Open klubové setkání LP na Ořechově

Kategorie: Pozvánky

Můžete se těšit na domluvené hledání, prohlídku vojenské techniky a také na smluvenou přednášku „Detektorová prospekce a archeologie“, od Prostějovského a Jihlavského archeologa (kluci kteří mají poměrně čerstvě po škole a oba jsou současně hledači). S největší pravděpodobností se akce zúčastní více archeologů a v sobotu by tak měl být prostor pro spoustu diskuzí.
 
Jak už bylo napsáno, setkání to bude ve všech směrech netradiční. Spát se bude tentokrát ve stanech, pokud jste vybavení obytným autem je to samozřejmě v pořádku. V areálu je pohodová restaurace tudíž se bude dát do večera diskutovat. Toalety a sprcha jsou tamtéž. Cena za stan na dva dny bude .100,- Kč, auta, pokud bude uvnitř areálu, také 100,- Kč . V hospodě se čepuje Starobrno, nebo Svijany a žejdlík stojí 25,- Kč . Hotová jídla se pohybují od 60,- Kč.
 
Libor s kterým děláme Mistra hledače na Ořechov již tradičně jezdí. Díky němu se tam probírají a testují detektory již delší dobu. Tuto tradici určitě neporušíme a určitě vyrobíme nějaký jednoduchý polygon aby jste si mohli trochu zablbnout. Stejně jako u Brandlína nebo Ostružné si myslím že by s akce v Ořechově mohla vzniknout zase jedna pěkná tradice.
 
Těšíme se na všechny Libor, David, Zipsy, Litrfree, Habán, Olda, Šimon a Elmara

P.S: pokud budete chtít na klubovku přijet, posílejte prosím přihlášky na email: klub@lovecpokladu.cz Není ale problém se třeba v sobotu zastavit na přednášku nebo prostě na kus řeči. :-)
 

Klubové setkání n Ořechově

Program první jarní klubovky

Pátek

Na místě budeme už do rána. Tudíž není problém přijet už po obědě. Bude se připravovat polygon a také navigační šipky atd. Oficiální začátek klubovky je v 16:00h
V areálu se budete moci podívat na vystavenou techniku a na večer bude připravený táborák. Místní hospůdka bude od 16:00h otevřená, dá se posedět jak venku tek uvnitř. Určitě bude super když se přivezou kytary, když se podařila ten ohýnek Veselý obličej

Sobota

9:00 – 13:00: společné hledání -  pozemek domluvil David a chtěli by jsme na něm ukázat jednu archeologickou metodu – vypovídající hodnotu ornice. Pokusili by jsme se všechny nalezené předměty zaměřit a během přednášky archeologa bych je nasypal d PC. Na konci by jsme vám chtěli na projektoru ukázat jak to vypadá když se podobná plocha chodí opakovaně (v tomto případě tedy větším počtem hledačů).

14:00 – 15:40: Testovaní novinek na polygonu, každý si bude moci osahat a otestovat sám novinky letošního jara jakou jsou GM4 PRO nebo Pulsní detektory od Detechu. Přivezeme ale také Minelab CTX 3030, E-Trac, Tejon a Cortes s Ultimate sondami, CS6MXi atd atd.

16:00 -  přednáška archeologa v připraveném stanu. K dispozici bude 150 míst a tak se dostane určitě na všechny, včetně všech co mi psali, že by se stavili pouze v sobotu na přednášku. Po ukončení přednášky se pak v diskuzi podíváme na výsledky dopoledního hledání.

19:00 -  bude připravený táborák

Neděle

10:00 – 12:00 – testovaní doplňkových sond na polygonu. Přivezeme sondy Detech a NEL. Pokud máte nějaké speciální přání, určitě napište, aby tam sonda na kterou se chcete podívat byla.

Hledání s detektory na Ořechově

Navigační tabule u hlavní silnice

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Přednáška je moc zajimavá už jsem jí slyšel v Jihlavském muzeu ;-) A na sraz se už těším ;-)

Henry: doufám že se povede i diskuze. Určitě pro všecny hledače maximálně zajímavé téma :-). Uvidíme se na Ořechově :-D

Tož tak já už se na to taky těším :-)

no, hlavně ta páteční debata bude stát za to :-P

To Pilot: zase budeme spolu zvedat židle? Nebo budou Mrvice 2 ? :-D

Já tu vaší debatu znám :-D No aspoň protáhnu vobytňák,Pilot může kempovat,konec konců má to naučený z tanků :-D

Asi se tam taky ukážu :-D

Tak borci. Moc se tesim na zvedani zidli. U nas se sedi na bednach od granatu. Plnejch. Omlouvam se za diakritiku,pisu to z telefonu.

Mluvil tu někdo o Mrvicích 2 - no potěš :-D :-D :-D

Mrvice byly smrtelný :-D

Tak já se rád taky ukážu. Bydlím za humny. No ale musím vás poopravit, protože mi to rve oči i uši: Rozhodně se tu něříká na Ořechově, ale v Ořechově! Setkání v Ořechově.

Ze severu dorazíme na 99% ve čtyřech ;-). Mrvice neznám ale umím si to představit :-D

teda ze začátku to vypadlo jako nějaká akce pro hledače, ale podle diskuze to vypadá spíš na sraz anonymních alkoholiků :-D :-D

A môže sa pridať aj dáky Slovák :-O ?

To keksos1: samozřejmě, budeme se těšit :-D

To kalmar: moc se nepije, spíše se až do rána kecá ;-)

Už mám připravená témata a na pozdější hodiny i odpovědi :-D

Zipsy jedeš taky? Toho jsem se bál :-D :-P

Témata jsou potřeba. U nás je už asi 2 roky velký téma, že přestalo úplně pěnit pivo. ;-)

Kde přesně se to bude konat?na mapách mi to ukázalo 6x Ořechov v okolí Brna :-O

To není 6x, to je tak velký :-D

http://www.mapy.cz/#x=17.403652&y=49.288468&z=7&t=s&q=o%25C5%2599echov&qp=10.876818_48.389762_19.998236_51.064546_6 :-P

Orechov u Brna. Kdyz budes na Seznamu na turistickych mapach,tak je to tam primo uvedeno jako Army Park - turisticka znamka 696. Nejblizsi nkolni vesnice jsou
Hajany, Syrovice, Prstice, Siluvky.
Pripadne na www.armypark.cz je mapa prijezdu.

Jinak tady je ještě přímo odkaz s přesnou polohou - http://www.mapy.cz/#x=16.541853&y=49.104038&z=14&t=s&l=16&u=u&umc=9mCPgxTS-t¨=49%C2%B06%2717.139%22N%2C%2016%C2%B032%2729.764%22E

Nazdárek ve spolek,moje maličkost se taky na Vašem srazíku ukáže.Jsem v hrabošení nováček,tak se rád nechám poučit a rád bych vyzkoušel(popřípadě i pak zakoupil) na svoji elektrickou berličku (TESORO CORTES) novou sondu-zajímá mě tato----Cívka Nel Storm pro Tesoro Epsilon 36x33 cm(dá se koupit i s krytem sondy?) a ještě je zajímavá tato sonda: S.E.F ULTIMATE 33cm pro Tesoro. Bude možné je u Vás otestovat na polygonu?

To ZOD: jasně, proto ho tam budeme dělat. :-)

Těch akcí je všude nějak moc, připadá mi, že na každé se dělá skoro to samé :) Zde ale dorazím. Zdravím z Vyškovska.

To kady: klubovky jsou opravdu něco uplně jiného než "akce" .) Snad se ti to bude líbit :-D

Dobrý den, kdo bude přednášet z Prostějova??? Míra Popelka??? Jinak zde:

http://mysticsmile.rajce.idnes.cz/Pohled_do_davne_historie_-_Keltove_na_nasem_uzemi._Muzeum_Boskovicka_6._brezna_2012/

http://mysticsmile.rajce.idnes.cz/Pohrbena_historie._Vyvoj_mecu_od_praveku_po_novovek._Muzeum_Boskovicka_20._brezna_2012./

http://mysticsmile.rajce.idnes.cz/Trilogie_prednasek_Pohrbena_historie._Detektory_a_archeologie_-_jak_pomoci_a_neublizit_13._3._2012/

Škoda, že se tam nedostanu :-(

Udělejte takové setkání někdy v Boskovicích nebo okolí. Tady je též spousta míst k hledání. (Malá Haná). Měl bych to doma. :-) :-) :-)

to 11343756: je to přesně tak jak píšeš. Míra Popelka :-)

jj. Tak to je dvojnásobná škoda, že se tam nedostanu:-(. Míra Popelka jeho spolupracovníci jsou hodně dobří.

Je pravdou, že kdyby nebylo jejich přednášek v Boskovicích, asi bych to hledání nezkusil.

Přednáškový stan je už postavený a plochy pro hledání domluvené ;-)

To:Elmara Zdravím a bylo by prosím možné na setkání přivézt jedno instruktážní CD či DVD k CTX 3030?Bohužel s rodiných důvodů se nemůžu dostavit osobně,ale jestli by to šlo tak by mě to Maxitaz vzal.Předem děkuji.

To jackart: DVD bereme, hlavně ať se ozve dříve než se všechno rozdá :)

Zdravím,a bylo by možné dovézt pro mou maličkost dvd na Tesoro Cortes?S tím mým Cortesem tak -nějak bojuji-zatím prohrávám-dvd by mi asi dosti pomohlo.předem děkuji

Na poli před ARMYPARKEM vidím nataženou jakousi pásku, tak si říkám, jestli to s tím naším sobotním hledáním nějak souvisí?

To hans14: nevím, jestli kluci sebou mají nějaké zboží, tedy pokud jste se na tom předem nedomluvili Kdyby náhodou ne, není problém ji poslat na dobírku. :-)

no supr - vyselo to tu aspoň měsíc?! bo sem lezu často a teď mě to mrzí,že tam nejsem :-(

Účast nikterak valná,ale dobrý ;-) doufám,že už našli klíč od skladu raket,aby se tam nevetřel nějaký prohnilý kapitalista :-D

Akce byla fajn, i když jsem byl jen na sobotu, chtěl bych pořadatelům poděkovat. Poznal jsem několik zajímavých lidí, bohužel vždycky se najde člověk, co chce být středem pozornosti za každou cenu, přestože jiné slovo než pí** nezná... Kdo tam byli, vědí, o kom mluvím.

Artur: JJ máš pravdu s tým človekom, samá pí.....a.
Akcia supes aj ľudia. ;-)

Artur, keksos1: Plně souhlasím. Jeli jsme taky jenom na sobotu a kvůli panu Pí..ovi jsme se ráno skoro otočili a jeli domů. Nakonec jsme ho nějak ignorovali a udělali jsme dobře. Sobota byla dobrá. Načerpali jsme nové poznatky, poznali nové super lidičky. ;-)

Ahoj všem "slušným" hledačům.
Já byl na srazu hledačů poprvé.S detektorem teprve začínám.Akce se mi líbila,ikdyž jsem čekal účast ve větším počtu.Prohlídka podzemního bunkru byla fajn,škoda jen,že se nenašel klíč od skladu raket.Přednáška s budoucím archeologem byla super,dozvěděl jsem se pro mě spoustu zajímavých a užitečných věcí.Od toho "výtržníka" co tam prodával knihy bych čekal více rozmanitou slovní zásobu.Na to ,že tam měl tolik knih a skoro všechny,podle jeho řeči četl-je opravdu ubuhost tak malá slovní zásoba.Já tolik nečtu-"JSEM BARBAR" 8-) ale nejsem"HULVÁTSKÝ HOVADO"
Na příští sraz si určitě udělám čas.
Budoucímu archeologovi fandím a držím palce,at se mu ty zkoušky v tom září povedou.

to BartRen:
I já jsem měl zpočátku podobné myšlenky a jelikož to byl můj první sraz, říkal jsem si, kam že jsem se to vlastně dostal...

Jo jinak k mladému panu archeologovi: klobouk dolů. Výborná přednáška, nepochybuju, že diplomku dotáhne a rozšíří řady kvalitních archeologů.

Díky všem za účast. Za "prodejce knih se omlouvám". To se stát nemělo, ale toho člověka jsem neznal. Kdybych v tom stavu "neznání ho" setrval, nebyl bych asi o nic ochuzen. Ještě jednou díky a těším se zase někdy, někde. David Kincl

Za LP pré všechny.

Toho nemravu neznal nikdo. Samozřejmě nás takové chování mrzí, při jeho diskuzi s archeology jsem tedy nevěděl, zda omdlí dříve oni nebo já.

V neděli za mnou ráno přišel a omluvil se. I když to je houby platný, musím to ocenit, jelikož to se moc často nestane. On mi vysvětloval, že vždy jezdi na srazy jiného webu a že tam to bylo ok. Já jsem se mu snažil vysvětlit, že s námi často jezdí i děti a když někdo v jedné větě řekne destekrát pí.. a dvacetkrát vole není to známka panku,, ale něco úplně jiného.

Jinak myslím bylo vše ok. Počasí vyšlo, přednáška super a navíc se zdá že se našla jedna hodně raritní věcička. Fotky přidám na web někdy odpoledne :)

Ten nemrava se jmenuje Michal a také se mě omlouval.. Já ho zase tolik neodsuzuju , protože vím jak moc je chlast mocná čarodějka. Nebudu házet kamenem , protože bych si jich měl na sebe vysypat aspoň kolečko......

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru