POKLADY CHEBSKA / SCHÄTZE DES EGERLANDES

Kategorie: Pozvánky

Výstava s nálezy detektory kovu

Výstavní sál Muzea Cheb, 6. března - 14. června 2015 vernisáž výstavy: 5. března 2015 od 17.00 hod.

Muzeum Cheb ve spolupráci se Stiftlandmuseem ve Waldsassenu a finanční podporou Česko- německého fondu budoucnosti a města Luby připravilo pro své návštěvníky archeologickou výstavu o hromadných nálezech cenných předmětů z oblasti historického Chebska. Tyto nálezy archeologové označují jako depoty, v obecné mluvě bychom je však spíše nazvali poklady, odtud název výstavy. Nále- zy pokladů probouzejí lidskou fantazii již od samého počátku, proto máte na naší výstavě unikátní možnost spatřit nejnovější a méně známé nálezy.

Návštěvníkům budou představeny nejen samotné poklady, ale i doba jejich uložení a význam je- jich nálezu, který mají pro poodhalení tajuplného závoje dějin našeho regionu. Tato cesta není vždy zcela jednoduchá i přes použití nejmodernějších technologií, kterými archeologie disponuje, a které budou na výstavě taktéž představeny.

Hlavním exponátem je největší mincovní nález Hallských feniků v České republice, který učinila detektorářka v roce 2013 v Opatově u Lubů. O tomto nálezu jste mohli být již několikrát informováni v různých sdělovacích prostředcích a nyní máte konečně poprvé možnost ho spatřit na vlastní oči. Ten- to nález však není ojedinělým exemplářem, i další představované depoty ze Svatého Kříže, Horních Lažan, bavorského Pechtnersreuthu i samotného Chebu mají svůj unikátní příběh a jsou proto nedíl- nou součástí našeho společného kulturního dědictví..

Kolektiv pracovníků Muzea Cheb, p.o. Karlovarského kraje

i ostatní spoluautoři ze Stiftlandmusea Waldsassen, Archeologického ústavu AV ČR, Praha, v.v.i. a Universität Regensburgsi ze srdce přejí, aby návštěvníkům, kteří výstavu zhlédnou, přinesla zábavu i poučení.

Výstava s nálezy detektory kovů

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Teď to říkla v rádiu. A to našla Bibinka nebo kdo?

Ano ;-)

Je to moc hezké, každý by to měl zažít alespoň jednou za život. Jaké to je když se kope hrnec :-)

žužo

Výstava je opradu moc pěkná, stojí určitě za vidění. Velké díky nálezcům i archeologům. Určitě je nutno také poděkovat německým odborníkům a sponzorům z Lubů a Chebu, bez kterých by určitě nebylo možné depoty zhlédnout. Gratulace a poděkování všem.. ;-) :-) Nádhera !

Máro, hrnců jsem už vykopal a nic moc teda :) Zatím všechny prázdný :D

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru