Nejkrásnější odevzdaný nález roku 2018 - finále

Kategorie: Akce LP a Archeo LP 2010

Finále letošní soutěže o odevzdaný nález roku 2018. Můžete hlasovat od půlnoci 30.11.2018 do 24.12.2018 12:00h. Každý registrovaný hledač a hledačka na LP maji jeden hlas. Na ceny se pak mohou těšit první tři nejlépe hodnocené nálezy.

Chtěli bychom poděkovat všem, co si dali práci s návrhy u předchozího článku a především všem hledačům, kteří všechny tyto nádherné věci dokázali odnést do místních muzeí. Díky nim se hledání s detektory stává skutečně respektovaným koníčkem. Všichni se můžeme jenom těšit, že brzy zcela vymizí nadpisy článků typu "Na procházce ze psem v půl metru našel hromadu bronzů" atd.

Na štědrý den se tak vtěz může těšít na detektor kovů X-Terra 705 a dva další hledači na druhém a třetím místě pak na dohledávací detektory Pro Find 35 a Pro Find 15.1. Co jsem to našel?

Nálezce spero, odevzdáno do Regionální Muzeum K.A. Polánka v Žatci

2. Bronzová souprava

Nálezce PT92, odevzdáno do Západočeské muzeum v Plzni

3. Rarita v Česku-Venouš

Nálezce Jajan, odevzdáno do Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

4. Halštatský koník

Nálezce Mgrcz, odevzdáno do Ústav archeologické památkové péče středních Čech

5. Štítová spona

Nálezce Ilmer, odevzdáno do Regionální muzeum v Litomyšli

6. Spolupráce s Muzeem

Nálezce SirMaik, odevzdáno do Muzeum Podblanicka

7. Bronzový depot - celek

Nálezce Hamz, odevzdáno do Vlastivědné muzeum v Šumperku

8. Depot nápažníků a hřiven

Nálezce Vece, odevzdáno do Jihočeské Muzeum v Českých Budějovicích

9. Zlatý depot starší doby bronzové

Nálezce Clerius, odevzdáno AUAV Brno

10. Bronzovej koník

Nálezce Angičan, odevzdáno do Podřipské muzeum v Roudnici nad Labem

Nejkrásnější odevzdaný nález roku 2018
1. Co jsem to našel?
12
2. Bronzová souprava
5
3. Rarita v Česku-Venouš
30
4. Halštatský koník
21
5. Štítová spona
77
6. Spolupráce s Muzeem
35
7. Bronzový depot - celek
11
8. Depot nápažníků a hřiven
7
9. Zlatý depot starší doby bronzové
43
10. Bronzovej koník
22
Celkem hlasovalo 263 lidí

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Dukát ...spolupráce s Muzeem...ikdyž jsem měl původně sponu,ten dukát je moje srdcová záležitost :-)

Všechny nálezy jsou neskutečný,ale mě nejvíc bere právě ta štítová spona. ;-)

Spona je luxus. Ale všechny nálezy jsou parádní. Hlasováno...

Dávám hlas zlatému depotu, je to vzácnost a navíc přístup nálezce - nad zlatem se vždy ukáže, jaký je kdo charakter... ;-) samozřejmě všechny nálezy jsou top!

Hlasoval jsem ale nejlepší nález mám stejně já!!!! ;-) :-) :-) :-D :-O :-D :-O :-D :-D :-O :-D :-D :-D :-O :-O :-O :-) ;-) ;-) :-) :-) ;-) :-) :-D :-O :-) ;-) :-)

Vtip :-) ;-) :-) :-) :-) ;-) :-D :-O ;-) :-) :-O :-) ;-) :-) :-O :-D :-O :-D :-) ;-)
Sir Maik je borec!! :-) ;-) :-)

Zlato láme charaktery, moje topka je ale depot č.1. :) Už jenom proto, že jsem si tam s Pilotem louply dohledávku a pár dalších kousku do toho opasku ještě přidali. Navíc ten opasek byl taky docela hezky zlacený, jak je vidět na druhé fotografii. :)

Všichni, kdo ale něco takového nahlasí a odevzdají by si ale zasloužily nějakou cenu. Jenom díky nim se o těch artefaktech dozvíme a neskončí někde v šuplíku. Všichni kdo se tak nedostanou na první 3 místa od nás obdrží ještě takový malý dárek mimo soutěž .)

U mě bezpochyby vítězí Venouš.
V budoucnu ho,tak jako Věstonickou venuši,bude taky doprovázet eskorta se samopalama.

Archeo do můzea.Dukátek do sbírky :-)

Za mě též Véna ;-)

Ta spona je parádní :-)

Pro všechny jejiž nález se dostal do finále:

Prosím na klub@lovecpokladu.cz mi pošlete adresu a telefoní číslo. Všem 10 finalistům pošleme malý vánoční darek co by ocenění za jejich přístup.

Do předmětu zprávy prosím napište "nejkrásnější nález 2018"

Díky Mára

No hlavně že je moje honosná spona v upoutávce a prd sem s ní vyhrál ani jaro a teď už ani není zařazená do soutěže :-P :-D :-D

Dal jsem Venouse. I ostatni nalezy jsou uzasny, ale myslim, ze je takovych kusu ve sbirkach poruznu uz plno. Kdezto Venouse jsem jeste nikde nevidel a pro me je tim tedy hodne mimoradny! Ale vsichni finalisti si zaslouzi vyhrat. Neskutecna nadhera!

Rozhodoval jsem se týden.Dokonce jsem poslal odkaz kamarádům-nehledačům(mimochodem,koukali jako blázni),aby mi pomohli. Nakonec mi zbyli dva favoriti Venda a zlatý depot. Dal jsem zlatý depot. Ale ,když si člověk uvědomí, že kdyby Venda neměl knoflik, tak skončí v propadlišti dějin. Hodně zdaru. ;-)

Někdy aj figa borová dobrá :-D :-D :-D

Já hlasuju pro koníka,jako v Brandlíně :-P :-)

krásné nálezy,ale hlas mám jen jeden.......tak je tam :-) ;-)

Všechno velká paráda a má poklona za kontakt s muzejníky, pač to samozřejmě nějaký čas a energii stojí. Za mě teda číslo 5. , to je fakt hezká věc. Vypadá to, že to nevzali pletenym dráťákem, ale malinko si s tím pohráli.. Pěkné pěkné.

Ahoj všem

Do emailu nám dorazilo 6 adres pro zaslání vánočného dárku pro všechny finalisty. Těm to dns odesíláme Českou poštou :). Čtyři kousky tady ale ještě čekají ;-)

Oceňuji všechny nálezce, děkuji za prezentaci a přeji hodně štěstí i do budoucna!

Tak mi dnes přišel dárek.. děkuju lovci :) a děkuju poště.. ikdyz to bylo luxusně zabalené, jeden z dárků je rozlámaný :(((

I já si dnes vyzvedl balík...nerozbalil jsem, nechám si až pod stromeček 8-) Děkuji ;-)

Jak už bylo řečeno všichni si zaslouží velkou pochvalu a je to i velke plus pro nás všechny co máme tento koníček rádi gratuluji všem a LP za uznání jejich konání hlasoval sem pro sponu je to starší nález který by v tom roce urcite vyhrál no a Venouš ještě dobije svět jinými oceněními :-P :-P

Parádní dárek, nevím jestli ho žena ocení stejně jako já. :-P :-P :-P :-P
Moc děkuji

Jak piše Elmara.Jednoznačne depot č.1 .
:-)

Já těžko rozhodovala, ale nakonec to bude depot č.1. Je to prostě krásná práce a taky ve své době musel být luxusní záležitost.:-)
Jinak všichni mají samozřejmě snové nálezy.

bronzovej koník č 10. Krásná práce. Volil jsem asi hodinu. uf. :-)

Všechny nálezy jsou nádherný,ale Venda je opravdu jen jeden ;-)

Já tedy nevím ale venouš je tak trochu podvod neb byl nalezen na oficiální archeologické prospekci na odkrívce dálnice archeologama tudíž ani nemoh být nikam odevzdán do muzea ani nemá oficiálního nálezce. Pokud by to takhle šlo muže kdekdo dát fotky nálezu nalezené archeology kde jsou mnohem unykátnější nálezy neš které mi obyč hledači odevzáváme

To bart.m: tak to bych určitě neřekl. Je dobře, že se hledači zůčastňují archeologických akcí. Za adminy, ani jsme neuvažovali nad tím, že by jsme takové nálezy měli vyřazovat. ;-)

To bart.m je ve Zlínském muzeu a našel to spolupracující detektorař s archeo díky korálku to piplo jinak splýval s hlínou bez detiku by bylo po měm šéfoval tam M.Popelka takže si myslím že tu patří i ta spolupráce detektoristy který ho našel :-P

Já v tom nevidím problém, no navíc pravidla soutěže určují ti co jí vytvoří, takže pokud to prošlo před admina ani bych to neřešil :-/

Bohužel, vyhrát může jen jeden. Protože je to soutěž o nejkrásnější nález, dal jsem sponu, ale fakt je mi líto, že nelze dát bodíka všem, zasloužili byste body všichni ! Je to těžké rozhodování, jako na Čt1 - ty tanečky. Komise si myslí, ohodnotí a přidělí body, no, a diváci to celé po.. rou, vlastně, po pečlivém uvážení rozhodnou.. A je to !
Všechny vás pozdravuji, buďte zdraví a čiperní, přeji klidné svátky, hezké Vánoce a šťastný Nový rok, pěkné nálezy, klid a mír a to nejen v duši ! Milan o:-) o:-) :-D ;-)

Dal jsem hlas pro zlatý depot, ale kdybych mohl, dal bysem ho všem nálezům, který tu jsou. Hezký svátky všem a ať se daří i v roce 2019. :-)

Nehlasoval jsem pro nikoho, protože by to bylo vůči ostatním nespravedlivé. Každému, kdo odevzdal nález do muzea smekám a respektuji ho.

Zaslouží si všichni ale jak sem viděl tu nádhernou sponu tak to ve mě zůstalo i když Venouš je rarita ale krásu nepobral ten si to vybere jinak prostě je to nejkrásnější věc oto jde veselé Vánoce VŠEM :-P

Každý tady má vysněný nález .. Tohle jsou. '' top ten" ;-) zlato je echt,ale koník 🐴 10 je prostě pro mě top. Tak palec 👍 za 10.
Všem ostatním palec 👍 za přístup. ;-)

Tak hlasovní je za námi. Prosím všechny tři výherce, pošlete nám na info@lovecokladu.cz svoje adresy a název příspěvku. Ceny rozešleme na začátku ledna :)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru