Přecházíme na šifrovaný přenos dat

Kategorie: Co se jinam nevešlo

Bezpečnost a důvěrnost informací je pro nás velmi důležitá, proto jsme dnes přešli na zabezpečený přenos dat. Místo nezabezpečeného protokolu HTTP nyní používáme zabezpečený protokol HTTPs. Tedy veškerá data, která odesíláte na nebo stahujete z LovecPokladu.cz, se ode dneška šifrují. Nepůjde se k nim dostat nijak, ani např. odposlechem na síti (asi nemusím rozvádět, co dělá například agentura NSA).

Uživatelé by neměli pocítit žádnou změnu. Pokud by se vám stalo, že něco přestane fungovat, tak mi prosím napište do zpráv nebo na e-mail info@netmagnet.cz.

SSL certifikát nám vystavila certifikační autorita Comodo.

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Když vložíš fotku vzácného nálezu, bude veřejně viditelná, na tom se nic nezmění. Spíš jde o přihlašování a posílání soukromých zpráv (heslo ani zpráva nebudou odposlechnutelné).

Třeba když by jsi se před týdnem přihlásil na Lovce na nezabezpečené wifi síti v kavárně, někdo by mohl snadno odposlechnout tvoje heslo. Nyní to odposlechnout nepůjde, i když by síť byla "děravá" jako boty pěšáka po vojně.

V podstatě hlavní viditelnou změnou je to, že je nyní v adresním řádku prohlížeče takový zámeček. :-)

Tady bych chtěl jenom upozornit, že pokud někdo stále používá hesla typu 123456 a podobné, je všechna naše práce tak trochu na nic :-)

National Security Agency... jo tam vždycky ráno vstanou a první co dělají je to že lámou hesla na LP a čtou PM :-P

NSA si to všechno ukládá a za pár let, až pokročí metody dešifrování, tak si to rozlousknou a půjdou nám vybrat lokality. :-D Ale fajn vylepšení. :-)

No, třeba kdyby někdo odposlechl login a heslo na LP, mohl by ho zkusit použít i na jiných webech (např. do emailu), protože lidi mají často jedno heslo na více služeb. Ideální je používat na každý web jiné heslo. Samozřejmě si to nelze pamatovat, takže to chce nějaký software. Já třeba používám LastPass, ale jsou i jiné, které mají verzi zdarma.

Přinejmenším je nutné mít alespoň do e-mailu jiné heslo, než používáte jinde.

Mírná paranoia je pro bezpečnost na internetu potřebná :-)

Každopádně přihlašování jsme na Lovci měli zabezpečené už pár měsíců, takže teď jsme jen to samé použili na veškerou komunikaci s webem.

Matrix to stejně vidí a pamatuje o:-) Ale díky za indo o:-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru