Odlévání první celkové spony, na koleně :-)))

Kategorie: Archeologie a nálezy detektory , Experimenty a výroba kopií

Ahoj Všem

Rád bych Vám ukázal, jak odlét bronzovou sponu,už s namotanou pružinou. Myslím,že obrázky budou stačit k rozveselení a představě,jak to ten blázen dělal :-))) Jinak docela mě to dalo zabrat,než jsem na to podle selského rozumu přišel a nějakou dobu to trvalo:-)) raděj počet pokusů nebudu říkat,protože jich bylo hodně :-))) Sranda musí být,tak veselé pokoukání přeju :-)))

Ahooooj Všem cement

vosková špona
vosková špona
bubák :-)))
bubák :-)))
vosk z bubáka vytavený :-)))
vosk z bubáka vytavený :-)))
to je ohava ,co ? :-)))
to je ohava ,co ? :-)))
po očistění,už je to lepší :-)))
po očistění,už je to lepší :-)))
Odstředivky ,jak to mohlo fungovat :-)))
Odstředivky ,jak to mohlo fungovat :-)))
taky by to tehdy šlo :-))
taky by to tehdy šlo :-))

 

neznámý
17616 27

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Uchvacující pane Cement!!Dumám nad tím už asi hodinu,vše skoro jasný.Snad jen,jak jak tvoříš tu prvotní voskovku?Na drátěný kostře?? :-O :-)Musím taky prubnout! ;-)

Opravdu borec . Parada :-) :-) :-)

Klobouk dolů, tohle není třeba komentovat. Palec bez debat. :-D :-D :-D

smekám,toto je prostě super. Mám pocit že máš někde doma zašitého starověkého zlatníka 8-) 8-)

Nádherná práce :-)

Čau Cemente, ty seš fakt ďábel, ta vosková předloha mě pobavila, představil jsem si, jak bych ji vytvářel, to by mi asi ruply nervy.Ať se daří, Jipin

Umělecká práce gratuluji :-O :-O :-) :-) :-D

Uzasne. Prezrad v com tavis kov do tekutej podoby?

Je to moc krásné,dnes sem odevzdal do muzea v Hodoníně pár jehlic ale říkal sem si replikama bych nepohrdl,vypadaly docela jednoduše na rozdíl od té tvojé pěkné spony :-D

Naadhera:)
Podle me to oni delali vse v jedne rovine,teda odlevali pak asi bylo jednodussi to nahrivat a namotat tu pruzinu a zbytek doohybat do tvaru:) Moje domenka.
Jinak palcak

To je docela nářez, jestli tomu dobře rozumím, ty jsi tu pružinu nenavinul, ale odlil ve finálním tvaru? :-D

Potřeboval bych nějakýho fandu, co by vyrobil na dřevěném uhlí cín z kasiteritu. :-) Surovinu bych zkusil dodat. Na jednom místě jsem nalezl polotovar - měď, finální výrobek - dlátko a ke všemu ještě i po barvě pípající "koks". Asi jsem objevil dílnu tvýho praprapradědečka - z 600. kolena. Jestli tam najdu beton, tak to bude tutový :-)

Žasnu jak jsi dokázal oživit dávno zapomenuté řemeslo. Moc se mi to líbí.
Měl by jsi tam dávat značku aby v budoucnu rozpoznali origo od cementa.

To Cement...to byla jen uvaha ale jasny...a jak rikam,jses borec:))

Pěkný pokus. Já měl za to, že se spona, tedy lučík odlila a zbytá část s vinutím se udělala zvlášť, pak prostrčila a pak se nakonec zatavila. Pak spona pěkně pružila. Pokud jsi to vytvořil pomocí kadlubu, máš moji poklonu. Je nádherná :-)

Zlatý ruce a nádherná práce. Klobouk dolů.

Cement, za tento bronz si zaslúžiš zlato! :)

Skvělé, výsledek rozhodně stojí za to. :)

Paráda,klobouk dolů :-O

Tak to je skutečně pokoukáníčko ! Opravdu zlaté ručičky. Mohu mít dotaz? : Jak,nebo z čeho jsi vytvořil tu formu-bubáka? ;-)

jojo pěkné už je doma díky cemente umíš ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)

paradni prace !!! obrovsky respekt :-)

Pěkné, znáš kolegu ze zle......

Je nádherná :-) cementíku umíš 8-)

byl by jste tak laskav a prozradil mi směs kterou jste vosk obalil, zažil jsem že se používal křemičitý písek ale nevim jaký poměr a s čim se to míchalo, děkuji o:-)

já mam zkušenost pouze s formou kterou tvoří sádra a antuka v poměru 1:2 (používal jsem antuku velice jemnou) a celá fotma nebyla pouze skořepina ale směs se namíchala a moděl se do ní ponořil,celé to bylo jakoby v plechovém kyblíku-kyveta, no nutno podotknout že forma byla měká, trvavalo velice dlouho než se vypálila, zkusil jsem tedy udělat stejný postup jako je zde na obrázku ale se směsí (antuka sádra 2:1) a nevydařilo se forma opět byla měkká a křehká, Teď mám v plánu zkusit recept na směs který jste mi napsal a jsem zvědavý, myslíte že by jsme mi zdělil i poměry jednotlivých složek? nebo mě necháte tápat a zkoušet :-D
video s rolničkou jsem viděl a musím říct že je to moc hezký, používáte včelí vosk? já zatim používám parafín rozpuštěný s kofixovými svíčkami. ale na drobnosti se zdá že máte lepší vosk.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru