Nová archeologická expozice Jihočeského muzea v Českých Budějovicích.

Kategorie: Pozvánky

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích otevřelo v lednu novou archeologickou, přírodovědnou a národopisnou expozici. Zde je odkaz s detailnější informací Jihočeské muzeum otevřelo novou stálou archeologickou, přírodovědnou a národopisnou expozici.

Pokud jste si na ni ještě nenašli čas, vřele doporučuji. Archeologická expozice od doby kamenné po raný středověk opravdu stojí za návštěvu.  Kdo odevzdává nálezy, může se tu s některými potkat. A kdo neodevzdává a začne, tak výhledově také. Expozice se bude o nové nálezy doplňovat.

Výstava


POZVÁNKA

Jihočeská pobočka České archeologické společnosti (ČAS) ve spolupráci s Jihočeským muzeem Vás srdečně zve na pravidelné plenární zasedání, které se uskuteční v sobotu 7. 3. 2020 v 10:00 hod.  v barokním sále hlavní budovy Jihočeského muzea  v Českých Budějovicích (Dukelská ul. č. 1, první patro)
 
Program jednání:
 
1. Úvod. Krátké zhodnocení loňské činnosti jihočeské pobočky ČAS, informace o připravovaných akcích. 2. Volba nového vedení Jihočeské pobočky ČAS. 3. Informační kolokvium. Představení výsledků archeologických výzkumů, provedených v roce 2019 v jižních Čechách, zajímavých archeologických nálezů, vědeckých projektů a nově vydané literatury. Prostor pro případný referát nebo krátké sdělení je dán rovněž neprofesionálním zájemcům. Délka referátu je max. 15 minut. K dispozici bude počítačový dataprojektor. V době přestávky bude možnost zakoupení mnohdy obtížně sehnatelné odborné literatury a periodik z jednotlivých institucí. Předpokládané ukončení kolokvia: cca 14:00 hod. 4. Prohlídka nově otevřené stálé expozice archeologie s odborným výkladem.  
 
Bližší informace: Doc. Mgr. Ondřej Chvojka, Ph.D., archeologické oddělení Jihočeského muzea, Dukelská 1, 370 51 České Budějovice. E-mail: chvojka@muzeumcb.cz Mgr. Martin Pták, Archeologický ústav FF JU v Českých Budějovicích. E-mail: martinptak@seznam.cz
 
Všichni zájemci o archeologii jsou srdečně vítáni!

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Sun- díky, já se tam nedostanu, ale těším se, jestli to bude opět v Jindřichově Hradci. :-)

Už mi posílali pozvánku z muzea v Písku před pár dny.A archeolog mi o tom říkal ještě mnohem dříve takže jedu taky ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru