Sardínie 2012 s detektorem kovů

Kategorie: Co se jinam nevešlo

Konečně jsem se dočkal, nastalo září,čas navštívit ostrov hrdých Sardů. Detektory nastartovány a hurá na pláž. Bohužel přišlo velké zklamání. Pláž která dříve dávala goldy byla takřka prázdná. Pár éček a olůvek. Vyvrcholením hledání se tak stal Ag prstýnek a hliníková svátostka omletá od písku.

Další den, jiná pláž, výsledek ještě horší. Nebyly tam ani ty všude přítomné trhací uzávěry od koly. To se opakovalo i třetí de ,tak jsem to vzdal. Ještě že jsem měl nastudovány nějaké architektonické památky,které jsem chtěl navštívit. Takže hurá na hrad Malaspina. Ráno v šest jsem začal budit spolucestující abychom vyrazili co nejdříve, protože jsem nechtěl cestovat v moc velkém vedru. Moc se to nedařilo, nicméně v půl deváté jsme konečně vyjeli. Cesta byla vcelku slušná serpentýny byly jen asi na 30 kilometrech. Navigace nás perfektně zavedla až do města Osilo kde se hrad nachází. Bohužel pak došlo ke komplikacím navigace chtěla doleva, ale cedule castello Malášpína ukazovala doprava.Co teď, naštěstí k nám přikráčel starý Sard a na otázku Malášpína něco zamumlal po taliánsku, z čehož jsem rozuměl pouze slovu chuj a ukázal tam co ukazovala cedule, takže doprava.

Já blb ho poslechnul. Ulička kterou jsme se dali se po pár metrech začala zužovat. Stále to však nebylo tak zlé. Mezera mezi autem a zdmi však byla stále menší a menší. Nakonec jsme se dostali na nějakých deset čísel volného místa na každou stranu a pak přišla křižovatka ve tvaru T. Asi po 20 minutách jsme ji projeli, bohužel po pár metrech byla další křižovatka. Městečko začalo probouzet a místní se začali předhánět v radách co dál, jediná trošku volná cesta vedla rovně, ovšem dvě dámy tvrdily že tam neprojedeme tak jsme to zkoušeli doprava ,doleva, zpátky, vše marné. Asi po hodině když naše ženské hrdině utekly (alespoň byl klid), se na nás přišel podívat další maník, pohádal se s místníma a řekl že jediná možnost je rovně. Bohudík měl pravdu. Navigoval nás ,uklízel bordel v uličkách který bránil v průjezdu a nakonec nás vyvedl ven. Dnes už vím co znamená po taliánsku chuj, to samé co slovensky. Ale překvapením ještě nebyl konec. Dnes už vím kde Batman tráví důchod. Je to městečko Osilo.

Mambo61

Nuragic civilizace, 8. století před naším letopočtem
Nuragic civilizace, 8. století před naším letopočtem
Bohužel jen zakoupené repliky
Bohužel jen zakoupené repliky
Skromné nálezy z pláže.
Skromné nálezy z pláže.
Uličky.
Uličky.
Castello Malaspina
Castello Malaspina
Jediný obyvatel maléšpíny
Jediný obyvatel maléšpíny
Kostel růžence(Chiesa del Rosario)
Kostel růžence(Chiesa del Rosario)
Batman car.
Batman car.

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

:-D. Vidiš..vidiš..navigace to s tebou myslela dobře.Batman supr.

Občas se vyplatí poslouchat navigaci :-D :-D
Fotky parádní

Proč mě tvé problémy s cestováním nepřekvapují? :-D :-P Ale jinak hezký :-)

Příspěvek nádhený, ten prostě musel na hlavní stránku :). Hezky se to četlo Mambo :)

Mě se to líbí moc :-) :-) :-D :-D

dobrý :-D :-D

Tak hlavně,že sis to užil. ;-)

Slušnej sloh, slušnej....

Tak ten batman je fakt boží :-D

krásný počteníčko :-)

Batman car :D :-P

Batman car :D :-P

No s navigací mám zvláště v Itálii velmi kuriozní zážitky...Kolikrát nás zatáhla do takových situací,že jsem se potil i na patách! Říkali jsme jí proto "Nataša", protože byla taky tak blbá a než jsme někam vjeli,tak jsme to radši prubli pěšky. Jinak zajímavý článek, Itálii mám projetou křížem krážem a docela by mě zajímalo,za jakých podmínek a kde se tam dá s detíkem hledat. :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru