SCHLACHT BEI SOOR 1745 - BITVA U ŽĎÁRU

Kategorie: Vzpomínkové akce

V sobotu 26. září 2015, se ve Stříteži u Trutnova konala vzpomínková akce u příležitosti 270. výročí bitvy u Žďáru (30.IX.1745), spojená s odhalením a vysvěcením pamětního kříže k uctění padlých vojáků. Kříž posvětil trutnovský jáhen Michal Nesvadba, za což mu patří naše poděkování. Při této příležitosti byla odhalena i informační tabule s informacemi o průběhu bitvy a k vidění byla i menší výstavka munice a dalších artefaktů týkajících se nejen této bitvy, ale i války z roku 1866, která těmito místy též prošla. Akce byla ukončena zapálením svíček u pamětního kříže.
Doufáme, že se akce všem přítomným líbila a že od soboty 26. září už to nebude jen "zapomenutá bitva", ale opět najde místo v naší historii jako "BITVA U ŽĎÁRU, stejně jako je známá v Německu, jako "SCHLACHT BEI SOOR".
Děkujeme všem za ůčast a podporu a poděkování patří i Městské policii Trutnov, za zajištění bezpečného provozu v místě konání akce.

V příspěvku bylo použito několik fotografií od kamarádů a z Trutnovinky.cz

VOSA64

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Pekna akce, krasny pocasi a hezky fotky:) Babicka jak od Bozeny Nemcovy :-)

Dneska jsem jel kolem a je to super,jen doufam že to tam někdo nesundá traktorem jak pojede na pole. Jo a před Stříteží někdo hledal a měl Octavii combi zaparkovanou u lesa ;-)

Před Stříteží se hledat nesmí nebo co :-O

nadlacan ..... tam je to v pohodě :-)

Já jen abych věděl koho jsem viděl :-D bylo to na strništi po kukuřici :-D

DOBRÁ PRÁCE ....Skvělý den a perfektní hledání na místech bojů.Díky a snad někdy někde Yetan&Tatka 8-)

Moc pěkné :-)

Toš máte tam pěkné gule :-)

Díky všem za podporu a komentáře ...... bohužel město Trutnov opět nezklamalo .... někomu v zastupitelstvu leží naše snažení hluboko v žaludku a tak nechal z Trutnovinky.cz odstranit článek a fotografie z akce ..... no holt, cenzura je cenzura ..... :-/ :-/ :-/ .... pokud někoho článek zajímá, dá se ještě otevřít na fb v mé skupině BURKERSDORF 1745

moc pěkný
taky chválím
škoda že něco podobného chybí
u "naší" bitvy u Hudcova 1762...

To VOSA64:Jak jsem se už minule zmínil,smekám ve váš počin,dokázali jste nemožné,a to právě město Trutnov asi nemohlo překousnout,ba na to nepřišli,místo,aby byla soudržnost,tak vždy se někdo najde,který hodí klacek pod nohy,institut atd.Ale kravaťáci jsou nejchytřejší a když se na úřadě nudí,tak vždy něco vymyslí,aby vlastně něco vymysleli :-D.Gratuluji vám chlapi,a myslím si,že by to měl býti přínos dalším generacím,co starší pardálové dokážou,jak si připomenout věci,ve vašem případě dnes už připomenuté,a nebejt vás,tak zapomenuté ;-)

Tak taky gratuluju, že jste to dotáhli do konce. To ale ještě konec nemusí být. Když se jim to tam nelíbí, o to víc jděte do toho. Já jsem tuhle akci prošvihnul, ale taky jsem se tam dost nachodil. Úlovky ale nic moc. Určitě se tam ještě vrátím a přidám do sbírky.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru