Tejon Akademie

Kategorie: Akce LP a Archeo LP 2010

Ohledně bezkonkurenčního jednotónu Tesora Tejón je v hledačských kuloárech rozšířeno mnoho různých řečí. Ta nejklíčovější vyplývá z nedostatečné obeznámenosti obsluhy, která těžko nachází správné návyky jak detektorem poznat hlouběji uložené tvarované a také kované železo. Ovšem, to se nechá napravit. Protože Tesoro Tejón je extrémně citlivé VLF na vysoké frekvenci, a zároveň je bezvadně klidné, a nebylo mě jedno co se kolem tohohle supertuned detektoru šíří za skeptické povídačky, rozhodl jsem se v rámci projektů spojených s DETEKTOR CENTRÁLOU a ve spolupráci s Lovcem Pokladu uspořádat Tejón Academy.

Sobotní program je připraven nejen pro Tejónisty, ale také pro uživatele Tesor Cibola a Vaquero. Ty mohou být v rukou vyspělého hledače hodnotným nástrojem, a budou potom plnohodnotně konkurovat i řádově dražším přístrojům s displejem.

Detektor kovů Tesoro Tejon

Program je postavem na pochopení odladění vlivu země, na využití výhod dvojí diskriminace u Tejóna a vysvětlení extrémního významu VCO, které mají jak Tejón, tak Cibola a Vaquero. Na pořadu dne budou i finty s posuny frekvence u Ciboly a Vaquera, nebo ukázka Power Balancing ladění podle legendárního amerického hledače a dlouholetého prodejce značek Tesoro, skutečného guru jednotónových přístrojů, Monte Berryho. Čeká nás také kousek společné práce a poznání činnosti různých sond pro Tesora na polygonech. Jak separačním, kde uvidíte nepochybně velké věci, tak hloubkovém, kde se podíváte skutečně pořádně hluboko, to nepochybuji.

Lovecká chata není nafukovací, ale přespat se tam nechá, od pátku do neděle. Kdo bude chtít, může v neděli pomoci s detektorovým průzkumem jedné - dalo by se říct nedaleké - středověké archeo lokality. To znamená včetně zaměřování nálezů a asistence při jejich odborném vyjímání, budou-li, to vše pro příslušné místní muzeum. Byl bych moc rád, kdyby se pár dobrovolníků s Tejóny, Vaquery a Cibolami pro tenhle úkol našlo.
 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Jedu.Pojedu ze Znojma,ale určitě to bude stát za to.Sice nevím kde tu chatku najdu,ale uvidím.Budou tam nějaké ukazatele,jak tomu bývá např. při předváděčkách LP?

Budou ukazatele, bude tady i mapka, a vlastně,místo je stejný jako jsme měli to hodně dobré setkání Minelab Clubu, tam u článku který byl pozvánka už to visí, tady na lovci. Ale příjde to i sem, jasně.

Zdravím - chtěl bych se skromně optat, jestli by nebylo možné pořídit z této akce video - pro ty, kteří musí v sobotu pracovat a nedostanou se nikam :-)

Taky bych se přimlouval na zdokumentovaní této akce, bohužel se nemůžu dostavit. :-(

Jak znám Jiříka vše bude super zdokumentována - včetně občerstvení ;-) ;-) ;-) :-D

To mě mrzí, musím v sobotu do rachoty :-(

Když bude někdo za kamerou, tak bude i materiál na video, proč ne.

Ano, je to hlavně pro začátečníky a třeba trochu pokročilé.

Pokud mi do toho něco nevleze, přijedu. Chci Tejona lépe poznat, snad to bude užitečný.

Jirko jestli vše platí tak přijedu ;-)

To Henry: Díky! To sem potřeboval slyšet!

Tak odkaz na mapu je zde: http://www.mapy.cz/s/8pzk

Ukazatele :-D posledně všichni bloudili jsem zvědav kolik lidí se dostane do toho JZD posledně jsme tam byli minymálně 3. To je tak když věříš tý paní v tý krabičce na skle :-D :-D :-D

Ukazatele budou. Jako minule. Jeden dám tedy k JZD. S textem: Tudy ne. :-)

zdravím,
taky bych se rád i s kámošem účasnil této akce, šlo by zaslat GPS souřadnice? díky
martiga@seznam.cz

... tak tady jsou nějaké navigační podrobnosti:
http://www.detektory-vychodni-cechy.cz/news/tejon-academy-/
:-)

První účastníci se začali sjíždět.... jeden se hlásil z Lovecký už v devět ráno, dneska. Sice to je o chlup dřív, ale i to se cení. :-)
Dneska jsem získal pytel čediče, 2 druhy, tak do programu přibude reakce detektoru nad čedičem.Je se na co těšit, myslím. Bude ale hnusně, asi i pršet. No, co se dá dělat... :-) :-)

Mapa je přesně tady.
Jídelníček sestaven. Čedič připraven. Cile si klidně vemte. Budou k dispozici i nové bezdráty na Tejon. A už to začne.... :-)

Bylo to tam super,kdo nebyl,tak zaváhal :-P
Veliký dík litrfree,stanici a sfx

Bylo to opravdu skvělé, jěště jednou děkuji Jirkovi i Staničce která o nás pečovala jako o vlastní :-D škoda že jsme nemohli zůstat až do neděle. čůs ze západu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru