Pozvánka na několik přednášek na západě Čech

Kategorie: Pozvánky

Přednáška: Kouzlo antiky

13. listopadu 2018, 17:30 Západočeské muzeum v Plzni ArchaeoCentrum Čechy-Bavorsko

Řecká antika je obdobím, které si “krásu” vytyčilo v určitém smyslu jako ideál, o jehož dosažení programově usilovalo. Tento přístup k estetičnu poté do značné míry přejímají i Římané a jejich prostřednictvím se tento koncept šíří napříč celou jejich říší. Kouzlo antiky však nespočívá jen v umělecké rovině. Přednáška poodhalí i další kouzelné aspekty antické kultury.

Přednášející: Pavel Titz

Třicetiletá válka a české země

14. listopadu 2018, 10:00 - 16. listopadu 2018, 16:00 Západočeská univerzita ArchaeoCentrum Čechy-Bavorsko

V roce 2018 si připomeneme hned několik významných jubileí spojených s třicetiletou válkou, ať již jde o její zahájení tradičně spojované se třetí pražskou defenestrací, o její diplomatické ukončení ve vestfálských městech Münsteru a Osnabrücku i faktické při bojových akcích na hradbách Prahy, ale také o jediné vojenské pokoření západočeské metropole Plzně, a to vojskem a vojevůdcem v žoldu vévody savojského a ve službách vzbouřených českých stavů. Konference, která bude přístupná nejširší veřejnosti, tyto události připomene a kniha Boj o Plzeň 1618 čtenářskému publiku poskytne v tomto jubilejním roce detailní informace o jedné z nejvýznamnějších a nejznámějších událostí v dějinách města.

Přednášející: Pavel Titz

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Vážení jestli budete mít možnost někdy navštívit přednášku pana Titze, neváhejte a zajděte... Takhle našlapanýho pána jsem ještě nezažil :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru