Prazvláštní předmět

Kategorie: Co se jinam nevešlo

Předmět byl nalezený na ústupovce. Na víčku je opis DONO-del-DVCE. Uvnitř "pera" je nějaká bílá hmota a skrz ní vede asi knot.

S pozdravem Libmus

1

3

4

5

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Tak to je vážně zajímavá věc..........na první pohled pero, ale podle popisu to tak není. Nenapadá mně nic............ o:-)

Ahoj, jedná se plnící pero vyrobené v Itálii. Série Novum byla vyrobena firmou Aurora (italský plnicí pero značky od roku 1919) z konce '30 ' a s počátku '40' ve třech verzích, každá verze byla k dispozici ve třech velikostech.
Malá velikost měl pero v Platiridio č.2, 5, střední velikosti 3 měla špičku a velká velikost měl # 5 pero.
Tvoje plnicí pero patří do třetí verze, nejvíce inovativní pero Novum série, s patentovaným systémem plnění, typické "střídavé" celuloid tělo a bezpečnostní klip.
Tvoje plnicí pero bylo jedno z těch top-class.Bylo vyrobeno na základě žádosti vlády,jako dárek pro VIP osoby. Gratuluji


:-P

Libore , dej bacha . Táta mi vyprávěl , že nějaké pero pohozené na ůstupovce v 45. utrhlo klukovi ze vsi ruku . Nechci plašit , ale může to být nástraha plněná pentritem s třecím zapalovačem bez zpoždění.
3gramy pentritu sekundární slože v rozbušce ti utrhne v pohodě ruku.Nehledě tady ho může být o pár gramů víc.

to georgetuma: vzhledem ke tvaru a materiálu pera a předpokládané náplni, by s utrženou rukou mohl mluvit ještě o štěstí. Ale třeba je to vážně jen pero, i když ten "knot" v popisu................

Pro všechny opravdu je to pro, nevím proč o tom spekulujete, hodím sem odkaz n foto

Pro nevěřící tomáše, tady je odkaz na fotky- http://m1976.webnode.cz/fotogalerie/photogallerycbm_453374/36/

Zkoušel jsem to otevřít a odkaz nic.Nemáš tam nějakou chybku.Mrkni prosím tě na to.Já jsem si právě nebyl jistý jestli to náhodou neni nějakej takovej sráč,jak o tom psal george.Já na ty bouchavý věci moc nejsem a věřte že by mě hrozně potěšilo kdyby to bylo fakt pero.Zatím to leží,pro jistotu,na terase.

Právě ten knot a bílej prášek !!!
Podobný knoty nebo provázky byly v něm gr. vz. 24 :-(

http://m1976.webnode.cz/fotogalerie/photogallerycbm_453374/36/

http://www.blitzkriegmilitaria-forum.com/showthread.php?t=9462

Tak jsem kouknul na stránky u M1976 a myslím že to bude ono. Co tam ale dělá ten knot?

Určitě je to ono.Dík moc za určení.Člověk už trošku trpí schízou aby mu něco neruchlo.Napiš mi prosím,pokud to víš jak se s tím psalo-aby jsem neumřel hloupej.

Klasické plnící pero tady je ještě jeden odkaz, to tvoje pero se jmenuje AN AURORA NOVUM : http://www.liveauctioneers.com/item/2477119

Clapi, fakt obdivuji šíři vašich znalostí z tak různorodých oborů lidské činnosti. Kdyby mi hledání nic jiného nedávalo(myslím tím relax při pobytu venku) tak tyto nové informace co se tady na stránkách dozvím stojí určitě za to. Všechny vás zdravím.

Já bych byl opatrný. Samozřejmě, že to pero bylo. To taky georgetuma nepopírá. On tvrdí, že později mohli využít jeho lákavě luxusního vzhledu a předělat ho na nástražnou "bombu". To tu dosud nikdo nevyvrátil. Podle fotografií tvému peru evidentně chybí jedna část, konkrétně koncovka s psacím hrotem. Na jejím místě je na fotografii patrná jakási zátka s plíškem. Jak to má vypadat po odmontování koncovky s hrotem nevím. Možná, že je tam právě taková zátka jako tam máš ty, ale jak už jsem napsal, dokud to nebudu vědět jistě, byl bych opatrný. Přidávám odkazy na obrázky s onou chybějící koncovkou:
http://i43.tinypic.com/33vg1fc.jpg
http://www.pentrace.net/dg_images/Marco_Aurelio/FIG4.JPG
http://www.pentrace.net/dg_images/Marco_Aurelio/FIG25.JPG

Tohle pero ( nepero) jsme měli někde doma, myslím že bylo v sadě s předchůdcem zmizíku. Otáčením těla pera se z něj vysouvala tyčinka, snad ze skelné vaty, kterou se vyškrabával inkoust z papíru. Pokud si vzpomenu najdu, vyfotím.

ahoj, nejsem sice lingvista, ale podle meho uz ten napis hovori o exkluzivite pera.
DONO= dar
del= ital.predlozka
DVCE= tak si nechal rikat jeden ital, co ho i s milenkou povesili partyzani za nohy do pruvanu 8-)

Já bych se asi klonil k názoru GeorgeTúmy. Ještě mám v živé paměti, jak nás po válce rodiče a škola nabádali, aby jsme podobná "pera" vůbec nebrali do ruky. Obdobně naplněné se tehdy shazovali z letadel i "rtěnky" a jiné drobné předměty plněné třastavinou. Na Slovensku lze dodnes docela běžně nalézt náboje do K98 plněné TNT. Co to při výstřelu udělá si každý dovede představit.

Tak a teď aby se nálezce zbláznil. Ale já bych byl fakt opatrnej......... Co píše Vaquero je fakt. Ne že bych to zažil, ale rodiče vyprávěli. Nakonec to používali i jíní a v jiných válkách..............

libore bacha pravdu má asi na 99% Vaquero

Ahoj tak jak to dopadlo s tím perem dál?
Zeptám se asi blbě pokud to někdo z pánů bude číst .. dá se nějak ten bílý prášek neutralizovat?I tak je to pro mě dost zajímavá věcička ;-)

Pro pěkný, ale ty nehty jsou nechutný a strašidelný

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru