Raport ze setkání hledačů na Babí hoře

Kategorie: Akce LP a Archeo LP 2010

V článku najdete pár fotek z akce, video, úspěšnost detektorů na polygonu, a také pozvánku do jednoho místního muzea, kde jsou hledači vítáni.

V pátek jsme vyrazili ve dvou autech. Pilot, jelikož vlastní navigaci jel první a celou cestu mi ukazoval, jak mu Oktávka umí svižně přidávat. D1 jsme dali poměrně dobře a nebýt toho, že jsme drobnou navigační chybkou dvakrát obkroužili Hluk (ujal jsem se s Křemílkem vedení), mohli jsme na místě být o hodinku dřív. Každopádně už cca v půl čtvrté jsme byli na místě (vyjížděli jsme v 9:00 z Jílového u Prahy). Po prvním občerstvení, a prohlídce a otestování polygonu (Radek s Pavlem vše připravili naprosto skvěle a patří jim obrovský dík, stačilo přinést detektory a začít) přišel čas na obvyklé legrácky. Jelikož v kempu byl jak pingpongový stůl, tak rybníček „brčálníček“ sehrála se odveta o koupání mezi Křemou a Pilotem. Po setech 21:17 a 21:19 se Pilot odebral smočit se do žabince. Díky tomu jsme zjistili, že hloubka je tam po kolena, a Pilot čistil do neděle něco černého z chodidel (asi asfalt).

Detektory testování
První testy na polygonu

testy detektorů kovů
Separační polygon


Zápas o koupání v brčálníku


Pilot jde na to


Nakonec tam byl docela spokojený

Zbytek večera pak již proběhl v tradičních rozhovorech o hledání a nálezech. Naštěstí nás vrchní v jednu hodinu vyhodila, a tak jsme ráno byli poměrně svěží.


Večer u piva

V sobotu začalo v 10:00 testování. Mimo to jsme postupně předvedli několik detektorů: GPX 5000, CTX 3030, GM5 Finder. Polygon byl postaven docela ostře, cíle byly hluboko a byly hodně rozmanité od drobných stříbrňáků, přes zlatý nuget a až po tolar ve 40 cm. Jediný detektor, který prošel bez ztráty kytičky, byl GPX 5000. Pak několik přístrojů zvládlo polygon s jednou chybkou (CTX 3030 – neviděl nuget, Minelab E-Trac neviděl nugget, Tesoro Lobo Hot se sondou RDS – neviděl pořádně tolar – tedy drobný zvuk tam byl, ale neuznalo se to, GM5 neviděl nuget, Tesoro Tejon neviděl nuget).


Na polygonu


Testy

Separační polygon - vpravo odladit železo a vlevo najít agečka v železném odpadu


Testy


Dan na separačním polygonu


Olda na hloubkovém polygonu


Testovací detektory

Pilot na separačním polygonu
Pilot a Radek na separačním polygonu


Pokud jste byly přesvědčení, že tady je barva, umístili jste zelený terčík

Samozřejmě, dost záleží na tom, kdo a jak dlouho s detektorem chodí. Tudíž se vše přestavovalo a ladilo. Cíle se přehazovaly a měnily se hloubky. Celkově nakonec nejlépe vyšlo CTX 3030, které si v podstatě poradilo se vším, až na ten nuget v 15 cm, který v této hloubce bralo pouze GPX 5000 a Tesoro Lobo. Vše ostatní bylo spíše takové neurčité tušení stínů. Velice dobře se ale ukázaly i další detektory, a to především GM4 všech typů a X-Terra 705. Na místě byly také detektory XP, které by si ale měli okomentovat jejich majitelé, z důvodu možné neobjektivnosti jejich výsledky psát nebudu. Pouze snad mohu konstatovat, že nebyly ani nejlepší ani nejhorší. Trochu smutně dopadlo testování pro majitele levných číslicových detektorů, které v naprosté většině skončily hned na prvním cíli. Pouze Land Ranger Pro lehce vybočil a vzal toho o chlup více a trochu se tlačil mezi ty lepší stroje.

Video

Separační polygon

Na separačním polygonu byl Radek a psal si výsledky. Myslím, že to bylo velice zajímavé a především se tam ukázalo, jak kdo s detektorem skutečně umí, jelikož některé typy se opakovaly. Tudíž i zde se řešilo hodně nastavení a myslím si, že se řada lidí tentokrát dost přiučila. Radek má polygon vymyšlený opravdu skvěle, na jedné desce si odladíte železa a pak na druhé mezi železem hledáte cíle a označujete je. Výsledky tak jak je zaznamenal Radek a čtyři poslední výsledky Dan a já jsou tady. Je třeba je brát s rezervou, jelikož každý kdo neuspěl šel okamžitě opisovat nastavení které fungovalo. Dost hledačů se tak lecčemu přiučilo a na jejich dalších testech se to následně značně projevilo.

Separační test -7Ag(0,3g) mezi FE nalezený cíl falešný cíl falešný cíl při odladění FE
       
Minelab CTX -cívka 11" 6 1 0
Nokta Fors Core cívka 6" 7 0 0
GM4 civka mar Tiger 1 4 1
C.Scope CS6MXi cívka 28/20 6 0 0
Minelab X-Terra 705 cívka 10,5/18kHz 4 0 0
GM4 Spider 12 2 0 0
Minelab CTX cívka 11" 4 0 0
GM4 cívka 17 3 4 0
E-Trac SEF 12x10 4 7 0
E-Trac WSS 25x13 6 6 0
Nexus Credo DDM 10" 7,5 kHz 5 1 0
Tesoro Compadre 7 1 0
Minelab CTX 3030 7 2 0
E-Trac 11 2 0 0
CTX 3030 cívka 6 7 0 0
GM4PRO WD sonda 9 5 0 0
Tesoro Lobo sonda RDS 5 1 0
Tesoro Tejon Ultimate 2 2 0

Závody a loučení

Ve 12:00 se šlo závodit. Hledaly se v místním lese napodobeniny grešlí a Minelab žetony. Z asi 25 hledačů, kteří našli odvahu jít do soutěže, nakonec zvítězila Judy a ukázala všem místním chlapcům, jak to dávají holky! :-) Po vyhlášení vítězů se už šlo uklízet a začalo loučení.  Akce se povedla a snad se líbila všem. Příští rok ji určitě zase zopakujeme.


Momentka ze závodu

Momentka ze závodů


Momentka ze závodů


Momentka ze závodů


Momentka ze závodů


Vítezka Judy


Dzudy

 

Pořadí v závodu: 1. Dzudy (13 cílů), 2. Křemílek (12 cílů) 3-4. Maršal, Motyka (6 cílů), 5-6. Melda, Brtník (5 cílů), 7-10. Pavel.S, Továrník, Verča, Lukášek, Ajik (4. cíle),  11-13. Špageta, Kasper, Nozdra (3 cíle), 14-17. Alex Zdenamat, Motyl, Ota. 18. Káča. (1 cíl). Závodníci bez nalezených cílů nebyly zapisováni.

Děkujeme všem za účast, Radkovi s Pavlem za skvělou přípravu polygonů a přejeme hezký zbytek prázdnin všem.

Marek a Olda

Pozvánka do muzea

Po obědě nás ještě Šimon vytáhl do místního obecního muzea. Jeho prohlídka určitě stojí za to, a pro hledače jsou tam doslova infarktové věci. Otevřeno mají pouze v neděli, ale individuální prohlídka by měla jít domluvit i v jiném termínů. Rozhodně doporučujeme.


Vstup do muzea

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Moc pěkný fotky a hezky jste si to užili ;-)

;-)

To henry: uvidíme se za 14 dní. Honza to tam jel dnes okouknout. Budete tam spát? :-)

paráda

Jako co si budem nalhávat video kompozičně tradičně na vysoký umělecký úrovni ale kam ten krumpl ostří ví bůh :-D Jináč pěknej vejlet i s bludičkou,koho se to týká bude vědět :-D

Bludička je nezapomenutelná a víc bych to asi
nerozebíral :-D

Super akcia, sice som sa zucastnil len v sobotu. Polygony dobre pripravene. Pochvala organizatorom.

To křema: zažil jsem tvojí hlašku hlavnímu kameramanovi ... jaký to je? hnusný, ale hnusný jako to před tím, takže vlastně dobrý" :-). Je třeba si držet vysoký standard :-) Bludička... škoda že tam s námi nebyl i Jindra. Takhle to nebylo celý :-) :-)

příští rok rozhodně přijedu, letos mi nevyhovovalo datum. Gratulace Dzudy ;-) :-)!!!

Bylo to tam fakt super a těším se na další rok. Dzudy - 13 cílů, gratulace. ;-) To já jsem byl rád, že jsem našel jen ty 3 :-D

Minelab CTX 11civka sem to dal chlapci co?..ještě by mě zajímalo jak tam byly vlastně velké ty cíle ? 8-)

Samo myslím na tom separačním

to už je tři roky, to nám to letí ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru