Testování Equinoxů u Norda

Kategorie: Pozvánky

Tuto sobotu, proběhne na Horské chalupě Arnika u Starého Hrozenkova, testování Minelab Equinoxů na Nordově polygonu. Akce se muže zúčastnit každý, kdo si chce ověřit co tento nový detektor od Minelabu dokáže. Samozřejmě si můžete dovést jakýkoli vlastní detektor a s ním si projít polygon a udělat si představu.

Od 10:00 h se Vám budeme na polygonu věnovat v sestavě Nord, PilotK, Jaccob, Libmus a Elmara. Oficiálně se testování uzavře v 14:00 h, ale samozřejmě stejně jako na každém jiném hledačském srazu se asi bude ještě dlouho vyprávět. Na srazu se budete taky moc potkat s naším vedoucím servisu Peťou Zuklínem, pokud se budete chtít pobavit o technických parametrech jednotlivých přístrojů Minelab co nejpodrobněji.

Pokud byste se chtěli na Arnice ubytovat k dispozici jsou chatky. Jelikož tam je velice špatný signál mobilu, ubytování vyřizuje Nord (Pavel) na telefonu 608 808 817.

Chtěl bych taky Nordovi rovnou poděkovat za přípravu polygonů, kdo již byl na minulé akci tak ví, že kluci ty polygony staví opravdu skvělé. Prostě tak, aby si každý hledač opravdu sáhnul se svým přístrojem na maximum možného. Navíc se o nastavení Vašeho detektoru při podobném testování leccos dozvíte.

Příjezd k chatě Arnika

Od Uherského Brodu směr Starý Hrozenkov. Před motorestem Rasová(Nový Dvůr) odbočit vpravo směr Mikulčin vrch.A vyjedete nahoru- zde se Vám cestou otevírají úchvatné výhledy do okolí.Po levé straně minete sjezdovk u

Lopata a po dalších 500 m je odbočka vpravo směr horská chata Arnika ( jede se tudy i k horské chatě Jana).Po dalších cca 300m lesem po asfaltové cestě přijedete k rozcestí a dáte se vpravo směr Arnika.Po 80 m jste u cíle a naskytne se Vám další úchvatný výhled do krajiny.Bez problémů zaparkujete před chatou cca.30 míst.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Vypadá to dobře ale mám to jak do Čáslavi 155km a skoro 4,5hoďky v autě tak to nedám ;-)

Budu hnít v práci :-/

mohol by som poprosit o GPS suradnice miesto konania... dakujem alebo nejaku mapku...

https://www.google.cz/maps/place/Horsk%C3%A1+chata+Arnika/@48.9418695,17.7956434,14.5z/data=!4m7!3m6!1s0x47135d94fa26e243:0xf081b06f88f9ad3a!5m1!1s2018-04-08!8m2!3d48.943283!4d17.803692?hl=cs

kdyz me neselhaji plotynky tak se stavim :-)

https://mapy.cz/s/2w1Ss

Pokud bude chtít někdo přespat z pátku na sobotu,jsou volné místa v chatkách po 8 lidech. V chatce 4 dole a 4 nahoře v podkroví.Chatky mají přímotopy a vlastní sociálku a sprchu. Kromě zmíněného wc a koupelny je původní retro výbava z 80.let 20.stol.pro pamětníky ;-)Ale zato s úžasným výhledem do krajiny.Cena je pevná 400Kč na osobu a noc ,platí se na místě u provozovatele areálu.Objednává se na tel.čísle v článku.

Restaurace nabízí mimo jiné 4 teplé jídla dle denní nabídky. A otevírá se od 10,00.V pátek zavírá v 22.00 a jídlo do 20.00.

Na polygonu bude možno otestovat dosahy na nejčastější cíle za zlata( 4 x) stříbra (6x) a pak hloubkově uložené relik předměty a i něco pro válkaře ;-)Všechny cíle budou uloženy na hranici dosahu Equinoxe,aby jste si mohli vyzkoušet porovnání s detektorem každého z Vás.Mám přislíbenu návštěvu kluků snad se všemi předními značkami detektorů ,které se nabízejí a prodávají v ČR.Takže porovnávat bude opravdu co. ;-)

Tak snad se povede něco otestovat. Moc mě mrzí že když je super akce a hlavně na nox, kterej bych chtěl prodebatovat s profíkama je to 400 km ode mne. Tak hold snad jindy a jinde. Nox zatím maká pěkně ale právě tohle by bodlo jako sůl , teda aspon mě :-D . Tak si to užijte lovci a kolegové.

Cez vykend je to ako s restauraciou. Da sa nejaky teply obed? Ci je zavrete?

Ano oběd výběr z 5 jídel dle denní nabídky.Klasická česká kuchyně.A myslím ze dvou polívek výběr.

V sobotu restaurace otevřena od 10.00 do 22.00

Jo a pro ubytované je možnost domluvit snídani od 8.00.

Je skvělé, že dobré akce jsou tak blízko mého bydlište toto je třeba jen 460km :-)

A ještě malá oprava v textu nahoře.Signál mobilní je v okolí Arniky vynikající.V těsné blízkosti mají vysílač snad všichni čeští operátoři.Pouze by mohl být problém dovolat se na provozovatele areálu,proto kdo bude chtít přespat zavolá mě a já to s provozním domluvím. ;-)

I přestože jsou v těsné blízkosti vysílače mobilních oprátorů tak gm4,Equinox a Goldmaxx co jsme dnes zkoušeli, fungují bez jakèhokoliv rušení.

Kromě hloubkového polygonu,který tentokrát bude pojat velmi netradičně a snad všechny příjemně překvapí,tak stejně ,jako před dvěma lety v Hluku ,zde postaví Radek S. separační polygon.

Bude někdo testování natáčet?

bude moznost pak nekde videt vysledky porovnavani?

Safra , rád bych toho Noxe omrknul...Ale je to 333 kiláků

Co to takhle udělat někde u Prahy a né skoro na Slovensku ? :-(

Kluci Vy tam u Prahy máte skoro pořad nějakou akci :-) To my tady naposled před dvěma lety.

Pro kluky z východní Moravy a západního Slovenska je to zase strašně daleko do Prahy :-)

A pro holky taky ;-) ;-)

Zdravím
Chci poprosit nějakého účastníka zájezdu-)), jestli by mě pak mohl ,,i formou pm,, podat report o- hloubkově uložených předmětech a i věcech pro válkaře. Jak si ten či onen detektor vedl.
Děkuji moc.
Ps. Drobné předměty, zlato ani dosah na mince různých velikostí mě nezajímají. ;-)

Zdravim ,
Přemýšlím o tom. .... přidal by se někdo z prahy ,okolí nebo cestou po d1 ?? Volejte 725582187 tibor

Cortes,které cíle by Tě ,jako válkaře zajímaly nejvíc a v jakých hloubkách? Poraď

Napíše pak někdo porovnání s gm4? :-D

nord, no já myslel, že už to máš zahrabané. Klasika, např. přezka ww1,ww2, německé ID. A u těch hlubokých předmětů-)) mě je jedno zda budou simulovat depot, nebo bednu nábojů, ešus atd :-)
Co bude, to bude.Jen vědět co a jak hluboko.
Ps. Udělej tam i jeden,dva klamné cíle-)) tzn. že tam nic nebude.Pak napiš kolik hledačů tam něco vidělo. :-D
Děkuji

nord. Ps. Hloubky nechám na tobě, ale pod 50 cm to nemá cenu. Pokud máš: medaile tlustá kolem 3 mm, průměr 7 cm, tak to by mě taky zajímalo, ale taky nejméně na 50 cm.
Ale je to vaše testování, no budu rád když tam něco z toho dáš.
Opravdu díky moc.

Cortes ano prázdné díry tam budou taky.To bude pro žluťáky :-)
ID mám v plánu,přesku taky, ešus taky. Dám to na hranici dosahu EQ800.

I tu medaily

nord
Děkuji :-)

No super a iba 150km kameňom dohodíš,že by som vyvetral CTX omrkol EQ a pozdravil sa s kamošmi, "slušne bez Tatrana" :-D

Nord - mohu se zeptat , bude z akce zpracované nějaké info i pro nás ,co jsme z dáli ? a jěště , ty jsi vlastník EQ 800 ? Děkuji

ExDjj Tatrana vem, Pilot by bez něj neusnul :-D

Ano jsem vlastník mimo jiné i EQ800.A co se týká infa z akce , předpokládám,že Marek a kluci zpracují vše,tak,jako vždy.Pokud by jsi měl nějakou určitou představu o výstupu infa z akce ,tak ji sem napiš.Třeba to bude inspirující.Já osobně nic natáčet nebudu.Beru to hlavně,jako přatelské setkání ;-)

Dotaz na videa: ano, budeme tam točit a to jak testování tak instruktážní video, které pak přidáme na LP. Počasí by mělo být slunečné, tak to bude mít krásně horskou atmosféru ;-). Navíc asi s Pilotem uděláme i nějaký raport na LPčko ;-)

No to je super:-( 480km do Stareho Hrozenkova od Sokolova u Karlovych varu??To je docela štreka bych řekl nééé??Jak psal Elmara budou to dávat na LP. :-D Počkáme si na víííííííííídejko už se těším ;-) ;-)

Škoda že to mám dost z ruky, velmi rád bych se nechal kvalitně zaškolit ohledně nastavovaní Noxe. Takže se moc těším na instruktážní video a diskuzi která se tu po akci jistě rozeběhne ;-)

Ak mi to nenaruší partičku golfu tak sa stavím, mám to okolo 40km. 8-)

...joj tak to tam pořádně otestujte a budu se těšit na sqelé video...bohužel na direkt moc daleko 510 km...

Do kelu!! Len kúsok 92km cca 1.5h . Akurát keď mám pokazené auto(2hmotny zotrvacnik). Hádam od niekoho dáky voz zoženiem. :,-( :-)

Ahoj Norde ,mám dotaz. Jak se ti jeví equinox proti etracku? Je lepší oproti etracku? Bude na akci Olda alias Hába?

Mirda...EQ se mi líbí,ale etrac je pro mě taková víc srdcovka.A Olda doufám přijede.

Ahoj Norde ak sa možem opytať v čom vidis +/- Equinox vs CTX keď už maš oba.

No já osobně vidím ctx ,jako Mercedes a Equinox ,jako luxusně vybavenou Octavii.

Dacia Duster :-) :-)

V jednoduchosti je síla. ;-)

Já mám gm4 celkem rád.I přes všechno co mi na ní vadí.

Asi na to neumím odpovědět.Každý z nás je jedinečná osobnost.A každému sedne úplně něco jiného,co se detektorů týká.Přijeď si to v sobotu vyzkoušet a vytvoříš si vlastní pohled na věc.Pokud mám mluvit čistě sám za sebe...pro mě je jednoznačná volba Equinox,ale jsem strašně neobjektivní.Prostě Minelab je pro mě číslo jedna.A tím důvodem je to,že asi nejlíp na světě ze všech detektorů, zvládají různě mineralizované půdy.

S aktuální verzí Deusu nemám žádné reálné zkušenosti.A sám jsem zvědavý na sobotní srovnání Deus vs Equinox.Přijedou tam kluci co mají s Deusem hodně nachozeno.Takže se necháme překvapit.

Jedna z věcí co mi na gm4 v porovnání s Equinoxem vadí jsou právě ty koksy.S
Equinoxem o nich nevíš.Když si u gm4 snížíš diskriminaci k jedničce,tak kopeš jeden za druhým.

Pokud se všichni spokojí jen s videem tak to bude smutné :-)

Tak já teda dojedu nebo dojdu, mám to sice daleko, nějakých 40 km, ale video mě asi nenadchne.

Ax13 já děkuji za tvůj.

Včera se předběžně domluvila podobná akce na druhou polovinu května na Brandlíně. Akci bude organizovat Libor (war centrum Rudolec). Všechny podrobnosti dáme na stránky na konci dubna. :-)

Dobry deň sú tam chlapci s deusami vitani? alebo máme zostať doma. Ako to je naozaj!

S jakýmkoliv detektorem je kdokoliv vítaný ;-)
A kluků s Deusem tam bude dost :-)

Naozaj? nám zakazujú podobné akcie som z hnutie od Kratochvíla a hovoríme že najlepšie detektor je xp deus Budeme sa tešiť dovidenia

Nemel nerozumím.Kdo Ti co zakazuje? ;-)

Nemel no najlepší podla mňa ako v čom vo všetkých smeroch asi tažko taký zatiaľ nieje. Ale o tom si asi pokecáme na mieste kľudne ma tam vyhľadaj rad pokecam k veci a konštruktívne a bez emoci.

Klidně přijeď.Je to testování Equinoxe a 90% lidí zajíma právě srovnání s Deusem.A jak zabezpečit lepší objektivitu,než že přijede někdo kdo mu 100% věří a umí s ním a navíc je v jiném politickém hnutí :-) Legrace
:-)Na žádne hnutí si v sobotu hrát nebudeme.Přátelské testování.A polygon bude pro všechny detektory stejný. ;-)Takže jasně měřitelné srovnání.Těším se na Tebe.

OK, do hodinky cesta, přijedeme a těšíme se ;-)

Tak nevím kluci jak to chodí jinde, ale na všechny naše akce jezdí každý s takovým detektorem, který má. Prohlídněte si výsledkové listiny všech ročníků Mistra hledače atd. Jediné co se na srazích neřeší je politika. Té je dost všude jinde a nechceme, aby se to tahalo do našeho koníčku. Pro nás je vždy skvělé vidět kdo a co dokáže z detektoru vytáhnout a jak velké rozdíly se projeví v nastavení mezi lidmi co to umí a třeba začátečníky :). Těšíme se na všechny, počasí má být krásné tak si to doufám všichni v pohodě užijeme. :-).

I když má být zítra krásně,pro jistotu si vemte do auta čepici a zimní bundu. ;-)

Dobrý deň všetky akcie od minelabu čo sa robia na slovensku zakáže minelab.Xp deus je tak nevyzjušený oproti minelabu

super akcia vela noveho som sa dozvedel.Ďakujem... Nevie niekto meno alebo prezyvku borca co tam pomahal s CTX a on chodi teraz iba s GPX? Mal by som par otazok... Diki

Co potřebuješ? ;-)

Dobrý deň tak po prejetí 400 km skz slovensko .100 metrov od planované polygónu nám bol daný cez cestu zátaras.Pavol a Jákysi Marek spolu so skupinou od polície nám zkontrolovali batožinu pozretí k
3 ks xp deus nám bol vstup opäť zakázaný.Tak prečo? nevadí tak komentáre čo a ako budú....
Srovnanie

Bola to fajn akcia, díky! ;-)

Nemel, ty jsi prolhany hlar 😉. Zadna zabrana nebyla, ucastnilo se 90 lidi, na polygonu bylo nekolik Deusu. Akorat jedeme s Marou autem z akce, prosim ostatni o vyjadreni. 😉

co vim tak tam bylo deusů minimálně 5

Nemel....jsi lhář prolhaný.Na akci bylo přítomno více kluků s Deusem , nikomu nebyl zkřívený ani vlas. Ještě ve 3 hodiny jsme se věnoval pánovi s Deusem a v klidu jsme všechno probrali a prošli celý polygon. Všechno proběhlo naprosto v klidu. A prosím o vyjádření všech zůčastněných , jestli jsme někomu bránili v testování, nebo jestli jsme uráželi nějaké značky detektorů. Přítomni byli i moji kamarádi z Polska s Rutusema . Věnoval jsem tomu spoustu času a toto mě opravdu uráží.
:-(

Nemel - neuvěřitelné so tu sereš za nesmysly... Byl jsem tam, bylo tam i spousta kluků z SK, byli tam i Deusáci, supr akce, organizátorům velký dík. Co tam ROZHODNĚ nebylo, tak nějaká "polícia" a podobné báchorky, které tu plodíš. Chápu, že někomu ten EQ skutečně leží v žaludku, ale tohle už je přes čáru, hodně ubohé... :-/

mate uz nejake videa chlapi? =) ...a te provokace bych si nevsimal.

Zdar norde, tak si snad dělal srandu-)) zábrany a pod. To nemůže brát nikdo vážně :-D
Tak přeháněj, referuj, tabulky, videa, atd.
Děkovačka
Ps.Tady je jedno video od našince na pražáka.Co na to říkáš? Kopatelný je až pod 30cm , což není špatná hloubka. https://youtu.be/2w6md1MpR9E

Videa se musi sestrihat 😉

Tak i nějaká od ostatních. :-) Jsem doma s bolavou držkou-)) a wot mě už neba. Válkaři, hloubkaři, pište. I na FC
Díky

Cortes...chlape zklamu Tě.Od 45 cm byla skála,tak jsem neměl sílu to prorážet.Měl jsi tam jen ID a přesku.Eq to viděl,ale vítězem na tyto hlubokè cíle byl Etrac,CTx a pak se podrž Fisher CZ5 ;-) ;-) ;-)

No neke, starý CZ5 :-)
Já měl Fisher 1270 a doteď lituju prodeje.

Nord nebol to nahodou Fisher CZ 3D Quicksilver? len pre istotu, bol dost otlčeny a fachcal neskutočne jasny signal jak vinko.Musim dodat ze mal sondu 27cm. A s tou zaterasou tomu neverim odchadzal som o 14:00 cez den tam bolo min 5 deusov a vladla priatelska atmosfera. Ten Fisher ma max. prekvapil uau. :-D

Freexxx..myslím,že CZ5 ;-)Ale ať se klidně vyjádří majitel ;-)

Ja som ho videl z pol metra, bol to CZ5 a išiel fakt dobre.

Ako pišeš CZ5qsilver bral to bez problémov všetko,Nord paradny polygon aj celá akcia zas viem o niečo viac a skusim prelusknut ten smooth. :-D ;-)

Kluci někdo z Vás mi daroval víno za přípravu polygonu.Nevím kdo to byl,ale moc děkuji.Předal jsem ho Martinovi z Lipova co mi pomáhal kopat a vysekávat do boku děr otvory.A ještě chci poděkovat Jirkovi z Uh.Brodu za pomoc.Klukům z Polska a ze Slovenska za pomoc při úklidu a Vám všem co jste přijeli za účast,díky ;-)

Akcia super. Nemel je jasny provokater.

Moc se mi to líbilo.Nastavil jsem si díky tomu Equinoxe jinak,než jsem byl zvyklý doteď.Nemel je vymyšlený nick a lhář,vůbec na to nereagovat.

Nemel čo ty tu trepeš je fakt hrúza. Nikdy som nič také nepočul od nikoho a to tam chodim isto častejšie ako ty a to som u tej konkurencie vyhral Deusa v tombole a chodím si kde chcem a stretávam sa s kým chcem, kde tie hovadiny berieš...

Super akce, velký dík všem klukům co to chystali a předváděli, mám jasno,testoval jsem svou xteru 705,noxe 6 a noxe8,polygon perfektně nachystaný.K těm deusum - žádná nevraživost opravdu jen seriozní porovnávání.A ten fischer opravdu chodil neskutečně.

A samozřejmě děkuji Markovi,Pilotovi,Liborovi,Meldovi, Zuklošovi :-)

škoda,že akce byla takhle daleko,taky by se mohlo nekdy něco podobného u nás na divokem zapade :) jinak ale co nejake presne výsledky,konkretni cisla,jak dopadl nox a jiné stroje na jake cile a co ty deusy? :D

Čo to je za kokota ten nemel, poznáte ho niekto osobne?

Výborná akcia . Veľmi kvalitne pripravená . Fajn ľudia . K otázkam od ExDjj , kimlo
freexxx . Ano moja CZ 5 od fishera pracovala uplne normálne .Mal som všetky ciele to je fakt . Ťahá jej na 30 rokov a tak jej už musím onikať :-O

To čo písal Nemel je naozaj k smiechu asi paranoja .
:-D :-D :-D

Samozrejme CZ 5 ide fajn ale život je i o lahkosti stroja moderne atď . V konečnom dôsledku je tu vždy ten najdôležitejší faktor a tým je koncový človek , ktorý detektor drží v ruke .

Nuž Slováci sme si boli pár metrov za hranicou zaspievať lebo u nás je to ako v rozprávke po hranicu je zakázané :-D

Ďakujem za perfektne pripravený polygon kvalitnú akciu

"Onikat" pekne si to pomenoval zaslúži si :-D

ExDjj :-D cz 5 je už babička . Má už nejaké polepenia páskou ale ešte ide :-D

Ešte poctivá Americká robota ale neboj ak niečo na nej pusti dám ti to ja alebo u Mareka dokopy a prežije nás s prehľadom 😀

ExDjj veľmi pekne ďakujem vopred za ochotu .

Ahoj všem

Tak jsme doma, musím říci, že D1 opět nezklamala... je to opravdu o nervy :)

Děkuji všem za skvělou akci a Pavlovi za opravdu dokonalý polygon. Tohle bylo testování jak má být. Zítra chci dát na web článek o našich nastavení Equinoxu. Máte také natočené čtyři detektory jak prochází celý polygon. Jsem opravdu rád, že si tolik lidí mohlo otestovat co EQ dokáže. Je mi pouze líto, že jsem neviděl v akci CZtko :).

P.S: Nemel... trollové na LP nepatří!

Elmara pekne napísané polygon bol naozaj výborne pripravený . Ak bude ešte podobná akcia rád sa zúčastním Cztko predvediem . I keď CZ5 má fajn dosah ale i diskrimináciu je dosť ťažká a poznať kombináciu tónov aby majiteľ vedel spolahlivo vyhodnotiť cieľ nie je vôbec jednoduché ako by sa zdalo . Ale kto sa to naučí je to spolahlivá diskriminácia . Oproti EQ je to uplne niečo iné . Deus išiel tiež fajn ale mať baterku zaliatu v cievke je podľa môjho názoru veľkou nevýhodou . Ľudia čo hladajú bežne 12 a viac hodín denne by túto inováciu neocenili . Akumulátor v EQ ľahúčko dobíjateľný power bankou je krok do predu . Toľko môj postreh .

Ľudia ako Nemel sú na všetkých fórach . Mne vadí , že používa lož ako pracovný nástroj . Gramatika bude asi slabšia stránka u Nemela , ktorý štartoval minimálne z ukrajinskej hranice a to musel chodiť krížom krážom aby tých 400 km cez tú našu obrovskú krajinu urobil :-D

Deus chodil tiež fajn?Tak to jsem byl asi na jiné akci😊To cvrdlikání z totálně přehulené citlivosti a kouzlení na každým cílem a tvrzení,že ta změť pazvuků,je signál.Tak to sorry. :-) :-) :-) :-)

Rome to som už nepozoroval tak do podrobna :-D :-D :-D ale nejako sa triasol a mrkotal deus to je fakt . Ja na CZ 5 používam iba koliečko OFF a ON . Nič viac netreba . Vôbec ma nezaujíma mineralizácia ani nejaké iné tlačítka . Ničomu neporidávam ani neuberám všetko ide ako má .
U mňa je signál jasný alebo žiaden . Nič medzi tým nie je žiadne trasenie , chrchlanie , mravčanie ,cvrdlikanie , bublanie ani nič podobné .
Cink a je to tam :-D
Čo som však očkom pozeral deus je horší ako EQ.

čistě náhodou, nebyl na akci někdo s F75 LTD 2 verze? Doufám, že akce v květnu na jihu čech klapne,jak předeslal Marek. Rád bych ozkoušel. Díky za info...

Belham..bohužel tam s F75 LTD nikdo nebyl.A bylo to škoda,protože se na něj přijela podívat a chtěla si ho vyzkoušet jedna slečna a z celkem velké dálky.

Ještě k těm výsledkům různých detektorů.Je potřeba vzít v potaz to,že v jednu chvíli mělo puštěno detektor možná 40 lidí a to rušení tam prostě bylo obrovské.Navíc jsem.si všimnul jedné věci,že když se pustí Equinox, tak etrac,ctx3030, deus a další prostě v jeho blízkosti neměli šanci.A naopak víc Equinoxů vedle sebe se relativně snášelo ;-)A,že gm4 i když tam rušena byla ,tak ne až tak moc,jak jiné detektory.

A k polygonu.Původní záměr byl,že se Marek zastaví s Equinoxem začátkem dubna a natočí ho,jak funguje na svahovém ,chodícím polygonu co mám vybudovaný už několik let nedaleko v lese .Jenže se mu i mně začalo ozývat velké množství lidí z Moravy a ze Slovenska,že by to chtěli vidět a porovnat si EQ se svým detektorem.A v tom lese se nedá parkovat a víc,jak deset lidí by se tam nevešlo.Takže jsme hledali vhodné místo pro asi 40 lidí, s možností vybudování svahového polygonu.

Zvolila se horská chata Arnika a provozovatel nám dovolil rozkopat polovinu louky.
:-) Jednalo se tedy o velmi uhutněnou půdu,neoranou od 50.let 20.století.A jak ,jsme později zjistili v 50cm hloubky už se nacházela pískovcová skála.Na druhou stranu, půda byla prakticky bez negativní mineralizace, ovlivňující dosahy detektorů.

Louku jsme rozdělili na několik samostatných polygonů.
Malé AG
Velké AG
Zlato
Relic předměty a depoty
Válka

Po vykopání díry jsme vyráželi do boku otvory pro vložení pravítka .Na tomto pravítku byl umístěný cíl.Vyrážení bylo z toho důvodu,abychom nenarušili půdu nad cílem a vyhnuli se taky falešným signálům vzniklým kopanou dírou .

Malé AG
Replika římský denár AG hloubka 18cm a 23cm
Uherský denárek 17.stol ...průměr 14mm hloubka 10cm,12cm,15cm,20cm
Replika keltského oobolu...materál AG,jen tedy bez ražby.
5cm,10cm,12cm


Velkè AG
Pražský groš 27cm,33cm,40cm
Tolar 18.stol 40cm

Zlato
Dukát 25cm
Řetízek 5g. 25cm
Prsten 3g. 20cm
Nuget 1g. 12cm


Relik předměty

Replika bronzové sekery ...hloubka 40cm
Simulovaný bronzový depůtek ...hloubka 40cm

Válka
ID hliník...45cm
Přeska ....50cmboli všetky ciele na plocho?

dakujem za super akciu a Pilotovi za nastavenie noxa :-)

Tolar a pražák v 33 cm...byly mírně nakolněné.

Další podobná akce proběhne na konci května na Brandlíně. Ta bude spojená i s hledáním a bude od pátku do neděle. Datum je už daný a pozvánku tak dáme na web do konce dubna. ;-)

bude aj viedo s CTX na polygone? nakolko po zmene nastaveni ,od vysokeho pana meno bohužial neviem, moj aj iny ctx mal audio odpoved ale identifikacia ciela na displayi bola kde tu tam pixel a jasne id nebolo a signal isiel na hlbokych cieloch do zeleza. bolo tam vela ludi teda aj velke rusenie neviem ci je tym alebo co si o tom mysliet. S tou identifikaciu audio a display by som hravo ciel presiel... a ani nekopal. Pokial mate overene nastavenia prosim o zaslanie... Ďakujem

citam citam a docital som sa funkcia target trace "graficke vyhodnotenie ciela na obrazovke" je ucinna len do 18cm. mozno toto je to co ma furt myli... http://www.metaldetectingworld.com/e-trac_ctx3030_coin_program.shtml
:-/

CTX 3030 nemáme. Bohužel se někdo neobjetoval aby si "zahrál" . :-) Grafické vyhodnocení je závislé na velikosti cíle a hloubce. Není to ale u CTX nijak podstatná věc :)

škoda preškoda bolo nas tam s ctx min 4. keď ste nemali mohli ste nás osloviť kľudne by som Vám požičal aj moje mal som tam aj viac cievok. Teraz zrovnavacie videa bez ctx mozno aj bez DEUS môžu pôsobiť ako učelové v prospech EQUI. Z Vaších úst som akorát začul že kdo ma odvahu s CTX nech sa prihlási toť vsjo. Ja som odvahu nemal nakoľko mi bolo upravovane nastavenie od "experta" a nie len mne ale aj ostatnym CTX lebo naše nastavenia nevideli ani polovicu cielov...

Na nejbližší akci na Moravě natočíme i CTX a Etraca.Je to moje chyba.Nastavil jsem si tam něčí CTX,že projdu polygon a Marek to natočí a pak jsem tam někomu začal zase něco nastavovat a odpovídat na otázky a zapomněl jsem na to.

Ale vím přesně,jak dopadlo( v mém nastavení) na všech cílech v porovnání s Equinoxem a Etracem( v mém nastavení).

To Edu. Stál jsem kousek od tebe a od toho tvojého kamaráda v té zelené bundě.Mával si tím polepeným detektorem nad tou sekerou ve 40 a strašne silný signál .A pak hned tomu tvojému kamarádovi na té sekerce ukazovali nějací kluci Deuse a ozývalo se jen železo a povídali mu to je kopatelné.
:-P

Norde, môžeš mi prosím poslať to tvoje nastavenie etracku? Ja som sa stretol s kolegom čo tam mal etrac a keď už bolo po akcii akurát ste zberali polygon, stretli sme sa pri aute a povedal mi že si mu ho tak nastavil že mu bral všetky ciele. Reku daj, pozriem to, tak zapol detík a diktoval mi nastavenia, ale pri niektorých parametroch si nebol istý, vraj niečo iné si mu nastavil a niečo iné tam teraz ma.. ale aj tak som si nastavil podľa toho či si pamätal..

https://youtu.be/1oV7UlwiKfg

Rome ano spomínam si . Ono na mnoho cieľoch skolabovalo mnoho prístrojov to je fakt . O deusa som sa veľmi nezaujímal , lebo ho poznám . Prístroj s baterkou v cievke je pre mňa pasé i keby išiel rovnako ako fisher čo nejde ani len náhodou .
Na tú sekeru mal fisher cz 5 približne 10 cm rezervou s jasným farebným signálom a ďalších 10cm kde by cieľ nevedel diskriminovať ale mal by ho s prehľadom . Samozrejme keby som vypol železo tých 10 cm by som strácal uplne dobrovolne . Túto chybu žial robí veľmi veľa ľudí . Dokonca viacero mi povedalo , že by to nekopali . Ako môžem nekopať niečo o čom viem že je to hlboký pomerne veľký cieľ a viem , že detektor to ešte nevie diskriminovať ??? Na staručkom fisheráku to funguje jednoducho a to bez rozdielu veľkosti predmetu . Ak stlačím pinpoit a ručička mi ukazuje menej ako polovicu oznamuje mi uplne jasne , že cieľ prístroj nie ešte nemôže diskriminovať a preto bude potrebné odkopať pár cm . To samozrejme nebol prípad sekery ani keby bola 50 cm . Keby bola 55 - 65 cm tam niekde by som videl túto výhodu že nikdy nevyraďujem železo . V praxi to znamená , že k mnoho cieľom sa vrátim len preto lebo som započul železo niekedy ide o hlboký cieľ inokedy zase cieľ ktorý zachytím bokom atď . Železo ma vôbec nijako neobmedzuje a to i v extrémne zamorených pôdach . Možnosti sú totiž tri. prvá je že okamžite viem , je to železo poznám podľa zvuku či má špic aké je veľké ako je hlboko a mnoho iných vecí . Napriek tomu sa mi stane , že niektoré , železo nedokážem s určitosťou identifikovať napríklad , železný krúžok . Tam je konanie jednoduché nebudem po ňom jazdiť ani sám seba klamať a tak ho vykopem . Tých želiez je minimum Druhá možnosť je farebný signál tam je to o skúsenostiach . Znamená to iba jednu vec , že zo 100 farebných signálov vykopem 100 farebných signálov . Možnosť omylu by som takmer vylúčil alebo vyčíslil v promile určite nie v 1 % . Tretia možnosť je tá najlepšia čiže vec je tak hlboko že prístroj oznamuje , že vec ešte stale nevie rozpoznať .Čiže dáva železo ktoré keby som mal vypnuté nedáva vôbec nič . To sú hraničné a extrémne hlboké ciele .
Čo sa týkalo porovnaní sklamali všetky moderné stroje okrem EQ. Ten išiel výborne osobne sa mi páči ako oznamuje , ľahkosť batéria atd komplet dobrý stroj .

škoda,že už mezi námy není delta aby viděl "ůspěch" toho jeho slavného deuse proti noxovi,jako určitě to viděl,ale ten jeho kyselej kxycht bych chtěl vidět :D

Kimlo napíšu Ti nastavení do soukromých zpráv.

Protože se mi množí soukromé zprávy a dotazy v nich na to ,jak chodil ten a ten stroj.Tak zkusím odpovědět tady veřejně.Polygon byl extrémní.Budoval jsem ho tak,aby všechny cíle zvládl Equinox.
Tak nejdřív k Minelabům.

GPX 5000 jsem testoval v pátek,protože kdybych ho tam v sobotu zapnul tak odruším většinu detektorů :-) Ten měl samozřejmě všechno a většinu cílů,jako povrchové signály ..naprosto nejlíp bral zlaté cíle.Sonda 11"DD

CTX 3030(mnou nastavené - citlivost 25,Gain 25,deep a fast zapnuty,low,multitón,conduct,treshold na hranici slyšitelnosti,diskriminace dva pásky dole,sonda 11")...neviděl pražák ve 40, dále neviděl- respektive velmi slabě opravdu jen prsknutí duťáku denár uherský ve 20cm. Římany měl oba dva krásně.Tolar ve 40cm ,tady to bral podle mě líp než EQ.Hloubkové cíle...sekera to byl krásný, dlouhý silný signál(spolu se správně nastaveným Etracem pro moje uši nejsilnější ze všech detektorů-oproti EQ už jsem jasně slyšel,že tam je dlouhý,velký předmět),Depůtek šperků -dlouhý,krásný, duťák.IDéčko,jako malinu a přesku měl líp než EQ. Zlato ....prsten super, 1g nuget hezky(líp než etrac), dukát na pohodu asi nejvýraznější pro moje uši ze všech sobotních detektorů ,ale řetízek to bylo železo -barva...přiznám se asi bych to přešel v reálu.
Koníci ...6 a 10cm na pohodu...12cm na hraně dosahu.

ETRAC(mnou přenastavený, sonda 11")...taky neměl pražáka ve 40cm. Jinak velmi podobné,jako CTX...snad jen ten 1g nuget bral špatně oproti CTX,ale zase měl výrazněji pražáka ve 33cm.Jinak vše nastejno s CTX.


Golden mask 4 s velkou sondou spider.
Říman ve 23cm ne, v 18cm ano.
Koníci 6 a 10 cm ano 12cm na hraně dosahu.
Pražáka ve 33cm slabounký signál,ve 40cm samozřejmě ne, Tolar...no...asi bych to nepočítal.
Zlato...dukát ve 25cm ne, řetízek velmi slabě,nuget ano, prsten ano,ale někdy to házel s prsknutím železa.
Sekera ve 40cm ano krásně, depůtek...železo-barva. Idéčko ano a přesku ne.
Malé agéčka - všechny kromě ve 20cm.

CZ5 Fishera,který na stará kolena porazil hodně mladších detektorů- tak toho Vám detailně popsal v jednom z předchozích příspěvku Edo.Snad jen dodám se sondou 10" .

Pak tam byla samozřejmě řada detektorů ,které měli jen třeba 2 nebo 3 cíle z celého polygonu o těch psát nebudu.Ale ty co jste viděli na videu a o kterých tu píšu patřili k té šestici nejlepších.Pořadí si každý sestaví sám,podle toho jaké cíle ho zajímají a jaké značky je fanoušek;-)

Na závěr- žádný ani nejdokonalejší polygon nedokáže napodobit přesně realitu v terénu,ale přesto jsme se snažili,aby podmínky pro všechny byly stejné a aspoň se přiblížili realitě.

A taky přiznávám,že jsem fanda značky MINELAB a některé moje názory vůči jiným značkám nejsou úplně objektivní, tak mi to prosím odpusťte :-) :-) :-)

Velice děkuji Nordovi za překrásný test detektorů! Moc jsem si přál na akci dojet, ale zdraví mi bohužel nedovolilo. A i když je fanda Minelabu, test byl určitě bez pochyby velmi čestný a objektivní, zejména, když napíše, že např. CTX nějaký cíl bere na hraně a v reálu by přešel. ;-) Jenom ještě malý dotaz: Byl Goldmaxx horší než Déus? Díky, zdraví Kaprál

Ahoj Kaprále.Bohužel jsem tam nikoho s goldmaxxem neviděl.Jen s Adventisem a to s malou sondou.Ale v jednu chvíli tam bylo tolik lidí,že mi to mohlo uniknout.Třeba sem někdo co tam s goldmaxxem byl napíše :-)

Musel jsi toho mít opravdu hodně, v 17. příspěvku Golda zmiňuješ, proto ten dotaz. Tak snad se nějaký majitel ozve. Stejně tak bych poprosil majitele Mako Cruzera, to by mě též zajímalo. Ale jak píše Edu v poslední větě poslední dvě slova - přímo na komoru... ;-)

Goldmaxxe tam měl kamarád před stavbou polygonu.Dělali jsme si průzkum lokality a toho,jak je tam velké rušení detektorů, chtěl jsem mít jistotu,že tam nebude rušení.V blízkosti totiž je obrovský vysílač pro mobilní operátory. Bohužel v sobotu na akci už dorazit nemohl.Stavba polygonu probíhala ve čtvrtek a pátek. ;-)

Kaprál-Nazdar kamaráde, dobře jsi si vybral a jsem rád že ti dělá jen radost.
Tak CTX není taky žádný všeuměl-))
Ale nemachruj, ten PG ve 40 je taky spíš jak řekl nord ve videu ..na dohledávku.
Počkej až za tebou někdy přijedu-)))
Musím před Noxem i nordem smeknout, i když jeden hraniční mě překvapil: Ten PG ve 40 + ten depot bronz. šperků ve 40. Ten depot by se podle mě měl hlásit výrazněji, když to přirovnám k tomu PG..Je to stejná hloubka. :-O Norde díky, máš u mě pivo.

A víš co překvapilo mě,že výrazně levnější EQ600 má úplně stejné dosahy,jako Eq800 a to dokonce i na zlato ;-)

To Nord: prosím tě, byla i nějaká separační část polygonu? Pokud ano, jak tam dopadaly detektory? Hlavně by mě zajímaly EQ vs E-trac, CTX nebo jestli v téhle části exceloval jiný detektor :-D?
Hloubkovou část polygonů jste udělali fakt super i popis nastavení atd u testovaných detektorů, klobouk dolu.

Bohužel nebyl.Radek,který ho měl připravit tak dobře,jako před dvěma lety v Hluku,bohužel z vážných rodinných důvodů nakonec nemohl přijet.
Ale slíbil,že na další akci v létě to napraví
:-)

...Nord... urobil si velmi pekny poligon,,a ked som pozeral video z testov ..tak ma az trhalo ,,ze som tam nemohol byt ... Mozez este nieco napisat ohladom nastavenia Equinoxu ako recovery speed , iron bias , a ine nastavenia, - a ich vplyve na dosahy ,a odozvu na rozne predmety v tomto testovacom poligone...?

Kluci co se Equinoxů týká,tak profíci v nastavení jsou Marek,Zukloš a Pilot :-)
Vím,že připravují teď o nastavení podrobný článek dle zkušeností co získali.
Já se s ním taky ještě učím .S etracem a ctx3030 poradím rád.Tam mám nachozeno.

Dakujem ti za odpoved Nord...,osobne mam ten dojem ze recovery sped 1-3 ma lepsiu odozvu- by este lepsie zapracovala na vecsich a hlbokych veciach,, a recovery od 3-5, ma lepsiu odozvu na mensie veci v hlbke...ale to je len moj nazor.... :-)

Elnino...používám 4
Korel...chtěl jsem mít klidný stroj, pokud myslíš nízkou citlivost a gain. Zem byla v automatu.

:-) Norde, trošku se musím zastat GM4, Římana bral i ve 23, sice slaběji, ale na "římanonosných" lokalitách normálně kopatelný signál - ještě jsme přece řešili tu záměnu popisků - bylo divné, že cíl ve 23 cm měl silnější signál než v 18, ale potvrdils, že to bylo omylem prohozené... Zklamal mě ten dukát, nějaký šust tam sice byl, ale přiznávám, že tenhle bych nekopal. Pak přišel Edu se zaizolepovaným veteránem,mávne a říká :"a čo by ste to nekopali...????" , pustil dědulu nahlas - a signál jak zvon... :-D :-D :-D
A ten prsten dávala jedna GM4 s tím proprsknutím do železa (i se staženým disc level na doraz), ale druhá do krásně čisté barvy, bez problémů i s DL na 3 - možná důsledek rekalibrace v Jílovém, P. Zuklín je skutečně machr :-)

Krt...tak to se omlouvám gm4 i Tobě ;-)

:-) :-) :-)


Kaprál ;-)

krte jj zvon sa vždy ohlasuje keď treba . Bavím sa . A dakujem za kompliment . Tie pasky treba každých 10 rokov vymeniť :-D :-D :-D keď to už opadava je zle :-D :-D :-D ale ešte to nezdochlo to su moje ruky . Tak prva ako lava . Prehodíš a ideš . A vela a vela

Zatial som riešil sprostosti a humor ale k akcii !!!
Výborne pripravená akcoška kde si bezplatne mohli overiť XY svoje prístroje .
V žiadnom prípade nebola tendenčná ale naopak dala učastníkom to čo požadovali porovnanie .
Bez emocií a jasne . Cením si ludí ako nodr lebo vie . Ten polygon za ten by sa nikto v europe nemusel hanbiť nie to v Česku . Bol to krásny den a takých ešte dúfam bude . Ked si bedem kupovať detektor určite od norda . Ešte raz klobúk dole pred nordom aký polygon pripravil .
Dobrých ludí sa nás tam zišlo . o:-)
Ja bývam skoro na hranici a vždy si lepšie rozumiem s českom . A vlastne u nás je zakázané spievať :-D :-D :-D

Krt jj dedula je hlas jak zvon :-D :-D :-D
Dík

cz je mozno preto taky dobry ,pretoze to je tiez multifrekvencia... :-)

a možno ani nie Elnino77 . To je od toho komu čo padne

Ja som fotograf mám prastaru zrkadlovku uplne mimo tému a mimo detektor ale stále atakujem špičku lebo chcem .


Elnino77 a multi ???? čoho ???

Musim povedať fakt pekfektná akcia super pripravené,aj počasie bolo super,skušal som si tam aj EQ 600 aj EQ 800 a má skoro podobné dosahy,Nord ból velmi ochotny poukazovať aj nastavenia detektorov.Tešim sa na dalšiu takúto perfetnú akciu,klobúk dolu.

Edu, přeju hodně štěstí - v životě i v hledání - a dědek ať ještě pár roků vydrží a vypípá nějaký ten podzemní skvost! ;-) :-) :-)

krt mchr ne ale mám dobru techniku :-D :-D :-D

Krte vieš ja to mám len tak ale minule som kopol štupel od coca cola a ver či never potšilo ma to . Bol hlboko a coca colu má rád . Odložil som si ho .

krt Ď

Toto bola moja prva akcia prvy polygon, som rad ze som isiel lebo som vahal teraz nelutujem... zena ma moc nechcela pustit kto ma vie kto nema tomu trochu zavidim :-D ... velka vdaka Nordovi za nastavenia ctx bez nich by som si skoro vobec neskrtol, polygon super, nove znamosti,skusenosti Exdjj, Edu,Palo a dalsi...tesim sa na pripadnu spolupracu, dostal som iny uhol pohľadu. V pripade konania akci okolo +- hranic SR-CR mozno aj dalej rad pridem ak sa bude dať aj na buduce mozno aj s rodinkou. Polygon bol extremny keby bol este nejaky separacny bola by to pecka. Ďakujem všetkým. Super partia od 25-70 tak to ma byť. Veľa pekných nálezov prajem všetkým.


freexxx nj k tej spolupraci kludne napíš . alebo zavolaj +0421905382210. nemám s tým problém . ženu pozdravujem a nech polavuje . Vyhodnocujem to rovnako polygon bol profi a to si cením od nord to staval . Ešte raz dík za všetko norde.

Elnino77 moja rada cz 5 si nekupuj ani náhodou . Je to stařík ťežký a k tomu diskriminácia z ktorej by si nebol ok . Chce to skušenosti potom budeš lovec . Moja rada s cz 5 žiadnu dieru neurobíš . Skôr naopak . Keby som dnes kupoval EQ bez zaváhania . Možno by som za rok či dva zistil ako to fachá . A to viem i dnes EQ na výbornú !!!

Edu ako hovoris je to aj o tom.,ako ti detektor sadne ,ako ho napocuvas..aj ked technika v tomto pripade multifrekvencia tiez napomoze - u mna na 3f.spektr V3 to pekne vidiet aj na displeji- aj ked su pri signale 2 frekvencie uz s ID v zeleze,tak ta tretia frekvencia to dokaze este pisknut ponad nulu na plus-na farbu.,...co sa tyka zrkadla tak pouzivam stary canon 20D a stale ide ako ma... :-)

Ano... preto som od zaciatku veril multifrekvencii a verim Equinoxu ,pretoze ze tu multifrekvenciu ma fakt dobre poriesenu...


Elnino77 ojjooojj 20D výborná vec malo oné pix . ale super .
Samozrejme nová technologia vie viac . Hmm ale či to vie imajiteľ tejto technologie neviem . A na to sme mali ten polygon kde s prehladom vyšla EQ fakt naj . K tomu lahkosť bateria atd . u mňa niet čo riešiť . Komplet dobrý stroj len 3030 daval do smutku to j fakt . O deusoch bez!!!


Elnino77 vieš prečo Peťo Sagan ťahá 300km ??? Aby potom zdolal súperov o 1 cm .

Krt a nebyl jsi to Ty, co jsi mi dal to víno?

krte s vínom na to neto . u nás je whi....... a to som len polo američan :-D

To Nord: Ještě jsem se tady do toho nemotal, ale to nastavení CTX cos měl na testování je asi tak jako bys jel za sanitkou na majákách s Porsche... To co je důležitý na dosah a jasný ton to sejmeš, ale hlavně zapneš 2 věci co ti klacek zpomalí a jeeeště si dáš GB na automat.
Mno tak se mi zdá, že jsi prostě chtěl být trochu neobjektivní , aby si ten Equinox ještě někde nahonil plusový body... :-/ :-/

To Sepp,Korel. Myslím, že Nord a spol. odvedl opravdu perfektní a obětavou práci . A nelze mu stranit - sám výše uvedl, že CTX by přirovnal k Mercedesu a Nox k luxusně vybavené Octavii. S nastavením by se dalo sice polemizovat, ale to platí pro každý detektor. Přece nic nebrání zakopat PG do 40 cm a udělat si vlastní obrázek.
Norde díky.

A přesto dle Tebe v 70% výkonu bylo CTX jednoznačně nejzřetelnější na hluboké velké cíle na polygonu.Přepálit ho tak,aby cvrlikal skoro všude i mimo cíl a pak vítězoslavmě říct nad každou značkou mám,to nebylo účelem.A i kdybych ho přepálil jakkoliv tak pražáka ve 40 nedá a řetízek do čisté barvy taky ne.Spousta kluků co tam měla nastaveny CTX nebo Etracy tak to bylo tak na 20% výkonu stroje :-) Chodili po polygonu bez toho,že by měli nějaký signál.Ale věř tomu,že všichni budou rádi,pokud sem napíšete Vaše nastavení,které používáte,aby bylo CTX využito na 100% či na 130% ;-) ;-)

A v žádném případě jsem neupřednostňoval EQ před CTX.Každy kdo se mě tam ptal jestli má přejít s CTX na EQ , tak jsem mu radil ať se naučí CTX, které mu poskytuje mnohem vyšší komfort a hlavně daleko víc informací o tom co má pod cívkou.Pokud bych se rozhodoval před koupí teď sám a měl peníze,vždycky šáhnu po CTX.
Rozdíl v intenzitě signálu na hluboké velké předměty byl u CTX a Etracu oproti všem ostatním strojům natolik výraznější,že každý kdo tam u toho byl ví,že bych nikdy neřekl,že EQ to má líp. Pravdou ,ale je že EQ měl úplně všechny cíle na polygonu.

A k nastavení...deep a fast používám, respektive jsem používal současně . Vím,že ve všech brožurách a v diskuzích se píše,že má být zapnuta jedna nebo druhá funkce,aby se navzájem neblokovali. Ověřil jsem si v praxi,že mi to tak funguje a nesnižuje dosahy...a současně je rychlejší odezva.

Co se týká automatické země.Zkoušel jsem na různě mineralizovaných lokalitách po dobu 3,5 let co jsem chodil CTX odlaďovat zem ručně a i když to malinko přidá na dosahu...tak jsem se stejně vrátil vždy k automatu. Není důvod ,abych teď v sobotu,když mě kluci požádali ať jim to nastavím,že nemají skoro nic jsem, jim ručně odlaďoval zem a trápil je tím.Už ten první krok co jsme udělali pomohl k tomu,že měli 97% cílů.

Citlivost nešla zvýšit nad 25, kvůli počtu detektorů na akci.Pak už bylo CTX hodně neklidné.

A gain na 25 jsem měl úmyslně ,aby jsem ukázal těm klukům co to chtěli vidět, rozdíl v hlasitosti signálu u hlubokého a povrchového signálu.

Z celého polygonu nemělo CTX pouze toho pražáka ve 40cm a kopatelně řetízek, přesto,že ho vidělo házelo ho železo- barva. Uherský denár ve 20 cm bylo jen brnknutí do duťáku. Pro většinu hledačů prozvuk. A i koník ve 12cm byl slabý signál. Těmto dvěma cílům by určitě pomohlo zvýšení citlivosti i gainu, pak by se intenzita signálu zlepšila.

Myslíš, že kdybych nastavil něco jinak , tak pražáka ve 40cm CTX 3030 uvidí?? Etrac s ultimátkou ano,ale nikdo ji tam neměl.
Nebo myslíš,že by při jiném nastavení CTX vyhodnotilo řetízek ve 25 cm jinak?? Já myslím,že ne.

A ještě jedna věc .To co nejvíc ovlivňuje chod CTX a Etracu je to ,jaký si naladí kanál při odlaďování interferencí. Protože tímto automatickým odlaďováním se toho nastavuje poměrně hodně , nejenom to rušení.
A tam na akci pořád skákala jednička nebo dvojka což jsou kanály, které mi vždy chodili špatně.

CTX a ETRACA považuji pořád za naprostou špičku a teď se k nim přidal cenově dostupnější Equinox.Tečka.


:-) :-) :-)

Omluva za pravopisné chyby.Odeslalo se mi to před kontrolou. Předložky Z a s jsem tam přehazoval. :-)

Norde, byl... ;-) :-) :-)

A ještě k Equinoxu.Když jsem procházel s tou osmistovkou polygon , tak jsem tam měl citlivost 21, obnovovací rychlost 4, treshold snížený na 2 atd. Pokud bych bral Tvoje procentuální měřítko výpočtu výkonu stroje,tak jsme na 74,5% . Takže taky ještě velké rezervy :-) Já jsem už starší člověk a mám rád při hledání klid a ne ustavičné štěbetání strojů :-)

Krt.. tak jsem dlužník.Na příští akci máš u mě víno Ty. Tebe si zapamatuji . Ještě jsem si říkal,že jeden z mála lidí co má perfektně čistý stroj a velmi dobře mu rozumí a je ochoten poradit ostatním.Příště si před akcí všichni připneme visačky s nickama z lovce :-) Aby člověk věděl s kým se baví :-)

Seep a jakou bych měl motivaci honit plusové body pro Equinoxe vůči CTX?
Mým úkolem bylo připravit polygon. Já jsem nijak finančně neprofitoval a neprofituji na prodejích Equinoxe, které se na akci případní zájemci objednali. Já jsem do toho jen investoval svůj čas a energii. Odměnou mi bylo pár spokojených hledačů a láhev vína od Krta :-)Podezřívat zrovna mě,který na CTX 3030 nedá dopustit z toho co píšeš je hloupost.Škoda,že jsi tam nebyl :-) :-) :-)

S tými visačkami s nickama je to dobrý nápad. Myslel som že to tam už bude, na takýchto stretnutiach kde sa ludia poznajú len po nickoch je to bežná vec. ;-)

Norde,dluznikem rozhodne nejsi, takova akce urcite tebe i kolegy stala dost casu i usili, tak jsem se chtel aspon trosku revansovat.☺

V lesní půdě na polygonu asi 1km od té konané akce,když je dobře provlhčená zem,tak s CTX s 11" sondou se zemí v automatu atakuji 36cm.
Tady byla louka..sedlá zem a suchá.
Až budeme dělat akci v Hluku v létě,tak tam je silně mineralizovaná černozem a tam se teprve dějí věci.Tam nám minule nechodilo nic,jen etrac a ctx 3030.Všechno ostatní hodně špatně. Budu rád,když přijedeš a předvedeš to s tou zemí.Já se rád taky něco nového naučím a posunu dál.

To Nord : Děkuji ti za dovysvětlení situace a tvého důvodu nastavení i když s malými výhradami dle svých zkušeností. Vzhledem k tomu , že jsem též starší pán slabších nervů a podlomeného zdraví mám rád klid a pohodu (nejen při hledání) :-) . Traka i CTX chodím dohromady několik let, CTX 2,5.
Vím že Eq do 5ti metrů dokáže zarušit CTX a je třeba honit kanál a trochu citlivost, ale také vím že při hromadných hledačkách na to zrovna moc netrpí.
Popisovat co a co proč dělá a kdo co koho a proč ovlivňuje nemá v tvém případě smysl.
Ale napíšu ti v čem s tebou nesouhlasím.
První a jednoznačný je jakákoliv automatika. GB zásadně ručně, pokud to není extra těžký teren jelikož někdy ty 2,3cm se hodí. NC kanál je jasný , automat pod drátama jinak ručně bo tím se zase můžu obrat o určité cíle, pokd je zrovna chci hledat.
Fast a Deep z mé zkušenosti se ovlivňuje na rychlosti detektoru při chůzi a ovlivňuje i ID což by až tak nevadilo, když jdu na hlavně na tonovou odezvu. Radši to vypnu oboje při prozvukách.
Je totiž jasný z logiky techniky , že čím víc věcí zapneš tím zase někde ubereš...
Nastavení Low osobně dávám až jako druhé upřednostňuji Groun-Coin pokud si odladím GB ručně ovlivní to nejen hloubku , ale hlavně ton odezvu.
Další na polygonu a pro jasnější vysvětlení těm kteří to až tak moc nepobírají a jsou zrovna tak pohodlný jako já bych nepoužil 50CO, ale combi s upraveným vzorcem hlavně staženou hranici tonu železa na 30. (výhoda pro lidi co chodili analogy a nespoléhají se na display a ID).
Stažení Gainu až na 25 mi přijde opět škoda, když jsi chtěl demonstrovat jasnou tonovou odezvu, ale OK je tam už slyšet rozdím na hlubší cíle.

To jen co bych si tam asi nastavil já. O citlivosti a dálších spekulacích je zbytečný psát. Sám jsi totiž napsal, že jsi nastavil CTX na 70% stejně jako se to jeví mě. Leč na tom polygonovém testování na hloubku o kterou tam šlo jsi mohl trochu přitlačit a myslím že by to nebylo neklidný.
Co se týče PG ve 40cm si žádné iluze nedělám ani u CTX bo chleba se na něm láme na 35cm +/- . (víme co ten dosah ovlivňuje) a nepřida tomu ani stáří hledač :-D .

Equinox jsem netestoval a v ruce jsem ho měl jen párkrát , takže o jeho možnostech a nastavení nemohu z praxe polemizovat i když svůj obrázek o něm mám.

Jinak , žřejmě to byla dobrá akce a hodně lidem to pomohl v pochopení nejen Equinoxe ,ale možná i těm co měli do teď nastavený CTX a Traka nastavený na výkon G250 ;-)

S tím co píšes ,tak se vším vlastně souhlasím. Je vidět,že víš přesně co a jak s CTxem.Já ho teď nemám,prodal jsem ho v lednu.Tak jsem byl rád,když.mi ho tam někdo půjčil a mohl jsem ho vyzkoušet. Nastavil jsem ho rychle a jednoduše.Škoda,že jsi nebyl.Doufám,že příště přijedeš a vybojuješ pod vlajkou CTX 3030 vítězství ;-)A doufám,že přijedou i další hledači,kteří svému detektoru věří natolik,že se nebudou bát zasoutěžit v hloubkovém dosahu ;-)Uděláme to i o ceny a za účasti nezávislých rozhodčích;-)

To Fanu : Nemělo to vyznít , že bych se chtěl do Norda navézt , spíš jsem jen reagoval na nastavení a video na youtube. Cílů tam bylo dost a pěkně zakopaných. podmínky tak vypadali dost idealně a nikde jsem tam neviděl ani zarušený barevný cíl železem, ani dráty. Jen mě spíš mrzelo, že v tom videu nebylo přímé porovnání Equinox,Trak,Ctx ...
Zakopat PG do 40cm a pak laborovat nastavení na díře je věc jedna, Ale jak praví bojové pravidlo v praxi, taktika padá prvním výstřelem.. Proto když demonstruju max. dosah na polygonu tak k tomu tak přistoupím a v akci se musím přizpůsobit okolním podmínkám.

To Nord : Na hromadné poměřování pinďourů nejsem , stejně jako na závody. Nekomentuji každou blbost s každým. To už mě přešlo. Tebe sleduji od té doby co začlo to bláznění s Equinoxem proto jsem vylezl z díry a reagoval.
Spíš až budu mít cestu kolem tak ti napíšu a stavím se na pokec, když budeš mít náladu ;-)

Mě to mrzí také,že to tam není natočeno.A mrzí mě třeba i za kaprála ,že tam nemá goldmaxxe.No příště se to musí všechno napravit.Třeba tam přijede někdo,kdo bude ochoten předvést na kameru Rutuse Altera,Aku,Makro a další.Bylo by to super pro spoustu hledačů,když se provede určité srovnání u všch dražších přístrojů na trhu. Co si o tom myslí ostatní???

Sepp ...rád Tě poznám osobně.Až pojedeš okolo zastav se.

Nord... Potěšení bude na mé straně :-)

Tak doufám,že opravdu přijedete ;-)

Tak doufám,že opravdu přijedete ;-)

Sepp, Korel, Nord....takového komorního setkání zkušených CTXáků bych se rád zúčastnil. Třeba i bez detektorů někde na zahrádce příjemné hospůdky nebo na nějaké akci. Každý má u mě flašku domácí slivovice nebo dobrého vínka :-)

Fanu..ty všechny detektory co tam máš uvedeny,to opravdu vlastníš? ;-)

Tak dejme sraz na Hané ;-)

Ahoj Norde, ty uvedené detektory jsou jen část. Další jsou pod tím atd. :-) - včetně 4 pulsáků.
Já totiž detektory testuji a sbírám :-)
Ale to je na delší debatu právě někde u pivka - třeba někde tu na Hané.

To zní ,jako plán ;-)

No, koukám ogaři, že akce stíhá akci. Když je to tak, budem to muset dohodnout na nějaký termím a ne až se to náhodou hodí. To by mohlo být taky až za uherský rok...
Byli časy, kdy dělal jeden Pank co není děd, takový pěkný sejšny na chatě do 10-15ti lidí a bylo to dost dobrý a někteří zůstali kámoši ve zbrani do dnes :-D

To Korel. Asi zklamu, ale také nejsem příznivcem polygonů / při vší úctě k Nordovi a jeho mravenčí práci s polygonem /. Žádný nemám. Mým polygonem jsou země české, se svými háji, políčky, loukami. Zastávám názor, že žádný polygon nemá stejnou vypovídací hodnotu, jako minimálně 100 hodin s detektorem v terénu.
Za ta léta jsem viděl takové nálezy papírově slabšími a opovrhovanými detektory, že přít se o nějaký milimetr či centimetr na polygonu je mimo mě.
A když někdo chtěl mermomocí polygon, stačily mi k tomu dvě 1Kčs mince. Jednu jsme zakopali do 40cm, druhou do 60 cm a bylo většinou vymalováno.:-)
Proto může být setkání i bez detektorů - u pivka. K posunutí vpřed stačí nápad, myšlenka, zkušenosti jiného hledače, které si už v terénu může ověřit každý sám.

Takže kluci ,jaký termín? Svahový polygon klidně připravím někde u OL ,nebo Prostějova.

Mně, jako skoro domácímu je to fuk, budu se snažit přizpůsobit./ mohu i ve všední dny - dopoledne, odpoledne, v noci .-). Jen mi dejte vědět minimálně 2 hodiny předem, ať stihnu připravit ty flanděry s meruňkovicí :-)

Pánové tak hoďime nějaký termín v květnu. Fanu s Nordem seznají, určí místo a Korel datum,protože maká jako ďas. Já se časově přizpůsobím. Nejsem taky žádný polygonový testovací střelec, ale pro zajímavost vyzkoušet si Equinox v porovnání s CTX aspoň na díře s někým , kdo EQ už zmáknul, mě zajímá. A pak to zhodnotíme v pohodě v hospodě... Nic složitýho ..

pro norda prosím tě porovnáni 600 a 800 jsou nějaké velké rozdíly mám 600 a šel jsem z tery 705 a nějak se mě nezdá ta 600 a chtěl jsem ji pustit do světa tera me přišla taková klidná a moc mě nejde do hlavy to auto odladění interferenci jednou mě to hodí mínus 8 a na tom samém místě dám odladit znova a dá to plus pět to nějak nechápu jinak akce super dík za video paráda dík za radu :-)

To Sepp: Zkusil bych s dovolením přizvat ještě dlouholetého kamaráda Kaprála. Jednak je to velmi zkušený huntér a jednak má Noxe 800 docela už zmáknutého. A je pravda, že trochu toho testování uškodit nemůže.

To Mora. Marek mi říkal,že nejpozději do konce tohoto týdne zde přibude nový článek o podrobném nastavení 600 a 800. A budou zde i uvedena doporučená nastavení. Co se týká naladění interferencí, tak opravdu nevím jakým algoritmem to EQ vybírá a sám někdy jsem překvapen co naladí.A myslím si ,že až to budeme všichni dýl testovat, zjistíme možná podobná pravidla,jako u Etracu nebo CTX.Určité naladěné kanály budou na určité předměty chodit líp a možná to bude mít vliv i na další vlastnosti EQ. Zatím příliš krátká doba ,abych se vyjádřil nějak rozumně a při tom nekecal :-)
Více lidí mi říkalo,že přechod z 705 na EQ je pro ně ne úplně příjemný. EQ má tendenci na velmi zaželezených lokalitách natahovat želízka do barvy .Ze začátku (první dopoledne)jsem s tím taky bojoval.Přeci jen vezmeš např. tu 705 a , když si správně nastavíš diskriminaci tak neslyšíš nic než barvu ať je tam železa kolik chceš,ale nepřej si vědět kolik barev na takovém poli plném železa přejdeš. Mně na takovém místě zaželezeném nejvíc vyhovuje u EQ 50 tón a posouvám obnovovačku až na 6 .Železo si už takřka nekopnu...kromě malých železných kroužků(S ctx ani to ne :-) :-)),ale musím jít pomalu a někdy se natočit aspoň ze dvou stran nad cílem.Nijak mě to nezdržuje-zvyknul jsem si a pohybuji se a vyhodnocuji velmi rychle.A počet barev v moři železa se mi zdá opravdu velmi zajímavý v porovnání s kamarádama se kterými chodím hledat.Pokud se bavíme o lese, tak tam to,že se mi každé tvarově zajímavé větší železo ozve do barvy a pak po přejíždění cívky nad cílem a s pomocí přeskakujícího ID na displeji vím okamžitě,že to je železo, tak to je podle mě super vlastnost.S Ctx jsem přecházel tvarově zajímavé železa v lese.Tam je diskriminace tak vynikající už při minimálním nastavení,že si to železo prostě nekopneš .
Hloubkově 705 nemá šanci proti EQ600, ale druhá věc je jak to sedne Tobě.Každý jsme úplně jiný a každému sedne úplně něco jiného :-)Myslím,že když s rozhodneš pro něco jiného a dáš ji na bazoš, tak za hodinu už ji mít nebudeš, ten zájem je teď neukojitelný ;-) Podle mě by to byla škoda,ale zvážit si to musíš Ty, protože ty sám musíš být při hledání spokojený a to je hlavní :-)

Fanu,Sepp,Korel...přizpůsobím se Vám termínově.V květnu nic zásadního nemám. A velmi se na tu akci těším.Možná se budeme domlouvat spíš přes soukromé zprávy.Co vy na to kluci?

Jo a ještě mám dotaz pro všechny majitele Noxe 600,spároval už někdo s 600 jiné bezdratové sluchátka než ty originál od Minelabu co jsou k 800?A pokud jo,jak to chodí a kdyby bylo možné poslat i link na to kde se dají koupit.Díky

Krte ty jsi tam byl taky?Tak to jsme si mohli dát pivo a vyjasnit neshody 8-)

Fanu, zdravím a pozdravuju, škoda že to bude z ruky. Tebe i kaprála jsem už dlooouho neviděl.

Ja ja, Fanu a Cortés, báječní huntéři... 8-)
Norde, taktéž nekopu vůbec žádný želézko, jednu vychytávku skrzevá "železo - barva" jsem picnul do vlákna EQ 800 a 600.
A jakpa tu fungujou soukromý zprávy? ;-)

pro norda díky ;-)

Co dělám špatně? Mám Trakaře a furt nemůžu nic najít, jen povrchové cíle. Chodím na automat, citlivost nastavenu na 15, diskriminaci automat mince, zapnuto wolume i fast. Tahám z větších hloubek, cca 20 cm, jen hliníkové obaly od sprejů a táááák.... 8-)

Norde, super počteníčko
;-)

1. mozno zla lokalita
2. skus manual nie auto
3. minimalna diskriminacia
chodiť skušať a chodiť a skušat
Ak poprosiš Norda možno ti poradi s E-trakom co kde nastaviť
Poľa toho čo píšeš chodíš možno na 50% vykonu.

Krokodill,, to jsi zabil 😂

A udělejte test separační. Ale nějaké staré želízka prosím.

Jirko, nezabil, jen jsem potřeboval radu zkušenejších. ;-) :-D :-D :-D
Vono je to tak trochu i reakce na nastavování ;-)
Chodím prakticky všude sens na plnej knedlík, tj 30, jen pod dráty VN a VVN musím jít někdy i pod 25, ale to jen ve výjimečných případech. Radši mám stroj třeba neklidnej, než abych přicházel o hloubku a tím i o cíle.

To freexxx: sorry kamarádce, byla to samozřejmě sranda 8-) :-D :-D

Krokodill fakt nevím čím by to mohlo být.Možná nemáš štěstí :-) :-) :-)

norde, díky za vysvětlení. Konečně jsem ten detechtór pochopil. Dyk je to fakt jen o štěstí :-D :-D :-D

Freexxx nejsem už žadný odborník na etraca.Chodil jsem ho před 4 lety asi 3 roky bez přestávky skoro každý den.Oni si tady mladí kluci ze mě dělají legraci,že jsem tím přenastavením některých etraců na té akci, ty stroje nevyšponoval na plno do 100%.Odpouštím jim.Taky jsem býval mladý a nerozvážný. ;-)Teď už mám rád klid a zejména při hledání 8-)

Krokodill....chce to chodit a mávat a mávat.Na každèho se jednou usměje štěstí. :-)Nebude to možná letos a ani příští rok,ale jednou to fakt přijde ;-)A nepohrdal bych teď ,když se nedaří ani tím hliníkem. Je to barva,jako každá jiná :-) :-) :-)

ok beru 1:0 pro vás :-) ;-)

Jak - nebude to možná letos a ani příští rok? Se na to můžu vykašlat a vomotat ten klacek vo strom. Jsem si ho snad koupil proto, abych tahal ze země poklady, zlato, stříbro a drahokamy a né aby mi nějakej mladej nord radil sbírat hliník. Mimochodem, ten se stejně vodstěhoval do Humpolce a tam jsem mockrát nehledal :-D :-D :-D

Jak říkám mávat a mávat a chodit a chodit a nevykecávat se v tady v diskuzích :-)A pak budou i drahokamy :-D

Dnes jsem mluvil s jedním velice slušným, seriózním prodejcem. Slibil mi, že mi prodá speciální přístroj, takový radar, kterým namířím na kopec a on mi ukáže, kde je zakopán poklad. Slíbil mě, že se mi investovaný milión během chvilky vrátí. Takže si máchejte sami, já jdu o několik úrovni vejš... :-D :-D :-D
Njn, chodil bych, ale zrovna jsem chudinka doma na marodce, tak píšu kraviny, místo hledání pokladů 8-) ;-)

Nord, Korel, Sepp, když už budete mít ty Minelaby hezky po kupe, separační test a nějaký videjko k tomu by nebylo od věci, predstava o hloubce už je venku, jen ta separace. Hezky barvičky pod stary železo :-D :-D :-D

Krokodill říkáš slušný a seriózní prodejce?Tak to jsi asi volal do Mostu :-)

Nebudu přece prozrazovat svůj nový objev na rychlé zbohatnutí. Je to ale slušný pán, krásně a fakt přesvědčivě mluvil a já mu věřím. Poslal mi i video, na kterém je fakt vidět, jak jeli s timto radarem, mířili s nim na lesy až jim to zapipalo, ukázalo směr a poté vykopali truhlici se zlatem. Takže prodám brzy svůj e-trak, bude mi k ničemu 8-) :-P

Prosím všechny aby se o CZ-5 nevyjadřovaly jako o babičce :-) , je to dáma v letech, ale pořád má co nabídnout. Je sice těžká, separace je už dnes jinde , ale je hluboká, zbytečně nekecá a její starší sestra CZ-6a jde ještě do větší hloubky( testováno proti 2x CZ-5 , jedna Los Banos, druha El Paso 8 i 10.5). Je to tank, tisíce pádů a pořád pracuje v pohodě. Klidně bych jí doporučil silnějšímu začátečníkovi (zapne a jde). Někdo tady psal že špatně diskriminuje, já s ní nemám problém, nekopu žádný koks, stará hřebíky, maká na čediči, mořské pláži atd.. Samozřejmě kulaté železo a větší železa jdou do barvy, ale podle zvuku se nechaj docela poznat. Škoda že na testu nebyla F-75+, kamarád jí pořídil a maká hodně dobře( novej F-Pulse pinpointer taky),.

AngelF kto písal že CZ 5 špatne diskriminuje proste klame . Samozrejme tú diskrimináciu treba poznať . železný kružok treba vykopať , ale v opačnom garde je CZ 5 neomylná čo sa farebných signálov týka to nemám problém predviesť . CZ - 6 čisto sluchatková verzia je presne rovnaký stroj .Sú to ťažké stare prístroje

Edu, staré jsou, to je bez debat (táta běhá CZ-6a 24 let :-)), ale váha zas není nic tak hrozného, s cívkou 10.5 váží moje 2 kg a lítám s ní celej den. Kdyby měla lepší separaci tak bych ani o jiném detektoru nepřemýšlel, objednal jsem Noxe, ale CZ z domu nepůjde.

Strašná škoda,že tam f75+ nebyla.Těch lidí co zajímala tam bylo víc.

Norde, snad příště přijedou huntéři např. s Jokrem, Goldem, Zetexem, Kruzerem a jinými zajímavými strojky. Fanu mne tím testováním trochu nakazil, ačkoliv současnýho Noxe již testovat nemusím, ten už se krásně "vybarvil"... ;-)

Kaprále škoda že jsi nemohl přijet, asi tisíc let jsem tě neviděl

Až bude testovačka na Brandlině vezmu f75 ltd 2.0 sebou. Mam zakladni a velkou bilou civku. Dam ho k dispozici ať si každej kdo má zájem zkusí. Nesmí mi do toho nic vlezt jak je posledni dobou zvykem :-D

Jinak Norde klobouk dolu, pěknej polygon musel dát dost práce.

Práce to byla,ale pomohli mi kluci , takže v pohodě. A polygon do příště zase vylepšíme.Poučíme se z chyb z před 2 lety z Hluku a teď z Arniky.Jednou se přiblížíme skoro realitě :-)

Meldo, též na Tebe s Pilotem vzpomínám, zejména pak na pohodu na Ostružné... 8-)

Rome, kdo má být tím slušným a seriózním prodejcem z Mostu ? Já v tomto městě mám čím dál větší pochybnosti o existenci nějaké slušnosti :,-( ;-)

Myslel jsem to ironicky,protože jeden nejmenovaný prodejce detektorů z tohoto města je fakt příkladem toho nejhoršího co jsem kdy zažil.

To Rome: to snad ani nebyl prodejce :)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru