Svátostky; malá soutěž a velký vědecký program

Kategorie: Archeologie a nálezy detektory

detektor kovu, detekce kovu, detektory

Jedna z nejrozsáhlejších kategorií v sekci Církev a užité umění se věnuje svátostkám. V tuto chvíli obsahuje 1885 artefaktů, což je tedy opravdu hodně. Díky řadě hledačů a v poslední době hlavně Morgianě došlo k velkému vytřídění celé kategorie a také ke zpřesnění všech podkategorií. Navštívit tak tuto stránku na LH stojí opravdu za to. Je těžké zvolit nejcennější nebo nejkrásnější svátostku celé kategorie. V podstatě tak spíše vyhlásíme ty nekrásnější fotografie.

Malá soutěž, velký vědecký program :-)

Velikost této kategorie zaujala i některé odborníky a leccos by se při zpracování dalo i z polních nálezů vyčíst. Proto jsme se rozhodli na měsíc květen udělat takovou malou soutěž. V rámci ní budete moci vyhrát nový pinpointer Nokta, to ale myslím není to nejpodstatnější. To hlavní je předání informací o nálezech svátostek ve Vašem kraji.

O co tedy vlastně jde?

Každý hledač/ka nějakou tu svátostku občas najde. Po mincích je to určitě nejzajímavější polní nález, který vloží každý do kapsy. Je to předmět, který udělá vždy radost a když už se nenajde nějaké hezké kolečko, svátostka to zachrání. Pohyb těchto předmětů, pokud se na ně podíváte v nějakém celku, dokáže ale přinést velmi zajímavé informace. Dozvíte se kde byl kult určitého světce nejsilnější a pokud, tak kam se šířil. Určitě půjdou zachytit i největší “stálice” atd. Jsou to informace, kde jednotlivé nálezy neřeknou takřka nic, pokud se ale sejde několik tisíc předmětů, dá se s nimi již velmi dobře pracovat.

Jak na to?

Pokud se budete chtít soutěže a programu zúčastnit, stačí když pošlete svoje svátostky do katalogu artefaktů, tak jak to děláte normálně. Nezapomeňte vyplnit kraj a do popisu v náhledu vyplňte bývalý okres (pokud ho nevíte, pak napište největší/nejbližší město/městečko a popis "svátostka roku". Mělo by to vypadat třeba takto:

Nadpis: sv. Antonín
Popis do náhledu: Benešov – svátostka roku
Popis: Našel jsem ji na hraně pole, kde dříve šla cesta, která zanikla v 50. letech.

a pak standardně vyplňte dole tabulku.

Na konci měsíce vyhodnotíme všechny došlé svátostky a zvolíme tu nejkrásnější, její majitel obdrží novou dohledávačku od Nokty. No a všichni ostatní budou moci mít radost z výzkumu, jehož závěry na LP potom vypublikujeme :-).

Doufáme, že se do soutěže pustí co nejvíce hledačů, protože to má smysl :-)

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Platí i svátostky již vložené?

Hezky napad :-D

To nitram92: bohužel, sice chápu že je to trochu škoda a trochu nefér. Ale rozhodli jsem se to udělat jenom na ty přírůstky. :-)

nevadí, i tak je to super nápad

Pár se mi jich povedlo, rád přidám i s gps...

Tak přidej, gps je pro všechny včetně adminů neviditelná. S tím si pak budou hrát naši potomci :-)

Jeee skoda, mam uz vlozenou peknou stribrnou... :-( Ale pravda, ze svatoska vzdy potesi :-) T|ed v kvetnu jak na potvoru urcite zadnou nekopnu :-D

Zajímavý nápad,zvláště i proto že je celá léta sbírám.. :-) :-) ;-)

Tak neváhejte a přidejte na LH. Jenom prosím nezapomeňte vyplňovat nálezové okolnosti :-)

Super,super,super to se mě líbí,no a teď určitě jako na potvoru nic nenajdu :,-( :,-(.Moc se těším na tu,která nakonec vyhraje.Jsem moc rád,že vždy něčím překvapíte,skvělý nápad.Svátostky já rád :-) ;-)

Kurňa v sobotu jsem vložil takovou pěknou, taky jsem mohl chvíli počkat a dočistit. Nokta by byla doma :) jsem zvědav na vítězný kousek :-D

Vzhldem k několika dotazům se do soutěže započítají všechny svátostky od dnešních 13:00. Aby to bylo úplně přesně start je tak od 13:00h 28.4.2015 do 23:59h 31.5.2015 ;-)

Tak ja jsem jeste zadnou nenasel ale treba zrovna se to obrati :-) :-) :-)

Super nápad a vítěze cena jistě potěší.

gutt

...paráda ;-) ;-) ;-) a jde se na věc...děkujeme!!! :-D :-D :-D

Ako nápad je to super. Len nechápem aký ma takyto prieskum vyznam ked sa týka len 1 mesiaca. Ak nás zaujíma ( mna samozrejme áno) pohyb týchto predmetov, tak sa to dá len z dlhodobého hľadiska, co by bolo naozaj zaujímavé.

Z dlhodobého hladiska to děláme stále :-)

Tak to bych sem mohl něco NAHRNOUT :-D

hm tak zatím vítězí kryky :-) :-) :-)

To delta: chce to napsat přesně kdo je na které straně.

Tak to by mělo přijít pod antoníčka :-)

Hezky to přibívá a musím říc že i fotky jsou povedené :-)

krásná soutěž, svátostky miluju!!! ;-) ;-) :-) :-)

Tak pomalu jdeme do finále. Musím říci že se sešlo hodně nádherných věcí. :-)

Vyhodnocení svátostek!

Tak v neděli budeme uzavírat naší soutěž o nejkrásnější svátostku. Máme několik tutovek, ale je to opravdu peklo jelikož je tam řada skvělých. Proto jsme se rozhodli že oceníme i hledače na druhém a třetím místě. Ty dostanou velký Minelab bag na záda v hodnotě 1500 kč.

Od Vás všech bychom chtěli slyšet vaše názory na to která je ta nejkrásnější :)

Elmara, Tacud, Pilotk a Freon

Zdar borci

Děkujeme za tipy. Můj favorit je www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/neratovice-svatostka-roku-75875/

Ale to je jedno. Dnes večer dáme na web 6 dle adminů nejlepších (2 od Tacuda, 2 od Pilotk a 2 od Elmary). Pod nimi budete moci až do pondělního rána hlasovat pro tu nejlepší. :-)

Nějak to nestíhám nafotit o:-) takže snad to vlákno svátostek roku v archeologii zůstane a dám to později i bez soutěže ;-)

Svátostka č.3 ;-) ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru