Roky válečné a revoluční

Podkategorie

Odveden - tauglich

Odveden - tauglich

Wladyslav
2447 10
Chtěl bych moc poděkovat panu Mgr. Janu Biedermanovi, Ph.D.Že si na mě respektive na můj dotaz našel chvilku a zaslal odpověď na můj dotaz.Moc si toho vážím ne všichni bývají takto vstřícný. Nedávno se to tu trošku probíralo tak snad toto vznese světlo na dobu užívaní.Díky Terce a Vitoriovi za poskytnutí fotky.
Napoleonští vojáci u Kaliningradu

Napoleonští vojáci u Kaliningradu

Viky
3491 7
Vědci zkoumají pozůstatky napoleonských vojáků, které byly v roce 2006 nalezeny u  Kaliningradu. Podařilo se jim vytvořit 3D model obličeje jednoho z nich. Zjistili, že utrpěl závažná poranění, se kterým přežíval až dva měsíce.
Masový hrob pruských a napoleonských vojáků

Masový hrob pruských a napoleonských vojáků

Viky
3776 6
Stavební dělníci našli masový hrob na území německého města Mohuč. Nachází se v něm pozůstatky vojáků, kteří zemřeli na tyfus po bitvě u Lipska v roce 1813. Informoval o tom archeologové, kteří nyní naleziště prohledávají a plánují ho zabezpečit před vandaly.
Připomínka 50 let od okupace Československa Sovětským svazem a vojsky Varšavské smlouvy

Připomínka 50 let od okupace Československa Sovětským svazem a vojsky Varšavské smlouvy

GM4PRO
4430 97
"Je bezpečně zjištěno, že malá skupina pracovníků II. správy HS StB byla o připravovaném obsazení ČSSR informována minimálně již 20. 8. 1968 odpoledne a zajišťovala na pokyn náměstka ministra vnitra Šalgoviče některé úkoly, zejména v souvislosti s přípravou letiště na přistání sovětských letadel a s obsazením rozhlasu, televize a některých vysílaček. Někteří náčelníci a pracovníci II. správy HS StB byli již 20. srpna odpoledne vyzváni k nástupu do práce ve večerních hodinách s tím, že budou plnit důležité úkoly..."
Únor 1948

Únor 1948

Elmara
4902 97
Tento článek je mým vlastním pohledem na komunistický převrat v roce 1948. Opírám se v něm o svůj mnoholetý zájem o moderní dějiny našeho státu. Článek je značně zkrácenou verzí, určenou pro všechny, kteří nehledají jenom hesla, ale rádi se zabývají souvislostmi.
Bojující střecha od stodoly

Bojující střecha od stodoly

eduard
6318 8
K napsání tohoto článku mě přiměl a při vymýšlení jeho názvu inspiroval komentář ja.runy pod článkem „Obrněnec Konfederace definitivně opouští svůj mokrý hrob“. To, jak označil CSS Georgii, je vtipný a vlastně velmi výstižný popis její podoby.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru