Nový detektor kovů LP ZERO II

Kategorie: Akční nabídky, novinky

Před nějakým časem jsme uvedli na trh model detektoru LP ZERO. Tento detektor vznikl ve spolupráci Lovcepokladu.cz a společnosti Golden Mask. Zhruba před rokem jsme začali pracovat na nové verzi tohoto neuvěřitelně oblíbeného detektoru.

Největší kus práce na nové verzi detektoru odvedl Petr Zuklín (vedoucí servisu LP). Snažili jsme se detektor vylepšit, ale ne tak, aby jsme přišli o jeho výborné vlastnosti. Petr postupně upravoval základní desku. Použili jsme součástky s nižší tolerancí a také se oddělili zdrojové části. Navíc pak přibyla funkce, kterou v GM považovali na stávající PCB za neuskutečnitelnou a to Iron Volume. Ta navíc přinesla i zlepšené separační vlastnosti. Díky vhodné úpravě PCB se také podařilo detektoru vrátit vyšší audio frekvence.

Od přelomu roku pak výsledný detektor chodilo několik vybraných hledačů, kteří hodnotili jak změny, tak hledali možné chyby. Díky tomu, že jsme nezačínali od nuly, šlo všechno velice rychle a nové LP Zero II tak můžeme představit o několik týdnů dříve, než jsme původně plánovali. Nové LP Zero II má na naprostou většinu předmětů hlubší dosah a to v rozmezí 5 až 10 %. Částečně se také vylepšila odolnost vůči možným zdrojům rušení a také díky nové funkci Iron Volume lze s detektorem dosáhnout ještě lepších separačních vlastností.

Stejně jako předchozí verze se i LP ZERO II bude vyrábět ve třech variantách: LP ZERO II 23, LP ZERO II 30 a LP ZERO WS II 30. Chtěl bych také říci, že práce na tomto projektu ještě více postrčila naší spolupráci s GM a tak si myslím, že v průběhu příštího roku bychom mohli představit projekt “ONE”, na kterém se již delší dobu průběžně pracuje. Zásadní věcí jsou také ceny, na které se zasvěcení často ptali. Ty zůstávají stejné jako u předchozí verze.

LP ZERO II není asi nejlepší detektor na světě, tedy to není určitě. Přesto jsme na tento náš projekt opravdu pyšní a jsme nadšení z toho, kolik hledačů LP Zero používá a kolik z nich ho považuje za tu nejlepší volbu.

CITLIVOST - nastavení citlivosti ovlivňuje dosah detektoru a také částečně velikost přijímaných cílů. Ideální nastavení je vždy takové, aby byl detektor klidný a přitom byla citlivost na co nejvyšší úrovni. Doporučená hodnota je na čísle 8. Pokud se podíváte na video, uvidíte rozdíl mezi nastavením na 8, kde není slyšet prahový tón a v nastavení o chloupek vyšším na začátku pole zesilovačů


DISKRIMINACE - nastavení úrovně odmítání nechtěných kovů. Doporučené nastavení je na čísle 2. Při takové hodnotě nastavení budete velice účinně eliminovat většinu železných odpadů.

Diskriminátor má navíc dvojí funkčnost. V nastavení Audio nebudou diskriminované předměty dávat žádnou odpověď. V režimu Iron Audio se ozvou hlubokým tónem.

ON/OFF a HLASITOST - sdružený ovladač, kterým zapínáte detektor a zároveň regulujete hlasitost.

Detektor zapnete otočením ovladače zleva doprava. Po otočení se ozve cvaknutí. Nastavená úroveň hlasitosti je na preferenci každého hledače. Vysoké nastavení úrovně hlasitosti přináší maličko větší modulaci signálu.


PRACOVNÍ REŽIMY AUDIO a IRON AUDIO - V režimu AUDIO má detektor jednotónovou odpověď na všechny cíle. Při nastavení diskriminátoru na minimální hodnotu pak pracujete v režimu ALL METAL bez jakékoli filtrace.
V režimu IRON AUDIO se všechny diskriminované cíle ozvou hlubokým tónem a přijímané vysokým. Obrovská výhoda je ve variabilitě takového nastavení, kdy můžete nastavením diskriminátoru ovlivnit Audio odpověď s ohledem na lokalitu, ve které se pohybujete.

IRON AUDIO - Hlasitost audio odpovědi železa může být na hodně železnými odpady zaneřáděných lokalitách problém. Nejde jenom o komfort hledání, ale také o praktickou část, kdy snížením intenzity odpovědi železa jsme schopni dosáhnout výrazně lepších separačních vlastností detektoru.

Volba úrovně hlasitosti je na každém hledači.  Lze pouze doporučit, aby byla vždy o něco nižší než odpověď na barevné kovy

Bc. Petr Zuklín - Pár slov k novému LP ZERO II

Již delší dobu jsem od kamaradů i zakazníků slýchával, že si na dvoutónový systém výborně zvykli, ale zejména na některých polích, kde je koncentrace železa opravdu veliká, bylo neustalé bručení železného odpadu trošku nekomfortní. Padl nápad přidělat k detektoru úplně novou funkci Iron Volume, kde by se dala nastavit separátně hlasitost pro hluboký železný tón, což by krásně zvýraznilo vyšší tón pro barevné kovy.

Pustil jsem se tedy do návrhu zapojení nové funkce. Celkem jsem odzkoušel vícero zapojení s různými komponenty a hodnotami součástek. Vše jsme detailně testovali a za chvíli přišla na řadu i první zkušební deska elektroniky a další testovaní.

Už z počátku jsem zavrhnul variantu přidávat na původní desku elektroniky další desku s funkcí Iron Volume, takže následoval návrh kompletní nové desky, včetně dalších změn o kterých jsme s výrobcem (GM) již delší dobu předtím diskutovali. Výsledkem byl první kompletní prototyp a ostré testování mohlo začít.

Detektor jsme testovali ve vícero lidech, ale hlavně s PilotemK, který s detektory GM chodí v podstatě několikrát týdně už řadu let. K mému překvapení jsme každý Iron Volume nastavovali na trochu jinou úroveň. Já jsem chodil lehce za půlkou, PilotK měl nastavení o trochu dál.

Detektor jsme testovali na opravdu zaželezněných polích. Signály barevných cílů jsou výrazněji slyšet a hledač se daleko lépe soustředí na "pěkné" barevné tony s typickým náběhem, kdežto prskavé železo se dalo daleko lépe odlišit. U takových těch neurčitých tónů se stačilo trochu soustředit na železné pozadí tónu a hned bylo jasno.

Ač se to na první pohled nezdá, tak celý detektor prošel celkem velkými technickými změnami, hlavně v rozvržení napajení, kde je lépe odděleno napájení pro jednotlivé funkční bloky, takže citlivá analogová část má stabilnejší napájení. Dále jsou použity komponenty s menší výrobní tolerancí a samozřejmě přibyla nová funkce. Protože jsme z velké části detektor navrhli u nás v Jílovém, podařilo se nám zachovat stejné ceny jako u původního Zera. Pevně věřím, že s novým detektorem budete spokojeni.:-)

Petr Zuklín - vedoucí servisu Lovcepokladu.cz

Katalog detektoru kovů LP ZERO II

Katalog si můžete stáhnout ve formátu pdf poklepáním na obrázek.

Video

Krátká ukázka práce s LP ZERO II

Pár fotek nálezů, které se podařilo nafotit v průběhu ledna a února.

Všechny tři varinaty LP ZERO II

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Tak na projekt ONE jsem hodně zvědavý :-D :-D

Už teď ho žeru 8-) ;-) :-D

Kdy bude v prodeji a jaká bude cenovka? :)

Tak v clanku je napsany,ze cena bude stejna...

Blahopřeji, šikulové ! Přeji hodně úspěchů v prodeji a i v nálezech. Zase se ukazuje, že zlaté české ručičky a makovička se ani ve světě detektorů neztratí. V jednoduchosti je krása. :-D :-D :-D

LP dobrý počin o:-) Kdyby se neobjevil Nox 600, tak bych určo šel po Zero II , zejména když už je tam zpět ta vyšší audiofrekvence ;-)

Super. Gratuluji k novemu stroji. Urcite nova funkce prispeje ke komfortnejsimu hledani. Mam zero jednicku par mesicu a urcite popremyslim o update. Ikdyz vetsi hloubku uz si nedovedu predstavit. Dneska jsem kopal olovenou strelu cca 3 mm velkou v triceti centimetrech :-O

První sériové detektory jsou tady. Tudíž v prodeji od dnešních 14:00 h :-)

Maro tohle mi nedelej . 8-) :-D ;-)

Mám Zero téměř 3 roky a nedám na něj dopustit a teď tahle paradička...co dodat..jdu do něj. . ;-)

No to je novinek jak na jaře - vypadá to velmi dobře začínal jsem s ním . ;-)

Itale na co k zeru pinpointra ? Naprosto zbytecna vec 8-) ;-)

Rozhodně nespíte za pecí, skvělá práce pánové a dámy z LP.
Jen malá připomínka - co u Zera III popřemýšlet o tom šíleným bulharským designu a vtisknout mu modernější tvář?

Mám pro Vás tip.
Vyhlašte designovou soutěž pro všechny zdejší lovce. Je tady spoustu mladých kluků a tak si o designu budoucího Zera III mohou rozhodnout sami hledači. Náměty posílat na LP a z nejlepších 10 námětů pak formou hlasování zde vybrat vítěze. Co? :-)

Pinpoint je celkově zbytečnej

Jsou detiky a civky , kde je pointer dobrej , ale u zera je opravdu k nicemu ;-) :-(

Ten mracivej tam nepatri ;-)

:-D dobře když to říkáš Ty tak to jistě bude pravda

To zero to ukazovalo na střed přesněji vubec sem nic takoveho nepotřeboval ani me to nenapadlo ta 2 mě ted pekne překvapila nemít to co mám vrátil bych se k němu znova :-P

Nerikam , ze u jinych je k nicemu , , ale este sem ho nepouzil bezne u zadnyho detiku , ale u zerouse sem o nem ani nepremyslel. Jediny detiky kde sem ho jen prubnul , je relic , discovery , fisher a pak sem se na to uplne vyprdl . 8-) ;-)

Ještě uvidime co přinese projekt ONE su zvědav :-P

Wosek...ty ses asi rybar ne?? Nemyslim to zle,ale uvedom si co je 30 cm... vec co pises ti pipne tak mozna v 5 cm max..

To myslel asi 3 cm. ;-)

No asi tam mela byt ta nula navic :-)

Já myslel spíš 3 cm střelu v 30 cm.

Chudák jeho holka , esi jí vykládá , že je to třicet čísel o:-) :-D ;-)

:-D fakt to ma tak 3 mm. Mozna se to svezlo hloubeji jak jsem to kopal, dam foto do nalezu. Kazdopadne 30 cm kopu se zerem celkem pravidelne.

30 cm je u zera běžná hloubka , ale ne u broků a podobných nesmyslů ;-) Možná ti spadla dolů z boku , když si o ňu štrejchl a měl při tom už díru dost hlubokou , ale ve třiceti trojku brok už neuvidí snad ani nox a ani ctxko( i když za extrémně dobrých podmínek snad..) . 8-) ;-)

To se muselo svést na dno to zero sem měl 3mm ve 30 to ne to snad neda ani Noxik :-P

Jerry nedá 8-) ;-)

Jasný že ne vime ne co dokáže meli sme ho to kdyby jo tak zahazuji VŠE a du do něj znova :-P :-P :-P

:-D :-D :-D

Ano. Rybar jsem a mozna se to opravdu svezlo do diry pri kopani. Jo a Joe, manzelka je s mirou vecne nespokojena vsak to zname 😂

Má zkusit Jardu - Mira je si nespolehlivý :-P ;-) :-D Já už mám za Miru záskok nějakým Tomislavem a pré je spokojená . Já už jen doufám , že bude spokojená dostatečně , abych měl víc času na lesy a lesní víly o:-) ;-) :-D

To sou všechny výjimek je poskrovnu :-P :-P

To ne Já jsem Jarda a nic moc jak se říkalo malej Jarda :-P :-P :-/

malý Jarda su teď ,když vidím zerouša II o:-) :-D :-D

Takze Zero II pude do sedesati. No to uz zene nevysvetlim :-O

Asi prodam x terru 505 i s novou civkou... :,-(

Včera jsem v práci řekl kamošce o zeru II a do hodiny byl objednán...těší se na něj jak prvnička.... :-D :-D :-D

:-D :-D :-D

No vy mi dáváte... :-)

Ta nová funkce vypadá zajímavě ale nemám na to abych si kupoval každej rok novej detektor :-/

I já musím pogratulovat LP za skvělou novinku ..já si koupil zero v lednu tak mě trochu mrzí že zero2 nepřišlo dříve ,každopádně i s jedničkou jsem maximálně spokojen. Jako začátečník si ho nemohu vynachválit. Zapnu a jdu, i když zatím se ho učím naposlouchávát tak mám doma kýbl polního šrotu.Mince teprve přijdou :-) Každopádně s tím nambr one jsem i já zvědav co přijde, že by digitál?...

To namor: jsem pro. Dáme na web šablonu, musí to mít rozměry, aby to šlo použít. Návrhy pak dáme v jpg na LP a necháme všechny hlasovat. Vítěz obdrží pořádnou cenu. :)

Technický dotaz. Chtěl bych se zeptat, proč se u diskriminace používá potenciometr s tak velkým rozsahem ? Možná je to jen moje zkušenost, ale myslím, že se veškerá diskriminace odehrává v prvních 30% rozsahu stupnice. Ještě se mi nestalo, aby nastala jakákoliv změna mezi nastavením 4 až 10. Možná kdyby se použil potenciometr s poloviční ohmáží, tak se zvýší přesnost nastavení. Standartně chodím 1 a půl.

No a teď udělat Iron volume i u GM 4 a bude to masakr :-P :-P

Hyena, když hledáš v jednotonu tak vyšším nastavením lze eliminovat male folie atd,ale osobně by mě také stačil poloviční rozsah ,stejně jako u GB u GM4 tak jsem se za pulku taky nikdy nedostal.

Aslan-No když jim to povolíme tak možná bude :D Toto zapojení jsme navrhli zde v Jílovém,a GM by ho nemělo používat u svých detektorů,proto je Zero II zatím jediny detektor od GM s funkci Iron vol.

To Ital1981: asi pracujeme každý v úplně jiném oboru. Já jsem rád, že všechno co se na desce udělalo pro nás, bude jednom pro nás :)

Jenom dotaz co spodní tyč stále se bude lámat???Nebo nic se neděje a v ramci GM co by jste za ty penize chtěli?

Tak tyče se dávno nelámou. Pokud chceš ale tu nejlepší konstrukci, prostě si kup weri WS. Ta tyč snad ani zlomit nejde!

Byla by dobrá kombinace ZERO 23 a 30 s teleskopickou tyčí bez WS.... 8-)

Detektory by byly dražší. Je tam dost nepříjemný rozdíl v ceně a chtěli jsme aby základní 23 byla v ceně pod 8000 kč.

dík za info ;-)

Dilema.. nové zero ? Nebo jetou gm4 :,-(

To je na Elmaru ale zero s touto funkci by me vyhovovalo hodně konkuruje Gm4 ještě více než dříve :-P :-P

Souhlas s Jerry68. Zero II teď více konkuruje GM4. Nehledě na to, že GM4 byla už v porovnání s původním Zerem podstatně citlivější na brnkání o klásky a na čediči plakala (a hledač plakal ještě více :-) ). Po této zkušenosti bych jednoznačně dal přednost Zeru II před GM4 Pro. No a výhodnější cena Zera je fajn bonus ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru