Pompeje očima Tačuda

Kategorie: Archeologie a nálezy detektory

V Itálii jsme nebyli poprvé a už jsme leccos viděli. Přeci jenom naše láska k historii a archeologii způsobuje, že pravidelně naše děti, které by se jinak určitě raději bavili u moř,e nutíme s námi prolézat památky. A tak letos došlo i na Pompeje. Naše představa byla, že tomu dáme tak dvě hodinky a pak budeme pokračovat do Verony.

Rozsah vykopávek nás ale naprosto dostal. Nevím kolik jsme toho za odpoledne prošli... 5% možná. Je jasné, že se do Pompejí vrátíme a bude to alespoň na nějaký prodloužený víkend. Město je obrovské a při prohlídce Vám dojde, jaká byla skutečná technická a kulturní vyspělost jeho obyvatel. A nejde jen o paláce, ale i o běžné domy, ve kterých žili normální lidé. Jak řešili rozvody vody, kanalizace, lázně. Pokud se tak dostanete až dolů na jih, udělejte si čas alespoň na dva dny. Je to takový malý zázrak :-).

Text Elmara, foto Tačud

pompeje
Na Vesuvu byly obrovské lesní požáry. Je možné, že tohle bylo to, co obyvatelé Pompejí v roce 79 viděli také.


Socha kentaura na fóru


Pohled do ulic Pompejí

Pohled do ulic Pompejí


Pohled do ulic Pompejí


a pohled do domů

a pohled do domů


pohled do domů


pohled do domů


jednou bych si přál, aby měla Bohemka alespoň takový stadion..:-)

Trocha těch nálezů

A pár praktických věcí


Termopolio con larario


Rozvody vody na ulicích i v domech


Přechody pro chodce:-)

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Pěkný výlet ;-)

Krása

boží

Tak v tom s tebou souhlasím na 110 % ,letos tam vyrážím znovu,naprosto úchvatná kultura,historie,lidé i krajina,a jsou tam věci o kterých se obyčejným smrtelníkům ani nesnilo,návštěvu této země spojenou s těmito místy mohu všem také jen vřele doporučit :-) ;-)

To Marcano: tak to nevím. Byly jsme na Stroboli, tak aktivní tedy je. U Vesuvu nevím, fotky kráteru byly tady bez lávy, tak asi spíše spinká :-)

Pěkné, líbí se mi, jak je ta dlažba oježděná od kol vozů, studna ohmataná - super. :-)

Taky jsme tam letos byli a je to naprosto užasné, jakým způsobem je to město postavené a hlavně ta velikost je neuvěřitelná. Stejně jako u kolosea vám z fotek nikdy nedojde jak obrovské to ve skutečnosti je a to postavili lidé před 2 tisíci lety, paráda :-O :-O.

Pekné fotky.Len to čo si nazval toaletou je TERMOPOLIO CON LARARIO ,s toho sa jedlo a pilo do toho sa určite nekadilo !!! ;-) 8-)

To ftw: dík, máme to ve fotkách v mnoha obměnách. Ale stejně jsem to nevěděl :)

Moc zajímavý. :-) :-)

Krásná historická místa a pro mne vzpomínky na opakované cestování celou jižní botou. Nádherné zážitky přeji každému, pro mne nostalgie. :-(

Úžasný místo.. :-O

It´s great! :-)

...krása...neuvěřitelné... ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=NJURl0gb5QY

To jen k těm hajzlíkům ;-)

to Toreq: děkujeme za rozšíření obzorů. Zdálo se mi divné, že by u vchodu do domu měli takovou prostornou toaletu :) Bylo to tam fakt svělé, pro mě asi nejlepší zážitek z Itálie! Tacud

paráda ;-)

Loni jsem si užil v Pompejích dva dny a pocity úplně stejné. Snad jen že to lupanarium jsem čekal větší... Letos jsem si užil tu aktivitu Stromboli hezky u kráterů. Ten krpál v tom horku byla morna ale stálo to za to. Za zhruba hodinu co jsme byli nahoře to víc jak 20x fluslo. A že to párkrát byl vydatný výflus... 8-)

To Harymar: my také byli pod Stromboli, ale nahoru jsme to s dětmi nedali, plánujeme bez dětí. Tady se můžete nad "flusanci" kochat z bezpečí domova :) : https://www.skylinewebcams.com/en/webcam/italia/sicilia/messina/stromboli.html

Tak jó, nakopli jste mě. Nepojedu do Mekky, ale do Pompejí. Jenom v Neapoli je dost velká kriminalita. Tam autem, zpátky vlakem.

V rámci moto dovolené s cílem dostat se až na Maltu..jsem měla tu čest se na pár hodinek zastavit i v Pompejích.Neskutečně krásné místo s hodně zajímavou atmosférou..která na člověká dýchá snad na každém kroku.
Před Vezuvem jsem dala přednost Etně..a to teda stálo taky opravdu za to..snad se ještě někdy najde příležitost se na ta místa znovu podívat :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru