem našel v průběhu let více a jsou to pecky, mám je sem dát? Už asi ne. Já jsem se sám nenominoval a tato diskuse měla proběhnout dříve.

Tato diskuse tu proběhla vícekrát. Zbytečně se čeří voda.
Kdyby to naopak měl být pouze nález z předchozího měsíce, tak by se paradoxně nemohly ODEVZDANÉ nálezy z výše uvedených důvodů vůbec tady nominovat.

Možná je na čase soutěž přejmenovat na "Odevzdané nálezy". Nad tím by se mohlo místní bratrstvo zamyslet. Proč to udělat, je snad nasnadě.

Tak jsem vybral železo...č3...

To Hehous: to určitě neuděláme. Snažíme se aby spolupráce byla co nejlepší každý den, ale je obrovské množství předmětů o ktré nikdo mimo hledačů vlastně zájem nemá ;-)

Já si samozřejmě taky nemyslím, že by měl být každej "blbej" dukát, nebo metál odevzdanej. Kdo má všech pět pohromadě, tak dokáže posoudit, který věci by se neměly válet v šuplíkách po garážích, nebo v obýváku v nasvícený vitríně.
Je fakt, že v tomhle kole soutěže je neobvykle většina nálezů odevzdaných.

Aslan to nebylo v žadnem případě o tobě..Mam stejnou zkušenost s archeology a vím jaké jsou postupy..Zachoval jsi se vzorově a tak to ma být.Budu věřit tomu že jsi to zveřejnil čistě jen jako nalez aníž by jsi chtěl zasahnout do soutěže.Ten příspěvěk byl primárně pro šéfy co z vybranych nálezu vybíraji ty do soutěže. ;-)

marczus: všimnul jsi si, že to kdo jde do finále navrhují lidi sami? A že jediní z LP kdo hlasují jsou Elmara a Jaccob a z adminů většinou Wladyslav. A všichni navrhuje stejných 5 nejlepších z našeho pohledu. Tudíž o čem mluvíš, jaké primárně pro šefy? Vybírají hledači, sami. A je to tak už hodně dlouho a přesně proto, že jsem nechtěli dokola číst podobné příspěvky.

Chtěl bych Vám poděkovat za nominaci i za hlasy. Po zralé úvaze moje volba padla na železný depot číslo 3.

Elmara.Samozřejmě že všimnul...A jak píšeš ti lidé pouze navhují...Finalní vyber z navrhovaných provadí nekdo z adminu ktery by mel tyhle nefer příspěvky eliminovat.Tak asi tak předsedo.. ;-)

Finální výběr spočívá v tom, že spočítáme hlasy a určímě kde je "kat" minimální počet hlasů pro vstup do soutěže. Většinou je to něde nad 5 hlasů. Výběr je zcela na hledačích a to již řadu měsíců.

Jen čirej alibismus.Vy by jste meli byt primárně garantama poctivy a spravedlivy soutěže.tečka.. :-(

To marcuz: já opravdu nerozumím o čem tady mluvíš.

1. Hledači posílají návrhy + já, Petra a občas Wladislav přidáme každých svých 5 hlasů se stejnou váhou jako každý jiný.
2. Sečteme hlasy
3. Určí se kolik v daném kole bude stačit na finále

Víc už opravdu nemám co dodat. ;-)

Prosím vás a můžete ty nespokojené pány taky někdo spravedlivě nominovat? 🙄😄

Třeba jestli jsou všechny vybrané prospěvky do souteže ok?...Myslím tím že je to nález za únor?V tom příspěvk o který kráčí ,přímo napsal že je to nález pár let zpátky..To je problém si to přečíst a vyřadit?Pořád nic??😕Heled jestli je i tohle strašnej problém dohlídnout na spravedlnost souteže vůči ostatním soutežiticim tak to napiš hned..Chápu že nebudete pitvat extra každý prispěvek a ani to nejde,ale tohle je už za hranou a znevažuje co se týče regurelnosti tuhle soutež.A je to strašně nefér vuci ostatnim..Ale je to především vaše vizitka..Tak snad už jsi to trošku pochopil?.A dál se v tom nebudu pitvat.Kazdej ať se za nos chytne sám.🤔Hezký den😉

🤦‍♂️

A co kdybych něco našel třeba v říjnu. Do února to čistil a prezentoval až v únoru? To bude taky špatně? Kdyby se nález dostal do soutěže 2x, protože ho tady někdo prezentoval 2x, to by byl průser. Ale jinak je to přece jedno, kdy daná věc byla nalezena.

Torstenton: je .)

🤦 :-D

Nechtěl jsem původně do týhle diskuse zasahovat,ale přeci jen mi to nedá. Trochu mi to totiž připomíná jeden případ starý ,teď nevím ,tak dva tři roky. Jeden z hledačů se po ukončení soutěže "nález měsíce" moc rozčiloval že vyhrál dle jeho názoru podřadný nález,zatímco jeho "parádní" nález se nedostal ani do nominace. Myslím že dokonce tenkrát zrušil profil.
Vždyť tahle soutěž přece není o tom za každou cenu vyhrát,ale podívat se na prima nálezy a když se mi některý opravdu líbí dám mu svůj hlas. A je mi úplně fuk jestli ho někdo vykopal zrovna v únoru nebo v červenci. A jestli je lepší zlaťak ,záslužák nebo bronzová spona je čistě osobní názor. Tahle soutěž je ,nebo by měla být v první řadě zábava,i když jistou prestiž jí upřít nelze. No a ten detík nebo brašna už je ta třešnicka.
Takže bych věc vůbec nehrotil a nechal být jak je. Vždyť nikdo přeci nikoho nenutí soutěže se zúčastnit.
Aby snad nevznikl omyl,já sám jsem se nikdy do nominace neprobojoval,a tudíž ani žádnou cenu nevyhrál.

Drahý kolego kočko, tak přesně tohle si říkám každý měsíc, u každé nominace. Takových krásných šmuků mám, a nic...jdu zrušit profil. :-D :-D :-D ;-)

Hlasuji pro kozí bobek č.8 a uvedu důvody, proč.
1. Jedná se o skutečně zajímavý nález, který by většina z nás odložila tzv. ad acta. Je toho ještě tolik, co člověk touží poznat a o čem doposud neměl tušení, že existuje.
2. Nález byl uskutečněn kdesi na Plzeňsku ale skončil u nás v Jižních Čechách, to je fajn. No ni? :-D
3. V neposlední řadě rozhodují sympatie k nálezci. Ano, i o tom je soutěž o Nejkrásnější nález.
Takže gratuluji Vaškovi k nálezu a jak píše Martin - je div, že vůbec poznal o co jde.

Jinak je již samozřejmě rozhodnuto, takže další gratulace vítězi únorové soutěže.

Asi nidky nenajdu, proto č. 11.

č.3.

Tak snad nebudu poslední, č. 9.

Gratuluju vítězi ;-)ale i všem těm co se dostali do finále.Všichni ve finále našli parádní kousky.

Ano, gratulace Kennethovi 👏👍🏻

Děkuji všem za podporu a gratuluji vítězi. :-)

Gratulace všem, vítězi zvláště. ;-)👍
Trochu by mě zajímalo, ve kterém muzeu dýka skončila. Není to u nálezu zobrazeno. ;-)

Grt. Vítězi.Dýka fakt pěkná. Škoda že může vyhrát jen jeden.🥇🥇🥇

Ahoj

Tak máme vítěze a jako vždy bych poprosil o zaslání adresy a telefoního čísla na email klub@lovecpokladu.cz

Detekor zašleme obratem :)

Všem ostatním gratulace k umístění. A v pondělí začneem s kvalifikací za březen :)

Díky všem, kdo mě podpořili hlasem a gratuluji vítězi.

Díky za zvolení dýky. Zvlášť v tak silné konkurenci. Já bráchovi, který vám děkuje, samozřejmě taky gratuluju. Info o muzeu, kde momentálně dýka je, sem doplnil.

Kenneth, díky za doplnění. 👍😉
Ať se vám s bráchou daří.

Hehous: dík. Tobě ať se taky daří.

Gratulace výherci, kdo byl vylosován?

Losovalo se už po skončené kvalifikace. Na webu je video :)

Elmara: já jako neznalý zde trochu tápu, kde/na jakém webu?

Elmara, díky už vidím.... Já to úplně zaspal :-D

JohnDeeere: To víš, my jsme rychlíci :) Ale teď to taky vylosujeme jak bude kvalifikace hotová.

Nebelix: jako tady na webu - na LP :)

Nemůžu najít :-(

Aha, Jíva už to nevydržel první :-D

Tak díky chlapi, já to hledal v kdejakých sekcích a ono jsem to přehlédl na výchozí straně. Jen o pár stránek dále.
A to sem čumím skoro pořád.
Dík za trpělivost ;-)

Doděláváme full text. Tedy teď jsem se tam trochu zasekli ale snad to před létem zpustíme. Pak to vyhledávání na LP bude trochu o něčem jiném .)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru