Nejmenší bronzová sekerka

Kategorie: Archeologie a nálezy detektory , Odevzdané archeologické nálezy na LP

Zdravím obec hledačskou!

Co jsem si pořídil detektor kovů, od té doby jsem si přál najít celou bronzovou sekerku. Ale že najdu zrovna takovou, to mě ani ve snu nenapadlo. Posílám velmi krátké a neupravené video z místa nálezu.
Sháněl jsem k sekerce informace na netu, ale zjistil jsem pouze ve velmi obecné rovině, že miniaturní bronzové sekerky sloužily jako předmincovní platidlo, stejně tak, jako ty malé bronzové kroužky.

Inoboediens

Nejmenší sekerka nalezená detektorem kovů

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

ťažko povedať či slúžili len ako platidlo, v pohode sa mohli používať aj ako klasické sekerky, len na nejaké drobné práce. Príde mi maximálne zbytočné vyrobiť funkčný tvar sekery s tuľajkou len aby slúžila ako platidlo...inak nález je to parádny . gratulujem :-)

Zajímavý nález ;-)

Pěkný prcek, kroužky jsou kelti předpokládám,že sekerečka taky 8-)

Mám něco podobného, ale kamenného. Většinou tyto miniaturní předměty sloužily jako hrobová výbava. Opravdová sekera měla velkou cenu, tak se do hrobu dávala náhražka. Nebožtík a bohové byli spokojeni. ;-)Jinak se koukni blíže po keramice, možná jsi na pohřebišti.

Gratuluji k sekerce :-) Uvidíš, že brzo najdeš i tu velkou :-)

Hezký nález a zajímavý. Tak mně napadlo ,jestli to nebyl takový suvenýr - Valašky ,jak se za našich mladých let prodával v Tatrách či Rožnově :-D

Pěkný kop :-O :-) :-D

Tak tuto velikost vidím prvně, gratuluji ;-)

Tak jsem získal názor zkušeného archeologa. Jedná se o pozdní, spíše hodně pozdní dobu bronzovou. Na té sekerce je ale unikátní to čtyřhranné vyústění tulejky.

To se dělá todlentoc?Hodněpozdněbronzovým dětem sebrat sekérečku? o:-) :-) :-) :-)Gratulka,krásná a nevšední záležitost.

Hodně dobrý a zajímavý nález.Gratulace!

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru