Předpokládané novinky v detektorech kovů pro rok 2017

Kategorie: Akční nabídky, novinky

Hned v úvodu bych chtěl napsat, že to není úplně jednoduché podobný článek dát dohromady. Všichni výrobci bez rozdílu se snaží utajit co se dá a ani když firmu zastupujete, se nedozvíte často více než zasvěcený uživatel. Přesto se zdá, že v tom příštím roce se bude na co těšit.

Universální bezdrátové sety

Už nyní je jasné, že po letech, kdy v tomto směru nebylo nic, se letos objeví hned 2 použitelné sety od renomovaných výrobců. Jaké budou, který bude ten nejlepší, co bude mít nejlepší zvuk... uvidíme. :-)

1. PRO SONIC od Minelabu

MinelabPRO SONIC používá pokročilou bezdrátovou technologii, která vede k dosažení zcela věrného a čistého zvuku bez vnímatelného zpoždění. Zpracování je na té nejvyšší možné úrovni, tak jak to ostatně všichni od Minelabu očekávají. Set půjde připojit v podstatě ke všem detektorům na trhu. Skladem by měly první kusy na konci ledna. Otázkou je cena, oficiálně ještě nic nevíme, ale od Australských kolegů již nějaký nastřel je. Z něho se dá dedukovat koncová cena okolo 7.500 Kč. Což je docela hodně, zvláště když Garrett v dubnu bude startovat na cca 4.400 Kč.

Funkce a technologie

 • Můžete zapojit sluchátka nebo si pustit vestavěný reproduktor
 • Nastavitelná hlasitost
 • Vzdálenost přenosu 10 metrů
 • Síťová nabíječka, USB adapter a nabíječka do auta
 • Vysílací pásmo 2,402-2,480 GHz
 • Předpokládána výdrž cca 15 hodin


2. Garrett Z-Lynk

Přibližně v 1. kvartálu se objeví na trhu bezdrátový set Garrett Z –Link. Rychlost přenosu je zde také hluboko pod vnímatelnou hranicí a to 17 ms (6x rychlejší než Bluetooth). Z-Link je navržen tak, aby pracoval v podstatě se všemi detektory na trhu. Navíc je zde již oznámená cena a ta je velice příjemná 4.409 Kč. Jak kvalitně přenáší zvuk jsme zatím otestovat nemohli, ale předpokládám, že přenos bude perfektní. Garrett, coby velká značka, si ani jiný přístup dovolit nemůže. Velice hezká je také doba, po kterou by měl vysílač a přijímač vydržet v provozu, a to 30 hodin!

Funkce a technologie

 • Vstup pro sluchátka
 • 2x USB kabel pro nabíjení
 • Montážní úchyt’'
 • Vysílací pásmo 2,4 GHz
 • Předpokládaná výdrž 30 hodin

Detektory kovů

Golden Mask GM5 power box

Nová verze GM5tky se dostane na trh již někdy na přelomu ledna a února. Bohužel nám výrobce neposkytnul fotografie přední strany boxu, která je stále ještě v utajení (je možné, že tam ještě ladí nějakou novou grafickou podobu tlačítek). Nová konstrukce boxu i desek je podstatně užší a detektor bude daleko elegantnější. Navíc oproti původní verzi GM5 výrobce slibuje přepracované audio a především 30% nárůst hloubky, což je tedy hodně neuvěřitelné. Každopádně to bude s největší pravděpodobností první přístroj, který budeme testovat v roce 2017.


GM5 Power Box

Nokta Impakt

Tak čas dopadu se blíží, zatím to vypadá na březen až duben. Informací je stále ještě pomálu, jelikož Nokta vše dosti úzkostlivě tají. Jasné ale je, že se bude jednat o první multifrekvenční detektor od tohoto výrobce. Vývoj technologie trvá už cca 2 roky. Výrobce dělá vše proto, aby byl přístroj bez nejmenší chybičky na kráse. Víme například, jak se řešila zlepšená viditelnost LCD za plného slunečního svitu atd. Impakt bude nejlepší přístroj, co kdy Nokta uvedla na trh. Cena by měla být ale vyšší než je tomu u stávajících modelů a společnost tak bude mít první přístroj v top profesionální třídě.

V průběhu ledna, bychom měli již dostat ucelený technický popis a také by měl přijít jeden detektor na testování. Veškerá data (počet frekvencí, funkce, programy atd.) samozřejmě zveřejníme.:-)

Bounty Hunter

Bounty Hunter v rámci své ES edice kvalitních začátečnických detektorů (Lone Star Pro, Quick Draw Pro a Land Ranger Pro) by měl v příštím roce uvést nový přístroj. Tedy měl by být lepší i než stávají cenový vrchol Platinum. Předpokládané uvedení na trh je v první polovině roku 2017.

Minelab

O tom s čím přijde Minelab se spekuluje opravdu hodně a to každý rok. Mohu zde pouze posloužit drbem, že by se snad měl objevit nějaký nový detektor v rozpětí mezi řadou Go Find a X-Terra. Určitě továrna ohlásila další novinky u modelu GPZ 7000, který i přes jeho cenu používá neskutečné množství prospektorů zlata po celém světě. Bohužel tento model zrovna do českých podmínek není to nejzajímavější.
O tom co se letos na všechny od Minelabu chystá budeme informovat velice podrobně na začátku února. 20. ledna budeme na každoroční konferenci distributorů Minelab v USA a všechny novinky tak budeme mít jak se říká z první ruky. Pokud to bude možné, budeme fotit co jenom půjde.:-)

Tesoro

Kdy že ta Valkyria bude? No opravdu doufáme, že v roce 2017. Kdo byl na letošním Mistru hledači, tak si mohl osahat alespoň prototyp. Kdy nastane sériová výroba se asi přesně dozvíme také v lednu, kdy máme v plánu navštívit výrobce přímo v Prescottu. Vtipné je, že přímo na Mistru si detektor několik hledačů rovnou objednalo, tudíž se snad již dočkají. Z této návštěvy bychom rádi přinesli i obrazovou reportáž, ale slíbit to nemůžeme. Již jsem jednou podobnou věc měl naplánovanou v C.Scope. Po tom, co jsem ale začal fotit, mě ochranka vyvedla z výrobního závodu. Obchodní ředitel C.Scope pak musel bezpečákům vysvětlovat, že nejsem agent konkurence, ale jenom blbec:-)

C.Scope

C.Scope se v roce 2017 chystá na velkou premiéru nástupce R1, zda se to stihne nevíme. Jelikož jsem již zažil takřka dvouletý skluz u CS6ky, je to na vážkách. S řadou novinek každoročně přijdou v oblasti lokátorů inženýrských sítí, to ale na LP není tak moc sexy.

 

...a co dál. Jak Detech, tak NEL a Mars chystají hodně novinek co se týče cívek. U Detechu by to mělo být rozšíření Ultimate cívek i pro detektory Garrett řady AT, Nel by měl vyrábět cívky pro Nokta Relic atd. Prostě jako každý rok, pořád je na co se těšit :-). Navíc NEL by měl přijít s novým pinpointrem a také Nexus by se měl snad ukázat s novým přístrojem. Stále se také čeká na F80 od Fisheru a je klidně možné, že letos přijde. Uvidíme, hlavně ať ten rok 2017 stojí za to :-)

zobrazeno:
5822x,
komentářů:
49,
autor:
Elmara Elmara ,
vytvořeno:
30.12.2016 12:12

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Oberstleutnant
mateřská škola
30. prosince 2016 11:51
GM4PRO

Wow. Nokta vypadá sexy. I ta dívka :-) Těším se taky na testy nové GM5!

detektor:
Golden Mask 4 PRO WD, Pinpointer Nokta New
Korporal
základní škola – druhý stupeň
30. prosince 2016 12:19
Delta

Nokta vypadá jako předělaný Makro ;-) No je to vlastně jedná fabrika ;-)

Admin
základní škola – druhý stupeň
30. prosince 2016 12:39
Elmara

To Delta: Nokta asi před rokem koupila Makro. Všechny hobby detektory Makro jsou tak dělané na zákadě technologií Nokty. Impakt ale nepoužívá klasickou jednofrekvenční VLF technologii. Bude to první multifrekvenční detektor tohoto výrobce. Stejně tak i box a vodící tyč jsou jiné. Je to jedna továrna, ale uplně jiný detektor.
Spíše očekávám, že nějakou očesanější verzi Impaktu budou prodávat i pod značkou Makro. Tak jako to dělá třeba First Texas (Fisher, Teknetics, Bounty Hunter) kdy nejnadupanější je vždy špičkový přístroj od Fisheru, nyní F75 LTD, ale zároveň se prodává T2 LTD, která toho umí o něco méně atd. ;-)

detektor:
CTX 3030, Impakt, E-Trac, Tejon
město:
Jílové u Prahy
Soldat
mateřská škola
30. prosince 2016 13:02
bigi

ty bezdrataky sou bezva jen je to hodne penez bude neco levnejsiho co pude dobre?

detektor:
DEUS
Korporal
základní škola – druhý stupeň
30. prosince 2016 13:14
Delta

To Elmara : děkuji za vyčerpávající odpověď. Novinek bude hodně a je určitě na co se těšit ! ;-)

Soldat
batole
30. prosince 2016 13:20
Tartaros

Na konci roku 2014 proběhla akvizice, a jak píší bratři používají se technologie obou firem.
http://www.makrodetector.com/makro-dedektor-nokta-dedektor-sayfasi.html

Oberleutnant
profi určovatel: speciální hodnost pro profesionální určovatele, kteří můžou <strong>přepsat zařazení</strong>libovolného nálezu
30. prosince 2016 13:23
cobra

Bezdráty tu chyběj jako sůůůůůůl ;-) :-)

detektor:
Nokta Impact, Teknetics G2, Nokta
město:
Praha 8
Soldat
bez hodnosti
30. prosince 2016 14:15
mikromegas

Pěkné, je na co se těšit a ještě jsem se i zasmál ;-)
Dovolím si oponovat. U značky Nokta/Makro, doposud vývoj podobný jako ve FT nenastal. Každá "značka" míří na trochu jiného zákazníka. Co nový model to nová funkce kterou ten druhý "bratrský" nemá a nedá se tvrdit že jeden je "očesaný" ten druhý. Každý je jiný. A protože každému vyhovuje a očekává trochu něco jiného tak to myslím kluci z Turecka docela odhadli. Jaký bude vývoj dál uvidíme, třeba se pletu, ale dle drbů si myslím, že jejich strategie bude stále podobná.

Soldat
batole
30. prosince 2016 14:20
Tartaros

Jj, ještě jsem zvědav s čím se, určitě za nedlouho vytasí pan Elmara a pan Zukloš , možná to bude to nejlepší řešení pro nás, jak už naznačil Habán na jiném fóru. A jestli se nechá ukecat krokodill tak by byl další bazmek. ;-)

Soldat
bez hodnosti
30. prosince 2016 14:32
buiaimon

Mě by prozatím stačilo toto:http://www.joanallen.co.uk/detector-pro-ndt-leads-p/10184.htm Sehnat něco podobného u nás je tragédie :-(

Soldat
mateřská škola
30. prosince 2016 15:19
Civka

Chtěl jsem si dopřát že zvědavosti Noktu Relic, ale asi počkám, láká mě přepracovaná GM5, ten box vypadá hodně dobře.

Zugsführer
magistr
30. prosince 2016 18:02
joeblack

na noktu si zvykým hodně rychle , ale esi je ta nová i s tou modelínou ,tož si zase odvyknu a du do nové o:-) ;-) :-D

detektor:
Nokta fors relic + nokta pointer new
Gefreiter
mateřská škola
30. prosince 2016 18:14
Servuz

Počkám si jak dopadnou testy na tu Noktu je moc zajímavá pokud nebude stát jak CTX ;-)

detektor:
X - 705
město:
Doma je na Hané
Soldat
základní škola – druhý stupeň
30. prosince 2016 18:56
Logi76

S relikem chodim skoro 8 měsicu tak uvidim zda bude chut měnit :) ale ve finále se zmene k lepšímu nebráním pokud bude rozumná cena :)

detektor:
LP Zero30->Nokta Relic->Nokta Impact
město:
Šluknovský výběžek
Gefreiter
mateřská škola
30. prosince 2016 19:10
Servuz

Cena je vždy rozumná,záleží jen jestli člověk bere 15tisíc nebo 150tisíc měsíčně :-D :-D :-D pak je tam ten uhel pohledu ceny rozumné. :-P

detektor:
X - 705
město:
Doma je na Hané
Soldat
mateřská škola
30. prosince 2016 20:29
Dzurny

Já si počkám na sondu na relího....ale tu dámu no.. natahání rýče atd.. 8-) 8-)

Soldat
bez hodnosti
30. prosince 2016 20:49
Pompejik

Už dlouho pokukuju po novém kousku a jak Gm5ka tak Nokta vypadaji vic než zajimavě takže si počkam ještě co z nich vyleze :-)

detektor:
X-Terra 70
město:
Trutnov
Soldat
batole
30. prosince 2016 21:08
Kim

já jsem zvědavej na ty nové unverzální bezdrátové sluchátka :-D

Soldat
bez hodnosti
30. prosince 2016 21:24
Kloss

Mám dotaz, neví někdo o tom, jestli se některý z výrobců nebude zabývat systémem QR , který je variantou low-cost technologie MRI? Byl by to nejenom posun, ale přímo skok v prospektorské detekci.

Soldat
batole
30. prosince 2016 21:47
clansman

Přepracování audia u GM5 je, řekl bych, přímo žádoucí, to stávající je hrůza !!!, ale pokud nedojde k celkovému přepracování softwaru, což tedy nevypadá, tak se s detektory, jako je nokta relic, nebo zmiňovaný makro racer 2 nemůže rovnat, ty detektory jsou úplně někde jinde a jelikož jsem je měl oba dva -racera 2 i relica, tak bych řekl, že jsou velmi podobné. Mě nesedělo ovládání z boku jednotky, jelikož jsem ji musel stále co by levák nešikovně přehazovat, takže jsem zůstal u racera 2, ale oba dva jsou to velmi slušné stroje na úrovni. No a na ten impakt se už těšíme snad všichni, už bylo o něm napsáno tolik, že jen doufám, že jak už to u těchhle novinek bývá očekávání nepředčí realitu :-)

Soldat
bez hodnosti
30. prosince 2016 22:54
Maltezak

Elmara: Ten Impakt bude vzhledem k technologii atakovat hranici 30 tis., že? :)

Admin
základní škola – druhý stupeň
31. prosince 2016 0:21
Elmara

To Maltezak: opravdu nevím, bude dražší než je Relik, ale kolik... netušíme. ;-)

clansman: GM5, tedy ta stávající chtěla čas na naposlouchání. Oni i tam proběhli asi tři verze a ty poslední detektory především dosahem v jednotónu už byly velice ok. Porovnat se muže naprosto bez problému.
Ano podobnost se ti nezdá, Racery používaj značnou část technologie od Core a Reliku. Už pouhým pohledem na pcb je jasné, kde došlo k zjednodušení. Relik má tradiční konstrukci s boxem, jelikož velikost pcb do jisté míry vylučuje montáž jako je u Raceru. ;-)

Osobně se těším nejvíce na bezdráty ke svému E-tracu a testovat a používat budeme všechny. :-)

detektor:
CTX 3030, Impakt, E-Trac, Tejon
město:
Jílové u Prahy
Soldat
batole
31. prosince 2016 11:31
Tartaros

Pane Elmara prozraďte nám něco málo o Valkyrii , když jste se podíleli na vývoji, sím . Habán už něco málo naznačil že to bude něco jako Tejon na steroidech. :-D

Soldat
batole
31. prosince 2016 11:44
Tartaros

A ještě jsem se zapomněl zeptat , jestli bude nějaká novinka v oblasti podvodních strojů, něco jsem zaregistroval o novém AT II od Garretta a prý Makro Racer 3 by měl být vodě odolný , nebo jestli budou u Vás v prodeji třeba podvodní boxy na řadu Garrett Ace http://md-hunter.com/underwater-box-for-garrett-ace-photo-video/

Soldat
střední škola
31. prosince 2016 11:56
johnek

Na ty bezdráty jsem moc zvědavý. I na novou Noktu. Tak se těším co nám tedy 2017 přinese....

Soldat
batole
31. prosince 2016 12:02
Tartaros

Henry Tellez o novém AT http://md-hunter.com/garrett-at-pro-2-new-2017/

Soldat
mateřská škola
31. prosince 2016 19:07
zipich123

za těch 700 US "vočí" bych tu Noktu bral...
https://www.google.cz/search?q=nokta+impact&espv=2&biw=1920&bih=942&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwj_wK-9gZ_RAhVFfRoKHfWYDiQQ7AkIQw#imgrc=Qx0K60FnFT8crM%3A

Soldat
bez hodnosti
1. ledna 0:36
okpacka

Já kdybych byl výrobce detektorů, tak bych uvedl na trh bundu s čepicí ve které se člověk neuvaří v těch letních vedrech. Můžu vám říc, že na poli v 30 stupňových vedrech pobudu tak hodinu a končím. Pití vody nepomáhá, protože stejně jak piju, tak to ze mně teče všude možně.
Musím si něco vymyslet sám, jinak mě klepne a vedra jsou stále horší.

Soldat
profesor
1. ledna 0:53
IRONMAN

Čus, zajímá mě co udělaji soudruzi s GM5, protože zatím to vypadá na docela slušnej propadák! :,-( ;-)

Soldat
profesor
1. ledna 1:00
IRONMAN

Nevím, nevím jestli jí ten slibovaný dosah bude stačit k udržení na trhu! o:-) o:-) ;-) Doufejme. 8-)

Soldat
profesor
1. ledna 13:17
blondy1

A dohoní aspoň jedna z novinek kvalitu francouzů???Že bych po 15 letech zkusil něco jiného.

Soldat
bez hodnosti
1. ledna 14:13
Maltezak

Tak 700 USD je pěkná cena :-O

Zugsführer
magistr
1. ledna 17:49
joeblack

okpacka-a co si tak zkusit na tom poli odložit ? , když peče , tak přece nédu navlečené :-P ;-)

detektor:
Nokta fors relic + nokta pointer new
Admin
základní škola – druhý stupeň
1. ledna 18:26
Elmara

O Valkirii.. Tejonu II a nebo kdo ví jak se to bude jmenovat teď psát bohužel nemohu. Nejdříve začátkem února :-)

To Blody: ty se v tom dotazu sám popíráš... :-) :-) :-)

detektor:
CTX 3030, Impakt, E-Trac, Tejon
město:
Jílové u Prahy
Soldat
batole
2. ledna 10:49
Tartaros

Aha takže v ůnoru se už bude testovat , co ? :-D ;-)

Soldat
střední škola
3. ledna 19:49
Varg

Přesně....jak píše Grinderwolf...proč si sakra nekoupíte místo těch kravin navíc okolo, Xp deuse????? A máte klid:-)))) vím o čem mluvím pánové a dámy. Deus je top!!!! A nějaké zlepšováky na Minelaby,Nokty atd... se tomu nikdy nevyrovnají!!! Deus je prostě Deus:-))
Je drahej,ale vyplatí se to než si dělat pakárnu s drátama všude kolem.
Jsme v 21. století proboha:-))))

Soldat
základní škola – první stupeň
4. ledna 10:12
xrayz

Treba proto ze chcou poradnej detik a ne jenom jakousi dizajnovou picicandu. Kolikpak jsi za tu reklamu od konkurence dostal, proboha :-/

detektor:
Minelab CTX3030, Detech EDS Reacher, Nokta pointer
město:
South Moravia
Soldat
mateřská škola
4. ledna 16:16
martinez

Přesně tak ,mně to připadá jak úchylka stema Deusama.. o:-)

detektor:
Nokta Fors Relic
město:
Olomouc
Soldat
střední škola
4. ledna 16:32
Varg

No spíš mi připadá že picicundy nabízejí jen tady!!!!! Samozřejmě že kluky z DW znám,ale o tom to není,nikomu reklamu nedělám,jen mi připadá že to co je tady v nabídce.......je jak z muzea,tyto podobné udělátka jsme si dělali před 20lety ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
Apropo jak píšeš co je tady v nabídce za "pořádnej detík"???? Ty srágorky pro děti s hromadou drátů atd???? Spíš si myslím,že radši šetříš,ale v duchu by si nějaké XP chtěl...vid?? ;-) ;-) ;-)

Soldat
střední škola
4. ledna 16:35
Varg

Prostě jiné firmy ty detektory prostě neumí dělat........proč dělá bezdráty jen XP???
Se tady trošku zamyslete.......... ;-)

Soldat
základní škola – první stupeň
4. ledna 16:57
xrayz

Tady je v podstate temer cokoliv lepsi tez ten kram. Vychvalujes tady deusacky bezdraty ale o tom neni je to o dosahu a separaci na srazech maj vzdycky deusari sluchatka a dycky rikaj to mam ale nikdo to nikdy neslysi :-D. Jo a kdyz se ti tady nelibi tak tady chodit nemusis svuj hlavni top web mas prece jinde...zeusa opravdu nepotrebuji pac mam ctx a reachera a s tema ti na kazdym polygonu nakopu prdel....

detektor:
Minelab CTX3030, Detech EDS Reacher, Nokta pointer
město:
South Moravia
Soldat
mateřská škola
4. ledna 18:21
martinez

Xrays,přesně tak a nejen CTX 3030 i jiné mašiny .... :-P

detektor:
Nokta Fors Relic
město:
Olomouc
Soldat
základní škola – první stupeň
4. ledna 19:24
xrayz

Jasně i spoustu ostaních, Nokty, Detechy, Nexusy atd.. Navíc v tom zeusu 3x dobíjecí baterie cívka jednotka sluchátka takže v terénu jen čekáš , která se ti dřív vysere a můžes dom :-D

detektor:
Minelab CTX3030, Detech EDS Reacher, Nokta pointer
město:
South Moravia
Soldat
základní škola – první stupeň
4. ledna 20:04
Czert

:D :D Ja se nemuzu prestat smat :D Vis, priteli, jenz propagujes Deuse, ono je to opravdu o necem jinym, nez o bezdratu :D :D

detektor:
Lobo + Tejon + E-Trac + Vaquero
Soldat
střední škola
4. ledna 22:55
kolouch32

Ahoj, kdy budou k prodeji Ultimate cívky pro detektory Garrett řady AT? Díky za odpověd ;-)

detektor:
Garrett At Gold
Soldat
základní škola – druhý stupeň
17. ledna 15:46
c4llix

Nokta Impact, tak na to jsem natěšenej už od minulýho léta. Super, že ji budete mít na test 8-)

detektor:
Nokta Impact
město:
Eisenstadt
Soldat
bez hodnosti
19. ledna 12:08
Pompejik

je to jak s autem čím vic elektroniky navic tim více problemu a dražší opravy to plati o deusu. co je na tom mit kabel k cívce? nepamatuju si že by mě to někdy vadilo? ty si ten kabel snad motáš kolem těla? že by ti to mělo vadi?.....stači mě přispěvky o nabijení jaký to je problem s tou "klipsnou"co se láme a nenabiji a podobně.. a ty baterie u deuse? pro mě odrazujici.. zlaté tužkové baterie, dojdou vyměnim a jdu ... ;-)
jsme v 21století ano a kolik lidi se vraci rači k zaručeným věcem než k těm "novinkam" ;-)

detektor:
X-Terra 70
město:
Trutnov
Soldat
batole
27. ledna 10:13
hotentot

A jak dlouho vydrzi baterka v civce kdys ho poradne vystavis??? 3dobra..mozna 5 hodin??? Musim se smat.... :-D :-D mozna kdys je novej...ale po roce ty baterky jdou do kopru..ano zalezi jak o ne pecujes..ale nevspominam si ze bych nekdy mel podobnej problem se svim detikem...vyhodim baterky a koupim novy...mit baterie ktere bez zasahu do konstrukce nejdou vymenit..= tah vyrobce...baterka v haji?? Kup novou..rovnou i s civkou :-P :-P :-P

detektor:
te nokta velox ...tesoro tejon ult
město:
Osada alkoholiku

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky