Netradiční nález detektorem kovů

Kategorie: Co se jinam nevešlo

Nazdar pacienti,

Po službě jsem vyrazil s pacientem (doslova, je po operaci :) Kuldou, provětrat klacky. Vyjeli jsme na nové příjemně povláčené políčko. Tradičně se začaly objevovat knoflíky (máme na to fakt štěstí). Po pár minutách jsem narazil na pěkný signálek a když se kouknu dolů, ani jsem nemusel kopat. Ležel lehce zasypán. Zvednu ho a říkám si...nějak moc rytiny, to bude nějaký víčko. pak jsem se zaměřil na nápisy a pomalu je četl. Philadelphia ...police. úúúú...překvapeně jsem koukal a přitom měl fakt radost (ano ano, k policii mám jistý vztah). Rychle jsem ho ukázal Kuldovi (ten knoflík!!!!!!), jestli mi nehrabe. Nehrabalo. Ani já jsem pak už moc nehrabal :).
Doma jsem pochopitelně neváhal a gůglil a gůglil..jedná se o policejní knoflík do roku 1930 +- . Snad nebudu moc otravovat, když se hodím pár postřehů o Filadelfském policejním sboru.
 

Filadelfská policie je nejstarší městskou policií ve Spojených státech (1751) a šestou největší nefederální policií. V této organizaci  dlouho působila mimo i jízdní jednotka, jejíž původ lze vystopovat až do roku 1867 k Jízdní gardě Fairmountského parku. Následně byla roku 1889 založena jednotka Jízdní policie Filadelfského policejního sboru a fungovala až do roku 1952. Jízdní garda však byla i nadále souběžně využívána při přehlídkách i k usměrnění davu při demonstracích.

V roce 1966 se pak z Jízdní gardy stala Policie Fairmountského parku, avšak se stejnými povinnostmi. O šest let později byly obě jízdní jednotky sloučeny v jednu a staly se tak Parkovou divizí policejního sboru. Jízdní jednotky tak opět začaly plně hlídat v ulicích Filadelfie. Tato jízdní jednotka oslavila sto let založení v roce 1989, avšak v rámci škrtů byla v roce 2004 rozpuštěna. Nicméně již o několik let později se začaly dělat přípravy pro znovuzavedení jízdní jednotky do výkonu služby a na konci roku 2011 byly oznámeny plány na výstavbu nového objektu pro tuto jednotku.

Filadelfský policejní sbor má na svědomí několik policejních zvláštností. V roce 1663 se objevil ve městě první policista. V roce 1700 byla zřízena Noční hlídka a od roku 1751 byla zřízena první placená policejní složka. Prvním velitel byl ustanoven v roce 1850. V roce 1854 pak bylo založeno detektivní oddělení čítající 8 detektivů a kapitán. V roce 1881 přijala Filadelfská policie do svých řad prvního černého policistu. V roce 1906 byl představen první motocykl a v roce 1939 byly zavedeny první vysílačky do vozidel.V roce 1964, kdy vypukly rasové nepokoje, byl povolán do služby každý policista ve městě. V roce 1979 měl policejní sbor cca 8500 policistů, což bylo historické maximum – v roce 1854 to bylo 820 členů.

Knoflík back: N.Snellenburg and company Philadelphia – je obchodní dům a velkoobchod výrobců oděvů založený roku 1869. Společnost se stala největším výrobcem oděvů na světě a svého času zaměstnávala 3000 pracovníků. Firma zůstala rodinným podnikem až do svého uzavření v roce 1962.

No, po políčku jsme zkusili ještě jedno. Tam jsem byl skoro bez signálů, nebýt "Spitálníka co není špitálník" a je celej :). Takže vlastně hodně velká radost po práci.
 

Ať pípákuje.
Merlin

 

 

 

Elwood Tice - Philadelphia Police Department
Elwood Tice - Philadelphia Police Department
Jízdní jednotka PPD
Jízdní jednotka PPD
Patrola
Patrola
Policejní vůz 1930
Policejní vůz 1930
Philadelphia Police button
Philadelphia Police button
N.Snellenburg and co. Phil
N.Snellenburg and co. Phil

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

napsal jsem na PPD a poslal jim fotku, tak uvidíme jestli odepíšou :)

já furt hledám v nálezech a on je tady článek jak z wolstrítžurnálu :-) kdoví koho, v době prohibice, majitel knoflajza proháněl :-) parádička ;-) jsem zvědavej jestli odepíší :-)

já to sem nedal :)

záhada !!!!! :-D

Odpověď by mohla být zajímavá. :-D

ááá, už vím :-D kruci, a je po záhadě, škoda, mohlo to být napínavější ;-) :-D :-D

Elmara: jsem zvědavej. Budu samozřejmě referovat i na LP. Psal jsem i nějakýmu četníkovi, který sbírá odznaky a obecně věci PPD ve Filadelfii. Už si to přečetl, takže uvidíme, jestli odpoví i on.
Má na stránkách fotky s uniformama právě s těmito knoflíky....plus mínus přelom století a dvacátý léta

měl jsi dát heslo JAGR68, tam na to teď určitě slyší :-D

vidíš..to mě nenapadlo :) flyers :)

Zajímavej příběh i nález. :-)

U takových nálezů je často příběh zajímavějšá než nález sám. Jsem zvědavý co ti odpoví :-)

Tohle je úroveň příspěvků, kterou bych tady rád viděl, místo něco jako trochu napokuk tak teda no..... kdo chce, ať to dělá jinak. I to je názor. Merline, Palec, liga.

cement: na poli byly i jiný knoflíky..spíš myslím, že to bylo ze staré uniformy...odstříhané knoflíky hozené na hnůj

Super článek,asi se už nedozvíme jak se ten knoflík dostal až k nám,ale aspoň si konec může domyslet každej sám. 8-)

Konečně sem si na tento skvělý článek udělal čas,sem ani nedýchal výborný článek aj nález :-)

dávám palec hore, pěkná práce

Marous: ne, je to z pole :) Les nikde. Nicméně vím už o čtvrtým takovým poli. :) Je radost vždycky nějaký najít. Lze tam dohledat spoustu hezkých knoflíků. Taky si myslím, že se jedná o knoflíky z přešívání. Nicméně i tak tyhle věci nacházím rád :) ať se sem dostaly jakkoliv, mají za sebou osud :)

chtěl bych se optat co je za knoflík na předposlední fotce. Bílej a má korunku taky jsem ho našel na poli ale nevím co to je za knofel díky ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru