Nebezpečná potvora nalezená detektorem kovů

Kategorie: Roky válečné a revoluční

Zdravím širokou hledačskou obec

Chěl bych Vám popsat mou zkušenost s PČR a pyrotechniky při nálezu již zmiňované potvory kterou se díky Vám podařilo správně identifikovat jako 45 mm minometný granát Italské výroby typ "Brixie".

Tedy, po oznámení na l.158 převzal operátor informaci.Po cca 5 minutách se mi ozvala policistka z výjezdového vozidla s upřesněním lokality.Je pravda že jsem čekal cca 1 hod než výjezdovka přijela.Byli však velice milí a vstřícní. Nato jsme se vydali na místo nálezu - v tu chvíli začalo doslova lejt! Nicméně po třista metrech jsme dorazili na ono místo.Po krátké obhlídce místa se ozvali i pyrotechnici  kteří přijeli cca po 10-ti minutách.Opět velice přívětiví lidé.Protože jsem ji "potvoru z nebezpečnou nádivkou" při opouštění místa ve večerních hodinách opět pohřbil do země a dál jsem se tam dloubat lotatou již nehodlal. Ukázal jsem jim foto a již měli jasno.Verdikt zněl ODPAL na místě.Proběhly nutné přípravy k odpalu a po 20 minutách potvora vydechla naposledy!

Podivovali se však nad tím že se vůbec takováto taliánská potvora u nás našlo – jev zcela ojedinělý a svého druhu první.

Na vlasntní oči jsem tedy mohl vydět práci lidí jimž vděčíme za nezáviděníhodou práci při čištění oněch nechvalných zbytků válek.

Berte to jako velice kladnou zkušenost a neváhejte a nebojte se Policii zavolat v případě že najdete něco podobného. Všichni Vám budou vděčni.

Cobra

staženo z WEBu - takhle vypadá ona potvora
staženo z WEBu - takhle vypadá ona potvora
nalezená potvora
nalezená potvora
příjezd pyrotechniků
příjezd pyrotechniků
bez komentáře
bez komentáře
obhlídka a dokumentace
obhlídka a dokumentace
bum a dirka - je po bestii
bum a dirka - je po bestii

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Hmmmm..na urvání ruky by to asi stačilo.Dobrý přístup,zase o jednu potvoru méně.

Možná , kdyby museli přijet policajti ze stejného oddělení 8x během jednoho roku , nebyli by tak milí a přes naznačování , jak je tím obtěžuješ a zdržuješ a že snad je to i naschvál , že by tě mohli zvát k výslechu (to není výmysl ale skutečnost) asi bys změnil názor jako já a předemnou i jiní , jimž jsem to taky nevěřil , asi je už nikdy nezavolám a přidám hlínu navíc. :-(

kyrat - no nevím co tak říkali že mají nahlášeno v průměru tak 1-2 denně a tak 2-5 denně v létě.Jinak jak píšeš přidat ještě hlínu tak otom taky mluvil - že je to blábol a skutečně je lepší zničit to jednou pro vždy.Což jin dávám za pravdu.A vzhledem k tomu že jsme tam cca něco přez hodinu mokli - i z toho mohli být pěkně otrávení, přezto však vše v pohodě. Holt každý má jiný přístup.

Za adminy LP. Přístup Cobry na jedničku. To co tady píše kyrat je hloupost. Pokud někde už na munici narazíte tak hodit ji zase do díry není řešení!

kyrat podobné řeči mi namluvil kamoš který má nějaké ty zkušenosti, tak já nevím no, já se takovým věcem vyhýbám

Elmaro , máš stoprocentní pravdu a já jsem ani jinou reakci nečekal , pokud si přečteš moje předchozí příspěvky k totožným tématům měl jsem poněkud jiné názory a pod ty by jsi se klidně podepsal , ale když se proti tobě staví policajti , samozřejmě beze svědků , co s tím chceš udělat? Našel jsem za loňský rok jeden granát F1 a 8ks miny r.82mm a ke všem vyjížděli policajti z jednoho a téhož oddělení. Pyrotechnici byli vždy v pohodě a už si mě i pamatovali a mezi sebou už mě měli i zafixovaného podle lokality a způsobu nahlašování a i typu mého auta ale jak by jsi to řešil s těmi policisty. Nechtěl jsem aby to vyznělo s tím přidáním hlíny jako špatná rada , je to jen vyjádření mého pocitu proti aroganci mocnějších , taky jsem se jich v nadsázce zeptal , jestli to nemám pohodit na dětské hřiště , no bylo by to na knihu .Babo raď. Samozřejmě chlapi hlaste to , já to dosud taky dělal , jenom se hrozím dalšího nálezu , nechat to tam je blbost, asi do toho budu muset zapojit třetí osobu , ale kde sehnat někoho kdo bude ochoten. Když jsem se zeptal , proč nemůžu volatn přímo na číslo pyrotechniků , řekli policajti , že to musí zhodnotit napřed oni a přitom nebyli schopni oproti mě říci co je to zač. Tolik na vysvětlenou a volejte.

cobro,určitě si udělal tu nejsprávnější věc a kdyby to šlo,máš to za palec ;-)

To kyrat: já myslím že je lepší volat rovnou pyrotechniky. Ještě jsem od nikoho neslyšel, že by byl nějaký problém. Samozřejmě pokud člověk narazí na poldu - vola a ještě ho třeba lehce popíchne nějakou hláškou "mám to hodit dětem na hřiště" přijde zasloužená odměna.

Obecně ale mají hledači s policií v podstatě jenom dobré zkušenosti. Je to jenom o lidech, možná se špatně vyspal, nebo mu nevzali dítě do školky.... Nikdy nevíš co se komu zrovna motá v hlavě ;-)

Lidi, to se toho nebojíte??? Tohle vidět, tak určitě nehrabu dál a radši ji nechám v zemi...

To Elmara:Nevím kde bych vzal číslo na pyrotechniky, volám 158 a operační to zavolá na příslušné oddělení ,to s tím dětským hřištěm bylo až po té co začali být nepříjemní po asi pátém nebo šestém výjezdu, zpočátku jsem ani já nechápal ,když se mě vyptávali co a jak s detektorem ,odpovídal jsem slušně a bezelstně ,než se ukázalo kam mě vlastně tlačí , první negativ byl když mi po příjezdu policista řekl: víte ,že vás detektoráře nemáme rádi? Na dotaz proč , odpověď: "protože nám přidáváte práci" myslím že i to stačí aby se člověk nad jejich přístupem podivil. o:-)

To Losky: Nebojím se , ale mám k tomu obrovský respekt a snažím se vědět o tom co nejvíc , abych si nenaběhnul , kdybych to chtěl hledat cíleně , vím o lokalitě kde bych toho za den vytahal , že by to ani pyrotechnici v malém autě neodvezli , však jsem to i zmínil a pyrotechnik mi dal za pravdu , hned věděl oč jde , ale tam bych já nikdy s detíkem nešel, neboť krom munice se tam snad dá najít jen houbařský nůž. Jelikož nevím o munici ani desetinku toho co pyrotechnici nebudu pokoušet štěstí , ale každý hledač na to svysokou pravděpodobností alespoň jednou narazí. o:-)

To kyrat: počítám že jsi s nimi čekal na příjezd pyrotechnika. Pak je nejlepší si vzít číslo přímo na něho :-)

To Elmara: Máš pravdu , čekal jsem vždycky , ale to s tím číslem mě nenapadlo , asi to tak u nich nefunguje , máš - li jinou zkušenost , tak bych uvítal radu , ti pyrotechnici , i když jsou to vlastně policajti , tak je to úplně jiná třída a když se bavíš s nimi tak ti to něco i dá , zkrátka velmi vstřícní lidi , ne že by se bratříčkovali ale dají ti dobré rady a nechovají se povýšenecky , tyto chlapy uznávám rád je vidím , narozdíl od těch některých prvních. 8-)

S municí jako takovou , není radno si zahrávat , pokud byla mina vystřelena z minometu a to i dělostřelecký granát , jsou tyto již uvnitř odjištěny a jsou nebezpečnější než jen ty zapomenuté a nevystřelené a je ještě spousta záludností ,ale ty už patří odborníkům , některé věci se dají s určitou znalostí poznat , ale toto se většinou nepublikuje , aby se nemnožili amatéři , kteří rozumí všemu a na průšvih je zaděláno , na druhou stranu je lepší když člověk pozná s čím přišel do styku , neboť některá "menší munice " obalená rzí a hlínou může připomínat neškodný kus materiálu a opak je pravdou. Pyrotechnik by ani v případě "zbytečného výjezdu" neřekl nic , jak jsem už napsal , jsou to profíci i v jednání , jak mi jeden řekl, úsměv máme v popisu práce. 8-)

To kyrat: co se týče pyrotechniků mám jenom ty nejlepší zkušenosti. Naprostá vstřícnost, velká ochota a vždy maximální snaha vysvětlit o jak nebezpečné věci se jedná.

Pořádali jsme i přednášky na tohle téma, vše bylo z jejich strany vždy zdarma a ve volném čase. Rozhodně mohu jenom chválit ;-)

Loni jsem našel protitankovou minu.Nahlásil jsem nález na p.č.r. Na místě jsme čekali s policajtem do příjezdu pyrotechnika.Asi za dvě a půl hodiny se dostavili. Zjistili že se jedná pouze o cvičnou minu.Mimochodem jeli na místo asi 200km. Když jsem se jim začal omlouvat za vcelku zbytečný výjezd,tak se jen začli usmívat.Říkali,že úplně nejhorší je když se to zpátky zakope nebo to i někteří nechají u vykopané jámy. Potom to může najít kdokoli, třeba děti atd. Všechno musí zlikvidovat,ať je cvičná nebo ostrá. Proto radím-vždy je volejte. Jsou velmi vstřícní a určitě vám i poradí čeho se vyvarovat.

Dobrá práce cobra :-)

Cobra: můžeš se mi prosím ozvat na e-mail: mblaza@seznam.cz
Dík. ;-)

Parádní práce Cobra i ostatní co volají. Je to takový dobrý skutek :-) Nerad bych si udělal někdy ohínek nad takovouto "potvorou" a v klidu opékal buřta.. To bych pak mohl být buřt i já :-D , nebo kdokoli jiný! :-) Ikdyž, mně už by se to dnes asi nestalo :-P . Ale velké Díky za všechny ;-)

Jo a všem co zkoušejí delaborovat jedna rada na závěr.. NEĎELEJTE TO! Jednou máte štěstí, pak už nemusíte mít... :-/ ;-)

Policista který vás napadá za nahlášení munice se chová neprofesionálně a vlastně porušuje zákon. :-(

Policista který vás napadá za nahlášení munice se chová neprofesionálně a vlastně porušuje zákon. :-(

On to ví , já to vím , ale on má pravdu , protože nosí uniformu a to je vše. :,-(

Mám podobnou zkušenost jako Kyrat,taky jsem párkrát volal policii z jednoho okrsku a pokaždé jsem se setkal s jedním a tím samým policistou který mi dával docela sodu,při posledním setkání jsem to už nevydržel a začal jsem se sním hádat a nakonec jsem se ho zeptal jestli to tam mám příště nechat když ho to obtěžuje a to už pyrotechnik nevydržel a postavil se na moji stranu.Takže shrnuto pyrotechnici fajn policie jak kdo.ALe rozhodně je budu volat aspoň se dovím kolik jsem zase porušil paragrafů :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru